Satın Alma Rehberi

2021’deki En İyi Aynasız Fotoğraf Makineleri

2021’deki en iyilerden bir kaç defa bahsettik ancak yeni çıkan modeller denkleminde En İyi Aynasız Fotoğraf Makineleri hangileri oldu?

Yeni bir kamera söz konusu olduğunda tüm seçenekler göz önüne alındığında, sadece birini araştırmak ve karar vermek oldukça zor olabilir. Çoğunlukla bir fotoğrafçı olarak neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olsa da. Aynasız bir fotoğraf makinesi almaya daha çok meyilliyseniz, doğru yerdesiniz ve size yardım etmek için buradayız.

Aynasız kameralar, kompakt boyutları, üstün performansları ve artan lens seçenekleri nedeniyle son yıllarda popüler olmuştur. Aynasız teknolojisi, neredeyse durağan olan DSLR’leri hızla geride bıraktığından, stil hızla DSLR’lerin yerini alıyor. Çoğu insan için genellikle en iyi seçimdir, bu nedenle bir sonraki kameranıza karar verirken genellikle aynasız kameralara bakmanızı öneririz.

Aynasız dahil herhangi bir dijital kamera söz konusu olduğunda, giriş seviyesi ve profesyonel seçenekler vardır ve bir kırpma sensörü (genellikle daha resmi adı APS-C olarak adlandırılır), Tam Çerçeve (daha çok klasik olana benzer) için gidebilirsiniz. 35 mm film boyutu) veya hatta orta format (çok daha büyük sensör). Tüm bu sensör türlerinin artıları ve eksileri vardır, bu nedenle seçeneklerinizi dikkatlice tartın. İster ilk kez aynasız bir kamera seçiyor olun, ister mevcut kameranızı yükseltmek istiyor olun, bu yıl elinize alabileceğiniz en iyi kameralar için aşağıda önerilerimiz yer almaktadır.

Ne Arıyoruz

Aynasız kameraların ana özelliği, çoğu DSLR’ye kıyasla daha kompakt ve hafif bir pakette en son teknolojiye ve yüksek çözünürlüklü sensörlere sahip olmasıdır. Hızlı seri çekim modu özellikleri, güvenilir bağlantı, mükemmel video kaydı, görüntü sabitleme ve düşük ışıkta yeterli çekim özellikleri, her seviyeden fotoğrafçı için en çok talep edilen özelliklerden bazılarıdır. Elbette, değiştirilebilir lensli kameralar olduklarından, popüler odak uzunluklarında mevcut olan iyi bir doğal lens seçimine de sahip olmalıdırlar.

Daha küçük ve daha hafif olmasına rağmen, en yeni aynasız kameralar her zaman ucuza gelmiyor, bu nedenle aşağıda, ilk seferde doğru kararı vermenize yardımcı olmak için başvurabileceğiniz seçimlerimiz yer almaktadır.

2021’deki En İyi Aynasız Fotoğraf Makineleri

Seçimlerimiz aşağıdaki kategorilere girer:

  • Genel Olarak En İyi Aynasız Fotoğraf Makinesi : Sony Alpha 1
  • Profesyoneller İçin En İyi Aynasız Fotoğraf Makinesi : Nikon Z7 II
  • En İyi Orta Sınıf Aynasız Fotoğraf Makinesi : Sony Alpha 7 IV
  • En İyi Başlangıç/Giriş Düzeyinde Aynasız Fotoğraf Makinesi : Fujifilm X-T30
  • En İyi Hibrit Aynasız Fotoğraf Makinesi : Canon EOS R5
  • En İyi Video Odaklı Aynasız Fotoğraf Makinesi : Sony a7S III
  • En İyi Orta Format Aynasız Fotoğraf Makinesi : Fujifilm GFX 100S
  • En İyi Kırpma Sensörlü Aynasız Fotoğraf Makinesi : Fujifilm X-T4

En İyi Aynasız Kamera: Sony Alpha 1

En İyi Aynasız
2021’deki En İyi Aynasız Fotoğraf Makineleri

Kağıt üzerinde gerçekten etkileyici kılan özelliklerle, 6.500 $ ‘lık tam çerçeve Sony Alpha 1‘e odaklanan çok fazla hype bulmak şaşırtıcı değil . Sony Alpha 1 bizim son incelememizde, biz bunu bunun dışında istediğimizi yapabiliriz bir kamera olma Sony’nin sözünü canlı yapar olduğunu tespit ettik.

