fbpx
Haberler

Instagram ‘Genel Koleksiyonlar’ Özelliği

İki yıl önce, Instagram, kullanıcıların düzenli koruma için gönderileri özel olarak gruplandırmasına olanak tanıyan Koleksiyonlar adlı bir özellik yayınladı.

Şirket şimdi, bu kullanıcıların Koleksiyonlarını herkese açık hale getirmelerini sağlayacak yeni bir ayarı test ediyor gibi görünüyor. Çalışma mobil uygulamalardaki habersiz özellikleri ortaya çıkarmak için mükemmel bir geçmişi olan yazılım mühendisi Jane Manchun Wong tarafından yapıldı.

Koleksiyonlar için yeni genel ayar, kullanıcılar tarafından kullanılamaz, ancak Wong kısa süre önce bu özelliğin neye benzediğini gösteren bir ekran görüntüsü yayınladı. Instagram, TechCrunch’a özelliği geliştirmediğini söyleyen özelliği test etmediğini söyledi. Gelecekte bazı kullanıcılar için (eğer) açık test başladığında yeni seçeneğin görünmesi mümkün olabilir.

Genel seçeneği ile Instagram kullanıcıları, farklı Instagram kullanıcılarından çeşitli içeriğe sahip küratörlü Koleksiyonlar oluşturabilecekti. Yukarıdaki ekran görüntüsüne dayanarak, Instagram kullanıcılarının halka açık koleksiyonlarına katkıda bulunan eklemelerini sağlayabilecekleri görünüyor.

Genel Koleksiyonlar, ekran panoları aracılığıyla yetkisiz içerik paylaşımı sorununu çözmenin yanı sıra, Pinterest’e bir alternatif sunmaya yardımcı olacaktır. Instagram da projeyi silebilir ve ‘genel’ Koleksiyonlar ayarını hiçbir zaman serbest bırakmaz.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleme yazılımınızı iptal edin.