İncelemeler

İncleme: Fujifilm X-H2S

Fujifilm X-H2S, şirketin şimdiye kadarki en yetenekli video/fotoğraf hibritidir: Yığılmış bir CMOS sensör etrafında inşa edilmiş 26 MP X montajlı aynasız kamera.

İncleme: Fujifilm X-H2S

40 fps’ye kadar (mekanik deklanşör ile 15 fps) hareketsiz görüntüler çekebilir ve saniyede 120 kareye kadar tam sensör 6.2K video veya 4K yakalayabilir. Beklediğiniz gibi, otomatik odaklama, konu tanıma ve gelişmiş izleme ile büyük bir destek aldı.

Temel Özellikler

 • X-Trans renk filtresi desenli 26 MP APS-C Yığılmış CMOS sensör
 • Karartma olmadan 40 fps’ye kadar kesintisiz çekim (mekanik deklanşörlü 15).
 • İyileştirilmiş AF izleme ve konu tanıma AF
 • 10 bit HEIF çıkışı (‘gerçek HDR’ seçeneği olmasa da)
 • 7EV’ye kadar derecelendirilmiş görüntü sabitleme
 • Sensörün tam 3:2 bölgesinden 6,2K ‘açık kapı’ videosu
 • 60p’ye kadar tam genişlikte DCI veya UHD 4K video
 • 120 fps’ye kadar yakalamadan ağır çekim DCI veya UHD 4K (kırpma ile)
 • ProRes HQ, Std ve LT seçenekleri dahil olmak üzere kodek seçenekleri
 • 14 bitlik okumadan F-Log 2, ek dinamik aralık sağlar
 • 0,8x büyütme ve 120 fps’ye kadar yenileme ile 5,76M nokta OLED vizör
 • CFexpress Type B ve UHS-II SD yuvaları
 • Daha uzun video yakalama süreleri için isteğe bağlı soğutma fanı
 • İki isteğe bağlı tutma yeri seçeneği, VG-XH pil tutma yeri ve FT-XH dosya vericisi

X-H2S’nin adındaki ek ‘S’, bir kardeş model olacağını ima ediyor, ancak henüz iki model arasındaki vurgunun nasıl farklı olacağı belli değil. X-H2S, önceki tüm Fujifilm modellerinden daha gelişmiş bir video özelliğine sahip ve şirket, ‘S’nin hız anlamına geldiğini söylüyor. Fujifilm, 40MP BSI sensörlü bir X-H2 modelinin de olacağını söyledi.

Fujifilm X-H2S’nin önerilen fiyatı 2499 dolar. İki pil alan VG-XH pil tutacağı 399 dolar, vidalı fan ise 199 dolar. Bir dosya aktarım tutamağının Eylül ayında 999 $ maliyetle gelmesi planlanıyor.

Atla:
Neler Yeni | Nasıl karşılaştırılır | Gövde ve Kullanım | Görüntü Kalitesi | Otomatik Odaklama | Video | Sonuç

Neler Yeni

Yığılmış CMOS sensör ve X-İşlemci 5

Fujifilm X H2S sensor

Diğer son teknoloji kameralarda gördüğümüz gibi, Yığılmış CMOS sensörünün benimsenmesi, kameranın okuması için önemli bir hız artışı ile birlikte gelir. Bu durumda, yalnızca kameranın saniyede 40 kareye kadar tam çözünürlüklü görüntüler yakalamasına izin vermekle kalmaz, aynı zamanda sensörün AF hesaplamaları için veri sağlama sıklığını da artırır.

Fujifilm, 26MP X-Trans sensörünün yığılmış versiyonunun X-T3 ve 4’teki tek katmanlı BSI tasarımından 3,6 kat daha hızlı olduğunu ve yeni X-İşlemci 5’in önceki nesil işlemciden %65 daha hızlı olduğunu söylüyor. Bu eşleştirme birlikte daha hızlı çekime, daha hızlı, daha karmaşık AF’ye, daha yüksek kare hızlarında ve daha az sarmal deklanşöre sahip videoya (sensörü daha yüksek bit derinliğiyle okurken bile) olanak tanır.

Ayrıca yeni bir mekanik deklanşör var. Bu hala maksimum 15 fps patlama hızı ve 1/8000’lik en yüksek hız sağlıyor, ancak şimdi 500.000 çekime dayanacak şekilde derecelendirildi. Önceki X kameralarda olduğu gibi, kamerayı uygun noktalarda tam mekanik, elektronik ilk perde ve tam elektronik arasında geçiş yapacak şekilde ayarlayabilir veya deklanşör tipinizi manuel olarak seçebilirsiniz.

Bu hıza uyum sağlamak için uygun büyüklükte bir arabellek de vardır: kamera, 40 fps’de 184 JPEG veya 175 Raw ve 30 fps veya 15 fps modlarında 1000’den fazla JPEG ve bu düşük hızda 400 Raw çekebilir.

HEIF

X-H2S, yalnızca 8 bit JPEG’ler yerine 10 bit HEIF dosyalarını yakalama yeteneği kazanır. Bununla birlikte, alışılmadık bir şekilde, bu modu, X-H2S’nin video modunda sunduğu HLG profili gibi bir HDR gama moduyla birleştirme seçeneği yoktur. Bu, daha geniş DR 10-bit ekranlarda oynatmak için HDR görüntüleri değil, yalnızca standart DR görüntüleri çekebileceğiniz anlamına gelir; bu, 10 bit görüntü yakalama özelliğinden daha iyi yararlanmanızı sağlar.

Kamera içi Raw yeniden işleme seçeneği, Raw’dan HEIF dosyaları oluşturmanıza olanak tanır, ancak yine de, ek bit derinliğini (veya modern ekranlarınkini) gerçekten kullanan bir dosya oluşturmanın bir yolu yoktur. JPEG’in getirdiği ek uyumluluğa ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, HEIF’den JPEG’e dönüştürme seçeneği de vardır.

Geliştirilmiş otomatik odaklama

X-H2S, Fujifilm’in AF sisteminde daha fazla iyileştirme yapıyor ve çalışma şekli artık Canon, Sony ve Nikon’un en yeni kameralarına çok daha benziyor. Konu izleme çok daha iyi hale getirildi, konunuza çok daha sıkı bir şekilde yapıştı, ancak daha da önemlisi, fotoğraf makinesi artık yüz/göz algılama açıksa hangi yüzlerin izleneceğini seçmek için seçtiğiniz AF noktasını veya AF izleme kutusunu kullanıyor.

