Haberler

Zeiss Markalı Vivo X100 Pro, Büyük Bir Sensöre ve Yeni Bir Telefoto Lense Sahip

Vivo, X100 ve X100 Pro amiral gemisi akıllı telefonlarını duyurdu. Zeiss ile ortaklaşa tasarlanan yeni el bilgisayarları, fotoğrafçılık düşünülerek tasarlandı. Vivo , mobil fotoğrafçılığı kutlamak için Zeiss ile birlikte yıllık bir fotoğraf yarışması düzenlediğinden, şirket akıllı telefon fotoğrafçılığına yabancı değil.

Sanki vivo, SanalSergi’nin bu yıl akıllı telefonlarda şaşırtıcı Tip 1,0 inç görüntü sensörleri eksikliğini detaylandıran 2023 tahminlerinin özetine yanıt veriyormuş gibi, X100 Pro büyük bir Tip 1,0 inç ana kamera içeriyor.

vivo x100pro 1

Yükseltilen görüntüleme sistemindeki 50 megapiksel Zeiss marka 1.0 tipi ana kameraya 50 megapiksel süper geniş açılı ve telefoto kameralar katılıyor. Telefoto kamera, yeni Vario-Apo-Sonnar unsurlarıyla yeni Zeiss APO yüzer tasarımını birleştiriyor.

Vivo, “Ayrıca, 6X’ten 10X’e kadar çeşitli senaryolarda yüksek görüntü kalitesi sağlamak için benzeri görülmemiş f/2,5 diyafram açıklığıyla yeni bir standart belirleyen Yüzen Öğeler Tasarımını da benimsiyor” diyor. “Kayan öğe” tasarımı, telefoto lens kullanılarak daha iyi yakın odaklanma performansı sağlar.

vivo x100pro 5

X100 Pro, Vivo’ya göre APO sertifikasına sahip ilk mobil görüntüleme sistemidir; bu, lens tasarımının renk sapmasını önemli ölçüde azalttığı anlamına gelir. Cihazın ana kamerası aynı zamanda Vivo’nun “Optik Hassas Kalibrasyon” olarak adlandırdığı özelliği de içeriyor; bu, temel olarak gelişmiş keskinlik ve genel görüntü kalitesi vaat ettiği anlamına geliyor.

vivo x100pro 4

Temel X100 modeli en son görüntüleme teknolojisini içermeyebilir ancak Zeiss mühendisliği ve X100 Pro gibi optik aksamındaki T* kaplama sayesinde üst düzey optik performans vaat ediyor. X100, daha küçük Tip 1/1,49 inç sensörle desteklenen 50 megapiksel VCS Gerçek Renkli ana kameraya, 3x yakınlaştırmalı 64 megapiksel telefoto kameraya ve 50 megapiksel süper geniş açılı kameraya sahiptir.

Vivo, X100 serisinin gün doğumu ve gün batımı fotoğrafçılığı göz önünde bulundurularak optimize edildiğini ekliyor. Geliştirilmiş telefoto donanımını ve yükseltilmiş Origin Imaging Engine’i kullanan cihazlar, daha iyi görüntü kalitesi, renk tonu ve hesaplamalı fotoğrafçılık vaat ediyordu. Özellikle altın saatte cihaz, kızıl güneş senaryolarını tespit etmek ve sahneyi daha doğru yakalamak için özel bir yazılıma sahiptir.

vivo x100 pro pr 1

Geliştirilmiş işleme aynı zamanda portre ve gece fotoğrafçılığına da yansıyor; Vivo, altı nanometrelik bir işlemle oluşturulan daha güçlü V3 çipinin özellikle portre ve düşük ışıklı çalışmalarda daha iyi görüntü kalitesi sunduğunu söylüyor. X100 Pro, tamamen yeni bir 4K Sinematik Portre Video modu içerir ve her iki telefon da yeni Zeiss imzalı bokeh efektlerine sahiptir.

Vivo X serisindeki bir diğer ilk ise, kullanıcıların 100 mm’ye kadar odak uzunluklarıyla “profesyonel portreler” çekmesine olanak tanıyan Zeiss Çok Odaklı Profesyonel Fotoğrafçılık modudur. Ayrıca Zeiss Stili Portre paketine en son eklenen yeni Zeiss B-hız tarzı bokeh de var. B-Speed ​​bokeh, 1970’lerin ortasındaki klasik Zeiss yüksek hızlı sinema lenslerinden ilham almıştır.

vivo x100pro 2

Her iki akıllı telefon da aynı 6,78 inç OLED ekranı içeren MediaTek Dimensity 9300 yonga seti üzerine kuruludur. Ayrıca IP68 dereceleriyle suya dayanıklıdırlar ve her biri şık, alüminyum yapıya sahiptir. Cihazlar arasındaki temel fark görüntüleme sistemidir.

X100 Serisi cihazlar, yıldız izinden ilham alan mavi ve “asteroid siyahı” renk seçenekleriyle sunulur. Uluslararası pazarlara yönelik fiyatlandırma ayrıntılı olarak açıklanmadı, ancak X100 ve X100 Pro’nun Hong Kong’da sırasıyla 6.000 HK $ ve 8.000 $’a mal olması, yani yaklaşık 770 $ ve 1.020 $ civarında olması.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.