Satın Alma Rehberi

2022’de vlog için en iyi kameralar

Vlog için en iyi kameralar, öne bakan ekranlar, 4K video ve görüntü sabitleme ile içerik oluşturmayı kolaylaştırır… Sizler için 2022’nin en iyi vlog kameralarını derledik…

Vlog için en iyi kameralar, ciddi video oluşturma için tek adresli mağazalardır. İdeal bir vlog kamerası, güçlü bir video seçenekleri paketine sahip olması ve aynı zamanda tek bir kişinin kullanması için yeterince taşınabilir ve basit olması gerektiğinden, aslında oldukça karmaşık bir önermedir. Bu size biraz esneklik sağlar ve iyi bir vlog kamerası, sofistike aynasız sistemlerden avuç içi büyüklüğünde su geçirmez aksiyon kameralarına kadar birçok farklı anlama gelebilir. Peki, hangisini seçmeli?

Bir dizi bütçeye uygun seçenekler eklediğimizden emin olduğumuz için son kısa listemiz kapsamlı ve geniştir. Bir vlog kamerası genellikle bir film yapım kamerasından farklıdır, bu nedenle daha üst düzey seçenekler arıyorsanız, video için en iyi kameralar kılavuzumuza bakmak isteyebilirsiniz. Yine de bu, gelişmiş profesyonel vlogger için bazı muhteşem seçenekleri dahil etmediğimiz anlamına gelmiyor – fantastik Panasonic Lumix GH6 için yer açmamamız mümkün değildi..

Rehberimizi iki bölüme ayırdık – ilk önce, Fujifilm, Canon, Panasonic ve daha pek çok seçenek de dahil olmak üzere vlog için en iyi aynasız kameralarla ilgileniyoruz. Ardından, hepsi bir arada çözümü tercih edenler için kompakt ve aksiyon kameralarını bir araya getirdik. Unutmayın, aksiyon kameraları da diğer türlerden daha sağlamdır, bu nedenle bazı ekstrem spor vlog’ları planlıyorsanız, GoPro veya Insta360’tan bir şey akıllıca bir seçim olacaktır. 

Sonuçta, ne çekmek istediğinize iniyor. Vlog için en iyi kamera seçimlerimiz için okumaya devam edin ve en iyi mikrofonlar gibi bazı temel aksesuarları aldığınızdan emin olun ve en iyi gimballer. 

Vlog için en iyi kameralar: Tam Liste

Aynasız Kameralar

Ciddi bir içerik yaratıcısıysanız, aynasız bir kamera güçlü video özellikleri, değiştirilebilir lenslerin çok yönlülüğü sunar ve neredeyse hepsi de yüksek kaliteli görüntüler çeker. Canon EOS 90D gibi DSLR’ler göz ardı edilmemelidir, ancak aynasız kameralar, özellikle vlog söz konusu olduğunda, daha gelişmiş özellikleri ve daha iyi kullanımı sayesinde şu anda ilgi odağını çalıyor.

2022'de vlog için en iyi kameralar

1. Panasonic Lumix GH6

Ciddi vlogger’lar ve film yapımcıları için ustaca bir kamera


ÖZELLİKLERTür: Aynasız
Sensör: Mikro Four Thirds
Megapiksel: 25.2MP
Ekran: 3 inç değişken açılı, 1.840k nokta
Vizör: Elektronik, 3.680k nokta
Objektif: Micro Four Thirds yuvası
Sürekli çekim hızı: 75 fps (elektronik deklanşör) 14 fps (mekanik deklanşör)
Video: 5,8K’dan 30p’ye kadar
Kullanıcı seviyesi: Uzman
SATIN ALMA NEDENLERİ+ Tonlarca video seçeneği
+ Olağanüstü stabilizasyon
+ Video odaklı
KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER– Karmaşık ve pahalı

Panasonic Lumix GH6, neredeyse emsalsiz bir film yapımcısının kamerası. Şirketin tüm Micro Four Thirds G-serisi kameraları oldukça etkileyici video özelliklerine sahip olsa da, GH serisi, teknolojinin heyecan verici yeni yollarla gerçekten ilerletildiği yerdir. Bazıları, nispeten küçük MFT sensörü nedeniyle Lumix GH6’yı reddedebilir, ancak bu bir hata olur – Lumix GH6, şu anda satın alabileceğiniz en iyi tüketici video kameralarından biridir ve onu durduran yalnızca fiyatı ve karmaşıklığıdır. bu listedeki en iyi kamera. 

