İncelemeler

Sony ZV-E1 Önizlemesi

Sony ZV-E1, şirketin vlog odaklı kameralarının en sonuncusu, ancak konsepti üst düzey tam çerçeve alanına genişletiyor. Bu, mevcut ZV modellerinin gelişmiş özçekim mikrofonlarına ve kamerayla yüz yüze yaklaşımına sahip, ancak dahili özelliklerinin çoğunu a7S III ve FX3 ile paylaşan bir kamera.

Anahtar özellikler

 • Mekanik deklanşörsüz 12 MP tam çerçeve CMOS sensör
 • Kırpma olmadan 60p’ye kadar UHD 4K video
 • 120p’ye kadar Full HD (1080) çekim
 • 10-bit 4:2:2 yakalama (All-I veya LongGOP)
 • 4K/120p ve 1080/240 daha sonra eklenecektir (bazı bölgelerde ücretli yükseltme)
 • 5 eksenli görüntü sabitleme
 • USB cihazı olarak takıldığında UVC 4K/30p video akışı
 • Sınırsız 4K/30p, 30 dakika 4K/60p (25°C’de)
 • Tek UHS-II SD yuvası
 • Mikro HDMI yuvası
 • Pil dahil 483g

ZV-E1 siyah veya beyaz olarak gelecek ve 30 Mart’tan itibaren ön satışlarla Nisan başından itibaren satışa sunulacak. Yalnızca gövde için yaklaşık 2200 ABD dolarına ve 28-60 mm F4-5.6 zoom ile yaklaşık 2500 ABD dolarına mal olacak.


Atla:

Yenilikler | Nasıl karşılaştırılır | Gövde ve Taşıma | İlk izlenimler


Yenilikler

ZV-E1, a7S III ve FX3 ile aynı 12MP sensörü (muhtemelen aslında 48MP ve dörtlü piksel 12MP’ye kadar gruplanmıştır) içerir. Bunların her ikisi de yüksek özellikli, video odaklı kameralardır, bu nedenle profesyonel düzeyde bir vlog kamerası oluşturmak mantıklı bir seçimdir.

Bu sensörün kullanılması, ZV-E1’in kırpma yapmak zorunda kalmadan 60p’ye kadar UHD 4K video sunmasını sağlar. Bu 3840 piksel genişliğindeki çekim, 4,2K piksellik bir bölgeden alınır, ancak bu, herhangi bir modun herhangi bir Kayda değer bir derece, aslında 4K’dan daha azını yakalama ve yükseltmedir. ZV-E1’de buna benzer çok sayıda mod vardır.

Sony'nin yükseltmesi oldukça iyi olabilir, ancak 4K çekim yapmayı planlıyorsanız, yaklaşık 4K sensörünün kırpma için sınırlı bir alan bıraktığını kabul etmeye değer.

Sony’nin yükseltmesi oldukça iyi olabilir, ancak 4K çekim yapmayı planlıyorsanız, yaklaşık 4K sensörünün kırpma için sınırlı bir alan bıraktığını kabul etmeye değer.


Kamera ayrıca, birkaç temel özelliğini destekleyen makine öğreniminden türetilen algoritmaları çalıştırmada daha etkili hale getirmek için ilk olarak a7R V’de görülen “özel yapay zeka işleme çipine” sahiptir. Sony, bu kamerayla mümkün olduğunca ‘AI’ terimini kullanmaya çok hevesli görünüyor.

ZV-E1’i Sony’nin mevcut kameralarından özel olarak ayıran şey, özellikle kendi başlarına çekim yapmaya ve sunum yapmaya çalışan kişiler için video prodüksiyonunu daha basit hale getirmeye çalışan otomatik modlarıdır (çoğu şirketin konu tanıma sistemleri üzerine kuruludur).

iAuto video modu

sony zv e1 004

Sığ ve derin alan derinliği arasında geçiş yapmak için kameranın üst kısmında özel (özelleştirilebilir) bir düğme bulunur. Bazı seçenekler Menü düğmesine basılarak iptal edilir: karşı karşıyaysanız, kamerayı düşürmeden ona ulaşmada bol şans.

Deklanşör düğmesinin etrafındaki yakınlaştırma rocker’ı, Sony’nin ‘Süper çözünürlüklü yakınlaştırma’ özelliğini kullanarak yakınlaştırma ve yükseltme için kullanılabilir.


