Satın Alma Rehberi

Instagram için En İyi Kameralar 2020

Akıllı telefonlar varsayılan seçim olmasına rağmen, Instagram gibi platformlardaki en çekici yaşam tarzı fotoğrafları ‘geleneksel’ kameralar kullanılarak çekilir.

Giriş

Yüksek kaliteli, ilgi çekici yaşam tarzı görüntülerini, ne için kullanırsanız kullanın, çekmeyi kolaylaştıran bir dizi model seçtik. Hoş bir arka plan bulanıklığı, geniş açılı lenslerin kullanılabilirliği ve insanlara odaklanma kolaylığı sunma ihtiyacını düşündük.


Deneyimli fotoğrafçı: Fujifilm X-T3

fuji

X-T3, çekici yaşam tarzı fotoğrafçılığı için mükemmel bir kamera yapar. Fujifilm, yüksek kaliteli yaşam tarzı fotoğrafları çekmenizi sağlayan nispeten uygun fiyatlı ana lensler sunar. X-T3’ün ‘Film Simülasyonu’ renk modları, bu çekimlerin tonlarca düzenleme gerektirmeden olabildiğince çekici görünmesini kolaylaştırır. Kameranın yüz ve göz tespiti en iyisi değil, ancak odaklanmadan endişe etmek yerine kompozisyonunuza konsantre olmanız ve neredeyse gerçek olamayacak kadar iyi bir yaşam anını aktarmanız yeterince iyi.

Yeni başlayanlar için: Canon EOS M50

canon eosm50

EOS M50, lens seçimi için Fujifilm ile eşleşemez, ancak hem Canon hem de Sigma, konunuzun öne çıkmasına yardımcı olan hafif bir arka plan bulanıklığı verebilen birkaç keskin fiyatlı ana lens sunar. Ana avantajı, çok sayıda kadranla oynamak zorunda kalmadan harika çekimler yapmanıza olanak tanıyan basit, öncelikle dokunmatik ekran tabanlı bir arayüzdür.


Kazananımızı seçerken aşağıdaki kameraları dikkate aldık ve Fujifilm X-T3 ve Canon EOS M50‘nin en iyi seçenek olduğunu düşünsek de, kısa listemizdeki diğer kameralar da var.

Fujifilm X-T3

Instagram için En İyi Kameralar 2020

26MP APS-C X-Trans BSI-CMOS sensör | 4K / 60p video çekimi | Çift eksenli dokunmatik ekran


Neleri Beğendik
 • Mükemmel Raw ve JPEG çıktısı
 • Doğrudan, özelleştirilebilir kontrol
 • Yüksek kaliteli 10 bit 4K video
Neleri Beğenmedik
 • Videoda konu izleme AF yok
 • F1.4 objektiflerin odaklanması yavaş olabilir

X-T3, yüksek kaliteli fotoğraflar ve 4K / 60p video sunabilen üst düzey 26MP APS-C formatlı aynasız bir kameradır. X-T3, ultra yüksek çözünürlüklü bir vizöre sahiptir ve çok yüksek patlama hızlarında sürekli çekim yapabilir. Taşma veya yedek depolama için çift bellek kartı yuvası mevcuttur.

X-T3, geleneksel pozlama kadranları, dokunmatik ekran ve kapsamlı özelleştirilebilir düğmelerin bir kombinasyonunu sunar. Kullanımı hızlı ve keyifli bir kamera ile sonuçlanır. Arka dokunmatik ekranı iki yöne menteşelidir ve hem yatay hem de dikey görüntüler için gizli fotoğraf çekimi sağlar. Vizörünün ortalaması 3.69 milyon noktadan daha yüksek.

Genel olarak X-T3, piyasadaki en çekici fotoğraf / video APS-C kameralardan birini sunuyor.

AF performansı, göz algılama otomatik odaklama ve izleme özelliklerinin (sınıf lideri olmasa da) iyi performans düzeylerine ulaşmasıyla büyük ölçüde geliştirildi. Kamera çoğu objektifle hızlıca odaklanır ve genellikle kullanıcı girişine yanıt verir. Pil ömrü sağlam bir 390 çekim / şarjdır, ancak varsayılan olarak kamera enerjiden tasarruf etmek için hızla düşük güç moduna girer.

