Satın Alma Rehberi

En İyi Aynasız Fotoğraf Makineleri 2022

Yeni bir kamera söz konusu olduğunda tüm seçenekler göz önüne alındığında, sadece birini araştırmak ve karar vermek oldukça zor olabilir. Çoğunlukla bir fotoğrafçı olarak neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olsa da. Aynasız bir kamera almaya daha fazla eğildiyseniz, doğru yerdesiniz ve yardım etmek için buradayız.

Aynasız kameralar, kompakt boyutları, üstün performansları ve artan lens seçenekleri nedeniyle son yıllarda popüler olmuştur. Aynasız teknolojisi, neredeyse durağan olan DSLR’leri hızla geride bıraktığından, stil hızla DSLR’lerin yerini alıyor. Çoğu insan için genellikle en iyi seçimdir, bu nedenle bir sonraki kameranıza karar verirken genellikle aynasız kameralara bakmanızı öneririz.

Aynasız dahil herhangi bir dijital kamera söz konusu olduğunda, giriş seviyesi ve profesyonel seçenekler vardır ve bir kırpma sensörü (genellikle daha resmi adı APS-C olarak adlandırılır), Tam Çerçeve (daha çok klasik olana benzer) için gidebilirsiniz. 35 mm film boyutu) veya hatta orta format (çok daha büyük sensör). Tüm bu sensör türlerinin artıları ve eksileri vardır, bu nedenle seçeneklerinizi dikkatlice tartın. İster ilk kez aynasız bir kamera seçiyor olun, ister mevcut kameranızı yükseltmek istiyor olun, bu yıl elde edebileceğiniz en iyi kameralar için aşağıda önerilerimiz yer almaktadır.

Ne Arıyoruz

Aynasız kameraların ana özelliği, çoğu DSLR’ye kıyasla daha kompakt ve hafif bir pakette en son teknolojiye ve yüksek çözünürlüklü sensörlere sahip olmasıdır. Hızlı seri çekim modu özellikleri, güvenilir bağlantı, mükemmel video kaydı, görüntü sabitleme ve düşük ışıkta yeterli çekim özellikleri, her seviyeden fotoğrafçı için en çok talep edilen özelliklerden bazılarıdır. Elbette, değiştirilebilir lensli kameralar olduklarından, popüler odak uzunluklarında mevcut olan iyi bir doğal lens seçeneklerine de sahip olmalıdırlar.

Daha küçük ve daha hafif olmasına rağmen, en yeni aynasız kameralar her zaman ucuza gelmez, bu nedenle aşağıda, ilk seferde doğru kararı vermenize yardımcı olmak için başvurabileceğiniz seçimlerimiz yer almaktadır.

Genel Olarak En İyi Aynasız Fotoğraf Makinesi: Sony Alpha 1

En İyi Aynasız Fotoğraf Makineleri 2022

Onu kağıt üzerinde gerçekten etkileyici kılan özellikleriyle, 6.500 dolarlık tam çerçeve Sony Alpha 1‘e odaklanan çok fazla yutturmaca bulmak şaşırtıcı değil . Ancak Sony Alpha 1 ile ilgili son incelememizde, bunun Sony’nin istediğiniz her şeyi yapabilen bir kamera olma vaadini yerine getirdiğini gördük.

Yeni 50,1 megapiksel sensör çözünürlüğü, 15 artı duraklı dinamik aralık, 32.000’e kadar ISO duyarlılığı, inanılmaz hızlı otomatik odaklama, 30 fps sürekli çekim modu ve hava koşullarına karşı koruma gibi özelliklerle, tüm fotoğrafçılık ihtiyaçlarınız için aynasız bir kameranız var .

Aynı şekilde, 8K video ve hem 4K hem de Full HD’de bir dizi yüksek kare hızı seçeneğiyle video yetenekleri mükemmeldir. Bu özellikleri daha iyi pil ömrü ve geliştirilmiş gövde ile birleştirin ve her yönden aynasız bir kamera için harika bir seçeneğiniz var.