Tam olarak sıradan vlogger’lara yönelik değil. Lumix GH6, yıldırım hızında okuma hızlarına sahip yığılmış bir sensöre sahiptir, yani bir video kaydediciye bağlamaya gerek kalmadan dahili olarak yüksek kaliteli video kaydedebilir. Öne çıkan özellikler arasında ProRes 4:2:2 HQ’da 5.7K 30p dahili video, 4:2:0 10-bit Cinema 4K 60p dahili (eşzamanlı 4:2:2 HDMI çıkışı ile) ve full sensör alanı. Bu terimlerin ne anlama geldiğini bilmiyorsanız, tebrikler, kendinize iki bin dolar tasarruf ettiniz ve bu listedeki daha ucuz kameralardan biri işinizi görecektir. Bunu yaparsanız, bunun beklediğiniz kamera olabileceğinden emin olabilirsiniz. 

Panasonic Lumix GH6 incelememizi okuyun

vlog için en iyi kameralar

2. Olympus OM-D E-M5 Mark III

Bu kamerada sevilmeyen pek bir şey yok ve vlog çekmek için harika


ÖZELLİKLERTür: Aynasız
Sensör: Mikro Four Thirds
Megapiksel: 20.4MP
Lens yuvası: Micro Four Thirds
Ekran tipi: 3 inç eğilebilir dokunmatik ekran, 1,04 milyon nokta
Maksimum video çözünürlüğü: 4K
Kullanıcı seviyesi: Meraklısı
SATIN ALMA NEDENLERİ+ Kaya gibi sağlam gövde içi görüntü sabitleme
+ Faz algılamalı AF mükemmel
KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER– Kulaklık girişi yok
– 4K 60p seçeneği yok

Olympus’u aynasız haritaya yerleştiren kameranın üçüncü versiyonu, vlog için gerçekten harika bir seçenek. Lumix GH5 II gibi Panasonic Micro Four Thirds rakiplerinin 4K 60p özelliğine sahip değil, ancak çoğu vlogger için 4K 30p yeterli ve Olympus, DFD kontrastı yerine sensör üzerinde faz algılamalı AF kullanarak otomatik odaklama için kazanıyor AF sistemi hala Panasonic tarafından kullanılıyor.

Normal film yapımı için bu daha az sorun teşkil eder (çünkü “uygun” video çekimi manuel odaklama ile yapılmalıdır), ancak vlog sizi odakta tutmak için kameranızın insafına bırakır ve Panasonic’in DFD kontrast AF’si yanıp sönmeye, avlanmaya ve yeniden öncelik vermeye eğilimlidir. E-M5 Mark III, kaya gibi sağlam görüntü sabitleme ve sizi yarı yolda bırakmayacak faz algılamalı AF ile net, temiz 4K video sunar ve fotoğraf çekim performansı da birinci sınıftır.

2022de vlog icin en iyi kameralar 003

3. Fujifilm X-S10

4K video ve gövde içi stabilizasyon gibi gelişmiş özelliklerle dolu, etkileyici, hafif bir kamera


ÖZELLİKLERTür: Aynasız
Sensör: APS-C
Megapiksel: 26,1 MP
Lens yuvası: Fujifilm X
Ekran: 3 inç değişken açılı dokunmatik ekran, 1,04 m nokta
Vizör: EVF, 2.360k nokta
Maksimum sürekli çekim hızı: 30/8 fps
Maksimum video çözünürlüğü: 4K
Kullanıcı seviyesi: Orta/Uzman
SATIN ALMA NEDENLERİ+ Küçük boyut ve mükemmel yapı kalitesi
+ Değişken açılı dokunmatik ekran
+ Vücut içi görüntü sabitleme
KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER– en ucuz değil
– Fujifilm hayranları yeni mod kadranını sevmeyecek

