Haberler

Canon EOS-1D X Mark III duyuruldu

Görüntüleme devi Canon, kısa süre önce beklenen bir adımı attı. Canon EOS-1D X Mark III geliştirme duyurusu resmi olarak yapıldı.

Fotoğraf makinesi dünyasının rakamsal anlamda en büyük isimlerinden Canon, profesyonelleri heyecanlandıran EOS-1D X Mark III için ilk paylaşımı yaptı. Resmi olarak geliştirme aşamasında olduğu aktarılan ancak genel anlamda bitişe çok yakın olduğu aktarılan üst düzey FF (Tam Kare) sensörlü DSLR fotoğraf makinesi, elbette tam boyutlu bir gövde ile geliyor. Yüksek çekim hızı, kararlı otomatik netleme ve zorlu şartlara dayanıklı gövde gibi detayları bir araya getiren model, özellikle spor fotoğrafçılarının uzun süredir beklediği DSLR‘lar arasında yer alıyor. Bünyesindeki CMOS sensörün tamamen yeni olduğu aktarılan EOS-1D X Mark III, yeni bir güçlü DIGIC işlemci kullanıyor ve Dual Pixel AF sistemiyle geliyor. JPEG ve RAW yanında 10-bit HEIF dosyalar verebildiği aktarılan model, inanılmaz yüksek ISO performansına sahip şeklinde lanse ediliyor. Saniyede 16 kare seri çekim yapabileceği aktarılan profesyonel DSLR, video konusunda da en yetenekli EOS kamera olacağı aktarılıyor. Modelin 4K çözünürlükte 60 fps 10 bit 4:2:2 kayıt yapabildiği söyleniyor. Burada ayrıca C-log profili de sunuluyor. Modelin fiyatı ve çıkış tarihi henüz paylaşılmıyor.

Firmanın geçtiğimiz ay EOS-1D X Mark II gibi geliştirme duyurusunu yaptığı model, 2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde resmi olarak satışa sunulacak deniyor. Ancak bu fotoğraf makinesi hakkında hiçbir teknik detay verilmiyor. Nikon D5 modelinden çok da farklı bir tasarımı bulunmayan model, çok sağlam bir gövde üstüne kuruluyor. Bu açıdan her türlü zorlu koşul altında rahatlıkla kullanılabilecek makine, FF yani Tam Kare bir sensör kullanıyor. Burada Nikon’un kendi geliştirdiği bir sensörü kullandığı tahmin edilen gövde, yine EOS-1D X Mark II gibi tamamen profesyonellere hitap ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.