Sizi geride tutabilecek tek önemli şey , özellikle bu üst düzey, profesyonel modele gerçekten ihtiyacınız yoksa, 6.500 dolarlık fiyattır . Ancak Alpha 1, bu üst düzey, profesyonel odaklı özellikleri sunan piyasadaki tek kamera olduğu için bu fiyatı hak ediyor. Paranın satın alabileceğinin en iyisini istiyorsanız, işte bu.

Devamını oku : Sony Alpha 1 İnceleme: Evet, Gerçekten O Kadar İyi

Vahşi Yaşam ve Aksiyon için En İyi Aynasız Fotoğraf Makinesi: Nikon Z9

nikon z9 on table

Yaban hayatı ve aksiyon fotoğrafçılığı söz konusu olduğunda, Sony Alpha 1, E mount’lı fotoğrafçılar için en iyi seçenektir ve Canon R3, RF mount’lı fotoğrafçılar için en iyi seçimdir, ancak bu kategorinin galibi olarak Nikon Z9 her ikisinin de en iyisidir. 5.500$‘lık amiral gemisi kamera , Ekim 2021’de ilk kez piyasaya sürüldüğünde özellikleri ve teknik özellikleriyle dikkat çekti ve bir üniteyi ele geçirebilecek kadar şanslı olan eleştirmenler ve fotoğrafçılar arasında yutturmaca yaşadı.

Fotoğraf makinesi, çekirdeğinde bir EXPEED 7 görüntü işleme motoru tarafından desteklenen 45,7 megapiksellik yığınlanmış bir CMOS sensöre sahip ve Nikon, bunun Z7 II’nin yapabileceğinden yaklaşık 10 kat daha hızlı olduğunu söylüyor. Fotoğraf makinesi o kadar hızlı ki, Nikon, dönen deklanşör bozulması sorunuyla başa çıkmak için dünyanın en hızlı görüntü tarama hızına güvenerek mekanik deklanşörü tamamen ortadan kaldırdı.

Kameranın hızının yanı sıra, Nikon’un şimdiye kadar ürettiği en akıllı sistem olduğunu söylediği bir otomatik odaklama sistemi var. AF sistemi, yeni bir Konu Algılama algoritması kullanarak insanlar, evcil hayvanlar, kuşlar, uçaklar, trenler, arabalar, motosikletler ve bisikletler dahil olmak üzere dokuz farklı konu türünü tanımlayabilir ve izleyebilir. Otomatik Alan Otomatik Netleme modundayken fotoğraf makinesi bu konuları otomatik olarak algılayacak ve odaklanacaktır. Eye AF özelliği, öznelerin gözlerini daha uzaktan izlemek için de geliştirildi.

Sonuç olarak, Nikon Z9, piyasadaki diğer fotoğraf makinelerinin modası geçmiş hissetmesini sağlayan bir fotoğraf makinesi .

Devamını oku : Nikon Z9 İncelemesi: Diğer Fotoğraf Makinelerini Antika Gibi Hissettiriyor

Profesyoneller İçin En İyi Aynasız Fotoğraf Makinesi: Nikon Z7 II

Nikon Z7ii Review Nikons Flagship Mirrorless System

Nikon’un en yeni aynasız modeli Nikon Z7 II , 5 eksenli gövde içi sabitleme, saniyede 10 kare çekim, 4K UHD video çekimi, çift hafıza kartı yuvası ile 45,7 MP tam çerçeve sensör getiriyor ve Z6 II — Nikon’un dikey pil tutuşunu gerçekten destekleyen ilk aynasız sistemi… tüm bunlar sadece 3.000 $‘lık bir fiyat karşılığında.

Devamını oku : Nikon Z7 II İncelemesi: Sadece Bir Yükseltme Değil, Olağanüstü Bir Fotoğraf Makinesi

Z7 II, Nikon’un yeni amiral gemisidir ve birinci nesle göre, hepsi de memnuniyetle karşılanan ve çift işlemci ve yukarıda bahsedilen çift bellek kartı yuvalarını içeren çeşitli iyileştirmeler getiriyor. F-Mount lenslerin kullanımına izin veren FTZ adaptörüyle veya doğal Z-Mount aynasız lenslerle birlikte kullanıldığında, görüntü kalitesi kesinlikle inanılmaz.