Birincisi, kamera ayarlarını yapmak için ekran düğmeleri sunan ‘Görüntü Stilim’ özelliğidir. Bu ayarların pozlama telafisi veya beyaz dengesi yerine ‘parlaklık’ ve ‘renk’ olarak ifade edilmesi anlamlıdır. ZV-E1’in tüm odak noktası, operatörün nasıl kamera operatörü olunacağını bilmesi gerekmeden prodüksiyona hazır video çekebilen bir kamera sunmaktır. Diğer modlarının çoğu bu bağlamda anlamlıdır.

My Image Style

My Image Style, ne olduklarını bilmenize gerek kalmadan diyaframı, pozlama telafisini, beyaz dengesini ve resim stilini kontrol etmenizi sağlar.


Kameranın en otomatikleştirilmiş video modundayken, alan derinliği kullanımında akıllı olmaya çalışır. Sadece algılanan yüzlere göre pozlamayı ayarlamakla kalmayıp, aynı zamanda sahnede ikinci bir yüz belirirse kademeli olarak durdurarak konu algılama ile bağlantılı olarak diyaframı kontrol eder ve bir konuğunuz veya yardımcı sunucunuz varsa yeterli alan derinliği sağlar. kamera. Çekimden çıktıklarında diyafram tekrar açılır.

Ek olarak, kameranın üstündeki bir düğme, sığ veya derin alan derinliği isteyip istemediğinizi seçmenize olanak tanır: bu düğmeye basmak, kameranın otomatik modunu geçersiz kılar.

Önceki ZV modellerinde olduğu gibi ZV-E1, “Ürün Vitrini” modunu içerir. Bu, esas olarak, kameranın önünde tutulan öğelere odak önceliği veren ve ardından nesne tekrar alındığında odaklamayı sunum yapan kişinin yüzüne geri döndüren yüz tanımanın özel bir istisnasıdır.

CineVlog modu

CineVlog mode

Bu sefer kameranın dokunmatik ekranındaki diğer bir düğme, kamerayı çekici, düşük kontrastlı S-Cinetone renk profiline iten, 23,98p’de çekim yapan ve 2,35:1 sinematik geniş ekran sunan, aralarında yarıklı bir kırpma sağlayan CineVlog modudur. siyah çubuklar (çıkış görüntüsü hala 16:9 UHD’dir). Esasen, bunu nasıl başaracağınızı anlamanıza gerek kalmadan, kameranın çıktısına daha ‘sinematik’ bir görünüm vermek için tek dokunuşlu bir düğmedir.

CineVlog’un varsayılanı soluk S-Cinetone profili olsa da, kameranın renk modunu değiştirmek için basit bir yol sunar. Dokunmatik ekran seçeneği, çekimlerinize bir dizi ‘Ruh Hali’ ve ‘Görünüş’ uygulamanıza olanak tanır. Genel anlamda, Görünümler öncelikle ton yanıtını ve kontrastı ayarlarken, Ruh Halleri renk yanıtını ayarlar. Çekime istediğiniz genel karakteri vermek için farklı Ruh Hallerini ve Görünümleri birleştirebilirsiniz.

CineVlog modunda, farklı bir konuya dokunursanız, kameranın odaklanma hızını da ayarlayabilirsiniz.

Çerçeveleme Stabilizasyonu ile Dinamik Stabilizasyon

ZV-E1, bir dizi görüntü sabitleme moduna sahiptir. Kameranın sensör kaydırmalı stabilizasyonunu kullanan Standart mod veya hem sensör kaydırmalı hem de dijital stabilizasyonu kullanan bir “Aktif” mod vardır. Ayrıca, dijital stabilizasyonun daha geniş bir alana yayılarak daha büyük genlikteki hareketleri düzeltmesine izin veren, daha da fazla kırpılan bir “Dinamik Aktif” modu da vardır.

Bu ikinci mod, sensörde kırpıldığından ve yakalama penceresini hareket ettirmek için çok fazla kapsama sahip olduğundan, Sony, Çerçeveleme Sabitleme adlı bir seçenek ekledi. Bu, kırpmayı yalnızca çekimi sabitlemek için değil, aynı zamanda bir özneyi çerçevede merkezde tutmak için ayarlar. Bir sahnedeki insanları kameradan uzaklaşsalar bile tanımada ustalığı kanıtlanmış, bir insan hareketi modeline dayanan şirketin ‘insan pozu tahmin’ sistemini kullanıyor. Bu nedenle, kamerayı titremenize karşı sabitlemek yerine kadrajınızı ve kompozisyonunuzu da dengeler.

