Fotoğraf Projeleri

FRANK KUNERT : Grotesk Bir Evren

Frank Kunert Ren-Main bölgesinde büyüdü ve gençliğinde fotoğraf çekmeye başladı. O sıralarda Frank manzara fotoğrafçılığına ilgi duymaya başladı. Frank, liseyi bitirdikten sonra bir fotoğrafçı olarak eğitim aldı ve bugün bile hala geçerliliğini koruduğu stüdyo çalışmasına olan sevgisini besledi. 

Franks’in çalışmaları düzenli olarak Almanya’da ve yurtdışında sergilerde sunulur ve prestijli yayınlarda yayınlanır. Sanatçı birçok ödül aldı. Evli ve eşiyle birlikte Köln ve Frankfurt arasındaki Boppard’da yaşıyor.

“Kunert’in tuhaf harikalar diyarı hayatın derinliklerine dair hikayeler anlatıyor. Yapıları korkularımızın ve ihtiyaçlarımızın yanı sıra arzularımızın da yansımaları. Her günün saçmalığını eve getiriyorlar: hayatlarımızı düzenlemeye yönelik grotesk girişimler, eski geleneklerin ortadan kalkması. , birbirimizle ve tarihimizle ilgilenme şeklimiz – Kunert’in küçük başyapıtları pek çok şeyi barındırır.

Ancak tüm bunları suçlayıcı bir parmakla değil, ince, bazen sıra dışı bir mizah anlayışıyla yapar. Binalar hakkında bir şeyler söyler. Onlar kültürümüzün, geçmişimizin, bugünümüzün ve geleceğimizin ifadesidir.Evlerin iç dünyaları her zaman sosyal zamanın yansımalarıdır ve içimizde ve çevremizde olup bitenlerin çoğunu içerir.(…) Frank Kunert geçmişimizin izlerini takdire şayan bir çerçeveye borçludur ve onun küçük dünyaları, günlük yaşam hikayelerine – bizim hikayelerimize – alışılmadık bir aşk ilanıdır.” – Elizabeth Clarke (Wunderland fotoğraf kitabı üzerine bir denemeden)

Instagram: Frank Kunert

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.