Fotoğraf Projeleri

Benoit Lapray : Monuments

Ya Paris’in her yerinde bulunan ikonik heykeller eski efsanevi kahramanları değil, modern zamanların popüler kültür kahramanlarını içeriyorsa? Fransız fotoğrafçı Benoit Lapray, Monuments adlı yeni fotoğraf projesiyle cevap vermeye çalışıyor.

Benoit Lapray : Monuments

Lapray, “Yaşadığım yer olan Paris sokaklarında yürürken, anıtların etrafında bir fotoğraf çalışması yapma fikri bana 2015 yılında geldi” diye yazıyor. “Fikir, Pop Kültüründen kahramanları mevcut Paris anıtlarının yerine sahneye entegre ederek sahnelemekti.”

d5f97f107139201.5fa0537294a6a 800x557 1

Orijinal yerleri ve heykelleri orta format film kamerasıyla çektikten sonra Lapray, orijinal heykelleri CGI ile oluşturulan yeni heykellerle değiştirmek için stüdyo 95 Magenta ve CGI grafik tasarımcısı Emmanuelle Vonck Lugand ile işbirliği yaptı.

Lapray, “Bu dizinin resimleri” à l’ancienne “filminde çekildi,” diyor. Negatifler daha sonra dijitalleştirildi, ardından CGI öğeleri eklemek için rötuşlandı. Bu çalışmaya temel teşkil eden figürinler, fotogrametri işlemi ile stüdyoda ‘tarandı’.

Bu nedenle bu seriyi, eski tekniklerin en modern süreçlerle karıştırıldığı gerçek bir görüntü araştırması laboratuvarı olarak düşündüm. Fotoğrafçılığa yeni bir bakış. Ve belki de saflık yanlılarını fotoğrafın avangardları ile uzlaştırmanın bir yolu. “

Benoit Lapray : Monuments

Monuments fotoğraflarının sınırlı sayıda güzel sanat eserleri baskıları Lapray’ın mağazasında mevcuttur. Çalışmalarının daha fazlasını web sitesinde ve Instagram‘da da bulabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X Toni Schneiders : İyi Fotoğraf Zamansızdır! International Photography Awards

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.