Varsayılan olarak, kamera konuyu çerçevenin merkezine yerleştirmeye çalışır, ancak kişinin çerçevede görünmesini istediğiniz yere bir örnek de verebilirsiniz ve kamera bu kompozisyonu korumaya çalışacaktır.

Otomatik Çerçeveleme

Sony ZV E1 auto framing

Kamerayı otomatik olarak kırpılacak ve kadraj boyunca sizi takip edecek şekilde ayarlayabildiğiniz zaman, Jordan’ın kamera arkasında olmasına kim ihtiyaç duyar? Daha da iyisi, kırpılmış versiyonu kaydedebilir ve ayrıca kırpılmamış sahnenin çıkışını HDMI üzerinden vererek size araya girmek için geniş ve dar bir çekim sunabilirsiniz.


Bir tripod üzerinde kullanılmak üzere tasarlanmış ilgili bir mod, kameranın çerçevenin bir bölgesinde kırptığını görür ve hareket halindeyken konuyu tekrar takip eder: kompozisyonu korumak için kaydırma ve tarama. Bu mod ile tek bir operatör, kameranın arkasında kimse olmadan geniş açılı bir çekim içinde dolaşabilir. Üç kırpma seviyesinden birini seçebilir ve izleme hızını ayarlayabilirsiniz. Konu çerçeveye girer girmez kameranın yakınlaştırma yapmasına neden olan seçenekler bile vardır.

Bu mod ile tek bir operatör, kameranın arkasında kimse olmadan geniş açılı bir çekim içinde dolaşabilir.

Otomatik kırpılmış sürümü hafıza kartına kaydederken, kırpılmamış görüntüyü HDMI üzerinden çıkarmak için başka bir seçenek daha vardır. Ancak, bu iki çıkış her zaman aynı çözünürlüktedir: Orijinal 4K’yı HDMI üzerinden çıkarırken, 4K’dan 1080 kırpmayı karta kaydedemezsiniz. Ya kartta 4K HDMI akışının yanı sıra kırpılmış ve büyütülmüş “4K” elde edersiniz ya da kartta 1080 çekim ve HDMI üzerinden sahnenin küçültülmüş 1080 versiyonu elde edersiniz. Bu, kurguda dar ve geniş çekimler arasında geçiş yapabileceğiniz, ancak kurgu yaparken geniş çekimden kendi kırpmanızı seçemeyeceğiniz anlamına gelir.

Kullanıcı LUT’ları

FX3 ve Panasonic GH serisi gibi kameralar gibi, ZV-E1 de kendi LUT’lerinizi (renk/ton dönüşümü arama tabloları) kameraya yüklemenizi sağlar. Bunlar iki şekilde kullanılabilir: Günlük modundayken LUT uygulandıktan sonra görüntünün nasıl görüneceğini gösteren düzeltilmiş bir önizleme görmek için veya size ‘önceden derecelendirilmiş’ vererek LUT’u kamera içinde görüntüye uygulamak için. doğrudan kameradan çıkan görüntü (elbette, Günlük yakalamanın genellikle sağlayacağı derecelendirme esnekliğini kaybederken). Fotoğraf açısından, tercih ettiğiniz Ham işleme ön ayarını kameraya yeni bir renk modu olarak yükleyebilmek gibidir.

Kamera İçi Zaman Atlamalı

Uzun zaman önce Sony, kendisiyle birlikte gelmeyen niş özellikler eklemek için uygulamaları yükleyebileceğiniz kameralar yaptı (muhtemelen onlar için bu şekilde ekstra ücret alabilecekleri için, kim söyleyebilir?). İşletim sisteminin bir revizyonu bu yeteneği kapattı, yani Sony’nin kameralarına zaman atlamalı yetenekler eklemek artık mümkün değildi.

ZV-E1 nihayet bunu değiştirerek size aralıklı çekim yapma ve sonuçları kamerada birleştirme yeteneği veriyor. Ve artık bir modelde olduğuna göre, diğer Sony’lerde de görüneceğinden şüpheleniyoruz.

