Fotoğraf Projeleri

Suitcase Joe. : Grey Flowers

İsimsiz bir sokak fotoğrafçısı altı ay boyunca Los Angeles’ın yüzlerce farklı bölgesini ziyaret ederek ham ve dokunaklı görüntüleri belgeledi.

Uyarı: Bu makalede hafif çıplaklık ve kendine zarar verme tasvirleri içeren fotoğraflar bulunmaktadır.

Suitcase Joe’nun fotoğrafları yerinden edilmeye ve akıl hastalığına empatik bir bakış; Joe daha önce Los Angeles şehir merkezindeki kötü şöhretli Skid Row bölgesinin sakinlerini belgelemek için on yıl harcamıştı.

Joe, yeni projesi Gray Flowers için Skid Row’daki çalışmalarından ayrıldı ve serserilerle, evsizlerle, terk edilmişlerle ve Joe’nun “güzel yabancılar” dediği kişilerle tanışmak için Los Angeles’ın geniş alanını dolaştı.

Şunları söylüyor: “Los Angeles‘ın ne kadar çeşitliliğe sahip olduğuna dair iyi bir fikrim olduğunu sanıyordum ama her gün mahalle mahalle bu kadar çok dolaştıktan sonra bu bana tamamen yeni bir bakış açısı kazandırdı. “

“Bu şehir, farklı insanların ve yerlerin hiç bitmeyen bir dünyası. Los Angeles’ta yüzlerce kitap çekebilirim ve hepsi farklı olabilir. Kitabı çekerken derinlemesine dalmak istediğim pek çok mahalle ve topluluk vardı. Şu anda tam da bunu yapıyorum.”

Suitcase Joe. : Grey Flowers
Pretty Pimpin DIno
Girl on Figueroa
Trash and Cars in L.A

Grey Flowers, tamamı siyah beyaz 300 fotoğraf içeren ciltli bir sehpa kitabıdır çünkü Joe, bu ortamın renkli fotoğrafçılıktan daha etkili olduğunu düşünüyor.

“İnsanların ve çevrelerinin ham gerçeklerini daha fazla yakalıyorlar. Beni her zaman özleme ve daha fazlasını bilme isteğine bırakan zamansız bir hisleri var. Fotoğraflarımda bu duyguların peşindeyim” diye açıklıyor.

Twerking In The Street
Mad Man Mikey stands on motorcyle
Unhoused Angel
Punk Rock Fight Club Tony
Clutch The Bikestar

Joe, Gri Çiçekler için çekim yaparken her gün farklı bir mahalleyi ziyaret ettiğini ve hiçbir zaman eskisi gibi olmadığını söylüyor.

“Bir sabah DTLA yakınlarında tren raylarının yanında olabilirdim, öğle yemeğinde Venedik’te olurdum ve o akşamın ilerleyen saatlerinde Sunset Bulvarı’ndan birkaç kilometre yukarı çıkan bir otobüse binip eve yürüyerek dönerdim” diyor.

“Bunlar ruhum için harika bir ilaçtı ve bana bu şehre karşı yepyeni bir sevgi verdi.”

Venice Beach Cutter Girl
Trans Models on Santa Monica
Old School Chicana Style
Eighteen Street Gangster

Joe, deneyiminin Sidewalk Champions’ı (tamamen Skid Row’la ilgili bir proje) çektiği zamanki deneyiminden farklı olduğunu ve çok fazla geçici insanı vurmadığını söylüyor.

Joe, “Kitapta kollarında kesilmekten dolayı yüzlerce yara izi olan Trash adında bir kız vardı” diyor.

“Benim için gerçekten büyüleyiciydi ve onu görmeye devam ettim. Yakın zamanda vefat ettiğini duydum ama bunu doğrulayamıyorum; ama o zamandan beri onu bulamadım.”

Joe, kitabındaki pek çok konuyla iletişim halinde olmaya devam ettiğini ve aynı şekilde belgelemeye devam etmek istediğini söylüyor.

“Yeni bir kitap için yeterince fotoğraf çektikten sonra hâlâ keşfedilecek çok şey olduğunu hissettim” diyor.

“Çeşitli insanların pek çok büyüleyici hikayesi ve yaşamları, her biri diğerinden büyük ölçüde farklı ama aynı derecede büyüleyici.

“Şimdi başka bir film yapımcısıyla ortaklık kurdum ve Grey Flowers aracılığıyla keşfettiğim bazı insanlara ve alt kültürlere dayanan bir belgesel dizisi yapıyoruz .”

GREY FLOWERS COVER 5

Grey Flowers Burn Barrel Press tarafından basılıyor ve web sitesi üzerinden satın alınabiliyor.

Joe’nun çalışmalarının daha fazlasını Instagram‘da ve web sitesinde bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.