Fujifilm X-S10 gözümüzde o kadar harika bir kamera ki en iyi Fujifilm kameralarımızda bile birinci oldu kılavuz. Fujifilm X-T4’te bulacağınız ve sıkı Fujifilm hayranlarını hayal kırıklığına uğratabilecek harici pozlama kadranlarına sahip değil, ancak yine de etkileyici bir kit. Açılır bir ekrana sahiptir (bu, onu vlog için bu kadar iyi yapan şeydir), 4K video çekebilir ve 6 duraklı vücut içi stabilizasyona sahiptir. Ayrıca 26,1 megapiksel APS-C sensörü sayesinde fotoğraf çekmek isterseniz güzel, yüksek kaliteli görüntüler üretebilir. Özellik, boyut ve kullanım açısından bu, muhtemelen bu fiyat noktasında satın alabileceğiniz en iyi APS-C kameradır. 

2022de vlog icin en iyi kameralar 004

4. Panasonic Lumix S5

Elde özçekimler çekmeye çalışmadığınız sürece, S5 ciddi ama kit


ÖZELLİKLERTür: Aynasız
Sensör: Tam kare
Megapiksel: 24,2 MP
Lens: L montajlı
Ekran: 3 inç değişken açılı, 1.840k nokta
Vizör: Elektronik, 2.360k nokta
Sürekli çekim hızı: 7 fps
Video: 60/50p’ye kadar kırpılmamış 4K UHD
Kullanıcı seviyesi: Orta/Uzman
SATIN ALMA NEDENLERİ+ Sınıfının en iyi video performansı
+ Magnezyum çerçeve ve değişken açılı ekran
+ Çift SD kart yuvası
KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER– HDMI bağlantı noktası tam boyutlu değil
– Yalnızca kontrast AF

Lumix S5, bir vlog kamerası için daha büyük boyutta olabilir, ancak tam çerçeve sensörü, 6,5 kademeli görüntü sabitleme ve hava koşullarına dayanıklı gövdesi ile bu listede bir yeri hak ettiğini düşünüyoruz. Panasonic GH6 çok daha yeni olmasına rağmen, Lumix S5 ile aynı paraya çok sayıda kameranız var ve full frame sensörü sayesinde düşük ışıkta çok daha iyi. Kendi kendine kayıt, 14+ duraklı dinamik aralık ve 4K video için mükemmel olmasını sağlayan tam eklemli bir ekrana sahiptir. 

Belki de bir kameranın bu güç merkezinin tek dezavantajı, genellikle o kadar duyarlı olmayan faz algılamalı AF yerine kontrast AF kullanmasıdır. Fotoğraf ve video için iyi olacak bir kamera istiyorsanız, Lumix S5 96MP yüksek çözünürlüklü RAW+JPEG çekim sunuyor. Ciddi bir film yapımcısıysanız, o zaman belki Lumix GH6’nın özellik seti sizi daha çok cezbedecektir, ancak Lumix S5’in size paranızın karşılığını fazlasıyla verdiğini düşünüyoruz.

Panasonic Lumix S5 incelememizi okuyun.

2022de vlog icin en iyi kameralar 005

5. Sony A6400

Tasarım biraz modası geçmiş olabilir, ancak teknik özellikler hala oldukça etkileyici


ÖZELLİKLERTür: Aynasız
Sensör: APS-C
Megapiksel: 24,2 MP
Lens yuvası: Sony E
Ekran: 3 inç eğilebilir dokunmatik ekran, 921.000 nokta
Vizör: Elektronik
Sürekli çekim hızı: 11 fps
Maksimum video çözünürlüğü: 4K
SATIN ALMA NEDENLERİ+ Görüntü kalitesi ve çözünürlük
+ 4K video performansı
+ Gelişmiş otomatik odaklama
KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER– Tasarım eskimiş hissediyor
– Eğimli ekran değişken açılı değil

Sony A6400’ün öne bakan kamerası, onu doğrudan kameraya konuşması gereken tek elle video çekenler için mükemmel hale getiriyor. Değişken açı yerine 180 derecelik bir öne bakan ekrana sahip, bu daha iyi olurdu, ancak sadece kendinizi görmeniz gerekiyorsa, çok önemli olmamalı. Multimedya içerik yaratıcısıysanız, A6400, 4K video sunabilmesinin yanı sıra harika bir fotoğraf makinesidir. Tasarımda satılmadık, neredeyse A6000’in piyasaya sürüldüğü zamankiyle aynı ve biraz modası geçmiş gibi hissetmeye başlıyor. Ancak, son teknoloji odaklama sistemi ve etkileyici Eye-AF performansı sayesinde bu kaymaya hemen hemen izin verebiliriz. Piyasaya sürülmesinden bu yana Sony, biraz daha ucuz olan A6100’ü ve daha gelişmiş A6600’ü de piyasaya sürdü, ancak bizim için, 

