Fotoğraf Projeleri

Brett Stanley : The Diver ve Mermaid

Fotoğrafçı Brett Stanley , Pasifik Okyanusu yüzeyinin 20 fit altında çekilmiş bir fantezi sahnesi yaratmak için ticari bir dalgıç ve “profesyonel bir deniz kızı” ile işbirliği yaptı.

Fotoğrafçı, Film Yapımcısı, Dalgıç ve Deniz Kızı

Stanley, korku ve huşu karışımıyla derin denizden her zaman etkilendiğini söyler.

“Yüzeyin altında zaman geçirmenin bu inanılmaz romantik fikrini çoğunlukla buldum” diyor. “Uzay keşfinden çok daha fazlası.”

Bu büyülenmeyi sualtı fotoğrafçılığında bir kariyere dönüştürmeyi başardı .

“Büyüdüğümde ve bir şekilde sualtı fotoğrafçısı olduğumda, sahip olduğum derin deniz görüntülerini ve hayallerimi – tercihen Photoshop’un yardımı olmadan – hayata geçirmeyi denemek istedim” diyor. “Bu yüzden, gerçek bir 2. Dünya Savaşı dalgıç kıyafeti ile sualtı fotoğrafı çekimi yapmak isteyen, gerçek hayattaki bir Aquanaut olan ticari dalgıç Joshua Myers ile tanıştığımda, şansımı kaçırdım!”

Brett Stanley : The Diver ve Mermaid

Stanley, Myers’ın 16 yaşından beri Tüplü dalgıç olduğunu ve sualtı kaynağında uzmanlığı olan bir Dalış Müteahhitleri Birliği (ADC) sertifikalı sualtı ticari yüklenicisi olmaya devam ettiğini söylüyor.

“Deniz inşaatı, çevresel müdahale ve derin deniz kurtarma konularında dalış tecrübesine sahip ve bu da onu kendi ticari dalış şirketi Myers Marine Division LLC’yi kurmaya yönlendirdi. Josh, işinin nihayetinde okyanusu korumak ve bu inancı paylaşan herkesi desteklemek olduğunu keşfetti.”

Dalgic ve Deniz Kizi 003
Dalgic ve Deniz Kizi 004

Stanley, vizyonunu tamamlamak için arkadaşı ve “profesyonel deniz kızı” Hannah Fraser’ı çağırdı.

“Hannah Fraser, muhteşem deniz kızı kuyrukları yaparak, film, TV, etkinlikler ve çevresel eylemler için performans sergileyerek ve konuşarak ‘Profesyonel Deniz Kızı’ mesleğini yarattı. Kadınların güçlendirilmesi ve korunması için bir savunucu olarak büyük okyanus hayvanlarıyla nefes kesen sualtı performans sanatıyla dünya çapında öne çıkıyor, ”diye açıklıyor Stanley. “Hannah profesyonel bir deniz kızı ve bazı şaşırtıcı ve cüretkar su altı projelerinde çalıştı, bu yüzden bunun için mükemmeldi.”

Ekip ayrıca, aşağıdaki kamera arkası videosunu çeken sualtı film yapımcısı ve dalgıç Justin Lutsky’den de yardım aldı.

Plan ve Yürütme

Stanley, çekimin vizyonunun eski bir dalgıç ve okyanusun altında bir deniz kızı karşılaşması olacağını söylüyor. Ekip, yapımı Catalina Adası kıyılarında (Los Angeles yakınlarında) yaklaşık 20 fit derinlikte çekmeye karar verdi.

Stanley, “Bu, bize yardımcı olacak harika bir ekibe ve bunu başarılı ve güvenli bir şekilde başarabileceğimizden emin olmak için iki aylık bir planlamaya sahip olmamız gerektiği anlamına geliyordu” diyor.

Toplamda, çekim gününde ekip, ek film yapımcısı Peter Rimkus ve güvenlik dalgıçları Joseph Rosado, Brandon Wermes ve Jon Curtis ile birlikte Stanley, Fraser, Myers ve Lutsky’den oluşuyordu. Son olarak, takımın tekne kaptanı Dan Berman takımı tamamladı.

Stanley, ekibin o gün güçlü bir okyanus dalgası ve soğuk sudan önemli güvenlik hususlarına kadar üstesinden gelmek için birçok engeli olduğunu söyledi. Ancak ekip yılmadı ve çekim başarılı oldu.

“Çekim harika geçti, özellikle de dondurucu 60 derecelik suda dalgıç giysisi olmayan tek kişinin Hannah olduğu düşünülürse!” diyor Stanley.

Dalgic ve Deniz Kizi 005
Brett Stanley : The Diver ve Mermaid
Dalgic ve Deniz Kizi 006
Brett Stanley : The Diver ve Mermaid
Dalgic ve Deniz Kizi 007
Brett Stanley : The Diver ve Mermaid

Fotoğraflar bir Canon 5D Mark IV, 16-35mm lens ve Aquatica Muhafaza ile çekildi. Sahnede kullanılan tek yapay ışık, Myers’ın elinde tuttuğu ve görüntülere ambiyans katan eski fenerdi.

Stanley, “Bu projenin ortaya çıkmasından hepimiz çok memnunuz, görüntüler o derin deniz maceralarının romantizmini tam hayal ettiğim gibi yakalıyor” diyor.

Dalgic ve Deniz Kizi 008
Dalgic ve Deniz Kizi 009
Dalgic ve Deniz Kizi 010
Dalgic ve Deniz Kizi 011

Tüm seri ve prodüksiyonun ek detayları ile ekibin tüm bireysel web sitelerine ve sosyal medya hesaplarına bağlantılar The Diver ve Mermaid‘de bulunabilir .

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.