Satın Alma Rehberi

2023’ün Fotoğraf ve Video için En İyi Hibrit Kameraları

En İyi Hibrit Kameralar

SanalSergi’de video donanımını genellikle kapsamlı bir şekilde ele almıyoruz , ancak hem fotoğrafçılara hem de kameramanlara yönelik olan en iyi hibrit kameralardan bazılarını ele almanın faydalı olabileceğini düşündük.

Neredeyse sektör çapında DSLR’lerden aynasızlara geçişle birlikte, video teknolojisinde ve geleneksel olarak sabit görüntü odaklı kamera gövdelerinin performansında da önemli ilerlemeler sağlandı. Giderek daha fazla insan video çekmekle ilgileniyor (ister vlog olsun, ister film yapımcılığı olsun, ister başka bir şey olsun) ve giderek daha fazla profesyonel hem fotoğrafçı hem de kameraman olarak işleri bir arada yürütüyor.

Bu nedenle, bu tür kullanıcıların ihtiyaçlarına en uygun kameraların bir listesini oluşturmak istedik.

Aradığımız Şeyler

Bunun gibi bir listede dikkate alınması gereken çok sayıda şey vardır ve bu her zaman doğası gereği oldukça özneldir. İlk olarak, bu listeye, fotoğraf ve video işleri arasında nispeten eşit bir denge kuran kullanıcıların bakış açısından yaklaştık; seçimlerin, fotoğraf makineleri ve video kameralar olarak oldukça eşit derecede başarılı olması gerekiyor. Bu nedenle, Panasonic Lumix S1H veya Canon R5C gibi bazı kameralar teknik olarak hibrit olsa da , bunlar fotoğrafçılardan çok video kullanıcılarına yönelik oldukları için diskalifiye edildi.

Bu nedenle, her kategori için iyi bir hibrit fotoğraf makinesinden beklediğiniz hemen hemen her özelliğe bakıyoruz. Video için görüntü kalitesi, bit derinliği, bit hızı, codec’ler, girişler ve çıkışlar, deklanşör açısı veya sahte renk gibi film yapımı araçları, otomatik odaklama, döner deklanşör vb. açılardan mükemmel olan kameralar istiyoruz. Fotoğraflar için dinamik gibi şeyler arıyoruz menzil ve genel görüntü kalitesi, otomatik odaklama performansı, yapı ve ergonomi, kare hızları ve biz fotoğraf meraklılarının sevdiği diğer tüm özellikler. Ve doğal olarak fiyat ve yerel lens ekosistemi gibi diğer faktörler de önemli bir rol oynuyor.

İşte şu anda piyasada bulunan en iyi hibrit kameralar için yedi kategoriye ayrılmış seçimlerimiz.

Genel Olarak En İyi Hibrit Kamera: Fujifilm X-H2s

fuji xh2s e1692707315801

Fujifilm’in amiral gemisi APS-C kamerası ve 2018’in uzun süredir beklenen devamı olan X-H1, geçen yıl büyük beğeni toplayarak piyasaya sürüldü. Fujifilm X-H2s, 26,1 MP çözünürlüğe sahip bir APS-C kamera için ilk olan yığılmış sensör tasarımına sahiptir ve Fujifilm’in tescilli X-Trans dizisi olan X-H2s, güçlü bir kameradır. Yığınlanmış sensörün olağanüstü hızlı okuma hızı (saniyenin 1/180’i) ve yeni X-İşlemci 5 sayesinde, sürekli otomatik odaklamayla ve 140 RAW kareye kadar herhangi bir EVF karartması olmadan saniyede 40 sıkıştırılmamış RAW kare çekebiliyor .