Eye Detection UI
Göz algılama artık ana AF sistemi ile entegre edilmiştir.
Bu durumda, kamera gri izleme AF kutusunun yakınında bir göz buldu ve deklanşöre yarım basarsanız odaklanacağını belirtmek için sarı renkte parıldadı.

Bu çok hızlı ve basit bir çalışma yöntemidir ve artık yüz/göz algılamayı başlatıp başlatmayacağınızı düşünmeniz gerekmediği anlamına gelir: özneniz bir yüz olarak tanınırsa kamera bunu kullanır.

Kamera, sahnede bulduğu yüzlerin etrafına gri bir kutu çizecek ve AF noktanıza yeterince yakınlarsa, odaklamayı başlattığınızda onlara odaklanacaksa bu kutuları sarı renkte aydınlatacaktır. Bir yüzün kamera tarafından önceliklendirilmesi için seçtiğiniz AF noktasına ne kadar yakın olması gerektiğini ayarlayamazsınız, ancak yakındaki bir yüze atlamaya çok meyilli olduğunu düşünüyorsanız, yüz/göz algılama arasında geçiş yapmak için bir düğme atayabilirsiniz. açık ve kapalı.

Mevcut donanım yazılımı ile X-H2S’nin hala yanlış pozitiflere biraz meyilli olduğunu gördük (kamerayı ayaklarıma doğrulttuğumda kamera, kardeşlerimin yüzleri olduğuna ikna oldu), ancak bu genellikle geçicidir ve yoluma çıkmamalı seçtiğiniz konuya odaklanmak.

Konu tanıma otomatik odaklama

Diğer markaların çoğuyla ortak olarak, en yeni nesil X serisi kameralar bir dizi konu tanıma modu kazanır.

Subject detection
Yüz/GözHayvanArabaMotosiklet ve BisikletUçakKuşlarTrenler
İnsanlar

(gözlük ve maske takmak dahil)
Kedi

Köpek

At
Açık tekerlek

Ralli Arabaları

Yolcu Arabaları
Motosiklet
Bisiklet
Savaş jeti

Yolcu uçağı

Pervaneli Uçak
KuşlarTrenler

Son zamanlarda birçok kamerada gördüğümüz gibi, yüz/göz tanıma modları diğer konu tanıma modlarından ayrı tutuluyor. Yüz/göz algılamayı özne tanıma modlarıyla aynı anda kullanamazsınız, böylece bunlar tek bir işlev olarak birleştirilebilirdi. Ayrı oldukları için, yüz/göz algılama arasında geçiş yapabilmek ve ayrıca konu tanıma modlarına hızlı erişim sağlamak istiyorsanız iki düğme atamanız gerekir (eğer bir özne algılama modu seçiliyse, göz algılamayı açık konuma getirin). , göz algılamayı tekrar kapattığınızda fotoğraf makinesi özne algılamayı yeniden devreye sokmaz).

Konu algılamaya erişmek için bir düğme ayarlamak onu açar ve kapatır: kameranın ne tür bir nesne aradığını değiştirmek için menülere gitmeniz gerekir.

Video

Fujifilm X H2S video
X-H2S, Fujifilm’in şimdiye kadar ürettiği en yetenekli video kameradır ve mikrofon girişinin yanı sıra tam boyutlu bir HDMI bağlantı noktası ve kulaklık soketi eklenmiştir.

Orijinal X-H1, özellikle vücut içi görüntü sabitlemenin dahil edilmesi nedeniyle, X serisindeki video için ileriye doğru büyük bir adımı temsil ediyordu. Bu gelişme, X-T4’ün 60p’ye kadar stabilizasyon ve 10 bit 4K yakalama sunması ile devam etti. X-H2S, dahili ProRes yakalama seçenekleri ekleyerek ve tüm standart çözünürlükleri ve tüm standart çözünürlükleri için All-I veya LongGOP seçiminizde 10-bit 4:2:2 veya 4:2:0 çekim yapmanızı sağlayarak, işleri buradan önemli ölçüde ilerletir. kare hızları.

X-H2S ayrıca 4 kanallı ses kaydetme yeteneği ekler ve tam sensör 3:2 ‘açık kapı’ çekim seçenekleri ekler. Ancak, hem fotoğrafçılar hem de kameramanlar için çalışmak üzere tasarlandığının belki de en çarpıcı göstergesi olarak, kayıt sürelerini uzatmak için kameranın arkasına vidalanabilen isteğe bağlı bir soğutma fanı modülü var.

Video Settings
Video modunda ‘Q’ menüsündeyken ‘DISP/BACK’ düğmesine basın, dahili ve harici çekim ayarlarını gösteren bir ekran göreceksiniz.
Farklı ayarlara gidebilir, ardından ilgili menü sayfasına atlamak için ‘Tamam’a basabilirsiniz.

Sensörün tüm genişliğinden 60p’ye kadar 4K alınır (6,2K’dan yüksek örnekleme). 4K/120p modu 1,29x kırpma uygular, ancak yine de 4,8K piksel genişliği kullanılarak biraz fazla örneklenmiştir. Kameranın 1080/240p ve 200p modları için 1.38x kırpma var. Yüksek hızlı modlar H.264, ProRes veya H.265 4:2:2 Uzun GOP’ta yakalanamaz ve 4:2:2 All-I en yüksek kalite seçeneği olarak kalır.

Fujiiflm, kameranın 25°C’de (77°F) yaklaşık dört saat boyunca (kart kapasitesine sahip olduğunuzu varsayarak) 4K/60p çekebileceğini söylüyor, ancak cıva 40°C’ye (104°) kadar süzülürse bu 20 dakikaya düşüyor. F). Soğutma fanı eklemek, kayıt süresini 50 dakikaya uzatır. O halde ana avantaj, çekim sırasında güvenilirliktir: sıcak koşullarda çekim yapıyorsanız fotoğraf makinenizin aşırı ısınmayacağının güvenini kazanmak.

X-H2S, yapay ışıkların titremesiyle çakışmayı önlemek için deklanşör hızını küçük artışlarla ayarlama seçeneğine sahiptir.

Video Options
Codec’inizi veya bit hızınızı değiştirmek mi istiyorsunuz?
Hangi karta yazacağınızı belirler gibi görünen seçeneğe gidin (bunu da yapar).
X H2S tablo1

Ardından yeni bir F-Log 2 gama eğrisi eklenir. Fujifilm, X-H2S’nin 6.2K ve 4K’yı 30p’ye kadar önceki kameralarda 12 bit mod yerine 14 bit okumadan ürettiğini, bu da kameranın video modunda fazladan 2 durak dinamik aralığı detaylandırabileceği anlamına geliyor. F-Log 2, bu ek DR’yi içerecek şekilde tasarlanmıştır ve ek bir vurgu durağı yakalamak için bir durak daha az pozlama kullanır.