Kameranın 26MP sensörü çok iyi bir ayrıntı yakalar ve iyi derecede dinamik aralık sunar. Ancak, Fujifilm kameralar için her zamanki gibi, JPEG çekimde gerçekten göze çarpan ‘Film Simülasyonu’ renk modlarının seçimi, çekici görünümlü görüntüler çekmeyi kolaylaştırır.

X-T3, 60p’ye kadar hem UHD’de hem de DCI’de mükemmel 10 bit 4K video yakalayabilir. Dokunmatik ekran kontrol modu, fotoğraf ve video pozlama ayarlarını birbirinden ayırır ve çekim türleri arasında geçiş yapmayı kolaylaştırır. Etkili film otomatik odaklama, X-T3’ün bu modda kullanımını oldukça kolaylaştırır, ancak vücut içi sabitleme eksikliği, lensiniz sabitlenmezse elde çekimleri engelleyebilir.

Genel olarak, X-T3, fotoğraf ve video için piyasadaki en çekici APS-C kameralardan biridir. Sadece birini ya da diğerini vurmayı planlasanız bile etkileyici, ama ikisini de istiyorsanız gerçekten mükemmel. Görüntü sabitleme eksikliği, aksi takdirde çok yönlü bir şeyde düşünmek isteyebileceğiniz ana faktördür.

Fujfilm X-T3 ile çekilmiş örnek fotoğraflar

Canon EOS M50

6382bc0af2d04ea29119a5fc1d44d58a

24MP APS-C CMOS sensör | Çift Piksel AF | 4K video çekimi


Neleri Beğendik
 • Çok iyi görüntü kalitesi
 • Dual Pixel AF, hızlı odaklama hızları ve iyi nesne takibi sunar
 • 7,4 fps kesintisiz AF ile seri çekim
Neleri Beğenmedik
 • 4K videoda büyük kırpma, Çift Piksel AF ve sarmal deklanşör yok
 • Zayıf pil ömrü, USB şarjı yok
 • Sınırlı doğal lens seçimi

Canon EOS M50, markanın elektronik vizör sporu, giriş seviyesi aynasız seçeneğidir. Canon’un tanıdık 24MP APS-C sensörünü ve mükemmel Dual Pixel AF sistemini kullanır. Ayrıca 4K video çekimini destekleyen ilk profesyonel olmayan Canon’dur.

M50, rahat bir kavrama özelliğine sahip kompakt bir gövdeye sahiptir. Yeni başlayanlar için tasarlanan, sadece bir kontrol kadranına rağmen kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Dokunmatik ekran çevrilebilir ve selfies veya vlog için kullanılabilir ve kullanımda yanıt verir. Dışarıda çekim yapmak için güzel bir 2.36M nokta OLED vizör de var. Akıllı telefonunuza anında fotoğraf aktarımı sağlayan Bluetooth’un eklenmesi ile fotoğraf paylaşmak hiç olmadığı kadar kolay.

EOS M50’yi fotoğraf makinesi olarak satın alıyorsanız,
çok iyi bir kamera

M50, Canon’un Dual Pixel AF sisteminin yeni ve geliştirilmiş bir sürümüne sahiptir. Belirli lenslerle daha geniş bir faz algılama kapsama alanı ve ek odak noktaları elde edersiniz. Diğer lensler aynı miktarda kapsama sahiptir ancak daha az puana sahiptir. Çift Piksel AF, yanıt verme, yüz tanıma ve konu izleme açısından çok iyi çalışır. Fotoğraf makinesi sürekli AF ile 7,4 fps’de çekim yapabilir, ancak Raw kullanılırken tampon hızla dolar. Şarj başına 235 çekimde pil ömrü zayıf ve USB şarjı desteklenmiyor.

