Haberler

Canon, Gençlik Programı’na Türkiye’de TOÇEV İş Birliği ile Başlıyor

Canon, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da gençlere fotoğrafçılık becerisi kazandırarak hikâyelerini anlatmalarını sağladığı Gençlik Programı’nı (Young People Programme) Türkiye’de TOÇEV iş birliği ile hayata geçiriyor. 

Canon, 2015’ten bu yana gerçekleştirdiği Gençlik Programı (Young People Programme) aracılığıyla yaratıcılıkları sayesinde yarını değiştirebilecek olan gençlere kendilerini anlatabilecekleri bir programla destek oluyor. Genç yeteneklerin hikâyelerine ortak olan Canon, onların bu yoldaki öğrenme ve büyümeleri için gerekli olan eğitim ve donanıma erişimini sağlıyor. 7 yılda Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da 50’den fazla sivil toplum kuruluşu ile maddi imkânları yeterli olmayan 4500’den fazla gence sınırsız yaratıcılık imkânı sunan Gençlik Programı (Young People Programme) bu yıl ilk kez Türkiye’de TOÇEV iş birliği ile gerçekleştiriliyor.

Canon Türkiye Kurumsal ve Pazarlama İletişimi Müdürü Gizem Şenyurt, “Gelecek nesli Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne uygun, yaratıcı görsel hikâye anlatımının gücüyle destekleyen ve iletişim kurma konusunda teşvik eden Canon Gençlik Programı’nı (Young People Programme) bu yıl ilk kez Türkiye’de gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bir gence ses olabilmek yeni bir görüş yeni bir bakış açısı katabilmek Canon için önemli bir değer. Bu sebeple bu program gençlerin kendilerini ifade etmek için ihtiyaç duydukları desteği vermek adına büyük önem taşıyor. Canon, görünmeyen, duyulmayan ve keşfedilmeyen genç yeteneklere hikâye anlatıcılığı yolunda her zaman destek vermeye devam edecek” sözleriyle program hakkındaki görüşlerini ifade etti.

Canon, Gençlik Programı'na Türkiye'de TOÇEV İş Birliği ile Başlıyor

28 yıldır Türkiye’nin farklı bölgelerinde maddi olanaksızlık nedeniyle okuyamayan ya da çalışmak zorunda kalan gençlerin eğitimine destek vererek onları topluma kazandıran TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) ise Canon Gençlik Programı’nın (Young People Programme) Türkiye’deki serüvenine ortak oldu. TOÇEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Betül Mermertaş; “Fotoğraf, gençler için bir hobi olmasının yanı sıra kendilerini özgürce ifade etme biçimi. Bizler de TOÇEV olarak genç nesillerin yaşam becerileri kazanma ve yeni öğretilere sahip olmaları konusunda sunulan bu girişimlere değer veriyor ve destekliyoruz. Canon Gençlik Programı’nın bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz ” sözleriyle programı desteklediğini dile getirdi. 

14-20 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan programda 14 TOÇEV öğrencisine, Canon Marka Elçisi Onur Çam tarafından temel fotoğrafçılık eğitimi kapsamında kamera, lens, flaş ve aksesuarların yetkin kullanımına dair teorik ve uygulamalı eğitimler verilecek. 1 haftalık yoğun yüz yüze eğitim programı sonrasında programlarına çevrimiçi olarak devam edecek olan öğrenciler, eğitimlerini tamamladıklarında da bir katılım sertifikasına sahip olacaklar. Yaklaşık 1,5 ay sürecek eğitim süreci sonunda ise genç yetenekler, ürettikleri yaratıcı çalışmaların bir sergiye dönüşmesine tanıklık edecekler.

Program çerçevesinde gençlerle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu belirten Canon Elçisi Onur Çam, “Fotoğrafçılık tamamen zamanda anları yakalamakla ilgilidir. Böyle değerli bir organizasyonun parçası olarak genç yeteneklere Canon ürünleriyle fotoğrafçılık alanındaki deneyimlerimi aktaracak olmanın heyecanını yaşıyorum. Canon Gençlik Programı aracılığıyla birçok sosyal ve çevresel hikâyenin öğrencilerimin gözünden dünyayla paylaşılacağından eminim” dedi.

Canon Genclik Programina Turkiyede TOCEV Is Birligi ile Basliyor 02

Canon, TOÇEV iş birliğiyle gerçekleştirilen eğitimlerle 14-18 yaş aralığındaki lise öğrencilerinin yaratıcı görsel hikâye anlatımı ve eleştirel düşünmenin gücüyle kendileri için önemli olan ve seslerini duyurmak istedikleri konulara, hep birlikte daha güzel bir gelecek yaratmak adına ses olabilmeyi hedefliyor.


Canon Gençlik Programı (Young People Programme) hakkında detaylı bilgi için: https://www.canon.com.tr/sustainability/empowering-young-people

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.