Fotoğraf Projeleri

Andrea Gjestvang : Atlantik Kovboyları

Kuzey Avrupa’da, İskoçya ve İzlanda arasında, Danimarka Faroe Adaları önemli bir cinsiyet ve demografik dengesizlik yaşıyor. Fotoğrafçı Andrea Gjestvang‘ın projesi sizlerle…

Büyüleyici manzaraların ortasında gelişen köyler ve küçük kasabalar, çobanlar ve balıkçılar arasında her zaman yakın okyanus, nesiller boyu meslekleriyle uğraştı. Son yıllarda net bir eğilim ile: Faroe Adaları’nda giden daha az kadın var. Bunların en küçüğü kıta üzerinde çalışmaya gider (takımadalar Danimarka’nın tacına bağlıdır) ve geri dönmez.

Gjestvang, “Evlilik yaşı kuşağında kadınlar için açık %10’dur” diyerek şöyle devam etti: “Bu dengesizliğin erkekler üzerindeki sonuçlarını değil, toplumu nasıl daha geniş bir şekilde şekillendirdiğini de merak ettim.” Bölgeden bir yazarla konuştuktan sonra, Norveçli fotoğrafçı Faroe Adaları’nın hikayesini anlatmak için bir düzine turdan oluşan birkaç yıllık bir maceraya çıkmaya karar verdi.

Andrea Gjestvang : Atlantik Kovboyları

Andrea Gjestvang : Atlantik Kovboyları

Andrea Gjestvang

1981 yılında Oslo’da doğan ve zamanını Norveç’in başkenti ve Berlin arasında paylaşan, çoğunlukla İskandinav ülkesi ile ilgili uzun vadeli belgesel projelerinde uzmanlaşmıştır. Temmuz 2011’de Norveç’in Utoya adasında aşırı sağ saldırıdan kurtulanlara bir gün Tarih dizisi ile ödüllendirildi. Time ve The New York Times tarafından yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X Toni Schneiders : İyi Fotoğraf Zamansızdır! International Photography Awards

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.