Sony A6400 yazımızı okuyun

2022de vlog icin en iyi kameralar 006

6. Panasonic Lumix G100

Micro Four Thirds sensörü ve kompakt tasarımı sayesinde hareket halindeyken vlog çekmek için mükemmel kamera


ÖZELLİKLERTür: Aynasız
Sensör: Mikro Four Thirds
Megapiksel: 20,3 MP
Lens yuvası: MFT
Ekran: 3 inç değişken açılı, 1.840k nokta
Vizör: EVF, 3,69m nokta
Sürekli çekim hızı: 10 fps
Maksimum video çözünürlüğü: 4K UHD
Kullanıcı seviyesi: Başlangıç/meraklısı
SATIN ALMA NEDENLERİ+ Kaliteli video ve fotoğraflar
+ Ses kayıt yetenekleri
KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER– Vücut içi stabilizasyon yok
– 4K video kırpma

Lumix G100, ulaşılabilir bir düğme ve menü düzenine sahip, kompakt, kullanımı kolay bir kameradır. Basitliği, çok karmaşık bir şey istemeyen veya buna ihtiyaç duymayan vlogger’lar ve reklam öğeleri için büyük bir çekicilik olacaktır. Bununla birlikte, yine de yüksek kaliteli video sunar ve aynı zamanda fotoğraf çekmek istemeniz durumunda vizör gibi arzu edilen özelliklere sahiptir. Ayrıca ergonomik tutuşu ile “uygun bir kamera” hissi veriyor. 4K çekim yapabilse de kırpma faktörü vardır, bu da sensörden en iyi şekilde yararlanmadığınız anlamına gelir. 

Değişken açılı ekran, kendinizin veya hatta başınızın üstünden veya kalçadan çekim yapmak için harikadır. Bununla birlikte, G100’ün herhangi bir vücut içi stabilizasyonu olmadığını belirtmekte fayda var, bu nedenle en iyi gimballerden birine yatırım yapmanız gerekebilir. çok fazla elde çekim yapmayı planlıyorsanız. Genel olarak, işi yapan, ancak birkaç özelliği olmayan kompakt, sevimli ve oldukça ucuz bir kamera.

2022de vlog icin en iyi kameralar 007

7. Canon EOS M50 Mark II

4K videoya sahip olmayabilir, ancak bu bellekten ve aktarım süresinden tasarruf sağlar


ÖZELLİKLERTür: Kompakt şekilli CSC
Sensör: APS-C
Megapiksel: 24,1 MP
Ekran: 3.0 inç 1.040k eğimli dokunmatik
Vizör: 0,39 tipi OLED EVF, 2,36 milyon nokta
Objektif: Canon EF-M
Sürekli çekim hızı: 10 fps
Maksimum video çözünürlüğü: 4K
Kullanıcı seviyesi: Başlangıç/orta seviye
SATIN ALMA NEDENLERİ+ Tam eklemli dokunmatik ekran
+ Hafif ve taşınabilir
+ 1080p’de Mükemmel Çift Piksel AF
KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER– Dual Pixel AF yok = 4K’da bulanık odak
– 4K önemli kırpma gerektirir

Canon EOS M50 Mark II, orijinal Canon EOS M50‘nin toptan yükseltmesi değil çoğu kişi bunu umuyordu, ancak fotoğraf ve video için iyi performans gösteren mükemmel bir hibrit aynasız fotoğraf makinesi. 4K yetenekleri bir dizi uyarı taşır; Canon’un mükemmel Dual Pixel AF’si, 1080p’de çekim yapılmadığında kontrast algılamalı AF ile değiştirilir ve 4K’da çekim yapmak da önemli bir kırpma faktörü ile sonuçlanır. Bu nedenle, 4K video çekmeyi düşünüyorsanız bu kamerayı tavsiye edemeyiz. 

