Ekipmanlar

Panasonic Lumix DC-S1H

Görüntüle tarafının en önemli isimlerinden Panasonic, S serisine bir model daha ekliyor. Yakın zamanda video özellikleriyle öne çıkan Panasonic Lumix DC-S1H geliyor.

Panasonic, görüntüle tarafındaki ürün gamını farklı ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirmeye devam ediyor. Bu noktada firmanın yeni tanıttığı model S1H, direkt olarak video tarafına odaklanıyor. Zaten özellikle “sinema kamerası” olarak geçen Panasonic Lumix DC-S1H, tam kare (FF) sensörüyle tam 6K çözünürlükte saniyede 24 kare 3:2 video çekilmesine imkan tanıyor. 4K içerik üretimini çok daha kolay ve kaliteli hale getirecek 6K imkanı, video dünyasını oldukça memnun ediyor. Bünyesinde 10-bit 4:2:2 kayıt yeteneği bulunan S1H, tam 14 durak dinamik aralık sunuyor. Elbette çekim sonrası geniş düzenleme imkanları getiren V-Log ve V-Gamut destekleri bulunan model, pili bitene ya da hafıza kartı dolana kadar aralıksız çekim gerçekleştirebiliyor. Burada oluşan ısıya karşı özel bir altyapı kullanılıyor. Tam kare aynasız dünyasında bir ilke imza atarak saniyede 60 kare 10-bit 4K DCI (4,096 x 2,160) video kaydı (Super 35mm) yapabilen Panasonic Lumix DC-S1H, 50’den fazla L-Mount lens ile kullanılabiliyor. Panasonic buna ek olarak 2020 sonuna kadar 10 adet L-Mount lens çıkaracağını belirtiyor. Sürekli videodan bahsettik ancak bu model ile rahatlıkla üst düzey fotoğraflar da çekilebiliyor. Ancak her özelliği, menüleri ve altyapısı video amaçlı hazırlanmış bir model karşımızda bulunuyor.

6k video yetenegiyle dikkat ceken panasonic lumix dc s1h 1
Üç Kardeş Bir Arada

Panasonic Lumix DC-S1H ne zaman ve kaça satılacak?

Açıklandığı kadarıyla gelişmiş kamera 2019’un üçüncü çeyreğinde raflardaki yerini alıyor. Modelin gövde fiyatı ise 4.000 dolar seviyesinde. Halen bazı detayları gizemini koruyan S1H, detaylarına burada yer verdiğimiz fotoğraf odaklı S1R ve S1 yanında profesyonelleri oldukça heyecanlandırıyor.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.