Teknoloji

Sigma, Sony APS-C’yi Destekliyor!

Sigma, Sony APS-C’yi 56mm f / 1.4 portre lensle destekliyor, fiyatlandırma onaylandı.

İlk kez Photokina 2018‘de duyurulmuş olan Sigma’nın yeni 56mm f / 1.4 ana lensi, A6000, A6300 ve Sony A6500 dahil olmak üzere, yansıtmasız Sony APS-C fotoğraf makinelerinde, 84 mm odak uzunluğunun yanı sıra, OM-D E-M1 II gibi Olympus benzeri fotoğraf makinelerinde de etkili Bu etkili bir 112mm f / 1,4.

Micro Four Thirds formatı için de kullanılabilir!

Her iki durumda da, düşük ışıkta çekim ve çekici arka plan bulanıklığı için mükemmel geniş diyafram “portre” objektifini kullanır. En iyi haber, daha önce açıklanmış olan fiyattır: İngiltere’de Sigma 56mm F1.4 DC DN | Contemporary 399.99 £ ‘dan Kasım 2018’den itibaren satışa sunulacak. ABD’de satış öncesi 479 $’ dan satışa sunulacak.

Bu, birinci sınıf bir f / 1.4 prime için oldukça iyi bir değer ve Sigma’nın ‘Contemporary’ ürün yelpazesinin bir parçası olmasına rağmen, şirket “olağanüstü” optik kalitesinin “Art” objektiflerine rakip olduğunu söylüyor. 9-kanatlı yuvarlak diyafram, toz ve su sıçramasına karşı korumalı bir tasarıma ve video için uygun pürüzsüz AF sistemine sahiptir

Sony Hayranları İçin İyi Haber
Sony ve Olympus, Photokina’da oldukça sessizdi. Sony, APS-C kamera sistemi ile ilgili planları hakkında hiçbir şey söylemiyor, ki bu da sektörün içinde gibi görünüyor. Olympus ise uzun soluklu teknoloji ortağı Panasonic’in tam çerçeve pazarına adım atmasına rağmen Micro Four Thirds formatına sahip.

Ancak Olympus, sensör formatının önemi ve önemine karşı çıkıyor. Bu formatı canlandıran yeni bir yüksek kaliteli Sony APS-C fotoğraf makinesiyle ilgili söylentiler duyuyoruz.

Sigma kesinlikle Sony APS-C E-mount’a, 56mm F1.4 DC DN | Contemporary, şirketin 30mm F1.4 DC DN’den itibaren bu format için üçüncü hızlı diyafram lensidir. Sigma, Sony APS-C E montaj sistemi için taşınabilir geniş açılı, standart ve telefoto lens serisini tamamladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.