X-H2s’nin gövdesi hatırı sayılır bir tutuşa, yedi özel modlu bir PASM kadranına, 0,8x (eşdeğer) büyütmeye sahip 5,76 m noktalı OLED vizöre, değişken açılı 1,62 m noktalı, 3,0 inç arka LCD’ye, 1,28 inç üst panele sahiptir. LCD, yedi durak dereceli 5 eksenli IBIS, çift kart yuvası (bir CFexpress Type B ve bir UHS-II SD), tam boyutlu HDMI Type-A bağlantı noktası, USB 3.2 Gen 2 Type-C bağlantı noktası ve büyük bir NP- Ekonomi Modunda 720 çekim için CIPA derecesine sahip W325 pil. Video kayıt süresini uzatmak için kamera gövdesini soğutmaya yardımcı olan Fujifilm FAN-001 Soğutma Fanı gibi isteğe bağlı bir VG-XH Dikey Kavrama da mevcuttur.

fuji fan 001 e1692707365674
FAN-001 kayıt süresini uzatır

Kameranın video yetenekleri, fotoğraf özellikleri kadar etkileyicidir ve X-H2’leri kesinlikle hibrit kategorisine yerleştirir. 120 fps’ye kadar DCI 4K’da dahili 10 bit 4:2:2 kayıt (240 fps’ye kadar 1080 HD) ve ayrıca 30 fps’ye kadar 6,2K açık kapı kaydı. İkincisi oldukça benzersiz bir özellik; Panasonic, hibrit modellerinde açık kapı kaydına izin veren diğer tek şirket. X-H2s yalnızca H.265 kayıt sunmakla kalmıyor, aynı zamanda hem DCI 4K hem de açık geçit 6.2K’da dahili ProRes 422 HQ sunuyor.

Kameranın tam boyutlu HDMI bağlantı noktası, 6,2K’ya kadar çeşitli çözünürlüklerde harici ProRes RAW ve Blackmagic RAW (uygun kaydediciyle) çıkışına olanak tanır. Fujifilm ayrıca, daha yüksek dinamik aralığı destekleyen ve özellikle film yapımına ve HDR videoya olanak sağlayan yeni F-Log2 gama eğrisini X-H2’lerde tanıttı.

Benzersiz bir şekilde X-H2s, kullanıcıların video çekerken 14 bit veya 12 bit okumayı seçmesine olanak tanır (F-Log2 yalnızca 14 bitte mevcuttur). Kameranın yığılmış sensörü sayesinde DCI 4K, 14 bit modunda şaşırtıcı bir 9,5 ms ve 12 bit modunda daha da iyi bir 5,5 ms hızında okuma yapar; açık kapı 6,2K ise 14 bit modunda yaklaşık 11,5 ms’dir. Bunlar , hibrit veya başka herhangi bir kameranın en iyi panjur değerleri arasındadır .

Fujifilm X-H2s her şeye sahip; mükemmel görüntü kalitesi, sağlam yapı, mükemmel ergonomi, mükemmel otomatik odaklama takibi ve çekim hızları ve herhangi bir hibrit kameranın en iyi video özelliklerinden bazıları. Tam kare olmasa da Fujifilm, hem Fuji markalı hem de üçüncü taraf en iyi APS-C lens serisine sahiptir ve APS-C sensörü, geleneksel olarak film yapımında kullanılan Super 35 film/sensör boyutunu yakından yansıtır. . Ayrıca herhangi bir yığın sensörlü tam çerçeve fotoğraf makinesinden önemli ölçüde daha ucuzdur ve bu da onu çoğu kullanıcı için her yönüyle en iyi seçenek haline getirir.

SanalSergi’nin  Fujifilm X-H2s incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.