Yeni 50,1 megapiksel sensör çözünürlüğü, 15’ten fazla duraklı dinamik aralık, 32.000’e kadar ISO duyarlılığı, inanılmaz hızlı otomatik odaklama, 30 fps sürekli çekim modu ve hava koşullarına karşı koruma gibi özelliklerle, tüm fotoğrafçılık ihtiyaçlarınız için yetenekli bir aynasız kameraya sahipsiniz .

Aynı şekilde, 8K video ve hem 4K hem de Full HD’de bir dizi yüksek kare hızı seçeneği ile video yetenekleri mükemmeldir. Bu özellikleri daha iyi pil ömrü ve geliştirilmiş gövde ile birleştirin ve her yönden aynasız bir kamera için mükemmel bir seçeneğiniz var.

Sizi engelleyebilecek tek önemli şey, 6.500 $ ‘lık fiyattır , özellikle de bu yüksek kaliteli, profesyonel modele gerçekten ihtiyacınız yoksa. Alpha 1, piyasada bu üst düzey, pro odaklı özellikleri sunan tek kamera olduğu için bu fiyatı kazanır. Paranın satın alabileceği en iyi şeyi istiyorsanız, işte budur.

Daha fazla oku: Sony Alpha 1 İncelemesi: Evet, Gerçekten O Kadar İyi

Profesyoneller İçin En İyi Aynasız Kamera: Nikon Z7 II

En İyi Aynasız
2021’deki En İyi Aynasız Fotoğraf Makineleri

Nikon’un en son aynasız modeli, 5 eksenli gövde içi sabitleme, saniyede 10 kare çekim, 4K UHD video yakalama, çift bellek kartı yuvası ve Z6 II ile birlikte ilk aynasız 45,7 MP tam kare sensör getiriyor Dikey pil tutuşunu gerçekten destekleyen Nikon’dan bir sistem… hepsi sadece 3.000 $ ‘dan utangaç .

Daha fazlası: Nikon Z7 II İncelemesi: Sadece Bir Yükseltme Değil, Dikkat Çekici Bir Kamera

Z7 II, Nikon’un yeni amiral gemisidir ve birinci nesle göre, hepsi çok hoş karşılanan ve çift işlemciyi ve yukarıda bahsedilen çift bellek kartı yuvalarını içeren çeşitli iyileştirmeler getiriyor. F Yuvalı lenslerin kullanımına izin veren FTZ adaptörüyle eşleştirildiğinde veya yerel Z Yuvalı aynasız lenslerle kullanıldığında, görüntü kalitesi kesinlikle inanılmazdır.

Nikon’un yeni aynasız sistemi hemen hemen her kategoriye hitap etmiyor – örneğin, tam olarak dönebilen bir arka LCD’den yoksun – ancak onu tam gerektiği yerde alıyor ve piyasadaki tüm aynasız sistemlerin en iyi ergonomisine sahip. Orijinal Z7’ye göre 3,5 kat geliştirilmiş tampon kapasitesi ve aynı zamanda çok etkileyici bir pil ömrü sunar. Bu güncellemeler nedeniyle Nikon Z7 II, profesyoneller için piyasadaki en iyi aynasız fotoğraf makinesi.