Dizine geri dön


Nasıl Karşılaştırır

ZV-E1’e bakıp ‘vay canına, bir FX3’ü yarı fiyatına etkili bir şekilde alabilirim’ diye düşünmek çok kolay. Bu gerçekten böyle değil. Aynı şekilde ZV-E1 de çok daha pahalı olan a7S III’ün kullanılabilir bir yedek parçası olmamak için elinden geleni yapıyor. Ve ZV-E1’deki menüleri daha çok tercih etsek de, ‘düşük ışık için bir a7C’ hakkında fikir edinmemenizi tavsiye ederiz çünkü bu da gerçekten bir şey değil.

Sony ZV-E1Sony FX3Sony a7S III
MSRP2200 dolar3899 $ *3499 dolar
Sensör12 MP BSI CMOS12 MP BSI CMOS12 MP BSI CMOS
IBIS derecesi5.0 EV5.5EV5.5EV
Makanik Deklanşör?HAYIREvetEvet
VizörHAYIRHAYIR9,44 milyon nokta
0,9x büyütme
Arka ekran3,0″ Tamamen eklemli, 1,04 milyon nokta3,0″ Tamamen eklemli + eğimli 1,44 milyon nokta3,0″ Tamamen eklemli, 1,44 milyon nokta
Maksimum video çözünürlüğü/hızı4K/60
1080/120
(4K/120, 1080/240 ile f/w)
4K/120
1080/240
4K/120
1080/240
Kayıt süresi,
(8 bit, 25°C,
term. limit yüksek)
4K/60 – 30 dk
1080/60 – 90 dk
4K/60 – 90 dk
1080/60 – 120 dk
4K/60 – 90 dk
1080/60 – 120 dk
Dahili fanHAYIREvetHAYIR
Ham video çıkış?HAYIREvetEvet
XLR ses girişleri?İsteğe bağlıEvetİsteğe bağlı
KadranlarArka omuz
Arka yüz
Ön
Arka omuz
Arka yüz
Ön
Arka omuz
Arka yüz
MedyaTek UHS-II SD yuvasıİkiz UHS-II /
CFe Tip A yuvaları
İkiz UHS-II /
CFe Tip A yuvaları
HDMI bağlantı noktasıTip D (Mikro)Tip A (Dolu)Tip A (Dolu)
Boyutlar121 x 72 x 54 mm130 x 78 x 85 mm129 x 97 x 81 mm
Ağırlık483 gr1015g XLR saplı
715g hariç
699 gr

* FX3 fiyatına XLR adaptör kolu dahildir

Tablonun açıkça ortaya koyduğu gibi, a7S III ve FX3 ile karşılaştırıldığında ZV-E1’de çeşitli özellikler eksik. Başlangıç ​​için mekanik bir deklanşör yoktur ve elektronik deklanşörü video için rahat bir şekilde yeterince hızlı olsa da, 1/30 saniyelik flaş senk hızı ile belirtildiği gibi, fotoğraflar için kullanılan 14 bit modunda okunduğunda önemli ölçüde daha yavaştır. Ayrıca, a7S III ve FX3’te kullanılanı değil, a7C’deki daha basit sabitleme birimini kullanır.

sony zv e1 008

ZV-E1’de yalnızca tek bir UHS-II SD yuvası vardır, ancak bu, hangi videonun yakalanabileceği konusunda kayda değer herhangi bir kısıtlama getirmez (firmware güncellemesinde 4K/120 ve 1080/240 beklenmektedir)

Üç kameranın hemen hemen tüm video modları hızlı SD kartlara kaydedilebildiğinden, tek bir yuvanın kullanımının video için sınırlayıcı olması pek olası değildir. Sonra, elbette, bu kadar küçük, hafif bir gövdeye sahip olmanın dezavantajı var: daha az etkili ısı dağılımı. a7S III uzun süre kayıt yapabilirken ve FX3’ün geniş bir sıcaklık aralığında bunu yapabilmesi için bir fanı varken, ZV-E1 prodüksiyon uzmanlarının ihtiyaç duyduğu kaya gibi sağlam bir kamera olmayacak.

Ayrıca, tam bir ikinci kadranın bulunmadığına dikkat edin, ZV-E1’i profesyonel kullanılabilirlik açısından a6100/a6400 bölgesi haline getiriyor.

Bu sadece bir “yaratıcının” kamerası değil, “yalnızca yaratıcılar” olmaya çalışıyor.