En İyi Tam Çerçeve Hibrit Fotoğraf Makinesi: Nikon Z8

nikon z8

Nikon, konu video olduğunda herkesin aklına gelen ilk isim olmaktan çok uzak; Nikon Z6 ve Z7’ye kadar hiç kimse bu kameraların hiçbirinin gerçek hibrit olduğunu düşünmezdi. Yine de Nikon Z8 , onunla ne yapmayı düşünürseniz düşünün, satın alabileceğiniz en iyi fotoğraf makinelerinden biridir . Aslında Nikon Z9’un daha küçük bir versiyonu (ancak 1.500 $ daha ucuz ve %30 daha küçük), aynı zamanda tam çerçeve yığın sensörlü piyasadaki en uygun fiyatlı kameradır – bir sonraki Nikon olmayan seçenek 2.000 $ daha pahalıdır. Nikon Z8’in üstün olmadığı neredeyse hiçbir şey yok; manzara, portre, spor, yaban hayatı, adını siz koyun, bunu yapabilir. Aynı zamanda video çalışmaları için şimdiye kadar yapılmış en zengin özelliklere sahip hibrit kameralardan biridir.

Nikon Z8, değiştirilebilir lensli kameralar arasında saniyenin 1/270’i oranında en hızlı okuma özelliğine sahip 45,7 MP BSI yığın sensöre sahiptir ve bu, Nikon’un mekanik deklanşörü tamamen ortadan kaldırmasına olanak tanır. Gövde, diğer birçok aynasız fotoğraf makinesinden daha sağlam bir kavrama ve daha geniş bir profile sahiptir; bu da onu aynasız bir fotoğraf makinesi ile bir DSLR arasında bir yerde tutmasını sağlar.

Z8 ayrıca 2,1 m noktalı 3,2 inç 4 eksenli eğilebilir dokunmatik ekrana, üst panel durum ekranına, bir CFexpress Type B ve bir UHS-II SD kart yuvasına, arkadan aydınlatmalı düğmelere, tam boyutlu bir HDMI Type-A bağlantı noktasına ve iki adet USB-C bağlantı noktası (biri dosya aktarımı ve internet paylaşımı için, diğeri ise pil şarjı ve güç dağıtımı için). USB-C bağlantı noktalarından biri, FTP üzerinden dosya aktarımı için USB-C – Ethernet adaptörüyle eşleştirildiğinde USB-LAN bağlantısını da destekler.

Tam çözünürlüklü, kayıpsız sıkıştırılmış RAW, 1000 kareye kadar 20 fps (JPEG’ler için 30 fps) hızında mevcuttur; bu, kameraya neredeyse sınırsız bir arabellek, DX kırpma modunda (19 MP) 60 fps’ye kadar ve 11 MP’de 120 fps’ye kadar sunar. tam otomatik odaklama ve otomatik pozlama performansıyla. Z8 aynı zamanda, deklanşöre yarım basıldığında seri çekimi başlatan ön yayın çekimini de sunuyor ve ara bellek, deklanşöre tam basılmadan önce sürekli olarak bir saniyeye kadar kareleri tutacak; bu, spor ve vahşi yaşam için harika Bir eylemi bekleyen ancak ne zaman olacağını bilmeyen atıcılar. OM Sistemim OM-1’in yaban hayatı fotoğrafçılığına yönelik özelliğini seviyorum.

nikon z8 2 e1692709170794

Video tarafında Nikon Z8, piyasadaki hiçbir hibrit fotoğraf makinesiyle karşılaştırılamayan video özellikleriyle hayal kırıklığına uğratmıyor. Tam piksel okuma, 30p’ye kadar 8K UHD videoya izin verir ve alt örneklenmiş 4K UHD, her ikisi de 10 bit 4:2:0 H.265 formatında 4K 120p’ye kadar mevcuttur. ProRes RAW HQ ayrıca alt örneklenmiş 12 bit 4,1K (60p’ye kadar) veya tam piksel okuma 5,4K (30p’ye kadar, APS-C kırpma) olarak da (dahili olarak!) mevcuttur. Son olarak, Nikon’un 12 bit N-RAW teknolojisi, 60p’ye kadar 8,2K, 60’a kadar 5,4K APS-C kırpma, 120p’ye kadar alt örneklenmiş 4,1K ve 2,3x kırpmayla 120p’de UHD 4K’ya olanak tanır.

