Satın Alma Rehberi

1000 Doların Altındaki En İyi Kameralar 2023

1000 Dolar, bir kameraya harcanacak çok fazla bir miktar gibi görünebilir, ancak akıllı telefonunuzdan daha iyi fotoğraflar çekecek ve daha tatmin edici bir fotoğraf deneyimi sunacak bir cihaz istiyorsanız, muhtemelen yeni bir kameraya harcamanızı önereceğimiz en az miktar budur. Her iki alanda da başarılı olan bir dizi kamera seçtik.

Bu kadar paraya giriş seviyesi değiştirilebilir lensli bir fotoğraf makinesi ya da meraklılar için tasarlanmış dahili lensli kompakt bir fotoğraf makinesi satın alabilirsiniz. Kompakt kamera, bir akıllı telefondan daha fazla kontrol sunmanın yanı sıra akıllı telefonların uğraştığı ana şey olan yakınlaştırmayı da sunacak.

Bu arada, değiştirilebilir lensli bir fotoğraf makinesinin taşınması o kadar kolay olmayacaktır ancak fotoğraf sürecine daha fazla dahil olmanızı sağlayabilir ve tutkunuzu geliştirirken farklı fotoğrafçılık türlerini öğrenmeniz ve büyümeniz için lensleri değiştirmenize izin verme esnekliğine sahiptir.

Bununla birlikte, kamera üreticilerinin bazen başlangıç ​​seviyesindeki kullanıcının yalnızca kamerayla birlikte gelen temel ‘kit’ yakınlaştırmayı isteyeceğini varsaydığını belirtmek gerekir; bu nedenle, iyi bir lens seçiminin mevcut olup olmadığını kontrol etmeye değer (sizin istediğiniz fiyata). Hangi markanın sistemini satın alacağınıza karar vermeden önce harcama yapmaya istekli olun.1000 doların altındaki en iyi fotoğraf makinesi: Nikon Z fc

20,9 MP APS-C sensör | Aşırı örneklenmiş 4K video | 11 fps seri çekim


1000 Doların Altındaki En İyi Kameralar 2023
1000 Doların Altındaki En İyi Kameralar 2023

Şimdi Al:


Neyi seviyoruz:

 • Mükemmel görüntü kalitesi
 • Çekici, hafif tasarım
 • Güvenilir otomatik odaklama performansı

Ne yapmıyoruz:

 • Gövde içi stabilizatör yok
 • Otomatik odaklama arayüzü biraz hantal olabilir
 • Kulaklık girişi yok

Nikon Z fc, fotoğraf ve video yaratıcıları için tasarlanmış, kompakt, çekici bir 21 MP APS-C aynasız fotoğraf makinesidir.

Nikon 24mm F1.7 ve Sigma’dan üç adet ∼500$’lık prime lensin gelişiyle , Z fc etrafında ilginç küçük bir kit oluşturabilirsiniz. Z fc’nin klasik görünümünü ve doğrudan kontrollerini seviyoruz. Gövdenin sağlam hissi, dayanıksız bir pil kapağıyla dengeleniyor ve Otomatik ISO kontrolü biraz garip. Bazı kullanıcılar elde daha güvenli bir his için kavrama eklemeyi tercih edecektir. Tamamen eklemli LCD, vlogging için iyi çalışır. Z fc’nin otomatik netleme performansı iyidir, ancak nesne takibini ve yüz/göz algılamayı ayrı tutan arayüz rakiplerinden daha yavaş/hantaldır. Ancak kullanımda Z fc, 4K veya maksimum 11 fps seri çekim hızında çekim yaparken bile hem fotoğraf hem de videoda yüksek otomatik odaklama doğruluğu sağlar.

Fujifilm’in X-T30 II modeli de bir göz atmaya değer: Z fc’nin otomatik odaklamasıyla eşleşmiyor ama çok daha fazla lens mevcut ve o da işe yarayacak gibi görünüyor.

Nikon’un Z fc modeli, stil adına içerikten ödün vermek istemeyen fotoğraf makinesi alıcıları için sağlam bir seçim.

Z fc’nin aşırı örneklenmiş 4K videosu, rakiplerin en iyileriyle pek eşleşmiyor ancak 1080 çekim gibi çok iyi. Mikrofon girişi daha iyi ses elde etmenize yardımcı olacaktır ancak kulaklık çıkışı olmadan sesi izleyemezsiniz.