Bununla birlikte, 1080p çekim yapmak istiyorsanız ve TikTok ve Instagram için video çekimi, vlog ve oluşturma ile evde bulunan harika otomatik odaklamalı, güçlü, kullanımı kolay bir gövde arıyorsanız, M50 Mark II tam size göre. öğe. Canon kesinlikle Canon EOS M6 Mark II gibi daha güçlü APS-C kameralar sunuyor hem fotoğrafta hem de videoda (özellikle 4K’da) üstün sonuçlar veren . Bununla birlikte, M50 Mark II’nin parti numarası, mükemmel bir şekilde ayarlanmış performans-fiyat oranıdır. Bu, seyahat ve günlük fotoğrafçılığın yanı sıra her türlü içerik oluşturma için ideal olan uygun fiyatlı, güçlü, kompakt ve kullanımı kolay bir kameradır. 

Kompakt/aksiyon kameraları

2022de vlog icin en iyi kameralar 008

8. GoPro Hero11 Siyah

TikTok’a hazır aksiyon kamerası sadelik ve yeni bir 8:7 sensör ekler


ÖZELLİKLERAğırlık: 4,5 oz / 127 gr
Su geçirmez: 33.0′ / ​​10.0 m
5K video: 60 fps’ye kadar
4K video: 120 fps’ye kadar
2.7K video: 240 fps’ye kadar
Fotoğraf çözünürlüğü: 27MP
Pil ömrü: 2-3 saat tahmini
SATIN ALMA NEDENLERİ+ Çok yönlü 8:7 içeriği yakalar
+ Mükemmel görüntü sabitleme
+ Ufuk 5,3K’ya kadar kilitleme
+ Yeni başlayanlar için basitleştirilmiş arayüz
KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER– Düşük ışık videosu harika değil
– Ön ekran dokunmaya duyarlı değil
– Özelliklerin kilidini açmak için GoPro üyeliği gerekir

Hero 11 Black, 2019’un bu tarafındaki diğer tüm GoPro’lara benzemesine rağmen, yükseltilmiş donanım ve yazılımla, tüm cephelerde bir zafer. Yeni, neredeyse kare sensör son derece çok yönlüdür, kameranın yazılımı başarılı bir şekilde basitleştirilmiştir ve GoPro’nun yardımcı uygulaması Quik de iyileştirilmiştir. Sınıfının en iyisi sabitleme, loş ve karanlık sahneler hariç tüm sahnelerde harika görünen video ve ışıkla boyama gibi bazı eğlenceli yeni modlarla Hero 11 Black, seriye mükemmel bir ektir.

Hero 11 Black’in 8:7 en boy oranı, içerik oluşturucular için de öne çıkan bir özellik. 5,3K çözünürlükte, 30 fps’ye kadar 8:7 video çekebilen, tek bir videodan yeni 4K portre, manzara ve kare klipler oluşturmak için çekimleri kayıpsız olarak kırpılabilir.

8:7 videonun yanı sıra Hero 11 Black, 60 fps’de 5.3K çözünürlüklü video, 120 fps’de 4K çözünürlüklü video veya 240 fps’de 2.7K çözünürlükte çekim yapar. Ayrıca 5.3K videodan 27MP fotoğraf çekebilirsiniz.

Hero 11 Black, hattın düşük ışık performansını çılgınca geliştirmemiş olabilir. Yine de yeni 8:7 sensörü, basitleştirilmiş bir arayüz ve geliştirilmiş ufuk seviyelendirme ile GoPro’nun teklifini anlamlı bir şekilde yükseltiyor. Özellikle birden fazla sosyal platform kullanan insanlara çekici gelen, başka hiçbir şey 11 Siyah’ın yapabildiklerini tam olarak yapamaz.