N-Log gamma, H.264 hariç tüm modlarda ve codec’lerde mevcuttur ve Hibrit Log Gamma, H.265’te mevcuttur. Z8, ağabeyinin 2 saat 5 dakikalık devasa RAW videosunu kaydedemese de, yine de 90 dakika gibi oldukça kayda değer bir süre kaydedebiliyor. kullandığından şüpheleniyorum Nikon MB-N12 Dikey Kavrama , çekim ortamınız gibi bunu biraz daha genişletecektir.

Z8’in Starlight modunda -9 EV’ye (f/1,2 lensle) kadar odaklanabilen 493 noktalı faz algılamalı otomatik odaklaması, yığılmış sensörü ve yeni EXPEED 7 işlemcisiyle birleştiğinde Z8’i piyasadaki en iyi performansa sahip kameralardan biri haline getiriyor. Otomatik odaklama hızı, izleme ve doğruluk pazarı.

Burada şikayet edecek pek bir şey yok. Bazı eleştirmenler, diğer birçok üst düzey kameranın EVF’lerinden daha düşük çözünürlük olan 3,69 m noktalı EVF’den şikayetçi, ancak Nikon’un EVF’leri benim kullandıklarım kadar iyi. EVF, 0,8x’lik yüksek büyütmeyle kristal netliğindedir ve ne olursa olsun her zaman en yüksek çözünürlükte ve büyütmededir; Sony Alpha 1 gibi diğer birçok kamera, çözünürlüklerini ve büyütmelerini daha yüksek kare hızlarında düşürür, bu da bildirilen özelliklerin çoğunlukla uygulanabilir olmasını sağlar. yalnızca oynatma ve menü için.

Kısacası, burada yanlış gidemezsiniz. 3.999 $’lık rakipsiz fiyat noktası (teknik özelliklerine bakıldığında), yüksek çözünürlük, 64’lük düşük yerel ISO, yüksek dinamik aralık, olağanüstü performans ve benzersiz video özellikleriyle, en iyi tam çerçeve hibrit kamera için net seçimdir.

En İyi Bütçeye Uygun Tam Çerçeve Hibrit Fotoğraf Makinesi: Panasonic Lumix S5 II veya S5 IIx

pana s5ii e1692707495975

Panasonic, ikinci nesil popüler Panasonic S5 kameralarını piyasaya sürdüğünde oyuna gelmedi. Yeni Panasonic S5 II‘nin öne çıkan özelliklerinden biri, tamamen yenilenen otomatik odaklama sistemiydi; bu sistem, bir Panasonic kamerada ilk kez nihayet faz algılamalı otomatik odaklama özelliğine sahip. Panasonic’in PDAF ile ilk çıkışı da daha az başarılı değildi; gerçekten mükemmel; birçok durumda Canon, Sony ve Nikon Z8/Z9’a rakip oluyor.

Panasonic S5 II, 24,2 MP BSI tam çerçeve sensör, 779 faz algılamalı otomatik odaklama noktası, elektronik deklanşörle 30 fps’ye kadar tam çözünürlüklü çekim, 0,78x büyütmeli 3,68 m noktalı OLED EVF, 3,0 inç 1,84 m- nokta değişken açılı dokunmatik ekran, çift UHS-II SD kart yuvası, tam boyutlu HDMI bağlantı noktası ve Dual IS 2 uygun lenslerle kullanıldığında 6,5 ​​duraklamaya kadar derecelendirilmiş 5 eksenli IBIS.