Görüntü kalitesi, M50’nin 24MP CMOS sensörünü paylaşan diğer Canon fotoğraf makinelerine benzer, bu da harika JPEG rengi (sarılar belirgin şekilde iyileşmiştir), düşük gürültü seviyeleri ve bol miktarda ayrıntı yakalama anlamına gelir. Ham dinamik aralık sınıfının en iyisi değil, bu da gölgeleri biraz parlatmanızı engellemez. M50, dosya boyutlarını yaklaşık% 40 oranında azaltan sıkıştırılmış bir Ham seçeneği sunan ilk Canon’dur.

EOS M50’de en çok reklamı yapılan özellik 4K video özelliğidir, ancak çeşitli şekillerde hayal kırıklığı yaratır. Geniş açılı çekimi neredeyse imkansız kılan devasa bir kırpma faktörü var, Dual Pixel AF mevcut değil ve sarmal deklanşör çok dikkat çekici. 1080p çekim yapmanın sakıncası yoksa Dual Pixel AF’nin çok daha iyi kalitesini ve kullanımını elde edersiniz. Kameranın harici mikrofon girişi ve ses seviyeleri üzerinde manuel kontrol vardır.

EOS M50’yi fotoğraf makinesi olarak satın alıyorsanız, çok iyi bir kamera. Kullanımı kolaydır, iyi görüntü kalitesine, güvenilir bir AF sistemine ve iyi uygulanmış kablosuz işlevselliğe sahiptir. 4K video çekmek peşinde olduğunuz şeyse, aynı fiyat aralığında daha iyi seçenekler vardır.

Canon EOS M50 ile çekilmiş örnek fotoğraflar

Canon EOS RP

26c43f81d78f4ea8943e614545be7fcf

26,2 MP tam kare CMOS sensör | Çift Piksel AF | Tamamen eklemli LCD


Neleri Beğendik
 • Çekici JPEG çıktısı
 • Kullanımı kolay arayüz
 • Göz algılama otomatik odaklama
Neleri Beğenmedik
 • Sınırlı pil ömrü
 • 4K’da önemli kırpma
 • Yavaş patlama hızı

EOS RP, 26.2MP CMOS sensör ve Çift Piksel otomatik odaklamayı EOS-M ve Rebel kameralarının kullanımı kolay arayüzü ile birleştiren uygun fiyatlı, giriş seviyesi tam kare aynasız bir kameradır.

EOS RP, tam kare bir kamera için küçüktür, ancak yine de rahat bir el kavraması ve iki iyi yerleştirilmiş ayar kadranı için yer bulur. Tamamen mafsallı bir dokunmatik ekran, AF noktasını kontrol etmenin ve çoğu kamera ayarını değiştirmenin en iyi yoludur. Biraz basit, ama basittir çoğu kullanıcıya ihtiyaç duydukları tüm kontrolü sağlayacaktır.

EOS RP, Canon’un önceden uzman olduğu
tam kare dünyasında kullanımı kolay,
giriş seviyesi bir model oluşturma girişimidir

EOS RP, olağanüstü olmasa da yetenekli bir sanatçı. Göz algılama AF, insanları fotoğraflarken yardımcı olur, ancak hızlı hareket eden çocuklar için yeterince duyarlı değildir. Nesne izleme genellikle etkilidir, ancak seri çekim hızı çok düşüktür ve spor çekimini engeller. Pil ömrü potansiyel olarak 250 çekim / şarj oranıyla sınırlıdır, ancak USB şarjı hareket halindeyken şarj etmenize yardımcı olabilir.

JPEG görüntü kalitesi çok iyi, çekici renk ve tam karenin getirebileceği etkileyici temiz görüntüler. Raw, ek işleme esnekliği sağlar, ancak RP’nin görüntüleri neredeyse tüm rakiplerinden daha gürültülüdür. Kısacası, bu öncelikle JPEG’de çekim yapanlar için daha iyi bir kamera.

EOS RP’nin videosu oldukça hayal kırıklığı yaratıyor. 4K / 24p çekim yapabilir, ancak önemli bir kırpma, panjur ve sınırlı otomatik odaklama ile. 1080p daha iyidir ve kullanımı kolay AF içerir, ancak çekim yumuşaktır. Dijital stabilizasyon oldukça iyi ancak RP bir video kamera olarak etkileyici değil.