GoPro Hero 11 Black incelememizin tamamını okuyun

2022de vlog icin en iyi kameralar 009
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

9. Sony ZV-1

Değişken açılı ekran ve süper hızlı AF, bu uyarlanmış RX100’ü vlogger’lar için ideal hale getiriyor


ÖZELLİKLERTür: Kompakt
Sensör: 1in
Megapiksel: 20.1MP
Objektif: 24-70mm f/1.8-2.8
Ekran: 3 inç değişken açılı dokunmatik ekran, 921k nokta
Maksimum video çözünürlüğü: 4K
Mikrofon bağlantı noktası: Evet
Kullanıcı seviyesi: Meraklısı
SATIN ALMA NEDENLERİ+ Verilen mikrofon ön camı
+ Süper hızlı AF
+ Değişken açılı ekran
KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER– Küçük arka ekran ve 16:9 değil

Yeni Sony ZV-E10 manevi olarak onun yerini alırken, ZV-1 lens değiştirme ile uğraşmanızı gerektirmeyen harika bir seçenek olmaya devam ediyor. Bazıları ZV-1’i başka bir Sony RX100 varyantı olarak görmeyebilir, ancak bundan çok daha fazlası var. Sensör ve lens tanıdık gelebilir, ancak gövde, kontroller, ses ve arka ekran tamamen yeni ve farklıdır ve vlog için mükemmel bir şekilde optimize edilmiştir. Bir kaç tane sinir bozucu durum söz konusu.

Yakınlaştırdığınızda minimum odak mesafesindeki büyük değişiklik can sıkıcı ve SteadyShot Aktif stabilizasyonu bizim için pek iyi çalışmadı, ancak otomatik odaklama olağanüstü ve ZV-1’i kullanmak bir zevk, en azından burada çünkü en azından burada tam olarak değişken açılı arka ekrana ve birlikte verilen mikrofon rüzgar kalkanına kadar gerçekten mükemmel bir şekilde çalışan vlog için özel olarak tasarlanmış bir vlog kamerasıdır. Ayrıca vlogger’lar için daha iyi bir teklif sunmasına rağmen, amiral gemisi Sony RX100 VII kameradan çok daha ucuz.

Sony ZV-1 incelememizi okuyun

2022de vlog icin en iyi kameralar 010

10. GoPro Hero10 Siyah

Bir aksiyon ve macera sporu vlogger’ıysanız, GoPro Hero 10’dan başkasını aramayın.


ÖZELLİKLERAğırlık: 158 gr
Su geçirmez: 10 m
5K video: 60 fps’ye kadar
4K video: 120 fps’ye kadar
1080: 240 fps’ye kadar
720: 240 fps’ye kadar
Fotoğraf çözünürlüğü: 23MP
Pil ömrü: 1-3 saat tahmini
SATIN ALMA NEDENLERİ+ Öne bakan ekran
+ 23 MP fotoğraflar  
+ Videodan 14.7 MP yakalama
KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER– Önceki GoPro’lardan daha büyük fiziksel boyut
– 5K video çok fazla bellek kaplıyor

Çok fazla tantana olmadan piyasaya sürülmesine ve Hero9 Black ile aynı görünmesine rağmen neredeyse her şekilde, Hero10 Black yine de önemli bir yükseltmedir. Bu, hem hızlı bir kullanıcı arayüzüne güç veren hem de kare hızlarını iki katına çıkaran ve şimdiye kadarki en iyi görüntü sabitleme teknolojisini besleyen tamamen yeni GP2 işlemcisini kullanmasına bağlı. Daha büyük, 2,27 inç ekran ve kullanışlı öne bakan ekran, bu kamerayı vlog için mükemmel yapan şeydir – özellikle hareket halindeyken, dağdayken veya hatta bisiklet sürerken blog yazmayı seviyorsanız!

Vurgu, 5.3K 60p video yetenekleri ve GoPro’nun yeni HyperSmooth, 4.0 video sabitlemesidir. Tüm modlarda çalışır ve 23MP kamerasının yanı sıra en iyi fotoğrafları üretir ve herhangi bir GoPro’nun en iyi düşük ışık performansına sahiptir. İçerik bir kablo aracılığıyla süper hızlı bir şekilde aktarılabilir ve şarj olurken buluta otomatik olarak fotoğraf ve video ekleyen bir otomatik yükleme özelliğine sahiptir. Bazı yükseltmeler o kadar heyecan verici değil ama Hero10 Black kesinlikle beklemeye değerdi. 

