fbpx
Teknoloji

Fujifilm, Instax Mini 40 Kamera ve ‘Contact Sheet’ Mini Filmini Tanıttı

Fujifilm, Instax Mini 40 Instant Camera’nın yanı sıra, şirketin klasik bir film kontak sayfasının görünümünü taklit ettiğini söylediği Contact Sheet adlı yeni bir anlık film çeşidinin lansmanını duyurdu.

Mini 40 lens, iki bileşenden ve iki elemandan oluşur ve odak uzaklığı 60 mm’dir. Filmin gelişmesi yaklaşık 90 saniye sürer ve kamera iki AA boyutlu pille çalışır. Tamamen şarj edilmiş her pil seti, her biri 10 pozluk yaklaşık 10 Instax Mini film paketi çekebilmektedir.

Fujifilm, Instax Mini 40 Kamera ve'Contact Sheet' Mini Filmini Tanıttı

Kamera boşken 328 gram ağırlığında ve film ve pillerle doldurulduğunda 508 gram geliyor.

Mini 40, iki temel özelliğe sahiptir: otomatik pozlama ve bir Selfie Modu.

Otomatik pozlama dijital kameralarda yaygın olsa da, konu anlık olduğunda daha azdır. Mini 40 ile kamera, deklanşöre basıldığında ortam ışığını algılayabilir ve deklanşör hızını ve flaş çıkışını buna göre otomatik olarak optimize eder. Fujifilm, bu ilavenin, görüntünün içeride veya dışarıda çekilmesine bakılmaksızın, çok çeşitli fotoğrafçıların düzgün pozlanmış bir fotoğraf çekmesini çok daha kolay hale getirdiğini söylüyor.

Fujifilm Instax Mini 40, otomatik poz okumasına göre 1/2 saniye ile 1/250 saniye arasında herhangi bir yerden çekim yapan programlanmış bir elektronik deklanşörle çekim yapar.

Instax Mini 40, Fujifilm‘in yakın çekim fotoğraflar çekmek için de iyi olduğunu söylediği yerleşik bir Selfie Moduna sahip. Merceğin ön uç kenarı çekilerek ve ardından kamera açılarak etkinleştirilebilir.

Instax Mini contact sheet, Fujifilm’in klasik film fotoğrafçılığına saygı olarak adlandırdığı şeydir. Bir Contact Sheet fikri, muhtemelen fotoğrafçıların bir portföyü gözden geçirmek veya odaklanmak istedikleri resimleri seçmek için kullanacakları, üzerinde birden fazla poz bulunan tek bir sayfayı akla getiriyor. Fujifilm’in versiyonu bu değil, daha ziyade her pozun etrafında siyah bir çerçeve. Sıralandıklarında, bir kontak sayfasına benzerler.

Bireysel olarak olsa da, daha az.

Hoş bir dokunuş, ancak ona kontak sayfası demek, terimin önyargılı bir kavramıyla gelenler için biraz kafa karıştırıcı olabilir.

Instax Mini 40 100$’a perakende satış yapacak ve her bir Kontak Sayfası filmi paketi 10 pozlama ile birlikte gelir ve 15$’a perakende satışa sunulacak. Her ikisinin de Nisan sonunda satışa sunulması bekleniyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleme yazılımınızı iptal edin.