Standart renk modlarıF-GünlüğüF-Log2
Temel ISO derecesi1606401250

30p (ve daha yavaş) modların daha yüksek bit derinliğine rağmen Fujifilm, X-H2S’nin F-Log 2 modunda yaklaşık 10,6 ms’lik sarmal deklanşör hızları sunduğunu söylüyor, bu da X-T4’ün 16,6 ms hızından daha hızlı. Daha yüksek kare hızı modları veya orijinal F-Log profilinin kullanımı, kameranın 5,6 ms’lik sarmal deklanşör sağlayan 12 bitlik bir okuma modu kullandığını görün.

Fujifilm X H2S ports
X-H2S, tam boyutlu bir HDMI bağlantı noktasına, mikrofon ve kulaklık soketlerine sahiptir ve dört kanallı ses kaydını etkinleştirmek için bir Tascam XLR adaptörünü kabul edebilir.
Yine de kulaklık soketine takılan herhangi bir şey arka ekranı etkileyebilir.

Dahili H.264, H.265 ve ProRes (422 HQ, 422 veya 422 LT) yakalamaya ek olarak, X-H2S, HDMI soketi üzerinden ProRes RAW olarak kodlanabilen 6.2K veya 4.8K Raw akışı verebilir. Atomos Ninja V+ kaydedici veya bir Blackmagic Video Assist 12G HDR kullanan BRraw. Kameranın çekim ve çıkış ayarları, Q menüsündeyken DISP/BACK düğmesine basılarak kontrol edilebilir.

Kameranın tam boyutlu HDMI bağlantı noktası, standardın v2.1’ine uygundur, yani 10 bit 4:2:2’ye kadar 4K/120p video çıkışı da sağlayabilir.

Dizine Geri Dön


Nasıl Karşılaştırılır

X-H2S, piyasadaki tek gerçek üst düzey APS-C kameradır. Eskiden Canon EOS 7D II ve Nikon D500 gibi modellerin sunduğu spor kabiliyetini, ancak herhangi bir DSLR’nin ulaşabileceği her şeyin çok ötesinde video yetenekleri sunar. Bu pahalı Yığılmış CMOS sensörü, orta menzilli bir tam çerçeveleyici kadar maliyetli olduğu anlamına gelir.

Peki hızı, kaçınılmaz görüntü kalitesi farkını (aynı pozlama ayarlarında çekildiğinde) telafi edecek bir şey sunmasına izin veriyor mu? Bu karşılaştırmaya Panasonic GH6’yı da dahil ettik, çünkü video yetenekleri için bir ölçüt oluşturuyor ve OM System OM-1’i de Yığınlanmış CMOS sensör elde etmenin nispeten düşük maliyetli bir yolunu sunuyor.

X H2S tablo2

X-H2’nin hızı, etkileyici maksimum patlama hızında görülebilir: OM-1’in biraz gerisinde ama a7 IV’ün çok ilerisinde. Aynı şekilde Fujifilm’in videosu çok daha az panjur gösteriyor ve tam sensör genişliğinden 60p sunabiliyor (her ikisi de 60p için APS-C sensör alanlarını kullanıyor ancak Fujifilm 24p modu veya fotoğraflarla karşılaştırıldığında daha fazla piksel örnekliyor ve kırpmıyor , bu nedenle ağır çekim yapmak için daha geniş bir merceğe ihtiyacınız yoktur).

X-H2, düzenleme makineniz yerine hafıza kartınızın yükü almasına izin vermek istiyorsanız, ProRes görüntüleri çekebilmek için GH6’ya katılıyor. GH6 ile dalga formları veya aynı seviyede termal kararlılık sunmaz ve anamorfik sıkıştırılmamış önizlemeler gibi değerli (niş de olsa) işlevlere sahip değildir, ancak kağıt üzerinde X-H2S’nin video özellikleri son derece rekabetçidir. 14 bitlik okumadan yararlanmak için tasarlanan F-Log2 modu, yüksek kontrastlı koşullarda Panasonic’e göre üstünlük sağlamalı ve video AF’sinin ne kadar iyi performans gösterebileceğine çok fazla bağlı kalmalıdır.


Gövde ve Kullanım

Fujifilm X H2S front

X-H2S, ayar kadranı ledli kontrol yöntemiyle birlikte orijinal X-H1’den kare üst plaka durum panelinin geri dönüşünü görür. Deklanşör hızı veya ISO kadranı yoktur, bu da çoğu ayarın ön ve arka ayar kadranları kullanılarak değiştirildiği anlamına gelir. Menzilin altındaki modellerin aksine, bunlar tıklanabilir kadranlar değildir, ancak bu onların daha sağlam hissetmelerini sağlar.

Kameranın ön tarafında oldukça önemli bir tutma yeri ve ön panelde iki tane (biri AFS/AFC/MF kontrolünün yerini alır) dahil olmak üzere bir dizi özelleştirilebilir düğme var. Ayrıca kameranın üst plaka ekranının yanında çalışan dört düğme vardır: [KAYIT], ISO, WB ve işaretlenmemiş bir özel düğme. Bunların her biri, vizör tümseğinin yanındaki ‘İzleme Modu’ düğmesi ve kameranın arkasındaki AF-On, AEL ve Q düğmeleri gibi özelleştirilebilir.

Bu, X-H2S’ye on adet özelleştirilebilir düğme verir ve buna ek olarak, dört yöne işlev atama seçeneğiniz vardır ve parmağınızı kameranın arka ekranı boyunca kaydırabilirsiniz.

Fujifilm X H2S top panel OLED
X-H2S’nin üst durum panelinin sağ tarafında (kamerayı tutarken) dört düğme vardır.
Dördü de özelleştirilebilir.

Fotoğraf makinesi iyi yerleştirilmiş bir AF joystick’e sahiptir ve sadece AF alanını hareket ettirme veya aynı anda AF noktasının boyutunu düzenlemenize izin verme seçeneklerine sahipsiniz. Joystick’e basmak, AF noktasını merkezi bir konuma döndürebilir, seçilen AF noktasına yakınlaştırabilir veya AF noktasının boyutunu düzenleyebilir.

