clever composites
Haberler

Adobe Etkileyici Kompozit Fotoğraflar Yaratabilen AI’yı Anlatıyor

Adobe, tek bir düğmeye basarak farklı fotoğrafları tek bir inandırıcı bileşik halinde otomatik olarak harmanlayacak bir yapay zeka (AI) özelliği üzerinde çalışıyor.

Adobe MAX‘ta şirketin yıllık “Sneaks” sunumu sırasında ortaya çıkan ve “Akıllı Kompozit Projeler” olarak adlandırılan bu cihaz, nesnenin ölçeğini tahmin etmek, nesnelerin renklerini karıştırmak, aydınlatma koşullarını tahmin etmek ve bunu yapmak için gerekli gölgeleri oluşturmak için yapay zekayı kullanacak. gerçekçi görün.

“Görüntü birleştirme, oradaymışsınız gibi görünmesi için kendinizi eklemenize olanak tanır. Veya belki de yıldızlı bir gökyüzü altında kamp yaparken kendi fotoğrafınızı oluşturmak istiyorsunuz, ancak yalnızca yıldızlı gökyüzünün büyücüleri var ve gündüz örnekleme yapıyorsunuz, ”diyor Adobe Tech Crunch‘a .

Adobe’nin verdiği örnek, dağların üzerindeki yıldızlı bir gökyüzüdür. Fotoğraf editörü, ayrı fotoğraflardan bir dolunay, bir çadır ve bir kişi eklemek isterse, o zaman Clever Composites bu üç unsuru harmanlayarak sanki orijinal sahnedeymiş gibi görünmelerini sağlar.

MAX’taki video sunumunda, projede bir Adobe araştırma mühendisi olan Zhifei Zhang, teknolojinin, bir kamyonetin yol arka planında sorunsuz bir şekilde görünmesi için bir gölgeye ihtiyacı olduğunu anlayacak kadar akıllı olduğunu gösteriyor.

Adobe Etkileyici Kompozit Fotoğraflar Yaratabilen AI'yı Anlatıyor

TechCrunch’a konuşan Zhang, “Birleştirmeye duyarlı yeni bir arama teknolojisiyle görüntü nesnesi birleştirme için daha akıllı ve otomatik bir teknik geliştirdik” diyor .

“Birleştirmeye duyarlı arama teknolojimiz, anlamsal ayrım, birleştirmeye duyarlı arama, nesne birleştirme için ölçek konum tahmini, renk ve ton uyumlaştırma, aydınlatma tahmini, gölge oluşturma ve diğerlerini belirlemek için birden çok derin öğrenme modeli ve milyonlarca veri noktası kullanır.”

Genel özelliği güçlendiren modeller, verilen görevlerde ayrı ayrı eğitilir. Örneğin, görüntü içinde tutarlı bir nesne arayan yapay zeka, nesnenin ölçeğine ve konumuna karar vermekle görevli yapay zekadan farklıdır.

“Sürecin oluşturulması gereken birkaç bileşeni olduğundan, otomatik nesne birleştirme elde etmek zordur. Teknolojimiz, tüm bu bileşenlerin birlikte çalışmasına izin verdiği için ‘tutkal’ görevi görüyor” diyor Zhang.

Bir Sneak olduğu için, Clever Composites gelecekte mevcut bir Adobe ürününe eklenebilir veya eklenmeyebilir. Sneaks sunumu sırasında gösterilen o ve diğer yenilikler fabrikada bırakılabilir ve asla ticari bir ürüne dönüşmeyebilir.

Ancak Zhang, Photoshop ve Lightroom’a harika bir katkı olacağına inanıyor ve tek bir görüntüye uyumlu bir şekilde sığdırmak için farklı ışıklandırmalarla farklı fotoğraflar elde etmek için yoğun bir şekilde emek vermiş herkes aynı fikirde olabilir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.