Nikon’un yeni aynasız sistemi hemen hemen her kategoride başarılı değil – örneğin, tamamen dönebilen bir arka LCD’ye sahip değil – ancak onu tam da önemli olduğu yerde alıyor ve piyasadaki tüm aynasız sistemlerin en iyi ergonomisine sahip. Orijinal Z7’ye göre 3.5 kat daha iyi arabellek kapasitesi ve çok etkileyici bir pil ömrü de sunuyor. Bu güncellemeler nedeniyle Nikon Z7 II, profesyoneller için piyasadaki en iyi aynasız fotoğraf makinesidir.

En İyi Orta Sınıf Aynasız Fotoğraf Makinesi: Sony Alpha 7 IV

sony alpha 7 iv a7iv camera review

Sony, orta sınıf kategorisinde bir süre sessiz kaldı ancak Sony Alpha 7 IV‘ün lansmanı ile sallantılı bir çıkış yaptı . Şirketin en son teknolojisiyle dolu olan bu ürün, insanlar, hayvanlar ve kuşlar için göz algılamalı otomatik odaklamada endüstri lideri hız ve doğrulukla birinci sınıf tam kare çözünürlük arayan herkes için idealdir. Fiyat, yerini aldığı 2.500$ ‘dan Alpha 7 III’ten biraz daha yüksek olsa da , özellikler ve iyileştirmeler her kuruşuna değiyor.

Devamını oku: Sony Alpha 7 IV İncelemesi: Sony’nin Şimdiye Kadar Yaptığı En İyi Kamera… Neredeyse

33 megapiksel (34.1 gerçek ve Alpha 7 III’e göre 9 megapiksel yükseltme) BIONZ XR görüntü işlemcili Exmor R sensör (amiral gemisi Alpha 1 ile aynı işlemci), 50 ila 204,800 geniş bir ISO aralığı, 0,5 adımlı IBIS iyileştirmesi, %94 AF kapsamı ve 759 aşama algılama noktası ile 15 adımlı dinamik aralık, kapatıldığında sensör için bir toz kalkanı, Alpha 7 IV’te önceki modele göre bir sürü iyileştirme var ve biz Henüz video özelliklerine başlamadı bile. Sony, bu kameranın herhangi bir Alpha sisteminin en doğru renk reprodüksiyonlarına sahip olduğunu ve hem evcil hayvan gözü AF’de hem de kuşlarda gözle görülür bir gelişme sağlayan %30 daha hızlı ve daha doğru göz algılama otomatik odaklama sistemine (insanlar için) sahip olduğunu iddia ediyor.

Sony, Alpha 7 IV’ü daha iyi bir video kamera yapmak için de büyük çaba sarf etti. Kamera konumundan bağımsız olarak bir çekimi sıraya koymayı kolaylaştıran tam eklemli dokunmatik LCD ekrana sahiptir ve vizör 2,36 milyon noktadan 3,69 milyona iyileştirilmiştir, bu iyidir, ancak sunduğu en iyinin gerisinde kalır. Orta menzilli alanda tam çerçeve bir kameradan beklenen Alpha 1 gibi son kameralar.

Alpha 7 III’ten gözle görülür bir şekilde geliştirilmiş, tam boyutlu bir HDMI bağlantı noktası ve canlı akış amacıyla bir PC veya Mac bilgisayara bağlı olarak 4k (15 fps) ve FullHD’de 60 fps’de FullHD’de canlı akış yapabilen USB-C’nin eklenmesidir. Fotoğraf makinesi ayrıca APS-C Kırpma ile 60p’de 4k veya tam karede 30p’de 4K yakalama yeteneğine sahiptir; bu, 1.2x kırpma ile 30p’de 4K elde eden Alpha 7 III’e göre önemli bir gelişmedir.

Alpha 7 IV, hemen hemen her çekim koşulunda üstün olabilen ve dürüst olmak gerekirse, en üst düzey aynasızlığa parasının karşılığını veren harika bir hibrit fotoğraf makinesidir. Değeri yüksek performans, Alpha 7 IV’ü yenmek zordur.