EOS RP, mütevazı özelliklerine uygun mütevazı bir fiyata sahip bir kamera. Açıkçası, Canon çekici JPEG’lerin ve kullanım kolaylığının en yeni özelliklerin ve performansın eksikliğini telafi ettiğine inanıyor ve hemfikiriz. RP, kullanımı gerçekten eğlenceli olan iyi kontrollere sahip sevimli bir kameradır, ancak nihai görüntü kalitesi ve hızı arayan daha gelişmiş kullanıcılar başka bir yere bakmak isteyecektir.

Canon EOS RP ile çekilmiş örnek fotoğraflar

Canon PowerShot G5 X II


20MP 1″-tipi yığınlanmış CMOS sensör | 24-120mm eşdeğeri F1.8-2.8 lens | 4K / 30p video


Neleri Beğendik
 • Hızlı lens, iyi zoom aralığı
 • Pop-up elektronik vizör
 • 4K / 30p video kaydı
 • Hızlı seri çekim
Neleri Beğenmedik
 • Sınırlı pil ömrü
 • Eşlerin arkasında otomatik odak izleme
 • Mikrofon girişi yok

Canon’un G5 X Mark II, 24-120 mm’lik parlak bir lens, açılır vizör ve iyi düşünülmüş kontrollere sahip 4K özellikli kompakt bir kameradır ve çok yönlü, her yere taşınabilir bir seçenek sunar.

G5 X II, iyi bir tutamağa ve kompakt için çok iyi bir şekilde çalışmasını sağlayacak yeterli kadranlara ve kontrol noktalarına sahiptir. Video atıcılar, lensin çevresindeki kontrol kadranının tıklanmasını sevmeyebilir, ancak fotoğraf çekmek için harikadır. Hareketli ekran, vlog ve selfie’ler için 180 derece yukarı doğru uzanır.

G5 X II, görüntü kalitesi ve kullanımı ile
dikkat çeken çekici bir fotoğrafçı

G5 X II’nin otomatik odaklaması bazı rakiplerin derinlik duyarlı sistemleri kadar duyarlı değildir ve seri çekim yaparken nesneleri izleyemez. Yine de 8 fps’ye kadar tek bir noktaya odaklanabilir. Odak kilitli 30 fps Ham modu da var. Kullanımda kamera hoş tepki veriyor, ancak pil ömrü biraz düşük.

G5 X II, güçlü Raw performansı ve hoş renklerle JPEG’ler sunar. Objektif daha uzun odak uzunluklarında daha iyidir ve çok yönlü görüntü kalitesi, gerçekten çok yönlü bir zoom aralığı ve hızlı maksimum diyafram açıklıkları sağlar.

G5 X II, kırpmadan 30p’de 4K çekim yapar (24p seçeneği yoktur). Video, gördüğümüz en ayrıntılı değil ve yararlı dijital + lens sabitleme sistemine geçerseniz daha da düşüyor. Mikrofon soketi veya gelişmiş yakalama araçları yoktur, ancak parlak ışıkta akıcı görüntüler elde etmenize yardımcı olacak 3 kademeli bir ND filtresi vardır.

G5 X II’nin yeteneklerinden, kullanımından ve genel yanıt vermesinden çok etkilendik. Açılır vizör ve çok yönlü lens, kamerayı çok büyütmeden yapabileceği şeyleri genişletir. Ucuz değil, ancak performansı ve uyarlanabilirliği onu rekabetçi kılıyor. Genel olarak, göze çarpmasına yardımcı olmak için görüntü kalitesi ve kullanımı ile çekici bir fotoğrafçının kompakt yapısı.

