Ekipmanlar

Canon, Astrofotografi Kamerası EOS Ra’yı Tanıttı!

Yanlışlıkla Adorama tarafından sızdırılmasından birkaç saat sonra, Canon resmen EOS R kamerası EOS Ra’nın özel bir astrofotografi versiyonunu başlattı.

Nikon D810a ve Canon’un kendi 60Da’sı gibi, EOS Ra da gece gökyüzündeki gök cisimlerini daha iyi yakalamak için modifiye edildi, ancak bunun dışında daha geleneksel meslektaşı değişmedi. Özellikle, Canon, standart EOS R fotoğraf makinesine kıyasla Ra’nın hidrojen alfa ışınlarının (656nm dalga boyunun) dört katı kadar yakalamasını sağlamak için tam kare sensörün önündeki IR filtresini değiştirdi. Bu değişiklik, uzayda nesneler tarafından verilen koyu kırmızı kızılötesi ışınların yakalanmasını kolaylaştıracak.

EOS Ra ayrıca, EVF ve Live View’de, standart EOS R’de bulunan 10x büyütmeden elde edilen çarpıcı bir artış olan 30x büyütme seçeneği sunuyor. Bu artış, odakların tam olarak netleşmesi için gök cisimlerine odaklanmayı kolaylaştırıyor.

Bu iki değişikliğin yanı sıra, EOS Ra, 30MP sensör, 3.69M-nokta OLED EVF, nokta-matris LED panel ve magnezyum alaşımlı gövde ile tamamlanan EOS R ile etkili bir şekilde aynı.

Canon EOS Ra şu anda yurt dışı fiyatlarda 2.500 dolarlık satış etiketiyle ön sipariş verilmeye hazır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.