Başlangıç ​​İçin En İyi Aynasız Fotoğraf Makinesi: Fujifilm X-T30

ifjxt30b

Aynasız kamera rotasında fotoğrafçılık yolculuğunuza yeni başlıyorsanız, kesinlikle tüm özellikleriyle pahalı profesyonel modellere ihtiyacınız yok. Fujifilm X-T3 veya X-T4 dikkatinizi çektiyse ancak biraz fazla pahalıysa, 900 dolarlık Fujifilm X-T30 daha uygun olabilir.

Bunun nedeni, X-T30’un daha pahalı X-T3’ün birçok özelliğini taşımasıdır. Bunlar arasında 26 megapiksel APS-C sensör, X-İşlemci 4 Dört Çekirdekli-CPU, eğilebilir 3 inç dokunmatik ekran, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı ve 20 fps’ye kadar sürekli çekim modu yer alıyor. X-T30’u yeni başlayanlar için iyi bir seçim yapan diğer özellikler arasında 425 aşama algılama noktalı Hibrit AF sistemi (böylece o çekimi kaçırmazsınız), sürücü için özel kadranlar, pozlama telafisi ve deklanşör hızı ayarları ve DCI ve UHD 4K 30p video. Bunların tümü, X-T4’ten gözle görülür şekilde daha küçük bir pakette yer alır; bu, daha kompakt bir seçenekle başlamak istiyorsanız bir avantaj da olabilir.

X-T30’u X-T4 ile yan yana çekmek, çoğu zaman neredeyse hiç ödün vermemiş gibi geliyor. Elbette, daha küçük, daha tüketici dostu bir kamera ve üst düzey fotoğraf ve video çekimlerinin tümüne sahip değil, ancak bol miktarda var ve güzel görüntüler çekebiliyor. Tasarım, yeni gelen birinin yaklaşması için kolaydır ve bankayı da kırmayacaktır. Sony a6400 gibi bir şey düşünebilirsiniz, ancak kafa karıştırıcı menü ve seçeneklerin sayısının yeni bir atıcıyı bunaltabileceğini ve genel olarak Fujifilm X-T30’un daha fazla insan için daha iyi bir seçim olduğunu düşünüyoruz. Biraz daha fazla harcamaktan çekinmiyorsanız , X-S10 da sağlam bir seçimdir ve Sony, Canon ve Nikon’un sunduğu ürünlere benzeyen daha “geleneksel” bir gövde tasarımına sahiptir. Aynı zamanda harika bir kamera ve yazımızı buradan okuyun.

En İyi Hibrit Aynasız Fotoğraf Makinesi: Canon EOS R5

car5

Şirketin 2020 amiral gemisi tam çerçeve aynasız kamerası olan 3.900 dolarlık Canon EOS R5 , profesyoneller veya çok çeşitli fotoğraf projeleri için mükemmel donanıma ihtiyaç duyan herkes için en iyi seçim olmaya devam ediyor. 45 megapiksel Dual Pixel CMOS sensör, 8K video çekimi ve 12 fps’ye kadar (mekanik deklanşör) – 20 fps (elektronik deklanşör) sürekli çekim modu, EOS 5D Mark IV ile karşılaştırılabilir hava sızdırmazlığı gibi diğer çekim modlarını içeren temel özelliklerle, yüksek çözünürlüklü vizör, tamamen eklemli arka ekran ve 8 durağa kadar görüntü sabitleme (doğru lenslerle), kesinlikle en yetenekli seçeneklerden biri.

Bu modelin öne çıkan özelliği %100 kapsama alanına sahip Dual Pixel II AF sistemidir. Bazı fotoğrafçılar Sony’nin otomatik netlemesinin üstün olduğunu iddia etse de Canon da tembel değil. Tüm çerçeveyi kaplayan ve güvenilir göz algılama ve nesne takibi uygulayan yüksek puanlı bir otomatik odaklama sistemi ile hem insan hem de hayvan nesnelerinin mükemmel şekilde odaklanmış çekimlerini yapmak kolaydır. Ancak önemli bir uyarı var: Çok sayıda video çekmeyi planlıyorsanız, en iyisi aşırı ısınma sorunlarına karşı dikkatli olun.