Gövde içi stabilizasyon eksikliği, düzgün çekim için bir tripod, gimbal veya stabilize lens gerektirir, ancak dijital düzeltme bir miktar yardımcı olur. Görüntü kalitesi mükemmeldir; rakiplerle karşılaştırıldığında rekabetçi miktarda ayrıntı ve dinamik aralık gösterir. JPEG fotoğrafçıları otomatik beyaz dengesinin bazen biraz fazla maviye kaydığını görebilir, bu nedenle bazı ayarlamalar yapmak isteyebilir. Nikon’un Z fc modeli, stil adına içerikten ödün vermek istemeyen fotoğraf makinesi alıcıları için sağlam bir seçimdir. Hiçbir açıdan pazar lideri olmasa da mükemmel görüntü ve video kalitesi ve klasik görünümüyle her alanda rekabetçidir. Günlük çekimler veya vlog’lar için Z fc bir göz atmaya değer.

Nikon Z fc incelememizi okuyun


Güçlü Pazarlık: Sony a6100

24 MP APS-C sensör | Gerçek Zamanlı Takip Özellikli Hibrit AF | 4K video çekimi


sony a6100
Sony a6100, kompakt ve uygun fiyatlı bir gövdede çok fazla güç sunuyor.
Ancak 16-50 mm güçlü zoom en iyisi değil.

Şimdi Al:


Neyi seviyoruz:

 • Mükemmel otomatik odaklama sistemi
 • 4K/30p video kaydı
 • Eğilebilir dokunmatik LCD

Ne yapmıyoruz:

 • Daha az sağlam yapı kalitesi
 • 4K videoda panjur ‘jello efekti’ mevcut
 • 4K/30p video kaydederken kırpın

Sony a6100 neredeyse Nikon’un antitezi: o kadar şık değil ve çok fazla doğrudan kontrolü teşvik etmiyor, ancak sınıfındaki en iyi otomatik odaklamalardan bazılarını sunuyor ve geniş bir lens yelpazesiyle birleştirilebilir.

Sony a6100, giriş seviyesi bir APS-C aynasız fotoğraf makinesidir. 24MP sensör, kolay odak yerleştirme için dokunmatik ekran ve insanlara ve evcil hayvanlara odaklanmayı özellikle kolaylaştıran Sony’nin mükemmel otomatik odaklama takibi ile donatılmıştır.

Sony’nin otomatik odaklama sistemi, insanları ve evcil hayvanları konu olarak tanıyacak şekilde eğitilmiştir ve bunları çerçeve boyunca kusursuz bir şekilde takip edecektir. Bir netleme noktası yerleştirmek için ekrana dokunma yeteneğiyle birleştiğinde, ne çekerse çeksin başlangıç ​​seviyesindeki kullanıcılara çok iyi hizmet edecek bir sistemdir.

a6100, 4K çekim veya ağır çekim 1080 video kaydetmeyi kolaylaştırır. Harici mikrofon bağlamak için bir soket var ancak izleme için kulaklık bağlamanın yolu yok. Videoda dokunarak parçaya otomatik odaklama için de ayarlanabilir. Ancak 4K çekimde, özellikle 24p modunda, önemli bir ‘jöle efekti’ distorsiyonu var.

a6100 çok güçlü, kullanımı kolay otomatik odaklama sistemine sahip iyi bir giriş seviyesi kameradır. Kit zoom’un büyük hayranları değiliz ve arayüz pek hoş değil, ancak birkaç ayar değişikliğiyle kolayca mükemmel çekimler yapmanıza yardımcı olabilir.


Ayrıca şunları da göz önünde bulundurun: Canon EOS R10

24MP Çift Piksel APS-C CMOS sensör | 4K/30p video (kırpılmış olarak 60p) | 15 fps çekim (e-deklanşörle 23 fps)


canon eosr10
1000 Doların Altındaki En İyi Kameralar 2023

Şimdi Al:


Neyi seviyoruz:

 • Yetenekli fotoğraflar ve video kamera
 • Fotoğraflarda basit, etkili AF
 • Kullanımı nispeten kolay

Ne yapmıyoruz:

 • Video otomatik odaklama, fotoğraflardan daha az etkilidir
 • Ortalama pil ömrü
 • Az sayıda mantıklı RF lens seçeneği

Canon EOS R10, daha uygun fiyatlı lensler olsaydı muhtemelen ilk tercihimiz olurdu çünkü Sony’ye rakip olacak otomatik netlemeyi Nikon’la eşleşecek kullanışlılıkla birleştiriyor. Ancak mevcut durumda, birlikte gelen lense sadık kalmayı planlayan kullanıcılar için en iyisi bu. Canon EOS R10, fotoğraf ve video çekimine yönelik 24 MP orta seviye APS-C aynasız bir kameradır.