Kısacası ZV-E1, tasarımı gereği FX3’ün 4K/120p, Ham çıkış, EI pozlama mantığı, tam boyutlu HDMI ve en önemlisi güvenilir uzun süreli kayıt sağlayan fan gibi bazı temel özelliklerini kaçırıyor. Mekanik bir deklanşörün yokluğunun, boyut ve ağırlık azaltma ile ilgili olduğu kadar, daha ucuz bir a7S III ikamesi olmasını durdurmakla ilgili olduğundan şüpheleniyoruz. Sonuç olarak, yalnızca bir “yaratıcının” kamerası değil, “yalnızca yaratıcılar” olmaya çalışıyor.

Dizine geri dön


Gövde ve Taşıma

sony zv e1 006

Kamera, tamamen mafsallı ekranına ağır bir şekilde eğilir. Buna rağmen nispeten düşük çözünürlüklü bir panel: 1,036 milyon nokta (720 x 480 piksel).


ZV-E1 biraz a7C’ye benziyor, ancak vizörü kesildiğinde daha da küçük olmayı başarıyor. Sony, gövde içi görüntü sabitleme özelliğine sahip en küçük ve en hafif tam çerçeve değiştirilebilir lensli kamera olduğunu söylüyor (muhtemelen bu, Sigma fp’nin daha küçük olduğu anlamına geliyor).

Ergonomik olarak garip bir kamera. Açılır dokunmatik ekran ve ekran arabirimi, kameranın size dönük olarak çekildiğini gösterir, ancak tutma yeri ve düğmelerin konumu tam tersini gösterir. Kamerayı tutup size baktırmak mümkündür, ancak kavrama tasarımında veya [REC] düğmesinin konumunda tasarımcıların niyetinin bu olduğuna dair hiçbir ipucu yok. Sunum yaparken kamerayı tutmayı planlıyorsanız, kesinlikle iyi bir bileklik öneriyoruz.

Vücut, çok hafif olmasına rağmen oldukça sağlam bir yapıya sahip.

sony zv e1 003

Üst plaka, üç kapsüllü mikrofon dizisine ev sahipliği yapar. Bir ‘ölü kedi’ rüzgar camı, solundaki flaş yuvasına takılır. Alternatif olarak, flaş yuvasının arkasındaki Çoklu arabirim yuvası temas noktaları, gerekirse harici mikrofonların veya hatta bir XLR adaptörünün takılmasına izin verir.


Üstte üç kapsüllü bir mikrofon dizisi var. Önceki ZV modellerinde olduğu gibi, kamerayla birlikte bir rüzgar engelleme aparatı verilir. Önceki modellerin aksine, bu mikrofonlardan gelen alım, sesi yakalamak için onlara ihtiyaç duyduğunuz yere göre ayarlanabilir. Hepsi var, ön, arka ve Otomatik seçenekler.

Kamera insanları algılamak üzere ayarlanmışsa ve çerçevede bir insan varsa, Otomatik mod ‘ön’ odaklı çekimi kullanır. Hiçbir insan tanınmadığında veya özne tanıma kapatıldığında bunun yerine “Tümü” modunu kullanır.

Pil

sony zv e1 009

İyi haber şu ki, küçülmeye rağmen ZV-E1’de Sony’nin daha büyük “Z” tipi pili için hâlâ yer var. NP-FZ100, 16,4 Wh’lik bir pildir. Bu, kamerayı şarj başına 570 çekim nominal değerine kadar güçlendirir. Her zamanki gibi, çoğu insan muhtemelen bu sayının iki katını alacak. Sürekli video kayıt süresi ve (kameranın aralıklı olarak kapatılıp açıldığı) ‘gerçek’ süre için CIPA değerleri sırasıyla 140 dakika ve 95 dakikadır.

Kamera USB üzerinden şarj edilebilir veya USB gücü üzerinden çalıştırılabilir ve çalıştırılabilir. Ayrıca UVC/UAC uyumluluğuna sahiptir, yani bir bilgisayara USB aygıtı olarak takılabilir ve ek bir yazılıma ihtiyaç duymadan çalışır. ZV-E1, bu şekilde kullanıldığında 4K/30’a kadar vaat ettiğini gördüğümüz ilk kamera.

Dizine geri dön


İlk izlenimler

sony zv e1 010

Bak, bir uyarı lambası! Artık kameranın arkasındaki kişiye ‘Çekiyor muyuz’ diye sormanıza gerek yok ki bu kesinlikle bir kamera operatörünün tek amacıdır.