Canon PowerShot G5 X II ile çekilmiş örnek fotoğraflar

Fujifilm X100F


24MP APS-C X-Trans CMOS sensör | 35mm eşdeğeri. F2 lens | Hibrit vizör


Neleri Beğendik
 • Mükemmel vizör
 • Mükemmel ergonomi ve tasarım
 • Güçlü görüntü kalitesi
 • Büyük sensör ve parlak sabit lens
Neleri Beğenmedik
 • AF hızları çoğu akranı kadar hızlı değil
 • 1080p video zamanın gerisinde
 • Yanlışlıkla odaklama / kontrol kadranını kolayca çarptırabilirsiniz

Fujifilm X100F, şirketin klasik tarzda geniş sensörlü ana lens kompaktının dördüncü neslidir. 35 mm eşdeğeri bir F2 lens etrafında üretilmiştir ve Fujifilm’in X-Trans renk filtresi dizisine sahip 24MP APS-C sensöre sahiptir.

X100F’de diyafram açıklığı, deklanşör hızı, ISO ve pozlama telafisi için kapsamlı geleneksel özel kontroller bulunur. Bunun da ötesinde, ’F’ sürümü, AF konumu için çok sayıda özel düğme ve ayar kadranı ile birlikte bir joystick kazanır. Kameranın kullanıcı deneyiminin en büyük özelliği, oldukça etkileyici bir deneyim sağlayabilen akıllı hibrit optik / elektronik vizördür.

X100F, klas ve çekici tasarımı ile
her şeyle eşleşen görüntü kalitesi sunar

Performans, X100F’nin en önemli geliştirmelerinden biridir. Hala özellikle hızlı bir kamera değil, ancak otomatik odaklama, öncekilerden daha nadiren bir engel olduğu noktaya kadar daha hızlı. Kameranın çalışmasının geri kalanı hemen gerçekleşir, bu da doğrudan kontrollerle iyi çalışır.

Görüntü kalitesi X100F’nin en büyük gücüdür. Lens, yakın mesafeden mükemmel olmasa da, geniş açık, genellikle etkileyici bir şekilde keskin. 24MP sensör burada Fujifilm’in diğer modellerinde olduğu kadar iyi görünüyor. Ham kalite iyidir, post-processing sırasında oynamak için bol miktarda dinamik aralığa sahiptir, ancak göze çarpan özellik mükemmel JPEG renk tepkisidir.

Buna karşılık video, X100F’nin güçlü noktasından uzak. Sabit bir 35mm eşdeğeri kamera ile video çekimi sınırlamalarının ötesinde, video 1080p ile sınırlıdır ve otomatik netleme üzerinde sadece sınırlı kontrol sağlar.

X100F, klas ve çekici tasarımı için her şeyle eşleşen görüntü kalitesi sunar. Bu en son sürüm, kullanımı zevk haline getiren önemli bir performans artışı elde eder.

Fujifilm X100F ile çekilmiş örnek fotoğraflar

Nikon Z6

nikon z6

24MP tam kare BSI-CMOS sensör | Gövde içi görüntü sabitleme | UHD 4K / 30p video


Neleri Beğendik
 • Mükemmel görüntü ve 4K video kalitesi
 • Mükemmel yapı kalitesi
 • Muhteşem 3.69M-nokta OLED EVF
Neleri Beğenmedik
 • Yüksek ISO gürültü azaltma özelliği
 • Hafif vizör gecikmesi eylemi takip etmeyi zorlaştırır
 • Pil ömrü

Z6, Nikon’un giriş seviyesi tam kare aynasız kamera olup 24MP sensör, tam sensör 4K video ve sensör üzeri faz tespiti sunar.

Z6’nın nispeten küçük gövdesi hava sızdırmazdır ve çok iyi yapılandırılmıştır. Geleneksel Nikon kontrol kadranlarını dokunmatik ekran arayüzü ile harmanlıyor. Vizör detaylı bir önizleme sağlar, ancak biraz laggy. Eğimli LCD, video çekiciler için uygun değildir. Genel olarak, ergonomi çok iyi.