Video tarafında, 29,97p’ye kadar açık kapı 6K 10 bit 4:2:0 kayıt, 6K ve 4K DCI, 59,94p’ye kadar 4K APS-C kırpma ve 50p’ye kadar 3,3K APS-C anamorfik mevcuttur. dahili olarak H.265 ve H.264 olarak mevcuttur. V-Log, Hibrit Log Gamma ve Cinelike D2/V2 gibi gama eğrileri, 640 ve 4000’lik çift yerel ISO özelliğine sahip V-Log ile mevcuttur. Deklanşör açıları, vektörskoplar, dalga formları ve anamorfik sıkıştırma gibi diğer benzersiz video özellikleri de dahildir. . Kamera ayrıca yalnızca önizleme için kullanılabilen veya doğrudan kaydedilen çekime uygulanabilen LUT’ları (Arama Tabloları) endüstri standardı .cube formatında içe aktarma olanağı da sunar.

pana s5ii
Panasonic S5 IIx

Normal S5 II’den 200 $ daha fazla çalışan Panasonic S5 IIx, HDMI aracılığıyla RAW video çıkışı, dahili ProRes yakalama (422 ve 422 HQ), USB-C ve ALL-Intra codec’leri aracılığıyla harici bir SSD’ye doğrudan kayıt ekler. S5 II sahipleri RAW video çıkışı için bir yükseltme satın alabilirken, yükseltmenin maliyeti S5 II ve S5 IIx arasındaki farkla aynıdır; bunu veya S5 IIx’in sunduğu diğer özelliklerden herhangi birini istiyorsanız, satın almanız yeterli.

Panasonic kameralar her zaman güçlü hibrit kameraları aramak için harika bir yer olmuştur. Ancak S5 II ve S5 IIx, PDAF’yi entegre ederek ve Panasonic’in DFD otomatik odaklamasının sunduğu sorunları ortadan kaldırarak çıtayı yükseltiyor.

Paranın Karşılığını En İyi Hibrit Fotoğraf Makinesi: Fujifilm X-S20

fuji

Bu yılın başlarında Mart ayında piyasaya sürülen Fujifilm X-S20 , özellikle video tarafında oldukça beklenmedik bazı özellikleriyle pek çok kişiyi şaşkına çevirdi. Fujifilm X-S10, fiyatına göre zaten olağanüstü bir fotoğraf makinesiydi; bu nedenle Fujifilm, X-S20 ile işleri bir sonraki seviyeye taşıyarak onu piyasadaki en uygun fiyatlı fotoğraf makinelerinden biri haline getirdi.

Fujifilm X-S20, 26 MP X-Trans BSI sensörü, 7 durağa kadar IBIS CIPA dereceli 5 eksenli, 1,84 m noktalı 3,0 inç tam eklemli dokunmatik ekran, 2,36 m noktalı OLED EVF, hibrit kontrast ve faz algılama özelliklerine sahiptir. otomatik odaklama, tek bir UHS-II kart yuvası ve LCD kullanılarak 750 çekim için CIPA derecesine sahip daha büyük, yükseltilmiş bir pil. Fotoğraf tarafında ise X-S20, elektronik deklanşörle saniyede 20 RAW kareye kadar çekim yapıyor (1,25x kırpmayla 30 fps). Yeni X-İşlemci 5 ve Fujifilm X-H2’lerden miras alınan gelişmiş otomatik odaklama algoritması sayesinde mükemmel bir otomatik odaklama sistemine sahiptir.

xs20 e1692709568819

Video, X-S20’nin para açısından gerçekten şaşırttığı yerdir. Dahili H.264 ALL-Intra, H.264 Uzun GOP, H.265 ALL-Intra, H.265 Uzun GOP’un tümü hem 8 hem de 10 bit 4:2:0 ve 4:2:2 olarak mevcuttur. DCI 4K, 59,94p’ye kadar, DCI 2K ve Full HD ise 240p’ye kadar mevcuttur.

Burada bitmiyor. Bu fiyat seviyesindeki bir kameraya özgü olan Fujifilm X-S20, çeşitli codec türlerinde 29,97p’ye kadar 6,2K açık kapı kaydı sunuyor. Ayrıca, ProRes RAW ve Blackmagic RAW çıkışı HDMI aracılığıyla mevcuttur; ne yazık ki kamerada yalnızca bir mikro HDMI bağlantı noktası bulunur. Yine de bu fiyat seviyesinde oldukça iyi bir özellik! Fujifilm ayrıca maksimum dinamik aralık için yeni F-Log2 gama eğrisini içerir ve kamera, video kayıt sınırlarını genişletmek için Fujifilm FAN-001 ile uyumludur.