GoPro Hero10 Black incelememizi okuyun

2022de vlog icin en iyi kameralar 011

11. Insta360 ONE RS Twin Edition

Bu modüler aksiyon kamerası hemen hemen her şeyi yapabilir


ÖZELLİKLERAğırlık: 125,3 g (4K Boost lens); 135.3g (360 Objektif)
Boyutlar: 70.1×49.1×32.6mm; 70.1×49.1x43mm
Su geçirmez:
5m
Fotoğraf çözünürlüğü:
48MP; 18.5 MP
Video çözünürlüğü:
6K
Bellek:
MikroSD
Pil ömrü:
75 dakika; 82 dakika
SATIN ALMA NEDENLERİ+ 4K ve 360º lens seçenekleri
+ İyi pil ömrü
KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER– pahalılaşıyor
– 6K’da stabilizasyon yok

Bu gerçekten hepsi bir arada bir aksiyon kamerasıdır – Insta360 One RS Twin Edition, 360 derecelik video dahil olmak üzere her türlü vlog ve film yapma işlevini yerine getirebilir. İşin püf noktası, farklı lens modüllerini değiştirmenize olanak tanıyan modüler tasarımıdır, yani ne çekmek istediğinize bağlı olarak 4K Boost Lens ve 360º balıkgözü lens arasında seçim yapabilirsiniz.

Ve sadece bu değil, Insta360 One RS Twin Edition da bir sürü dahili seçeneğe sahip. Güçlü çekirdek modülü sayesinde, H.265 codec bileşenini kullanarak 100mpbs bit hızında ve ayrıca Insta360’ın Studio masaüstü yazılımını alırsanız kayıpsız ProRes 422’de video çıkışı yapabilirsiniz. Gerçekten sinematik olmak için 6K geniş ekran modu da var – ancak bu modda altı eksenli jiroskop FlowState Stabilization’ı almadığınız için nispeten sarsıntılı görünebilir.

2022de vlog icin en iyi kameralar 012

12. Canon PowerShot G7 X Mark III

Açılır ekran, yeterli 1 inç sensör ve kompakt gövde – vlogger’lar için ideal


ÖZELLİKLERTür: Kompakt
Sensör: 1in
Objektif: 24-100 mm (eşdeğer) f/1.8-2.8
Ekran: 3 inç eğilebilir dokunmatik ekran, 1,04 milyon nokta
Maksimum video çözünürlüğü: 4K
Mikrofon bağlantı noktası: Evet
Kullanıcı seviyesi: Başlangıç
SATIN ALMA NEDENLERİ+ Kırpma olmadan 4K video
+ Dikey olarak canlı yayın yapabilir ve çekim yapabilir
KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER– biraz pahalı
– Vizör yok

Canon PowerShot G7 X Mark II, vlogger’lar arasında popülerlik gösterdiğinde, Canon makul bir şekilde ona eğildi ve bize mükemmel bir kompakt vlog çözümü sağlamak için onu tüm doğru şekillerde geliştiren bir kompakt olan Mark III’ü verdi. Kırpma olmadan 4K videoya, harici bir mikrofon bağlantı noktasına sahiptir ve hatta YouTube’a canlı yayın yapmanızı sağlar! Ayrıca 4K çekimden yüksek kaliteli fotoğraflar çekme seçeneği de vardır (bu küçük resimler için kullanışlıdır) ve mükemmel otomatik odaklama sistemi, 24-100 mm (eşdeğer) f/2.8-1.8 lens ve üretmek için yığılmış 1 inç CMOS sensörle iyi çalışır. kıskanılacak kalitede video. Hatta son derece telefon ve Instagram hikaye dostu olan dikey video çekmenizi sağlar – inanılmaz derecede kullanışlı bir işlev. Hala iyi, ancak daha çok Sony ZV-1 tarafından sahnelendi.

2022de vlog icin en iyi kameralar 013

13. DJI Pocket 2

Bu gimbal ve kamera ikilisi, konuşmak ve yürümek isteyebilecek vlogger’lar için mükemmel


ÖZELLİKLERSensör: 1/1.7 inç CMOS
Objektif: 20 mm eşdeğeri f/1.8
ISO aralığı: 100-6400
Video: 60 fps’ye kadar 4K UHD
Stabilizasyon: 3 eksenli
Depolama: microSD
Boyutlar: 124.7×38.1×30mm
Ağırlık: 117g
SATIN ALMA NEDENLERİ+ Sınıfının en iyisi cepte taşınabilir stabilizasyon
+ Creator Combo, vlogger’lar için mükemmel
+ net video
KAÇINILMASI GEREKEN NEDENLER– 4K çekim yaparken ısınıyor