EOS R10, fotoğraf ve video için yaklaşılabilir ve yetenekli bir seçenektir

Canon, EOS R10 ile popüler Rebel serisi DSLR’lerin kapasitesini ve kullanılabilirliğini yeni RF aynasız lens yuvasında yeniden yarattı. Eski DSLR lensleri uyarlayabilirsiniz ancak şu anda R10’a uygun çok az sayıda RF lens bulunmaktadır. Kit yakınlaştırması sizin için yeterliyse çok güçlü bir seçenek.


1000 doların altındaki en iyi Canon kamera hangisi?

Bu satın alma kılavuzunda 1000 doların altındaki Canon aynasız fotoğraf makinemiz olarak EOS R10’u seçtik. Çift kadranlı arayüzü ve tam mekanik deklanşörü (çekim aksiyonuna daha uygun) onu tercih etmemize yardımcı oluyor. Daha ucuz olan Canon EOS R50 ise bir göz atmaya değer: Daha az kontrol noktası var ve 4K/60p video çekimi gibi özellikleri kaybediyor ancak yine de oldukça yetenekli.

Ancak EOS R100 bizi daha az heyecanlandırıyor . Bu en ucuz model ama öyle hissettiriyor ve önceki nesil teknolojiye dayanıyor, dolayısıyla daha yavaş ve daha az gelişmiş otomatik odaklamaya sahip. Uygun lenslerin eşleştirilmesine ilişkin endişelerimiz her üç model için de geçerlidir.


1000 doların altındaki en iyi kompakt fotoğraf makinesi: Sony Cyber-shot DSC RX100 Va

20 MP 1″ Yığılmış CMOS sensör | 24-70 mm eşdeğeri F1.8-2.8 lens | 4K video çekimi


sony dscrx100m5a
RX100 VA, iyi otomatik odaklamayla desteklenen mükemmel görüntü kalitesi sunabilir

Şimdi Al:


Neyi seviyoruz:

 • Mükemmel fotoğraf kalitesi
 • Kompakt bir makine için çok iyi AF
 • Derin tamponla 24 fps seri çekim

Ne yapmıyoruz:

 • Arayüz ve kontroller bunaltıcı olabilir
 • Dokunmatik ekran yok
 • Sınırlı pil ömrü

Sony esas olarak bu sınıftaki kameraları orijinal RX100 modeliyle yarattı. Büyük bir sensör, iyi bir akıllı telefona eşdeğer olan ancak gerçek bir yakınlaştırma merceğinin avantajını da içeren görüntü kalitesi sunar. Yığılmış CMOS sensörü ve yerleşik vizör maliyeti artırır ancak aynı zamanda çok güçlü bir kamera oluşturur.

Sony Cybershot DSC-RX100 VA, aynı 20MP Yığınlı CMOS sensöre, hızlı 24-70 mm eşdeğerine sahip güncellenmiş bir RX100 V’dir. lens, hibrit AF sistemi, akıllı popüler vizör ve mükemmel 4K video kalitesi. ‘VA’ daha büyük bir arabellek, yeni ölçüm, beyaz dengesi ve AF modları, geliştirilmiş bir EVF yenileme hızı ve daha fazlasını ekler.

Tüm kompakt kameralar arasında en iyi fotoğraf ve video kalitesi, otomatik odaklama ve hız kombinasyonunu sunuyor

Kullanım ve ergonomi, RX100 serisinin zayıf noktalarıdır ve bunlar, otomatik modlarda bas-çek olarak kullanıldığında çok keyiflidir. Ancak fotoğraf ve video kalitesi, hız ve kompaktlığın bu kombinasyonunu başka hiçbir şey sunmuyor ve vizör onu çok çeşitli koşullarda kullanılabilir kılıyor.

RX100 VII de göz atmaya değer. Daha pahalıdır ve merceği daha yavaştır, düşük ışık performansının bir kısmını ortadan kaldırır ancak çok daha uzun bir yakınlaştırma sunarak akıllı telefonlara göre daha fazla avantaj sağlar.


