Teknoloji

Tarayıcınızda Çalışan Ücretsiz Photoshop Klonu: Photopea

Şaşırtıcı olan şey, uygulamanın tek bir kişi tarafından oluşturulduğu ve geliştirildiği gerçeğidir: Çek Cumhuriyeti’nin Prag kentinde bulunan 28 yaşındaki bir programcı olan Ivan Kutskir. Kutskir kolejde bilgisayar bilimi okurken 7,000 saatini harcayarak uygulamayı geliştirdi – 3.5 yıl boyunca günde yaklaşık 5 saat – ve geçen ay 1,5 milyon kişi uygulamayı kullandı. Kutskir kısa bir süre önce uygulamaya reklam yerleştirmeye başladı ve şimdi projesinden iyi bir gelir elde ediyor.


Amacımız en gelişmiş ve uygun fiyatlı fotoğraf editörünü oluşturmaktır.

Ivan Kutskir

Photoshop ile benzerlikler estetiğin ötesine geçer: Photoshop’u kullanmaya alışkın olursanız, Photopea ile kendinizi evde hissedersiniz. Aynı temel araçları ve aynı çalışma alanı düzenini bulacaksınız.

Photopea, ihtiyacınız olan dosya formatlarının çoğunu JPG ve GIF’den gerçek PSD dosyalarına kadar destekler. Ve evet, Photopea katmanları destekler, böylece gerekirse uygulamada oldukça karmaşık bir düzenleme yapabileceksiniz.

layers

Photopea’da bulunan diğer özellikler arasında katman maskeleri, karışım modları, fırçalar, seçimler ve çok daha fazlası buluyor.

menuitems
Photopea’daki açılır menülerindeki öğeler.

Uygulamanın nasıl çalıştığını (ve Photoshop’a ne kadar benzediğini) gösteren MakeUseOf tarafından Photopea’nın 4 dakikalık bir incelemesi:

Çevrimiçi görüntü düzenleyiciyle bir deneme yapmak istiyorsanız, Photopea web sitesine gidin. Ayrıca projeyi takip edebilir, GitHub ve Facebook sayfalarında yeni özellikler önerebilirsiniz.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.