Ekipmanlar

Sony ZV-1 Vlog 4K Fotoğraf Makinesi

Sony ZV-1 vlog video çeken içerik üreticileri yani özellikle Youtube olmak üzere Facebook ve Instagram gibi sosyal medya üzerinde yayın yapan kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış bir fotoğraf makinesidir.

RX100 serisinin kanıtlanmış görüntüleme yeteneklerini daha verimli içerik oluşturmak için güncellemiş ve bunu fiziksel tasarımla kullanıcıya sunan kompakt ve hafif Sony ZV-1 hakkında bilinmesi gereken özellikler ve satış fiyatı için tüm bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz. Gelin bir bakışta Sony ZV-1 Vlog 4K Fotoğraf Makinesi özelliklerine bakalım.

Sony, Vlogger’ların %73’ünün akıllı telefon kullandığını söylüyor, bu nedenle ZV-1, 1 inçlik sensörü sayesinde daha profesyonel bir görünümle daha iyi video kalitesi elde edilmesine yardımcı olmak için tasarlanmış. Fotoğraf makinesinde, nesneyi daha iyi ayırmak için odakta olan veya odaklanmamış arka plan arasında geçiş yapmanızı sağlayan bir “Bokeh” düğmesi (C1) bulunur. Ayrıca, odağın kameraya tutulan ürünlere hızlı bir şekilde geçmesine izin vermek için bir “Ürün odağı” ayarı vardır.

Sony ZV-1, doğrudan vlogger’ları hedef alan bir RX100 VA çeşididir. Her ne kadar RX100 VA ile aynı 24-70mm eşdeğeri lens ve 20MP 1 “sensör kullanırken, ZV-1 Rüzgar korumalı yönlü 3 kapsül mikrofon için RX100 VA’nın açılır vizöründen kaçınır. Mod kadranı artık dev bir kayıt düğmesi ve ön tarafta bir lamba bulunur Fotoğraf makinesi, gerçek zamanlı göz AF dahil olmak üzere Sony’nin en yeni otomatik odaklama sistemine sahiptir. Arka plan bulanıklaştırma işlevi, kayıt sırasında bile tek bir düğmeye basarak iki arka plan bulanıklığı düzeyi arasında hızlıca geçiş yapmanızı sağlar.

Sony ZV-1 , yüksek hızda örneklenmiş 4K video ve Full HD’den 120 fps’ye sahiptir. Daha kolay renk derecelendirme için HLG ve S-Log2 / 3’ü destekler. Bir mikrofon soketi varken, bir kulaklık girişi eksik. RX100 VA’dan farklı olarak, bu kamera vlogger dostu, tamamen dönebilir bir dokunmatik ekrana sahiptir.

Sony ZV-1 Vlog 4K Fotoğraf Makinesi

Sony ZV-1 Temel Özellikler

 • 20.1MP 1 “Exmor RS BSI CMOS Sensör
 • ZEISS 24-70mm-Eşdeğ. f / 1.8-2.8 Mercek
 • UHD 4K Video kaydı
 • ISO125-12800, ISO80 / 100’e genişler
 • 315 aşama algılamalı AF noktası – karma AF sistemi
 • Otomatik göz odaklı AF (gerçek zamanlı) ve gerçek zamanlı takip AF
 • Yüz cilt tonu yumuşatma, yüzünüze göre otomatik pozlama (yepyeni)
 • Bokeh arka plan ile ayrıntılı arka plan artı ürün odak seçeneği arasında geçiş yapmak için Bokeh düğmesi
  180 derece eğimli ekran (öne bakabilir)
 • 7.6 cm / 3 inc Yandan Açılır Dokunmatik LCD Ekran
 • Dahili Wi-Fi / Bluetooth
 • 3.5mm Harici Mikrofon Girişi
 • Ağırlık – 294 g
sony zv 1 3

Sony ZV-1 Vlog Özellikleri

 • Birlikte verilen rüzgar siperi açık havada rahatça çekim yapmanız için rüzgar gürültüsünü azaltır. Böylece hem üstün ses kalitesi elde eder hem de yeniden çekim yapmak ve rüzgar gürültüsünden etkilenen kaydı düzenlemek için daha az zaman harcarsınız.
 • Kalabalıkta çekim yaparken dahi konuşmaları net bir şekilde kaydedebilirsiniz. Fotoğraf makinesinin eşsiz yönlü 3 kapsüllü mikrofonu, sesi fotoğraf makinesinin önünden alır, bu nedenle video çekimi için idealdir.
 • Bir mikrofon jakı ve MI yuvasıyla, tam istediğiniz sesi elde etmek için istediğiniz mikrofonu seçebilirsiniz.
 • Fotoğraf makinesinin önündeki belirgin kayıt lambasıyla kayıt yaptığınızı anlamanız çok kolaydır, isterseniz kapatmak da çok kolaydır. Artık kayıt düğmesine basmayı hiç unutmayacaksınız.
 • Aralıklı çekim modu, 1 ila 60 saniye aralıklarla otomatik olarak bir dizi fotoğraf çeker ve bunlardan PC üzerinde bulutların su gibi aktığı ve günlerin saniyeler içinde geçtiği sinematik zaman atlamalı videolar oluşturulabilir.
sony zv 1 2

Sony ZV-1 Aksesuarlar

Sony ZV-1 teknik özellikleri, 30p’ye kadar 4K UHD video, 120p’ye kadar 1080 yakalama ve 960p’ye kadar yüksek hızlı yükseltilmiş video dahil RX100 serisi modellerle çok benzerlik gösterir. Yerleşik vizör veya kulaklık soketi yoktur, ancak ZV-1’de harici bir mikrofonun takılacağı bir “çoklu aksesuar” flaş yuvası vardır.

Aşağıdakiler dahil çeşitli aksesuarlar mevcuttur:

GP-VPT2BT – Bluetooth çekim kolu.
VCT-SGR1 – Kompakt ve hafif, kablo bağlantılı
ACC-TRBX (Pil Şarj Cihazı) USB ile çalışır
ECM-XYST1M – Çoklu arayüz yuvası için stereo mikrofon

Sony ZV-1 Satış Fiyatı

Sony’nin YouTube içerik üreticilerine güzel bir seçenek olarak sunduğu Sony ZV-1 fotoğraf makinesinin satış fiyatı 749 dolar olarak belirlenmiş. Yurtdışında ACCVC1 Vlogger kitine de 50 dolar ödeyerek kamera ile birlikte satın alabiliyorsunuz. Sony ZV-1 Türkiye’de de oldukça popüler ve satış fiyatı 6000 ile 6500 TL arasında gidip geliyor. Bkz Amazon.

Sony ZV-1 Tanıtım Videoları

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.