En İyi Orta Sınıf Aynasız Fotoğraf Makinesi: Sony Alpha 7 IV

sony alpha 7 iv a7iv camera review 800x420 1
2021’deki En İyi Aynasız Fotoğraf Makineleri

Sony, orta sınıf kategorisinde bir süre sessiz kaldı ancak Alpha 7 IV’ün lansmanı ile sallanarak çıktı . Şirketin en son teknolojisiyle dolu olan bu ürün, insanlar, hayvanlar ve kuşlar için göz algılamalı otomatik odaklamada endüstri lideri hız ve doğrulukla birinci sınıf tam kare çözünürlük arayan herkes için idealdir. Fiyat, yerini aldığı 2.500$’ dan Alpha 7 III’ten biraz daha yüksek olsa da , özellikler ve iyileştirmeler her kuruşuna değiyor.

Devamını oku: Sony Alpha 7 IV İncelemesi: Sony’nin Şimdiye Kadar Yaptığı En İyi Kamera… Neredeyse

33 megapiksel (34.1 gerçek ve Alpha 7 III’e göre 9 megapiksel yükseltme) BIONZ XR görüntü işlemcili Exmor R sensör (amiral gemisi Alpha 1 ile aynı işlemci), 50 ila 204,800 geniş bir ISO aralığı, 0,5 adım IBIS iyileştirmesi, %94 AF kapsamı ve 759 aşama algılama noktası ile 15 adımlı dinamik aralık, kapatıldığında sensör için bir toz kalkanı, Alpha 7 IV’te önceki modele göre bir sürü iyileştirme var ve biz Henüz video özelliklerine başlamadı bile. Sony, bu kameranın herhangi bir Alpha sisteminin en doğru renk reprodüksiyonlarına sahip olduğunu ve hem evcil hayvan gözü AF’de hem de kuşlarda gözle görülür bir gelişme sağlayan %30 daha hızlı ve daha doğru göz algılama otomatik odaklama sistemine (insanlar için) sahip olduğunu iddia ediyor.

Sony, Alpha 7 IV’ü daha iyi bir video kamera yapmak için de büyük çaba sarf etti. Kamera konumundan bağımsız olarak bir çekimi hizalamayı kolaylaştıran tam eklemli dokunmatik LCD ekrana sahiptir ve vizör 2,36 milyon noktadan 3,69 milyona iyileştirilmiştir, bu iyi bir şeydir, ancak en iyisinden daha az gelir. Orta menzilli alanda tam çerçeve bir kameradan beklenen Alpha 1 gibi son kameralar.

Alpha 7 III’ten gözle görülür bir şekilde geliştirilmiş, tam boyutlu bir HDMI bağlantı noktası ve canlı akış amacıyla bir PC veya Mac bilgisayara bağlı olarak 4k (15 fps) ve FullHD’de 60 fps’de FullHD’de canlı akış yapabilen USB-C’nin eklenmesidir. Fotoğraf makinesi ayrıca APS-C Kırpma ile 60p’de 4k veya tam karede 30p’de 4K yakalama yeteneğine sahiptir; bu, 1.2x kırpma ile 30p’de 4K elde edecek olan Alpha 7 III’e göre önemli bir gelişmedir.

Alpha 7 IV, hemen hemen her çekim koşulunda üstün olabilen ve dürüst olmak gerekirse, en üst düzey aynasızlığa parasının karşılığını veren inanılmaz bir hibrit fotoğraf makinesidir. Değeri yüksek performans, Alpha 7 IV’ü yenmek zordur.

En İyi Başlangıç ​​Aynasız Kamera: Fujifilm X-T30

2021'in En İyi Aynasız Kameraları
2021’deki En İyi Aynasız Fotoğraf Makineleri

Fotoğraf yolculuğunuza aynasız kamera rotasında yeni başlıyorsanız, kesinlikle tüm zilleri ve ıslıkları olan pahalı profesyonel modellere ihtiyacınız yok. Fujifilm X-T3 veya X-T4 dikkatinizi çektiyse ancak biraz pahalıysa , 900 dolarlık Fujifilm X-T30 daha uygun olabilir.