Sabit video ve cepte taşınabilir boyutu birleştirmek söz konusu olduğunda sınıfının en iyisi bir araç istiyorsanız, DJI Pocket 2’den başka hiçbir şey üstün değildir. Onu Creator Combo’nun bir parçası olarak alırsanız, harici ses ve ultra geniş lens mükemmeldir. eklemeler ve temelde bir cep stüdyosu. Gürültü yönetimi, muhtemelen Pocket 2’nin en zayıf alanıdır ve iyi aydınlatılmış ortamların çoğunda sunduğu rahatlık, çok yönlülük ve stabilizasyon göz ardı edilemez olsa da, vurgularla mücadele eder. Daha da iyisi, gimbal stabilizasyonu, daha büyük bir kamerayla elde edilmesi zor (veya imkansız) olan, çalıştırma ve silah tarzı video için bir pürüzsüzlük seviyesi getiriyor.


Bir vlog kamerasında nelere dikkat edilmelidir?

1) Harici mikrofon portu
Profesyonel görünümlü videolar üretmeye gelince, iyi kalitede sese ihtiyacınız olacak. Kamera içi mikrofonlar iyidir, ancak ses kaydetmeyi planlıyorsanız harici bir mikrofon kullanmak isteyeceksiniz, bu nedenle mikrofon girişli bir kameraya yatırım yaptığınızdan emin olun.

2) Öne dönebilen LCD ekran
Kamerayla konuşurken kendinizi kaydetmek istiyorsanız, tam eklemli bir ekran gereklidir. İlgili tüm tahminleri ortadan kaldırır ve çekimin kadrajının tam olarak doğru olmasını sağlar. Çoğu zaman, yalnızca eğilebilir bir ekrana sahip olmaktan kurtulabilirsiniz, ancak vlog, öne bakan bir ekranın zorunlu olduğu tek fotoğrafçılık ve videografi alanıdır.

3) Etkili izleme özelliğine sahip AF sistemi
Uzaktayken kendinizi kaydetmeyi planlıyorsanız, duyarlı AF izleme özelliğine sahip bir kameraya ihtiyacınız olacaktır. Çekim sırasında odak noktasını gerçekten değiştiremeyeceğiniz için, odağın her zaman sizin üzerinizde olması için göz veya yüz AF’sini kullanmak isteyeceksiniz. Bu, faz algılamalı AF’ye sahip kameraların, avlanma ve sürüklenme eğilimi olan kontrast algılamanın aksine hareketli görüntülerle çok daha tutarlı oldukları için özellikle iyi olduğu zamandır.

4) 4K video
Muhtemelen 4K özelliği olmayan bir kamera ile kurtulabilirsiniz, ancak teknoloji o kadar hızlı ilerliyor ki, satın alma işleminizi geleceğe hazır hale getirebilirsiniz. 4K çekim yapsanız bile zaman kazanmak için 1080p olarak yükleyebilirsiniz ama en azından bu seçeneğiniz var. 4K’ya kırpabilir, videonuzu yeniden çerçeveleyebilir ve yine de 1080p’de çıktı alabilirsiniz, böylece 4K’ya hazır bir kamera elde etmek daha esnek olur.

5) Harika fotoğraf kalitesi
Bir vlogger iseniz, bir Instagram hesabınız olacak ve videonun yanı sıra fotoğraf da çekebilmek isteyeceksiniz. Her iki işi de eşit derecede iyi yapacak bir tane bulabilirseniz, kimse iki kamera taşımak istemez. Tabii ki, en iyi kameralı telefonlardan bazıları içerik oluşturmak için harika olacak, ancak hiçbir zaman gerçek bir kamera kadar kaliteli olmayacak. Instagram için en iyi kameralar hakkındaki rehberimiz seçtiğiniz platform olup olmadığına bakmak için iyi bir yer olacaktır. 

Listemizdeki tüm kameralar vlog için idealdir, ne kadar harcamak istediğinize, ne kadar taşınabilir olması gerektiğine ve ne tür vloglar çekmek isteyeceğinize karar vermeniz yeterlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.