Haberler

6 yıl sonra, Nikon D850 yeni bir üretici yazılımı geliyor

Nikon D850, 2017’de piyasaya sürüldü, ancak en son üretici yazılımı güncellemesi, en yeni aynasız fotoğraf makinelerinde bulunan özellikleri ekliyor.

Nikon D850’nin piyasaya çıkışının üzerinden 6 yıl geçti ve Nikon, ürün yazılımını güncellemeye devam ediyor. En son sürümü olan 1.30 sürümünde Nikon, bu çok sevilen DSLR’yi biraz daha güncel hale getiren birkaç özellik ekledi.

Pek çok kişi hala Nikon D850‘nin en iyi Nikon fotoğraf makinelerinden biri olduğunu ve gerçekten de şimdiye kadar yapılmış en iyi DSLR‘lerden biri olduğunu düşünüyor. Yüksek çözünürlüklü 46 MP arkadan aydınlatmalı sensörü, ışık hızında otomatik odaklama ve çok düşük ışık koşullarında bile inanılmaz görüntü kalitesiyle, neden bu kadar çok insanın aynasız bir versiyonunu görmek istediğini anlamak kolaydır.

Bununla birlikte, en son üretici yazılımı güncellemesi, Nikon Z6 II ve Nikon Z7 II‘de bulunan Portre İzlenim Dengesini ekledi ve ayrıca kullanıcıların ton ve parlaklığı kullanarak fotoğraf makinesindeki cilt renklerini düzeltmesine olanak tanıyor.

Picture Control: Portreler altındaki kamera menüsü ayarlar menüsünde bulunabilir. Kullanıcılar daha doğru cilt tonları oluşturabilir ve ön ayarlar Mod 1, 2 ve 3’te kaydedilebilir. Görüntüler siyah beyaz olarak veya yaratıcı resim kontrolü kullanılarak çekildiyse Portre Etki Dengesi kullanılamaz. Çıkış seçeneği olarak N-Log veya HDR (HLG) seçildiğinde de videolarda çalışmaz.

Bu en son v1.30 üretici yazılımı, “Bluetooth menüsünde Ağ bağlantısını Devre Dışı Bırak”ın bazen kurulum menüsünde temizlik amacıyla ayna kilitlemeyi başlatma girişimlerinin neden olduğu bir sorunu da düzeltti.

Nikon D850 yeni bir üretici yazılımı geliyor

Bu, Nikon’un eski bir fotoğraf makinesinin aygıt yazılımını güncelleyerek bizi ilk kez şaşırtması değil; Haziran 2022’de şirket, beş yaşındaki Nikon D7500 için bir ürün yazılımı güncellemesi yayınladı. Bu nedenle, Nikon yavaş yavaş aynasız fotoğraf makinelerine ve lenslere odaklanıyor olsa da, DSLR’ler tamamen unutulmadı; bu, hâlâ bu çok sevilen fotoğraf makinelerinin kullanımını, yapımını ve çalıştırılmasını tercih eden herkes için harika bir haber.

v1.30 D850 üretici yazılımı buradan indirilebilir.

En son Nikon aygıt yazılımı güncellemesini fotoğraf makinenize nasıl ekleyeceğiniz ile ilgili kılavuzumuza bakın…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.