X-H2S, en yüksek kalitede video çekimi için kullanılan bir CFexpress Type B yuvası ile SD dışında bir kart formatı kullanan ilk X serisi kamera oldu (ProRes yakalama için gereken bit hızları, UHS-II sınırlarının çok ötesindedir) SD kartlar).

Kameranın diğer tarafında, video ve hız için benzer iyileştirmeler var. Bunlardan en önemlisi, tam boyutlu bir HDMI bağlantı noktasının benimsenmesidir. X-H2S’nin USB bağlantı noktası da bir yükseltme alıyor: hala bir C tipi soket ama artık X-T3 ve X-T4’teki Gen 1 (5Gbps) arabirimi yerine bir USB 3.2 Gen 2 (10Gbps) bağlantı noktası.

Fujifilm X H2S grip connector port
Kameraların tabanındaki kauçuk kapı, görmeye alışık olduğumuzdan çok daha geniş kamera/kavrama iletişim bağlantılarını gizleyerek, isteğe bağlı FT-XH aksesuarını kullanarak hızlı dosya aktarımı sağlar.

Kameranın tabanında, 15 metal kontaklı ve USB-C soketi gibi görünen oldukça sağlam bir konektör var. Bu, VG-XH dikey tutacağını veya FT-XH dosya aktarım tutacağını bağlamak için kullanılır. USB tarzı soketin, verileri FT-XH’ye yeterince hızlı bir şekilde aktarmak, kavramanın Ethernet ve hızlı (2 x 2 MIMO) Wi-Fi bağlantılarını değerli kılmak için kullanıldığını varsaymalıyız. Konektör için başka planlar yapmayın: USB bağlantı noktası gibi görünebilir ancak veri veya güç bağlantıları için sadece bir kablo takamazsınız.

Vizör ve ekranlar

Fujifilm X H2S rear 3qtr

X-T4 ile aynı tam eklemli 1,62M nokta, 3:2″ arka dokunmatik ekrana sahiptir. Bu, 900 x 600 piksel çözünürlük sağlar ve 60Hz’e kadar çalıştırılabilir (kameranın ‘Boost’ modlarından birinde) .

Vizör hem boyut hem de çözünürlük artışı alır. Optikleri 0,8x büyütme sağlar (eşdeğer terimlerle) ve arkasındaki OLED paneli, 1600×1200 piksele kadar çözünürlük sağlamak için 5,76M nokta çözünürlüğe sahiptir.

Bizim izlenimimiz, canlı görüntünün bu çözünürlükten tam olarak yararlandığı, ancak odaklama sırasında bir miktar düştüğü yönünde. Boost modunda yenileme hızını 120 fps’ye yükseltmek, çözünürlüğü biraz düşürür, odaklama sırasında çözünürlük daha da düşer. Ayrıca vizörü karartan bir ‘240p eşdeğeri’ modu da vardır, bu da kameranın kareler arasında daha fazla ayrım sağlamak için 120 fps besleme arasına siyah kareler eklediğini ve hareketi yorumlamayı kolaylaştırdığını düşündürür.

Otomatik ISO

X-H2S, Fujifilm’in Otomatik ISO sisteminin en son sürümünü kullanır. Fotoğraf makinesinin, her biri kendi maksimum ISO değeri ve minimum deklanşör hızı eşiğine sahip üç Otomatik ISO ayarı kümesi ayarlamanıza izin vermesi iyi bir şeydir. Bu eşikler, belirli bir enstantane hızına veya 1/eşdeğer odak uzaklığında bir deklanşör hızı kullanan ‘Otomatik’ olarak ayarlanabilir (yani: 33 mm lens için 1/50 sn). Bununla birlikte, en iyi uygulamalarda yapabileceğiniz gibi, daha hızlı veya daha yavaş, ancak yine de odak uzaklığı ile ilgili bir deklanşör hızı kullanmak için bu Otomatik değerine ağırlık vermenin bir yolu yoktur.

Otomatik ISO, hem fotoğraf hem de film modlarında Manüel pozlama modunda kullanılabilir; bu, deklanşör hızınızı ve diyaframı seçmenize ve ardından seçtiğiniz görüntü açıklığını korumak için Otomatik ISO’yu kullanmanıza olanak tanır.

Pil

Fujifilm X H2S battery

X-H2S, X-T4 ile aynı NP-W235’i kullanır. Bu, kameranın LCD ekranını kullanarak şarj başına 580 ve vizörü kullanarak 550 pil ömrü sağlamasına yardımcı olan 16 Wh’lik bir birimdir. Her zaman olduğu gibi, bu standart pil değerleri, birçok çekim senaryosunda elde edeceğiniz çekim sayısını olduğundan daha az temsil edebilir. Derecelendirilmiş çekim sayısının iki katını elde etmek alışılmadık bir şey değil ve 500’ün üzerinde bir derecelendirmenin, birkaç günlük sık fotoğraf çekimi için yeterli güç sağlayacağını görüyoruz. Uzun süre video çekiyorsanız veya düğün gibi uzun, yoğun bir etkinlik çekiyorsanız, bu konuda endişelenmeniz gerekebilir.

Boost Modes
X-H2S, önceliklerinize bağlı olarak bir dizi pil tüketen ‘Yükseltme’ moduna sahiptir.

Fotoğraf makinesinin bir dizi güç modu vardır, bu da pil ömrünü Ekonomi modunda 720 LCD / 610 EVF şarj başına çekim derecesine kadar artırmanıza veya LCD’nin 60 fps’de ve EVF’nin 60 fps’de çalışmasını istiyorsanız 530 / 390’a düşürmenize izin verir. ‘Yükseltme’ modlarından birinde 120 fps.

Kameraya, dahili pil üzerindeki daha fazla baskıyı alan uygun güçlü bir USB PD kaynağından doğrudan güç sağlayabilirsiniz. İsteğe bağlı VG-XH dikey tutma yeri, dahili pile ek olarak iki ekstra pil için kapasite ekler ve pil ömrünü 2,6 kat artırır (neden 3 kat olmadığından emin değiliz, işte gidiyorsunuz).

Dizine Geri Dön


Görüntü Kalitesi

X-H2S’nin Yığılmış CMOS hızı karşılığında yüksek ISO performansı açısından ödenmesi gereken çok fazla bir maliyetin olmadığını görmek güzel . Fark, en yüksek ISO ayarlarında ortaya çıkıyor , ancak çoğu durumda önemli değil.