Ancak gerçek bir hibrit iş akışına ayak uyduracak özelliklere sahip bir kamera olarak, EOS R5’i yenmek gerçekten zor: çok çeşitli atıcılar için çalışan eksiksiz bir paket. Canon, dinamik aralığı iyileştirme konusunda büyük adımlar attı ve bu nedenle R5’in görüntü kalitesi birinci sınıf. Yüksek çözünürlük, video özellikleri sunan ve bu fiyat aralığında rekabet eden diğerlerine kıyasla Canon EOS R5 sadece bir burun önde.

En İyi Video Odaklı Aynasız Fotoğraf Makinesi: Sony a7S III

isoa7sm3

Bu listedeki kameraların çoğu olağanüstü video özelliklerine sahiptir ve son birkaç yılda piyasaya sürülen birçok model de öyle. Ancak, öncelikle video kullanımı için aynasız bir kamera almayı planlıyorsanız, 3.500 dolarlık Sony a7S III‘ü düşünün .

Sony’nin video odaklı full frame serisinin üçüncü versiyonu, 120p’ye kadar UHD 4K video, 16-bit Raw video çıkışı, 10-bit 4:2:2 dahili video ve 5 eksenli gövde içi gibi özelliklere sahiptir. stabilizasyon. Ayrıca 12 MP BSI CMOS sensöre, Bionz XR işlemciye, 9.44M noktalı EVF’ye ve tamamen eklemli arka LCD ekrana sahip. Bu özellikler ve teknik özellikler, yeniden tasarlanmış bir dokunmatik ekran menü sistemi, oldukça büyük bir yüksek çözünürlüklü vizör, a9 ve a7R IV’ten ödünç alınan ergonomik iyileştirmeler ve UHS-II SD kartlarını veya CFexpress Type-A kartları.

Modern bir aynasız fotoğraf makinesinin form faktörünü koruyan kompakt bir video kamera söz konusu olduğunda, Sony a7S III rakipsizdir.

Bu kameraya ikinci sırada gelen , yine özellikle kameramanlar için tasarlanmış tam çerçeve Panasonic Lumix S1H . Ayrıca 6K çözünürlük, video skopları, 4:2:2 10-bit dahili kayıt, anamorfik yakalama ve tam V-Log gama gibi gelişmiş video özelliklerine sahiptir. Tüm bunlara ek olarak, S1H aynı zamanda fotoğraflar için olağanüstü bir 24 MP kameradır. Ne yazık ki, otomatik odaklama özelliği ve dahili kayıt seçenekleri, Sony’nin sunduğundan çok daha kısadır.

Son olarak, biraz daha pahalı olan Sony FX3‘ün temelde daha küçük bir gövdeye yeniden paketlenmiş a7S III olduğunu, ancak kamera tarzı çıkarılabilir bir tutamak ve doğrudan gövdeye tasarlanmış kamera kafesleri için montaj noktaları gibi daha profesyonel odaklı fiziksel özelliklerle geldiğini belirtmekte fayda var.

En İyi Orta Format Aynasız Fotoğraf Makinesi: Fujifilm GFX 100S

ifjgfx100s

Orta format aynasız fotoğraf makineleri, en doğru renk üretimiyle en üst düzeyde görüntü kalitesine ihtiyaç duyan profesyonel fotoğrafçıların tercihini istikrarlı bir şekilde kazanıyor. Orta format sensörler, otomatik odaklama ve çekim performansı hızlarından fedakarlık ederken, modern bir dijital kamerada mümkün olan en iyi görüntü kalitesine sahip olmalarıyla bilinirler. Amacınız inanılmaz stüdyo portreleri veya yüksek çözünürlüklü güzel manzara resimleri yapmaksa orta format sizin için olabilir.