Vlogger’lar için En İyi Hibrit Kamera: Sony ZV-E10

zve10 e1692709363513

Bu listedeki kameraların çoğu daha ciddi video kullanıcılarına (anlatı, belgesel, ticari veya diğer türde işler yapanlar) odaklanmış olsa da, vlogging’e katılanların sayısı giderek artıyor. Bu kameralar genellikle Nikon Z8 gibi bir kameradan farklı gereksinimlere sahiptir; belki de en önemli ikisi fiyat ve boyuttur.

Harika bir vlog kamerası aynı zamanda mükemmel otomatik odak takibi, açılabilir LCD ekran, çok çeşitli geniş açılı lensler ve ideal olarak bazı kaliteli ses yetenekleri gerektirir. Bana göre, tam çerçeve sensör ve inanılmaz derecede yüksek dinamik aralık gibi şeyler, en azından çoğu kullanıcı için daha az endişe verici.

Sony ZV-E10 bu gereksinimlerin çoğunu karşılıyor ve belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde açıkça vlogger’lar düşünülerek tasarlandı. 24,2 MP APS-C sensör, BIONZ X işlemci ve sensör alanının %84’ünü kapsayan 425 noktalı Hızlı Hibrit AF sistemine sahip ZV-E10, gövde için yalnızca 698 ABD doları tutarında bir vlog gücüdür. Sony’nin Gerçek Zamanlı Eye AF ve Gerçek Zamanlı Yapay Zeka takibi, kameranın en iyi özelliklerinden biri olup, kullanıcıların otomatik odaklamanın devam edip etmediği konusunda endişe duymadan içerik oluşturmaya odaklanmasına olanak tanır. Gerçek Zamanlı Eye AF, insan ve hayvan gözlerine öncelik verebilir ve hareketli nesnelere kesintisiz, gerçek zamanlı odaklanma sağlayabilir.

6K yüksek örneklemeli tam piksel okuma, kayıt sınırı olmaksızın ince ayrıntılara sahip 4K UHD çekimler üretir. Özel bir S&Q (Yavaş ve Hızlı) modu, kullanıcıların 1080p Full HD’de saniyede 1 ila 120 kare arasındaki kare hızlarını seçmesine olanak tanır. HLG (Hibrit Log Gama) gibi hem S-Log2 hem de S-Log3 gama eğrileri mevcuttur. ZV-E10 ayrıca nesnenin yüzü ile merceğin önüne yerleştirilen nesne arasında yumuşak otomatik odaklama geçişleri için yapay zekayı kullanan Ürün Sergileme gibi özel video modları da sunar. Yüz Öncelikli AE (Otomatik Pozlama), nesnenin yüzündeki pozlamayı sorunsuz bir şekilde ayarlar ve hatta nesne kameradan hızla uzaklaştığında ani pozlama değişikliklerinden bile kaçınabilir. Cilt tonlarını optimize etmek için gelişmiş renk bilimi sunulur.

sony zv e1692709455345

ZV-E10 ayrıca üst plakasına entegre edilmiş, özellikle kamera önünde ses kaydetmek için tasarlanmış 3 kapsüllü yönlü bir mikrofona da sahiptir. Kamera, daha temiz dış mekan sesi için bir ön camla birlikte gelir. Daha ciddi ses kaydına ihtiyaç duyan kullanıcılar için geleneksel 3,5 mm mikrofon girişi ve kulaklık girişi de mevcuttur. Fotoğraf makinesi ayrıca, üstün ses kaydı için Sony ECM-M1 Kompakt Dijital Shotgun Mikrofonu gibi belirli dijital ses cihazlarını destekleyen Sony Çoklu Arayüz Yuvasını da destekler .