Daha önce olduğu gibi, yüksek ISO parazit azaltma oldukça makul, yüksek ISO’larda ayrıntılara tutunma konusunda iyi bir iş çıkarıyor ve düşük kontrastlı ayrıntıları tamamen yumuşatmıyor . X-T4 ile karşılaştırıldığında renk sunumunda çok az değişiklik olsa da, yine bu iki kamera için optimal pozlama 1/60 ve 1/50 saniye pozlamaları arasında düştü, bu nedenle X-T4’ün görüntüsü mükemmelden daha parlakken, X-H2S’ler biraz daha koyu.

Genel olarak, bu iyi bir sonuç: X-T3 ve 4’ten etkilendik, bu nedenle büyük hız artışına rağmen karşılaştırılabilir görüntü kalitesini korumak takdire şayan bir sonuç.

Dinamik Aralık

DSCF3276
Fotoğraf makinesinin DR modları, yüksek kontrastlı ayarlarda çekim yapmak için pozlamayı veya amplifikasyonu azaltarak ve bir veya iki ek vurgulama durağı yakalayarak fotoğraf makinesinin dinamik aralığından yararlanmanıza olanak tanır.

Fujifilm XF 16-80mm F4 R OIS WR @ 16mm | ISO 320 (DR200) ​​| 1/900 sn | F8.0
Fotoğraf: Richard Butler

Dinamik aralık testlerimiz, elektronik, okuma gürültüsündeki farklılıkların kameranın iletebileceği en derin tonlar üzerinde herhangi bir etkisi olup olmadığını görmek için görüntülerin derin gölgelerine bakar.

Aynı pozlama ile bir ISO 3200 çekim düzeyine yükseltilmiş temel bir ISO görüntüsüne bakarsak, parazitte belirgin bir artış olduğunu görebilirsiniz. X-T4’ten daha fazla ve koyu tonlarda fark artıyor. Bu gürültü seviyesi, kameranın elektronik deklanşör modunu (ve hızlı seri çekim modlarını) kullanırsanız bir miktar artar; yani, vurguları korumaya çalışmak için tabana bağlı kalmak yerine muhtemelen daha yüksek bir ISO kullanmanız daha iyi olur.

Düşük pozlanmış ve ardından parlaklaştırılmış (yüksek kontrastlı bir sahne çekerken yapabileceğiniz gibi) temel ISO görüntülerine bakarsak benzer bir hikaye. X-H2S’nin en derin gölgelerde X-T4’ten belirgin şekilde daha gürültülü olduğunu ve E-deklanşör modunda tekrar daha gürültülü olduğunu görebilirsiniz . Daha az önemli itmelerle, X-H2S’nin X-T4 ile +4EV gölge kaldırmaya veya elektronik deklanşör modunda +3EV kaldırmaya kadar eşleştiğini görebilirsiniz.

Bu, Z7 II’deki BSI çipi ile karşılaştırıldığında Nikon Z9’un Yığılmış sensöründe gördüklerimizle örtüşüyor: hızlı okumanın bir sonucu olarak, kullanılabilir dinamik aralıkta bir azalma olarak görülen okuma gürültüsünde çok hafif bir artış. Bu farklılıklar, kameranın tamamen elektronik deklanşör kullandığı hızlı seri çekim modlarında biraz daha büyür.

Dizine Geri Dön


Otomatik Odaklama

X-H2S, birkaç küçük değişiklikle Fujifilm’in mevcut AF sisteminin bir evrimini kullanır. En belirgin olanı, AF-S/AF-C/MF anahtarının varsayılan olarak aynı işlevlere erişen bir düğmeyle değiştirilmesidir.

DSCF3252

Davranıştaki ana değişiklik, konu tanıma izleme modlarının eklenmesidir. ‘Yenilikler’ bölümünde belirtildiği gibi, özne algılamayı veya göz algılamayı etkinleştirmek diğerinin önüne geçer, ancak tekrar devre dışı bırakıldığında sizi diğer moda döndürmez, bu nedenle hangi modda olduğunuza dikkat etmeniz gerekir’ Kendinizi ileri geri geçiş yaparken bulursanız yeniden girin.

AF performansı

Fark ettiğimiz ilk şey, yüz ve göz algılamanın önceki Fujifilm fotoğraf makinelerinden çok daha kalıcı olduğuydu (yine de diğer nesnelerde yüzleri görmeye biraz meyilli olsa da). Konu tanıma modlarında pek şansımız yoktu. Hepsini tam olarak test edemedik, ancak hayvan ve kuş tanıma modları çok iyi çalışabilse de, konunun kameraya belirli bir açıda olmasına ihtiyaç duyuyor gibiydiler, örneğin: mükemmel bir şekilde yan veya kameraya dönük. Konu size bakıyorsa veya sizden uzaklaşıyorsa, kamera genellikle onu kaybederdi.

Yine de tanıma, otomatik odaklamanın zorluğunun yalnızca bir parçası ve kameranın mesafeyi tahmin edip değerlendiremeyeceğini ve odağı 40 fps çekim hızı için yeterince hızlı bir şekilde bu mesafeye çekip çekemeyeceğini kontrol etmek istedik.

Fotoğraf makinesinin sürekli olarak yaklaşan bir nesneye ne kadar iyi yeniden odaklanabildiğini görmek için standart AF testimizi çektik ve görüntülerin yaklaşık %90’ı mükemmel odakta ve yalnızca %5’i önemli ölçüde odak dışında, çok iyi bir iş çıkardığını gördük. 40 fps’de bile.

 • DSCF0111 001
 • DSCF0112 001
 • DSCF0113 001
 • DSCF0114 001
 • DSCF0115 001
 • DSCF0116 001
 • DSCF0117 001
 • DSCF0118 001
 • DSCF0119 001
 • DSCF0120 001
 • DSCF0121 001
 • DSCF0122 001
 • DSCF0123 001
 • DSCF0124 001
 • DSCF0125 001
 • DSCF0126 001

128 çekim, 40 fps diziden alınan 16 görüntü. Önemli ölçüde yanlış odaklanmış yedi görüntüden yalnızca ikisini içerir

Çerçevenin etrafında hareket eden, daha az tahmin edilebilir bir hızla yaklaşan bir nesneyi izlemek gibi en karmaşık görev ayarlandığında, daha az başarılı oldu. İzleme özelliği harika bir iş çıkardı, AF noktası her zaman nesnenin üzerinde hareket ettiği her yerde konumlandırıldı . Bununla birlikte, kamera, odaklamayı hangi mesafeye süreceğini değerlendirmede o kadar iyi değildi ve kameranın C-AF ayarlarından bağımsız olarak, görünüşe göre düzenli olarak arka plana yeniden odaklanıyordu.