Bunun nedeni, X-T30’un pahalı X-T3’ün birçok özelliğini taşımasıdır. Bunlar arasında 26 megapiksel APS-C sensörü, X-Processor 4 Dört Çekirdekli CPU, eğilebilir 3 inç dokunmatik ekran, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı ve 20 fps’ye kadar sürekli çekim modu bulunur. X-T30’u yeni başlayanlar için iyi bir seçim haline getiren diğer özellikler arasında 425 aşama tespit noktalı Hibrit AF sistemi (böylece bu çekimi kaçırmazsınız), sürücü için özel kadranlar, pozlama telafisi ve deklanşör hızı ayarları ve DCI ve UHD 4K 30p video. Bunların tümü, X-T4’e göre fark edilir derecede daha küçük bir pakette bulunur; bu, daha kompakt bir seçenekle başlamak istiyorsanız bir avantaj da olabilir.

X-T30’u X-T4 ile yan yana çekmek çoğu zaman bir değiş tokuş gibi görünmüyor. Elbette, daha küçük, daha tüketici dostu bir kamera ve tüm üst düzey fotoğraf ve video parçalarına sahip değil, ancak bol miktarda var ve güzel görüntüler oluşturabiliyor. Tasarım, yeni gelen bir kişinin yaklaşması için kolaydır ve bankayı da bozmaz. Sony a6400 gibi bir şey düşünebilirsiniz, ancak kafa karıştırıcı menünün ve seçenek sayısının yeni bir atıcıyı alt edebileceğini ve genel olarak Fujifilm X-T30’un daha fazla insan için daha iyi bir seçim olduğunu düşünüyoruz. Biraz daha fazla harcamaktan korkmuyorsanız , X-S10 aynı zamanda sağlam bir seçimdir ve Sony, Canon ve Nikon’un sunduğu ürünlere benzeyen daha “geleneksel” bir gövde tasarımına sahiptir.

En İyi Hibrit Aynasız Fotoğraf Makinesi: Canon EOS R5

2021'in En İyi Aynasız Kameraları
2021’deki En İyi Aynasız Fotoğraf Makineleri

Şirketin 2020 amiral gemisi tam kare aynasız kamerası olan 3.900 $ ‘lık Canon EOS R5 , profesyoneller veya çok çeşitli fotoğrafçılık projeleri için mükemmel donanıma ihtiyaç duyan herkes için en iyi seçim olmaya devam ediyor. 45 megapiksel Dual Pixel CMOS sensör, 8K video çekimi ve diğer çekim modları, 12 fps’ye (mekanik deklanşör) – 20 fps’ye (elektronik deklanşör) kadar sürekli çekim modu, EOS 5D Mark IV ile karşılaştırılabilir hava koşullarına karşı koruma gibi temel özelliklerle, yüksek çözünürlüklü vizör, tamamen eklemli arka ekran ve 8 adede kadar görüntü sabitleme (doğru lenslerle), kesinlikle en yetenekli seçeneklerden biri.

Bu modelin öne çıkan özelliği,% 100 kapsama alanına sahip Dual Pixel II AF sistemidir. Bazı fotoğrafçılar Sony’nin otomatik netlemesinin üstün olduğunu iddia ederken, Canon da beceriksiz değil. Tüm kareyi kaplayan ve güvenilir göz algılama ve konu takibi uygulayan yüksek dereceli otomatik odaklama sistemiyle, hem insan hem de hayvan konularının mükemmel odaklanmış çekimlerini yakalamak kolaydır. Bununla birlikte, büyük bir uyarı var – çok fazla video çekmeyi planlıyorsanız, en iyisi aşırı ısınma sorunlarına dikkat edin.