Yeni tanıtılan 6.000 $’lık Fujifilm GFX 100S , orta format fotoğraf makinesi olarak rakiplerini geride bırakmaya başladı bile.

GFX 100S, 102 megapiksel BSI-CMOS sensör, 6 EV’ye kadar gelişmiş görüntü sabitleme, 4K 30p video özellikleri, 5,0 fps’ye kadar sürekli çekim ve sabit nesneler için çoklu çekim 400 MP modu gibi etkileyici özelliklere sahiptir – hepsi bir arada. nispeten küçük ve kompakt gövde. Fujifilm’in Film Simülasyonunun hayranıysanız, Stephen Shore’un ikonik renkli fotoğrafçılığından ilham alan ek “Nostaljik Neg” modunun da keyfini çıkarabilirsiniz.

Son zamanlarda, Fujifilm’in orta format alanındaki en büyük rakibinin kendisi gibi görünüyor ve 50R , 50S ve 100‘ün tümü sağlam seçenekler olarak geldiğinde kesinlikle durum bu (her ne kadar 100S, grubun en iyisi olarak bizim seçimimiz olsa da) . Hasselblad’dan seçenekler olsa da, özellik açısından Fujifilm, lens seçenekleri Hasselblad’ı tercih etse bile şu anda sadece üstün. Şimdilik çoğu fotoğrafçı, çoğu kutuyu işaretlemek için Fujifilm GFX 100S‘yi bulacak.

En İyi Kırpma Sensörlü Aynasız Fotoğraf Makinesi: Fujifilm X-T4

ifjxt4s

Kırpma sensörü kötü anlamına gelmez – sadece daha küçük bir sensör anlamına gelir. Bu, daha zayıf düşük ışık performansı ve dinamik aralık anlamına gelebilir, ancak aynı zamanda tüm kamera paketinin daha küçük olabileceği anlamına gelir: daha küçük gövdeler ve daha küçük lensler. Seyahat eden bir fotoğrafçı için, görüntü kalitesindeki hafif ödünleşim, daha hafif fotoğraf makinesi çantasına değer. Bu günlerde, buradaki seçimimizde olduğu gibi, bu ödünleşim önemli bile değil.

Fujifilm’in önceki X-T3’ün “kardeş modeli” olan en son 26 megapiksel 1.700 $’lık X-T4 modeli olağanüstü bir seçenektir. X-T4, daha iyi otomatik odaklama, gövde içi görüntü sabitlemenin eklenmesi, 20 fps’de daha hızlı sürekli çekim, ek işleme seçenekleri ve daha yüksek kapasiteli pil gibi önceki modele göre iyileştirmeler yapıyor.

Onu hem fotoğraf hem de video için mükemmel bir seçim yapan diğer önemli özellikler arasında 60p’ye kadar 4K yakalama, 240 fps’ye kadar 1080 video, tamamen eklemli arka dokunmatik ekran, çift UHS-II kart yuvası, 3.68M noktalı OLED elektronik vizör, 12 Fujifilm Film Simulation modunun dahil edilmesi ve USB-C tipi konektör aracılığıyla USB şarjı.

Son zamanlarda birçok rakip, X-T4 ile yaklaşık aynı fiyata giriş seviyesi tam çerçeve kameralar piyasaya sürüyor ve daha büyük sensör sayesinde daha iyi görüntü kalitesi sunuyor. Ve tüm bunlar iyi ve güzel olsa da, X-T4 sensörünün kompakt yapısı onu bu kadar çekici kılan şeydir. Görüntü kalitesi daha büyük bir sensörde daha iyi olsa da, X-trans sensörü sarkık değil: X-T4 ile çekilen görüntüler harika. Ek olarak, tam çerçeve sensörünün ek maliyetinin bir yerden gelmesi gerekiyor ve bu giriş seviyesi kameralar, bu maliyetleri düşük tutmak için video özelliklerini, kare hızını veya otomatik odaklama özelliklerini azaltacak. X-T4‘ün bunu yapması gerekmiyor . Dönem satın alabileceğiniz en iyi kameralardan biri ve mevcut en iyi kırpma sensörlü kamera için seçimimiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.