Haberler

Photokina 2020 Programı için Erteleme Yok!

Bu hafta, Photokina 2020’nin arkasındaki kuruluş olan Koelnmesse temsilcileri, COVID-19 vakaları yayılmaya devam ettikçe, diğer ayrıntıların yanı sıra Photokina 2020’nin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusundaki endişeleri ele almak için Köln, Almanya’da bir basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında Koelnmesse Başkan Yardımcısı Christoph Werner, DC Watch’tan tercüme edilen metne göre “Şu anda Photokina 2020 gibi büyük ölçekli bir etkinliği durdurmak için hiçbir neden yok” dedi. Werner’e göre bu açıklama, Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Alman Federal Sağlık Bakanlığı ve yerel yetkililerle görüştükten sonra da yapıldı.

Eylül ayı ortasında, COVID-19 virüsünün yükselmesinden çok önce, Leica, Nikon ve Olympus’un fuardan ayrıldığı doğrulandı. Üç ay sonra, 6 Aralık’ta Photokina, Canon, Panasonic ve Sony’nin 2020 etkinliğine katılacağını doğruladı. On günden fazla bir süre sonra PetaPixel tarafından Fujifilm’in de gösteride bulunmayacağı doğrulandı.

Dört büyük markanın ayrılması ve devam eden Coronavirus endişeleri arasında, üç ay olmasına rağmen Photokina 2020 için umut verici görünmüyor. Bununla birlikte, bir sonraki duyuruya kadar, WHO’nun küresel COVID-19 riskini ‘yüksek’ den ‘çok yüksek’ seviyesine yükseltse bile, her şey programa göre ayarlanmış gibi görünüyor.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.