 • DSCF2390 001
 • DSCF2391 001
 • DSCF2392 001
 • DSCF2393 001
 • DSCF2394 001
 • DSCF2395 001
 • DSCF2396 001
 • DSCF2397 001
 • DSCF2398 001
 • DSCF2399 001
 • DSCF2400 001
 • DSCF2401 001
 • DSCF2402 001
 • DSCF2403 001
 • DSCF2404 001
 • DSCF2405 001

221 karelik, 30 kare/sn’lik bir diziden alınan 16 görüntü. Bu, yalnızca sekiz önemli ölçüde odak dışı görüntüden ikisini içerir.

20 veya 30 fps’ye düşmek, isabet oranımızı önemli ölçüde artırdı ve kameranın odağı koruma konusunda çok daha iyi bir iş çıkarması ile arka plana yeniden odaklanma eğilimini ortadan kaldırdı. Testlerimizde, odak önceliği seçiliyken 40 fps’de çekim yapmaktansa, serbest bırakma önceliği ile 20 fps’de çekim yaparak daha fazla odak içi görüntü elde ettik ve mükemmel odaklanmış görüntülerin oranını ~% 90’a kadar geri aldık.

Bu, sahnedeki bir nesneyi takip etmeye, mesafesini değerlendirmeye ve odağı bu mesafeye çekmeye çalışmanın, aynı zamanda her saniyede kırk 26MP görüntü oluşturmaya çalışan bir kamera için çok fazla iş olduğu izlenimini veriyor. Çekim hızını 30 veya 20 fps’ye düşürmek, kameranın arabelleğinin sınırlarına ulaşma olasılığınızı önemli ölçüde azaltırken, sizi en yeni 5K+ profesyonel spor kameraları kadar hızlı çekmeye devam etmenizi sağlar.

Hızlı hareket eden bir konu için kameradan en iyi şekilde yararlanmak, C-AF ayarlarının nasıl yapılandırılacağını öğrenmek için biraz zaman harcamanızı ve kameraya seçtiğiniz konunun nasıl hareket edebileceği hakkında biraz bilgi vermenizi gerektirir.

Genel olarak, bir Fujifilm fotoğraf makinesinden gördüğümüz açık ara en iyi performans. Göz algılama, en iyi Canon ve Sony fotoğraf makineleri (veya Nikon’un Z9’u) kadar “yapışkan” değildir ve isabet oranı her zaman en iyi profesyonel seviye kameralarda değil, biraz çalışma ve doğru olduğunda lens, özellikle kare hızını biraz düşürmeye istekliyseniz, oldukça güvenilir bir performans sergiliyor.

Dizine Geri Dön


Video

X-H2S, orijinal X-H1 gibi, video yetenekleri açısından Fujifilm için ileriye doğru önemli bir adımı temsil ediyor. En belirgin değişiklik, ProRes görüntülerini dahili olarak yakalama yeteneğidir. Daha küçük ‘LT’ biçiminde bile, yine de çok büyük dosyalar oluşturur, ancak aynı zamanda, üzerinde çalışmaya başlamadan önce bazı düzenleme yazılımlarının görüntüleri dönüştürme ihtiyacını azaltır. Ekleme, kameranın çekim modlarının çoğunda size geniş bir kodlayıcı seçeneği sunar.

Kalite açısından, düşük kare hızlarında X-H2S, X-T4’ünkine çok benzer ayrıntı seviyeleri üretir, ancak 60p modunda kırpma yoktur, dolayısıyla bu ayrıntı seviyesi daha yüksek kare hızlarında korunur . 120 fps’ye kadar ağır çekim yakalama , 1,29x kırpma uygular ve kodek seçiminizi sınırlar ancak çıktı yine de iyidir. (Aynı şey, 120 fps’nin ötesinde önemli ölçüde kötüleşen yüksek hızlı 1080 modları için söylenemez).

Sahnemizin gösteremediği fark, çok daha hızlı okuma hızıdır. En belirgin fayda, çerçeve boyunca hareket olduğunda çok az panjur distorsiyonu olması ve panjur ile görüntü sabitleme sisteminin hareketi arasında daha az garip etkileşim olasılığı olmasıdır.

6.2KUHD 4KDCI 4K
24p6,2 ms5.2 ms4.9ms
60p5.2 ms4.9ms
120p (1,29x kırpma)3.8ms3.5ms
24p F-Log2
(14 bit okuma)
11,5 ms9.7 ms9.1 ms

Ancak bu hızlı okuma, kameranın normalden daha yüksek bit derinliğinde çekim yapmasına da olanak tanır. Yakalama bit derinliği, bir kameranın dinamik aralığını sınırlayabilir ve çoğu kamera, video modlarına geçtiklerinde 14 bit yakalamadan 12 bit yakalamaya düşer. X-H2S, F-Log2 modunda 14-bit okumadan 30p’ye kadar 6,2K veya 4K çekebilir ve ek vurgu bilgisi yakalamak için taban ISO’yu 1EV artırır (bu kaçınılmaz olarak diğer tüm tonlar daha az ışıktan yapılır ve bu nedenle daha gürültülü olacaktır). 14 bitlik okuma hızı, kameranın diğer modlarından daha yavaş ama yine de X-T4’ün 4K’sından daha hızlı.

F Log2

DR test kamamızı, en parlak yama kırpılacak şekilde F-Log2 açıktayken çektik, ardından F-Log moduna geçtik ve karşılaştırılabilir ayarlar kullandık. Yukarıdaki şemada en üstteki iki ‘düğme’ arasından seçim yaparak bu çekimlerin dalga biçimlerini görebilirsiniz. Beklediğimiz gibi, F-Log2, F-Log’a kıyasla ek bir vurgulama durağını çözebilir.

İlginç bir şekilde, F-Log2 modu 10 bitlik dosyanın tam kapsamını kullanmıyor, yalnızca 864’e kadar olan değerleri kaydediyor (F-Log, 1023’e kadar olan her şeyi kullanır). Bu, F-Log2’nin Panasonic’in V-Log eğrisiyle aynı felsefeyi kullanıp kullanmadığını merak etmemize neden oluyor: Gelecekteki eğri tasarımında boşluk bırakarak, daha yüksek dinamik aralık sensörleri (belki de GFX serisinde).