Asla tam olarak gözden geçiremeyeceğinizi bildiğiniz bir kameranın ilk izlenimlerini yazmakta oldukça tuhaf bir şey var, ancak ZV-E1 makalesini yazmayı bu kadar zor yapan şeyin bu olduğunu düşünmüyorum.

Son iki veya daha fazla yıldır, katıldığımız ürün brifinglerinin çoğu, söz konusu ürün ister Nikon Z fc ister Panasonic S5 II olsun, ‘yaratıcıları’ hedeflemekten bahsetti. “Yaratıcılar”, belirgin bir şekilde gevşek tanımlanmış bir kullanıcı grubudur, ancak YouTube ve TikTok gibi platformlar için video yapmak konsept açısından kritik görünmektedir. Bazı durumlarda, ürünlerin kendileri, böyle bir görevi yerine getirmek için tasarlandıklarına dair çok az işaret taşıyordu. (Kabul edildi, ürün planlaması, demografi belirlenmeden yıllar önce başlamış olabilir.) Tüm bunlarda göze çarpan şey, bu hedef video (ve fotoğraflar?) kitlesinin, endüstrinin geleneksel fotoğrafçılık pazarının ötesine geçmek için en büyük umudu olmasıdır.

sony zv e1 005

Sony’nin “yaratıcıları” hedefleme girişimleri, “duvara at ve çubukların onlara ne hissettirdiğini gör” gibi bir şeye sahip (ki bu muhtemelen şu anda en kötü yaklaşım değil). Klasik Sony tarzında, ZV-1F’den (500 $’lık, küçültülmüş kompakt) ZV-E1’e (2200 $’lık tam çerçeve ILC) kadar tüm ürünlerin adları temelde ayırt edilemez.


Sony’nin yaklaşımı hem en radikal hem de en dağınık yaklaşım oldu. İlk önce açılır kapanır ekranı, daha iyi mikrofonları ve vizörü olmayan bir RX100 olan ZV-1‘i yaptı . Ardından, açılır kapanır ekranı, daha iyi mikrofonları ve vizörü olmayan bir a6100 olan ZV-E10’u tanıttı . Ardından, sabit ultra geniş ana lens ve hayal kırıklığı yaratan otomatik netleme ile sadeleştirilmiş ZV-1F geldi. Ve şimdi, aslında açılır kapanır ekranı, vlog mikrofonları ve vizörü olmayan bir FX3 olan ZV-E1’e sahibiz .

Bu muazzam bir yelpaze: gençleri akıllı telefonlarından uzaklaştırmaya çalışan ZV-1F’den, ZV-E1’e kadar. Çünkü ZV-E1’in yapmaya çalıştığı şey bu: YouTube’da geçimini sağlamak isteyenler için kullanımı kolay bir solo vlog kamerası sağlamaya çalışıyor.

Katıldığımız brifinglerde dikkat çeken bir diğer şey de, bir zamanlar dengenin dergilerden internet sitelerine kayması gibi, artık dikkatin internet sitelerinden YouTuber’lara kayması. Beğenin ya da beğenmeyin (ve muhtemelen bu kampta hangi kampta olduğumu tahmin edebilirsiniz), birçok insan çevrimiçi içeriklerini YouTube’dan almayı tercih ediyor.

sony zv e1 012

ZV-E1, bir kamera operatörünün rolünün çoğunu otomatikleştirmeye çalışır, örneğin ekrana ikinci bir kişi geldiğinde diyaframı otomatik olarak kapatır. Bununla birlikte, kameranın deklanşör hızını korumasını sağlamanın veya hatta 180 derecelik bir deklanşör açısına kabul edilebilir bir yakınlıkta tutmanın herhangi bir yolu yok gibi görünüyor, bu nedenle Jordan’ı henüz işsiz bırakması pek olası değil.


Aniden, bir YouTuber olmak, teknoloji yazarı olmak kadar makul, belki de daha makul bir kariyer haline geldi. ZV-E1, bu kariyeri desteklemek için profesyonel bir araç olacak şekilde tasarlanmıştır. 24p veya 2.35:1 veya Log’un ne anlama geldiğini bilmeyen kişilerin kendi şovlarını çekip üretmelerini ve iyi görünmelerini sağlamak için tasarlanmıştır.

Dizine geri dön


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.