Teknoloji

Geçmiş ile geleceği buluşturan Fujifilm X-Pro3 tanıtıldı

Fujifilm, X-Sistem aynasız fotoğraf makinesi modelleri arasına bir yenisini daha ekledi. İşte bilinmesi gereken tüm detaylarıyla dikkat çeken model Fujifilm X-Pro3.

Geçtiğimiz hafta sızıntısı yapılan Fujifilm X-Pro3 aynasız fotoğraf makinesi resmi olarak karşımızda bulunuyor. Firmanın retro tasarım çizgisini koruduğu model, ilginç bir gövde detayıyla geliyor. Fotoğraf makinesinin arkasında iki adet ekran yer alıyor. Fujifilm burada filmi dönemdeki gibi bir fotoğraf deneyimi sunmayı hedeflediğinden ana ekranı içe saklamış durumda. 3,5 inç boyutundaki ana ekranı görüntülemek için geriye doğru açmak gerekiyor. Bu ekranın arkasındaki sürekli karşınızda olan ufak LCD‘de ise temel çekim bilgileri gösteriliyor. Temelde üst bilgi ekranlarının sunduğunu arkaya getiren firma, burada garip bir tercihte bulunuyor. Bu ufak ekranda seçilen film modu da görsel olarak gösteriliyor. Bünyesinde 200 Hz yenileme hızı bulunan yüksek çözünürlüklü OLED elektronik vizör ve hibrit yapıda optik vizör yer alan Fujifilm X-Pro3, 26,1 megapiksel BSI X-Trans CMOS sensör üstüne kuruluyor. Lensleri değiştirilebilen model, gücünü X-Processor 4 işlemciden alıyor.

Fujifilm X-Pro3 gelişmiş bir aynasız fotoğraf makinesi

Çok düşük ışıkta bile kararlı netleme yapabilen aynasız fotoğraf makinesi, kaliteli fotoğraflar yanında 4K 30 fps videolar da çekebiliyor. Ancak esas odak noktası fotoğraf olan X-Pro3, çift SD kart yuvasıyla sevindiriyor ve USB 3.1 portuyla şarj edilebiliyor. WiFi ve Bluetooth ile donatılan cihaz, üstün koruma için üst ve alt kısımlarında titanyum kullanıyor. Modelin siyah renkli standart versiyonu 1.799 dolar seviyesinde. Daha yüksek koruma sunan üç farklı “Duratect” kaplamalı versiyonlar ise 1.999 dolar seviyesinde. Fotoğraf makinesinin Türkiye gövde fiyatı ise 9.999 TL olarak açıklandı. Duratect fiyatı ise 11.499 TL seviyesinde. Ön sipariş 25 Ekim tarihinde burada başlıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.