Alttaki iki “düğme”, bu Log çekimini geniş bir dinamik aralık ton yanıtına ve standart TV gamına dönüştüren Fujifilm’in LUT’lerinin uygulanmasının etkisini gösterir. Her ikisi de orta gri ile aynı sahne parlaklığını temsil eder, ancak F-Log2 durumunda daha yumuşak bir düşüş ile (5 yerine orta grinin 6 durak üzerinde).

Dalga biçimlerinden bile, F-Log2 görüntüsünün gölgelerinde daha fazla gürültü olduğunu görebilirsiniz, diyagramın sol alt tarafında daha az iyi tanımlanmış adımlar vardır, ancak bu, X-H2S’yi biraz daha sert itmenizi sağlayan bir moddur. yükseltilmiş performansından yararlanmak için yüksek kontrastlı koşullar.

Video otomatik odaklama

X-H2S’nin videodaki otomatik odaklama seçenekleri, fotoğraflardakinden daha az gelişmiştir: Bir AF alanı belirleyebilir veya kameradan tanıması öğretilen konulardan birini tanımlamasını ve izlemesini isteyebilirsiniz, ancak kameraya izlemesini söyleyemezsiniz. geçerli AF noktasının altında ne varsa (genel izleme işlevi yoktur). Bu, yapılacak daha çok iş olduğu anlamına gelir; özneniz başka yöne bakarsa kameranın sahnede farklı bir yüze atlamadığından emin olun veya özneniz başlangıç ​​konumundan uzaklaşırsa AF noktasını manuel olarak yeniden konumlandırdığınızdan emin olun.

Fotoğraf makinesine ne kadar hızlı yeniden odaklanacağını (hareketli bir nesneyi odakta tutmak için hızlı, yavaş gerçekleştirmek için yavaş, nesneler arasında kasıtlı odak çeker) ve nesnenin hareketine ne kadar duyarlı olması gerektiğini söyleyebilirsiniz.

Performans, lens tasarımına göre önemli ölçüde değişir; bazı lensler odağı sorunsuz ve sessiz bir şekilde sürdürebilir ve diğerleri biraz daha yüksek veya daha hızlı olabilir, bu nedenle AF’yi tam zamanlı olarak kullanmaya başlamadan önce lenslerinizi test etmeye değer.

Görüntü sabitleme ve termal kararlılık

Görüntü sabitleme, X-H1 ve X-T4 ile karşılaştırıldığında önemli ölçüde iyileştirildi ve kamera, seyahatinin en uç noktasına ulaştığında önemli ölçüde yeniden merkezlemeye çok daha az eğilimli. Panasonic ve OM System’in kamera hareketinin kasıtlı olduğunu anlamada iyi olan ve bazen yapmaya çalıştığınız harekete karşı savaşan kameraları kadar parlak değil. Statik çekimler için tüm hareketlerle savaşmak üzere tasarlanmış ‘Boost’ modu çok iyidir, ancak tripod benzeri bir kilidi koruyamadığı yerlerde hafif ama yumuşak hareket sağlar.

Fujifilm X H2S with fan
İsteğe bağlı fan, kameranın rahatça çalıştığı sıcaklık aralığını genişletir, ancak birçok kameraman buna ihtiyaç duymadığını görebilir.

Ne kadar yüksek veri hızı modu sunduğu göz önüne alındığında, X-H2S’nin aşırı ısınmaya ne kadar iyi direnç gösterdiğinden etkilendik. Oda sıcaklığında, aşırı ısınmayı başardığımız yalnızca 4K 120fps moduydu (bir saatten fazla bir süre sonra). 6.2K ve 4K/60p yakalama, esasen sınırsız olarak kaydedildi. Fanı eklemek, çekebildiğimiz 120 fps çekim miktarını neredeyse iki katına çıkardı, bu nedenle ana avantajı, dış mekan çekimleri için ve kaçırılmaması gereken çekimlerde ek gönül rahatlığı sağlaması gibi görünüyor.

Dizine Geri Dön


Sonuç

Neleri Beğendik

 • Geniş JPEG işleme modu seçenekleriyle mükemmel görüntü kalitesi
 • Rahat tutuş ve iyi konumlandırılmış, özelleştirilebilir kontroller
 • Kullanışlı derin arabelleğe sahip 40 fps’ye kadar çekim
 • İyileştirilmiş AF sistemi, çok yüksek bir isabet oranı sağlayacak şekilde ayarlanabilir
 • Minimal sarmal deklanşör ile etkileyici derecede ayrıntılı video
 • Çok çeşitli video çözünürlükleri, kare hızları ve kodekler
 • F-Log2 modu daha geniş dinamik aralık sağlayabilir (30p’ye kadar)
 • İyi pil ömrü
 • Aşırı ısınma olmadan uzun süre kayıt yapabilir
 • İsteğe bağlı fan, fotoğrafçılar için maliyet veya toplu ekleme yapmadan video çekimleri için güvenilirlik sağlar
 • Komut arama arayüzü hem durağan görüntüler hem de video için iyi çalışır
 • Boost IS modu, tripodunuz olmadığında güzel video sonuçları verir

Neleri Sevmedik

 • Sürekli AF, kameranın en yüksek kare hızında zorlanabilir
 • Konu, kameraya göre beklenen açıda değilse, konu tanıma modları daha az çalışır
 • Videoda genel izleme modu yok
 • AF sistemi makul derecede ince ayar gerektiriyor
 • Özel ayar bankaları, hangi parametrelerin kaydedildiğini kontrol etmenize izin vermez
 • Video IS, düzgünlüğü azaltarak kasıtlı hareketlere karşı savaşabilir
 • Komut arama arayüzü herkesin zevkine göre olmayacak

X-H2S, X serisinde gördüğümüz en üst düzey kamerayı temsil ediyor: hem fotoğraf hem de video için tasarlanmış hızlı çekim yapan bir spor ve vahşi yaşam kamerası. Aslında, Canon ve Nikon’un yaptığı üst düzey APS-C DSLR’lerin aynasız halefi, ancak çok daha hızlı çekim yapabilmesi ve elini ikna edici bir şekilde yüksek kaliteli 4K video çekimine çevirebilmesi dışında.

Pek çok açıdan X sistemi içinde kesinlikle yeni bir standart belirliyor. Çok iyileştirilmiş AF ve derin arabelleği, daha yüksek çekim hızlarını gerçekten kullanışlı hale getiriyor ve video çıkışı, zaten çok iyi olan X-T4’ten çeşitli şekillerde ilerliyor.