Kullanıcıya kayıt yaptığını bildiren bir ön uyarı ışığı ve canlı yayına ve bağlantıya olanak tanıyan bir USB-C bağlantı noktası, kameranın ana özelliklerinin çoğunu tamamlıyor.

Fotoğraf tarafında, kameranın EVF dışında hiçbir eksiği yok; bu nedenle tüm görüntü önizlemesi ve incelemesi arka LCD ile yapılmalıdır. Ancak ZV-E10’un 24,2 MP APS-C sensörü mükemmel bir performans sergiliyor ve kamera, RAW’da 11 fps’ye kadar çekim kapasitesine sahip. Gerçek Zamanlı Eye AF gibi video için mevcut olan tüm özellikler, fotoğraf çekerken de kullanılabilir.

Sony ayrıca Fujifilm dışındaki en iyi APS-C lenslerden oluşan oldukça sağlam bir seçkiyi, özellikle birçok üçüncü parti ürünle birlikte sunuyor. Tamron 11-20/2.8 Di III-A RXD (16-25mm FF eşdeğeri), hızlı geniş açılı lense ihtiyaç duyan vlogger’lar için mükemmel bir seçenektir ve Sigma 18-50/2.8 DC DN Contemporary (27-75mm FF) -eşdeğer), Sony APS-C kameralar için harika, hafif, normal aralıklı bir yakınlaştırmadır.

Düşük Işıkta En İyi Hibrit Kamera: Sony Alpha 7S III

sony a7siii

Sony’nin Alpha 7S serisi her zaman video kullanıcılarına yönelik olmuştur ve özellikle düşük ışık özellikleri öne sürülmüştür. Sony Alpha 7S III, 12 MP tam kare sensörle öncüllerinin izinden gitti, ancak bu kez gelişmiş dinamik aralık için 2×2 gruplamalı 48 MP BSI dörtlü Bayer sensör kullanıyor. 12 megapiksel, bugünlerde fotoğraf çekenler için harika görünmeyebilir, ancak yalnızca çevrimiçi paylaşım yapanlar veya ultra ince ayrıntılara sahip süper büyük baskılara ihtiyaç duymayanlar için yeterlidir. Nikon D700 ve Nikon D3 (aynı zamanda 12 MP) makinemi hâlâ kullanıyorum ve ara sıra kullanıyorum ve en iyi fotoğraflarımdan bazılarını bu kamerayla çektim.

Daha düşük megapiksel sayısının birçok avantajı var; en önemlisi sensörün saniyede 120 kareye kadar 4K’ya izin veren son derece hızlı okuma hızı, bu da onu kırpma olmadan 120 fps’de 4K çekebilen tek tam çerçeve hibrit kamera yapıyor. Hızlı okuma aynı zamanda kameranın 9 ms’nin altında piyasadaki tüm tam çerçeve hibrit kameralar arasında en düşük panjuru üretmesini sağlar ve büyük pikseller aynı zamanda kamerayı düşük ışıkta bir canavar haline getirir. Alpha 7S III, günümüzün çoğu kamerasında olduğu gibi, S-Log2 / S-Log 3’te ilk temel ISO’nun 640 ve ikinci temel ISO’nun şaşırtıcı bir ISO 12.800 olduğu ikili kazanç sensörüne sahiptir; Hibrit Log Gama’da bu değerler ISO 100 ve ISO 2000’dir. Fotoğraf çekimine gelince, kameranın ISO 1600’de ikinci kazancıyla 80 temel ISO’su vardır.

sony a7s iii 1

En heyecan verici olanı, ISO 12.800’deki dinamik aralığın, ISO 640’taki dinamik aralıkla neredeyse aynı olmasıdır. Her ne kadar bunların bir kısmı şüphesiz dahili gürültü azaltmadan kaynaklansa da, Alpha 7S III yine de çok ayrıntılı görüntüler üretiyor.