Meraklıların tercihi: Canon PowerShot G7X III

20 MP 1″ tipi yığma yapılı CMOS sensör | 24-100 mm eşdeğeri F1.8-2.8 lens | 4K/30p video çekimi


canon g7xiii
1000 Doların Altındaki En İyi Kameralar 2023

Şimdi Al:


Neyi seviyoruz:

 • Mükemmel fotoğraf kalitesi
 • Kompakt bir makine için çok iyi AF
 • Derin tamponla 24 fps seri çekim

Ne yapmıyoruz:

 • Arayüz ve kontroller bunaltıcı olabilir
 • Dokunmatik ekran yok
 • Sınırlı pil ömrü

Canon’un G7 X Mark III‘ü güncellenmiş 20MP sensör ve işlemci, 4K video kaydı, canlı video akışı ve iyi düşünülmüş kontrollerle birlikte gelir; bu da onu hem fotoğrafçılar hem de video çekenler için çok yönlü ve çok yönlü bir kamera haline getirir.

Canon Powershot G7X III, kağıt üzerinde Sony’nin RX100 VA modeline oldukça benziyor ancak lensin etrafındaki tıklamalı kontrol tekerleği, omuzdaki özel pozlama telafisi kadranı ve biraz daha uzun lens, otomatik netleme olmasa bile çekim yapmayı daha tatmin edici bir kamera haline getiriyor. o kadar hızlı ya da güvenilir değil. Ayrıca Sony’nin vizörü de yok.

“Cepte taşınabilecek yüksek kaliteli bir kompaktın peşindeyseniz Canon G7 X Mark III kesinlikle göz atmaya değer”

Genel olarak, bu modeldeki yükseltmelerden etkilendik. Mark III, mükemmel kontrolleri ve rekabetçi fiyat noktasını korurken gelişmiş video ve sürekli çekim performansı sunuyor. Çok sayıda geniş açılı çekim yapıyorsanız, daha iyi lenslere sahip seçenekler vardır, ancak cepte taşınabilecek yüksek kaliteli bir kompaktın peşindeyseniz Canon G7 X Mark III bir göz atmaya değer.


1000 doların altındaki en iyi vlog kamerası: Sony ZV-1 Mark II

20MP Yığılmış CMOS sensör | 24 fps seri çekim | 4K/30p, 1080/120p video


sony zv1m2
1000 Doların Altındaki En İyi Kameralar 2023

Şimdi Al:


Neyi seviyoruz:

 • Düşük panjur
 • 3 yollu mikrofon dizisi
 • Vlog için dokunmatik ekran arayüzü

Ne yapmıyoruz:

 • Sınırlı gövde düğmeleri/kadranları
 • Fotoğraflar için stabilizasyon yok
 • 8 bit renk sınıflandırma için ideal değil

Bu fiyata hala mantıklı olabilecek diğer kamera türü ise özel vlog kamerasıdır. Sony ZV-1 Mark II, orijinal modelden daha geniş bir lens sunuyor; bu, önceki sürüme göre kendi kendine çekime çok daha uygun olduğu anlamına geliyor. Sony ZV-1 Mark II, hızlı 20 MP Yığınlı CMOS sensörü sayesinde iyi AF takibi ve minimum düzeyde panjur performansına sahip, vlog odaklı kompakt bir fotoğraf makinesidir.

ZV-1 Mark II, güvenilir bir otomatik odaklamaya sahiptir ve dijital sabitleme uygulayarak görüntüyü kırpsanız bile, dünya üzerinde kullanışlı bir şekilde geniş bir görüş açısı sağlar. Bu Mark 1 için geçerli değildi, bu nedenle yeni kamerayı şiddetle tercih ediyoruz. ZV-1m2, 4K ve 1080 modlarında ayrıntılı videolar çeker ancak bu, 1080/120p ağır çekim modunda azaltılır. ‘Sinema Vlog’ modu, geniş ekranda ‘sinematik’ bir görünüm verecek şekilde ayarları değiştirir. Günlük seçenekleri mevcuttur ancak kameranın 8 bit çıkışı, derecelendirme esnekliğini sınırlar.

Dijital sabitleme, videoda oldukça iyi çalışıyor ancak yine de geniş açılı görüntülemeye izin veren bir kırpma maliyeti sunuyor. ZV-1 Mark II, daha selfie-video dostu yakınlaştırma aralığı sayesinde orijinaline göre büyük bir gelişmedir. Video çekimi ve otomatik odaklama çok iyi. Otomatik modlarda başarılı olan bir kameradır ve kullanımı basit bir kamera arayan kullanıcılar için en uygunudur.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.