DSCF0140
X-H2S, ‘Nostaljik Negatif’ dahil olmak üzere çok çeşitli Film Simülasyon modlarına sahiptir.
Fujifilm XF 18-120mm F4 LM PZ WR @ 34mm | ISO 160 | 1/1500 sn | F4
Ön üretim X-H2S kullanılarak çekilmiş
Fotoğraf: Richard Butler

Otomatik odaklama performansı, X-H2S’nin çoğu fotoğraf çekiminin merkezinde yer alır. AF sisteminin çok iyi sonuçlar verecek şekilde ayarlanabileceğini gördük, ancak 40 fps’de karmaşık hareketi izlemek çok ileri bir adımdı. Benzer şekilde, konunuz fotoğrafa uygun bir pozda değilse, biraz seçici konu tanıma modları odak ıskalarına neden olabilir. Küçük bir ayar ve potansiyel tuzakların biraz anlaşılmasıyla, profesyonel düzeydeki emsallerinin sunduğu 20 ve 30 fps’de çekim yaparken bile çok yüksek isabet oranlarına ulaştık.

Videoyla ilgili benzer bir hikaye: Bazen en iyinin biraz gerisinde kalsa bile, neredeyse her şeyi son derece iyi yapıyor. Örneğin, video AF’si Canon ve Sony’ninki kadar basit ve güçlü değil ve stabilizasyonu Panasonic ve OMDS seviyelerine kadar değil, ancak her iki açıdan da çok uzak değil. Genel performansı ve güzel görüntüleri, rakiplerinin Panasonic GH6 veya Sony’nin a7S III/FX3’ü gibi olduğu anlamına geliyor ve ikisi de rakipsiz değil.

DSCF3298
Hareketten uzakta bile, X-H2S mükemmel bir fotoğraf aracıdır
Fujifilm XF 16-80mm F4 R OIS WR @ 55mm | ISO 160 | 1/1320 sn | F5.6
Fotoğraf: Richard Butler

Daha genel olarak, X-H2S, Fujifilm’in X-mount kameraların ilk on yılı boyunca oluşturduğu eksiksiz görüntüleme seçenekleri paketinin yanı sıra iyi düzeyde özelleştirme, bağlı çekim seçenekleri, titreme önleyici modlar ile mükemmel bir çok yönlüdür. … Bazı X serisi kullanıcıları, özel pozlama kadranlarından bir komut kadranı tasarımına geçişten dolayı hayal kırıklığına uğradı, ancak on yıllardır diğer tüm markalarda (ve son zamanlardaki GFX kameralarda) baskın yaklaşım oldu, bu yüzden bunu yapmak zor. doğası gereği daha az etkili olduğu argümanı. Yüksek hızlı/hibrit bir kamerada iyi çalıştığını gördük.

Tahmin edebileceğiniz gibi, tüm bu performans için ödenecek bir bedel var ve bunun ödemeye değer bir prim olup olmadığı, çekiminizin ne kadar gerektirdiğine veya bu yükseltilmiş performans seviyesinden yararlanabileceğine bağlı olabilir. X-H2S, bir fotoğraf/video hibriti olarak sunulur, ancak performansı, yalnızca yüksek hızlı fotoğraf özelliklerini veya etkileyici videosunu kullanmayı planlıyor olsanız bile, sağlam bir seçim yapacak kadar yüksektir.

Puanlama

X H2S puanlama

Benzerleriyle karşılaştırıldığında

Canon’un 7D modellerinin ve Nikon’un D300 ve D500 yüksek performanslı APS-C fotoğraf makinelerinin benzerlerinin manevi halefi olarak, X-H2S için birkaç tane doğrudan emsal kaldı ve OM System OM-1 belki de en karşılaştırılabilir olanı. Fiyatı, onu daha düşük performanslı tam çerçeve seçenekleri ve Panasonic’in GH6’sı gibi uzman kameralarla rekabete sokuyor.

OM System OM-1 , özellikle uzun tele/doğa çekimi için daha hızlı çekim yapabilir ve daha küçük lens/kamera kombinasyonları oluşturabilir . Nesne tanıması çok iyi ancak genel izlemesi oldukça zayıf, buna karşın X-H2S’nin genel izlemesi çok iyi ve tanıma modları biraz daha az güvenilir. OM-1, stabilizasyonda daha iyi bir iş çıkarır, ancak X-H2S’nin videosu size daha fazla kontrol, daha fazla seçenek ve daha iyi çekim sağlar. Kesin bir ‘kazanan’ seçmek zor, ancak X-H2S görüntü kalitesi açısından üstünlüğe sahip ve muhtemelen çok yönlü daha tutarlı.

Sony a7 IV ve Canon EOS R6‘nın tam kare beğenilerine karşı, X-H2S, görüntü kalitesi söz konusu olduğunda dezavantajlı durumda (ancak X-mount, bu boşluğu en aza indirmeye yardımcı olabilecek mükemmel bir hızlı prime seçeneklerine sahip). Otomatik odaklaması, iki tam çerçeveleyicide olduğu kadar kolay çalışamaz. Küçük bir ayar ile Fujifilm son derece iyi odaklanabilir ve bunu 40 fps’ye kadar çekim yaparken yapabilir (20 ve 30 fps’de daha güvenilir olmasına rağmen): onu spor, aksiyon ve vahşi yaşam çekimleri için çok daha usta hale getirir. Esasen bu, fotoğraf ve videonuz için IQ’nun mu yoksa performansın mı daha önemli olduğu sorusudur.

Videosu ayrıca mükemmel ayrıntı ve her iki kameradan çok daha az sarmal deklanşör ile başka bir seviyede (düşük ışıkta daha büyük sensörleri onlara bir destek sağlıyor).

Esasen bu, fotoğraf ve videonuz için IQ’nun mu
yoksa performansın mı daha önemli olduğu
sorusudur.

X-H2S’nin videosu, onu Panasonic’in Lumix DC-GH6 modeliyle rekabete sokuyor . Panasonic, X-H2S’nin cıvatalı fanının bile karşılayamayacağı prodüksiyon kesinliği sağlayan dalga biçimi ekranları ve yerleşik bir fan gibi özelliklere sahiptir. Kamerayı hareket ettirmeyi planlıyorsanız, GH6’nın stabilizasyonu da çok daha pürüzsüz. X-H2S’nin otomatik odaklaması daha güvenilirdir (doğru lenslerle) ve düşük ışık kalitesi söz konusu olduğunda sensör boyutu avantajına sahiptir. Birçok durumda, çekimleri tartışmasız daha iyi ve aynı zamanda fotoğraf çekmeyi planlıyorsanız, kesinlikle daha iyi bir hibrit kamera.

Dizine Geri Dön

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.