Bununla birlikte, gerçek bir hibrit iş akışına ayak uyduracak özelliklere sahip bir kamera olarak, EOS R5’i yenmek gerçekten zordur: çok çeşitli atıcılar için çalışan eksiksiz bir pakettir. Canon, dinamik aralığı iyileştirme konusunda büyük adımlar attı ve bu nedenle R5’in görüntü kalitesi birinci sınıf. Canon EOS R5 , yüksek çözünürlük, video özellikleri sunan ve bu fiyat aralığında rekabet eden diğerlerine karşı sadece bir burun önde.

EEn İyi Video Odaklı Aynasız Fotoğraf Makinesi: Sony a7S III

2021'in En İyi Aynasız Kameraları
2021’deki En İyi Aynasız Fotoğraf Makineleri

Bu listedeki kameraların çoğu olağanüstü video yeteneklerine sahiptir ve son birkaç yılda piyasaya sürülen birçok model de öyle. Bununla birlikte, öncelikle video kullanımı için aynasız bir kamera almayı planlıyorsanız, 3.500 dolarlık Sony a7S III‘ü düşünün .

Sony’nin video odaklı full frame serisinin üçüncü sürümü, 120p’ye kadar UHD 4K video, 16 bit Raw video çıkışı, 10 bit 4: 2: 2 dahili video ve 5 eksenli gövde içi gibi özelliklere sahiptir. stabilizasyon. Ayrıca 12 MP BSI CMOS sensör, Bionz XR işlemci, 9.44M noktalı EVF ve tamamen eklemli bir arka LCD ekrana sahip. Bu özellikler ve özellikler, yeniden tasarlanmış bir dokunmatik ekran menü sistemi, oldukça yüksek çözünürlüklü bir vizör, a9 ve a7R IV’ten ödünç alınan ergonomik iyileştirmeler ve UHS-II SD kartları veya CFexpress Type-A kartları.

Modern aynasız bir kameranın biçim faktörünü koruyan kompakt bir video kamera söz konusu olduğunda, Sony a7S III en iyisidir.

Bu kameranın hemen ardından , özellikle videograflar için tasarlanmış tam çerçeve Panasonic Lumix S1H geliyor . Ayrıca, 6K çözünürlük, video kapsamları, 4: 2: 2 10 bit dahili kayıt, anamorfik yakalama ve tam V-Log gama içeren gelişmiş video özelliklerine sahiptir. Hepsinden öte, S1H, fotoğraflar için olağanüstü bir 24MP kameradır. Ne yazık ki, otomatik odaklama özelliği ve dahili kayıt seçenekleri, Sony’nin sunduklarının hemen altında kalıyor.

Son olarak, biraz daha pahalı olan Sony FX3‘ün temelde daha küçük bir gövdeye yeniden paketlenmiş a7S III olduğunu, ancak video kamera tarzı çıkarılabilir tutamak ve doğrudan gövdeye tasarlanmış kamera kafesleri için montaj noktaları gibi daha pro odaklı fiziksel özelliklerle birlikte geldiğini belirtmek gerekir.

En İyi Orta Format Aynasız Fotoğraf Makinesi: Fujifilm GFX 100S

2021'in En İyi Aynasız Kameraları
2021’deki En İyi Aynasız Fotoğraf Makineleri

Orta format aynasız kameralar, en doğru renk reprodüksiyonuyla en üst düzey görüntü kalitesine ihtiyaç duyan profesyonel fotoğrafçıların tercihini giderek daha fazla kazanmaktadır. Orta format sensörler otomatik netleme ve çekim performansı hızlarından ödün verirken, modern bir dijital fotoğraf makinesinde mümkün olan en iyi görüntü kalitesine sahip oldukları biliniyor. Amacınız inanılmaz stüdyo portreleri veya yüksek çözünürlüklü güzel manzara resimleri yapmaksa, orta format sizin için olabilir.

Yeni piyasaya sürülen 6.000 $ ‘lık Fujifilm GFX 100S , orta format fotoğraf makinesi olarak şimdiden tur atmaya başladı .