Z6 mükemmel kalitede fotoğraflar ve
çok iyi 4K videolar üretir

Z6’nın AF’si iyi ışıkta güvenilirdir, ancak düşük ışıkta veya arkadan aydınlatılan nesnelerle ‘avlanabilir’. Ayrıca, Otomatik Alan modunda her zaman yeni konulara odaklanmadığını tespit ettik. Tek nokta veya bölge AF kullanılırken sürekli odaklama iyidir ve Nikon, ürün yazılımı güncellemeleri yoluyla AF izlemeyi kullanmayı daha kolay hale getirdi. Pil ömrü kesinlikle ortalama, şarj başına 330 çekim olarak değerlendirildi.

Z6 görüntü kalitesi, yüksek ayrıntı düzeyi ve iyi yüksek ISO Raw performansı ile sınıfının en üst seviyesine yakındır. Bununla birlikte, JPEG parazit azaltma, daha yüksek ISO’larda biraz ağır görünüyor. Bu DR’den tam olarak yararlanmaya çalışırsanız ham dinamik aralık çok iyidir.

Z6’nın 4K / 30p videosu çok iyi ve her ikisi de iyi çalışan vücut içi stabilizasyon ve konu izleme AF ile destekleniyor. Harici bir kayıt cihazınız varsa, HDMI üzerinden 10 bit video çıkışı da yapabilir ve Nikon yakın gelecekte Raw video desteği vaat ediyor. Harici bir mikrofon kullanırken önemli bir ‘tıslama’ fark ettik.

Sınıfının en iyi kamerası olmasa da, Nikon Z6 tasarımı ve yapısı, ultra yüksek çözünürlüklü EVF ve mükemmel fotoğraf ve video kalitesi ile bizi etkiledi. Nikon, alkışladığımız bellenim yoluyla kameranın AF sistemini güncellemeye adanmışlığını gösterdi. Genel olarak, yaklaşık 2000 $ için bir hibrid fotoğraf / video kamera isteyenler için mükemmel bir seçim.

Nikon Z6 ile çekilmiş örnek fotoğraflar

Panasonic Lumix DC-LX100 II


17MP Çok Boyutlu CMOS sensör | 24-75mm eşdeğeri F1.8-2.8 zoom | Sabit dokunmatik ekran


Neleri Beğendik
 • Çok parlak 24-75 eşdeğer lens
 • En boy oranlarıyla denemeyi teşvik eder
 • Düşük ışıkta iyi performans
Neleri Beğenmedik
 • Alan sıralı vizör (renk ‘yırtılma’ gösterebilir)
 • Sabit arka cam
 • Ekstra kırpma ve mikrofon girişi gerektirmeyen video

Panasonic Lumix DC-LX100 II, şirketin amiral gemisi kompakt kompakt, çok yönlü oran tasarımına sahip 17MP kamera ve 24-75 mm parlaklıkta eşdeğer zumdur.

Mark II oldukça kompakt olmasına rağmen oldukça kompakt değildir. Dokunmatik ekran, geleneksel kontrol kadranlarını güçlendirerek bir AF noktası belirlemeyi kolaylaştırır. Genel olarak, elektronik vizörünün tek tek renk yenilemesine özellikle duyarlı değilseniz, kullanımı hoş ve ilgi çekicidir. En boy oranı anahtarı deneyi teşvik eder.

LX100 II, gerçekten sevdiğimiz bir kamera
üzerine bazı hoş yükseltmeler ekliyor.

LX100 II, hızlı ve sessiz bir şekilde odaklanan oldukça hızlı bir kameradır. Bulanıklıktan Derinlik AF sistemi,% 100 güvenilir olmasa da, konuları tanımada ve odakta tutmada iyidir. Kamerayı kullanırken ana tutma, yakınlaştırma sırasında merceğin ne kadar yavaş hareket ettiğidir.

Nispeten büyük sensör ve parlak lens, LX100 II’nin bu kadar küçük bir kamerada eşleşmesi zor bir görüntü kalitesi sunmasına yardımcı olur. Objektif keskin değil ancak Raw dosyaları esnektir ve güncellenmiş renge sahip JPEG’ler caziptir.

LX100 II’nin videosunda kaliteyi düşüren, geniş açı seçeneklerinizi sınırlayan ve çerçevenizi önizlemeyi zorlaştıran önemli bir kırpma var. Videodaki otomatik odaklama, tamamen güvenilir olmasa da sağlamdır. Mikrofon veya kulaklık soketi olmadan LX100 II yalnızca rahat klipler içindir.

