Teknoloji

Sony FX3 için fiyat ve yeni bilgiler ortaya çıktı

Sony, yeni tam kamera aynasız fotoğraf makinesi Sony Alpha 1 sonrasında Sony FX3 modelini tanıtacak. Yeni model gündemde düşmüyor.

Sony FX3, geçtiğimiz gün ilk defa tasarımsal olarak karşımıza çıkmıştı. Direkt olarak video çekimlerine özel bir model olan FX3, daha önce 8K video kaydı yapabiliyor denilmişti. Ancak bu bilgi yeni detaylar ışığında değişti. SonyAlphaRumors’a göre kamera 8K video çekemiyor. Avrupa fiyatının 3.795 euro seviyesinde olacağı iddia edilen E-Bayonet model, maksimum 4K 120 FPS video kaydedebiliyor. 4K 120 FPS’yi ısınma limiti olmadan kaydedebileceği aktarılan tam kare CMOS sensörlü ürün, bunu aktif soğutma sistemiyle sağlayacak.

Sony FX3 için fiyat ve yeni bilgiler ortaya çıktı

Yani modelin içinde bir fan yer alacak. Bu açıdan suya karşı dayanıklı olmayacak kamera, özellikle kapalı alan çekimleri için güçlü bir seçenek olacak gibi görünüyor. Aktarıldığı kadarıyla 23 Şubat tarihinde ön siparişe çıkacak kamera, arkasında hareketli bir dokunmatik ekran taşıyor.

Sony FX3 merak uyandırırken, Sony Alpha 1 için detaylar neler?

Yurt dışı “gövde” fiyatı 6.500 dolar seviyesinde olan fotoğraf makinesinin, resmi garantili Türkiye “gövde” fiyatı ise tam 78 bin TL seviyesinde yer alıyor. Gücünü iki adet yeni Bionz XR işlemden alan model, 50 megapiksel çözünürlükte Exmor RS CMOS tam kare sensör üzerine kuruluyor. E-Bayonet yapısını kullanan Alpha 1, vizör kararması olmadan saniyede tam 30 kare fotoğraf çekebiliyor ve 8K çözünürlükte video kaydedebiliyor. 8K’da saniyede 30 kare video çekebilen model, bunu 30 dakika boyunca devam ettirebiliyor.

Bünyesinde 9.4 milyon noktalık 240 fps yenileme hızı olan bir OLED vizör bulunan Sony Alpha 1, hareketli dokunmatik ekran getiriyor ve sensörün yüzde 92’sini kapsayan 759 noktalı AF sistemiyle çok etkili bir otomatik netleme performansı sunuyor. ISO açıklandığı kadarıyla çok iyi seviyede olan ve 15 durak dinamik aralık sunan Sony Alpha 1, sürpriz olmadığı üzere gövde içinde 5 eksende görüntü sabitleme yapabiliyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu