Uluslararası Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği – İFOD 8. Uluslararası Fotoğraf Yarışması

İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği – İFOD 8. Uluslararası Fotoğraf Yarışması son katılım tarihi 15 Mayıs 2022‘dir ve yarışmaya katılım ücretsizdir.


“İyi Tarım, Doğru Üretim”

“GERÇEK GIDA GELECEĞİMİZ”


Artan küresel nüfus ve kırsal alandan kentsel hayata geçiş, beslenme alışkanlıklarımızda büyük bir değişimi de beraberinde getirmiş, endüstriyel gıdalar geleneksel beslenme modelinin yerini almıştır. Artık daha fazla karbonhidrat, trans yağ, tuz, kimyasal gıda katkı maddeleri, transgenik bitkiler (GM) vb. içeren endüstriyel tarım ürünleri kolay ulaşım ve dayanıklılık faktörleri ile beslenme zincirimizin vazgeçilmez parçası olmuştur.

Teknoloji ve sanayinin gelişmesi ile farklılaşan yaşam alanlarımız, gıda türlerimiz ve beslenme alışkanlıklarımız bizi doğal yaşamdan uzaklaştırıp, beton duvarların arasında, ambalajlı gıdalara mahkûm etmekte; değişen ekolojik koşullar ve artan ekonomik sorunlar nedeni ile birçok insan yetersiz beslenme veya açlık içinde yaşam mücadelesi vermekte ve her yıl milyonlarca insan açlıktan ya da sağlıksız beslenme nedeni ile hayatını kaybetmektedir.

Yapılan bilimsel çalışmalar, küresel ısınma, çevre kirliliği ile artan nüfus ve kentsel yaşam koşullarının gelecekte; ihmal ettiğimiz geçmişimize geri dönüşü olanaksız kılarak sağlıksız nesiller olarak karşımıza çıkacağını şimdiden ortaya koymaktadır.

Göztepe Rotary Kulübü ve IFOD olarak bu yıl 8.sini düzenlediğimiz uluslararası fotoğraf yarışması ile; Her geçen gün artan sağlıksız yaşam koşulları ile doğaldan uzaklaşan toplumda, ekolojik yaşam bilincini oluşturmak ve doğa ile uyumlu yaşamı desteklemeyi özendirecek, sistemde yanlış uygulamalar sonucu kaybolmaya yüz tutmuş doğal dengeyi yeniden kurmak için insana ve çevreye dost üretim sistemleri konusunda ilham kaynağı olacak fotoğraf karelerini arıyoruz.

Geleneksel gıdaların üretim ve tüketiminin önemini kavramak, öncelikle farkındalık yaratarak ve toplum için bir rol modeli olabilen insanlar ile mümkün olabilecektir. Tüm amatör ve profesyonel fotoğraf tutkunlarını, yarışmamıza katılmaya, dünyanın ve insanlığın önemli bir sorunu olan bu konuya dikkat çekme gayretimize destek olmaya davet ediyor, sağlıklı beslenme ve yaşam mesajımızı destekleyen orijinal fotoğrafları bekliyoruz.

İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği - İFOD 8. Uluslararası Fotoğraf Yarışması son katılım tarihi 15 Mayıs 2022'dir ve yarışmaya katılım ücretsizdir.

Ödüller:

 • FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü (Toplamda en fazla kabul ve ödül alan fotoğrafçıya verilecektir).
 • FIAP Altın Madalya
 • TFSF Altın Madalya
 • FIAP Gümüş Madalya
 • TFSF Gümüş Madalya
 • FIAP Bronz Madalya
 • TFSF Bronz Madalya• FIAP Mansiyonu (6 adet)
 • TFSF Mansiyon (3 adet)
 • İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği Özel ödülü -Plaket
 • İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği Özel ödülü -Plaket
 • İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği Özel ödülü -Plaket
 • IFOD Özel ödülü (Plaket)
 • Kabul Alan (en fazla 50 adet-%25’i geçmemek kaydı ile-) -Sertifika

Yarışma hakkında daha fazla bilgi almak ve katılmak için burayı tıklayın.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.