Hem video hem de fotoğraf kullanıcıları için en iyi özelliklerden bazıları, her ikisi de UHS-II SD veya CFexpress Type-A’yı destekleyen çift kart yuvaları, tam boyutlu bir HDMI Type-A bağlantı noktası, USB-C 3.2 Gen 1 Type-C bağlantı noktasıdır. , Çoklu Arayüz Yuvası, hava koşullarına karşı kapsamlı koruma ve Gerçek Zamanlı AF Takibi ve sensörün %92’sini kapsayan 759 aşama algılama noktasına sahip hızlı hibrit AF sistemi. Ayrıca Sony’nin muazzam 0,9x büyütme ve 25 mm yüksek göz noktasına sahip benzersiz 9,44 m noktalı EVF’sine sahiptir.

En İyi Hibrit Drone: DJI Mavic 3 Pro ve DJI Mavic 3 Pro Cine

dji mavic 3 pro e1692707476965

DJI, tüketici ve üreten tüketici drone endüstrisine hükmediyor ve bunun bir nedeni var: çok iyi dronelar üretiyor. Olağanüstü bir ekipman olan DJI Mavic 2 Pro’ya sahibim, ancak yalan söyleyemem ve onun halefi olan fantastik DJI Mavic 3 Pro‘yu ve onun biraz yükseltilmiş kardeşi “DJI Mavic’i özlemediğimi söyleyemem. Mavic 3 Pro Pro Cine, tonlarca yeni ve harika özelliği masaya getiriyor ve en dikkate değer olanı, fotoğrafçılık ve videografi özelliklerindeki gelişmelerdir.

Mavic 2 Pro’daki Tip-1 boyutlu sensörden farklı olarak Mavic 3 Pro’nun birincil kamerası, 20 MP çözünürlüklü 4/3 boyutlu bir sensöre sahiptir. Sensörün önünde f/2,8 ila f/11 arasında ayarlanabilen diyafram açıklığına sahip 24 mm’lik tam kare eşdeğer bir lens bulunur. Mavic 2 Pro gibi bu kamera da Hasselblad markalıdır ve olağanüstü Hasselblad Doğal Renk Çözümünü (HNCS) sunar. Hasselblad markası yalnızca bir pazarlama noktası değildir; HNCS, şirketin orta format kameralarında aynı doğal ve son derece doğru renkleri üretir.

Mavic 3 Pro, çok daha büyük sensöre ek olarak iki yeni kamera ekler: 48MP Type-1/1.3 ile eşleştirilmiş 70 mm (eşdeğer) f/2.8 lens ve 12 MP Type ile eşleştirilmiş 166 mm (eşdeğer) f/3.4 lens -1/2 sensör.

dji mavic 3 pro 2 e1692709501631

24 mm kamera, 10 bit 4:2:2 H.265’te (H.264 de mevcuttur) 50 fps’ye kadar 5,1K video sunar. Cine sürümü, 10 bit ProRes 422 HQ sunarak bir adım daha ileri gidiyor (ProRes 422 ve ProRes 422 LT de mevcuttur). DCI 4K ayrıca 120 fps’ye kadar ve 1080 HD ise 200 fps’ye kadar mevcuttur. 24 mm kamera aynı zamanda postada maksimum serbestliğe sahip olmak isteyenler için D-Log, D-Log M ve HLG’yi (Hibrit Log Gama) da destekler. 70 mm ve 166 mm kameralar, H.264, H.265 ve çeşitli ProRes türlerinde 60 fps’ye kadar 4K UHD kayıt sunar.

Her iki kamera da 43 dakikalık maksimum uçuş süresine (37 dakikalık havada kalma süresi) göre derecelendirilmiştir ve her ikisinin de maksimum yatay hızı saatte 46,98 mildir (saniyede 21 metre). Mavic 3 Pro’nun 8 GB depolama alanıyla her ikisi de dahili bellek sunarken, Cine sürümü 1 TB ile çok daha fazlasını sağlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.