LX100 II, en sevdiğimiz kompakt ürünlerden biri için küçük bir yenileme. Rakipleri artık daha iyi video ve daha güzel vizörler sunuyor, ancak Panasonic’in görüntü kalitesi ve ilgi çekici, pratik kontrol kombinasyonu hala keskin fotoğrafçı için görülmeye değer.

Panasonic Lumix DC-LX100 II ile çekilmiş örnek fotoğraflar

Sony a7 III

sonya7iii

24MP tam kare BSI-CMOS sensör | Hibrit AF sistemi | Gövde içi görüntü sabitleme


Neleri Beğendik
 • Birinci sınıf görüntü ve video kalitesi
 • Etkileyici AF performansı
 • Mükemmel pil ömrü
Neleri Beğenmedik
 • Dokunmatik ekran uygulaması eksik
 • Nispeten karmaşık menüler
 • Vizör çözünürlüğü biraz düşük

Sony a7 III, piyasadaki en küçük ve en ucuz tam kare kameralardan biridir. Her türlü konuyu yakalamak isteyen meraklı fotoğrafçılar ve videograflar için iyi bir çözünürlük, hız ve özellik karışımı sunar.

A7 III’ün tutuşu daha küçük lenslerle mükemmeldir, ancak daha büyük lensler dengesiz hissedebilir. Menüler ve kişiselleştirme seçenekleri karmaşıktır, ancak ilk öğrenme eğrisinden sonra kapsamlı ve kullanışlıdır. Dokunmatik ekran hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyor ve vizör çözünürlüğü bugünlerde biraz düşük görünüyor, ancak daha büyük pil büyük bir gelişme.

A7 III’ün yeteneği, fotoğrafını çekmek istediğiniz her şeyi
mükemmel bir seçenek haline getirir

A7 III’ün otomatik odaklama sistemi, çerçevenin çoğunu kaplayan 693 sensörlü AF noktasına sahip Sony’nin pro-spor a9 modelinden kaldırılmıştır. Nesnelerin kare boyunca izlenmesi Sony’nin a7R III modelinden daha güvenilirdir ve fotoğraf makinesinin insan nesnesinin en yakın gözünü takip ettiği Eye AF de iyileştirilir. Saniyede 10 kare hızında mükemmel otomatik netleme performansı ile a7 III, değerli bir spor çekim makinesidir.

A7 III’de görüntü kalitesi harika. Bugün piyasadaki en iyi düşük ışıklı kameralar arasında ve gün ışığı çekimleri yeni sensörün geniş dinamik aralığıyla harika görünüyor. Sony’nin JPEG motoru daha hoş renklerle güncellendi ve hala gürültü azaltma ve keskinleştirme için endüstri standardı.

Testlerimize dayanarak, a7 III şu anda video için en iyi Sony değiştirilebilir lensli kameradır. İnanılmaz derecede ayrıntılı 4K video sunar ve 24p’de çekim yaparken tam sensörü kullanır (30p için 1,2x kırpma vardır, ancak ayrıntı yine de mükemmeldir). Odak zirvesi ve zebra pozlama göstergeleri de dahil olmak üzere tonlarca yakalama yardımcısı alırsınız ve ayrıca post prodüksiyon esnekliği için Günlük profilleri alırsınız. Kepenk iyi kontrol edilir ve ağır çekim Full HD çekim ek bir avantajdır.

Tam incelememizde, Sony a7 III’ün bu fiyat noktasında tam çerçeve kameradan beklediğimiz şey için yeni bir ölçüt oluşturduğunu belirttik. Büyük baskılar için daha fazla megapiksel ya da gerçekten zorlu sporlar için daha yüksek seri çekim hızlarına ihtiyacınız olmadığı sürece, a7 III’ün yeteneği, fotoğrafını çekmek istediğiniz her şeyi mükemmel bir seçenek haline getirir.

Sony a7 III ile çekilmiş örnek fotoğraflar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.