GFX 100S, 102 megapiksel BSI-CMOS sensör, 6EV’ye kadar gelişmiş görüntü sabitleme, 4K 30p video özellikleri, 5,0 fps’ye kadar sürekli çekim ve sabit nesneler için çoklu çekim 400 MP modu gibi etkileyici özelliklere sahiptir – hepsi bir arada nispeten küçük ve kompakt gövde. Fujifilm Film Simülasyonu hayranıysanız, Stephen Shore’un ikonik renkli fotoğrafçılığından ilham alan ek “Nostaljik Neg” modunun da keyfini çıkarabilirsiniz.

Son zamanlarda, Fujifilm’in orta format alanındaki en büyük rekabetinin kendisi gibi geliyor ve bu kesinlikle 50R , 50S ve 100 modellerinin hepsi sağlam seçenekler olarak geliyor (her ne kadar 100S grubun en iyisi olarak bizim seçimimiz olsa da) . Hasselblad’ın sunduğu seçenekler olsa da, özellik için özellikli Fujifilm, lens seçenekleri Hasselblad’ı tercih etse bile şu anda sadece üstün. Şimdilik çoğu fotoğrafçı , çoğu kutuyu işaretlemek için Fujifilm GFX 100S‘yi bulacak .

En İyi Kırpma Sensörlü Aynasız Fotoğraf Makinesi: Fujifilm X-T4

2021'in En İyi Aynasız Kameraları
2021’deki En İyi Aynasız Fotoğraf Makineleri

Kırpma sensörü kötü anlamına gelmez – sadece daha küçük bir sensör anlamına gelir. Bu, daha zayıf düşük ışık performansı ve dinamik aralık anlamına gelebilir, ancak aynı zamanda tüm kamera paketinin daha küçük olabileceği anlamına gelir: daha küçük gövdeler ve daha küçük lensler. Seyahat eden bir fotoğrafçı için, görüntü kalitesindeki ufak ödünleşim, daha hafif kamera çantasına değer. Bugünlerde, bu takas, buradaki seçimimizde olduğu gibi önemli bile değil.

Fujifilm’in en son 26 megapiksellik 1.700 $ ‘lık X-T4‘ü , daha önceki X-T3‘ün “kardeş modeli”, olağanüstü bir seçenektir. X-T4, daha iyi otomatik odaklama, vücut içi görüntü sabitleme eklenmesi, 20 fps’de daha hızlı kesintisiz çekim, ek işleme seçenekleri ve daha büyük kapasiteli pil gibi önceki modele göre iyileştirmeler yapar.

Onu hem fotoğraf hem de video için mükemmel bir seçenek haline getiren diğer önemli özellikler arasında 60p’ye kadar 4K çekim, 240 fps’ye kadar 1080 video, tam eklemli arka dokunmatik ekran, çift UHS-II kart yuvası, 3,68M noktalı OLED elektronik var. vizör, 12 Fujifilm Film Simülasyon modunun dahil edilmesi ve USB-C tipi konektör aracılığıyla USB şarjı.

Son zamanlarda, birçok rakip, X-T4 ile yaklaşık aynı fiyata giriş seviyesi tam çerçeve kameraları piyasaya sürüyor ve daha büyük sensör sayesinde daha iyi görüntü kalitesi sunuyor. Ve bunların hepsi iyi ve güzel olsa da, X-T4 sensörünün kompakt yapısı onu bu kadar çekici kılan şeydir. Görüntü kalitesi daha büyük bir sensörde daha iyi olsa da, X-trans sensörü sarsılmaz: X-T4 ile yakalanan görüntüler harika. Ek olarak, tam çerçeve sensörün ek maliyetinin bir yerden gelmesi gerekir ve bu giriş seviyesi kameralar, bu maliyetleri düşürmek için video özelliklerini, kare hızını veya otomatik odaklama özelliklerini azaltacaktır. X-T4 bunu yapmak zorunda değil. Bu, dönem satın alabileceğiniz en iyi kameralardan biri ve mevcut en iyi mahsul sensörlü kamera seçimimiz.


Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.