Fotoğraf Projeleri

Keith Barraclough – The Redhead

Fotoğrafçı Keith Barraclough, 11 yıldır kızıl saçlıların portrelerini çekiyor ve 500’den fazla kızıl saçlı insanı fotoğraflıyor.

Barraclough, Kızıl Kafa Projesi’nin (The Redhead Project), kurumsal bir fotoğraf çekimi sırasında mavi gözlü bir kızıl saçlıyla şans eseri karşılaştığında başladığını ve aynı hafta, kızıl saçlıların neslinin tükenmesiyle ilgili bir National Geographic makalesini okuduğunu söylüyor.

“O zamanlar şahsen sadece bir kızıl saçlı tanıyordum. İlgimi çekti,” diye açıklıyor. “Kızıl saçlı yöneticinin kurumsal çekimdeki vesikalık fotoğraflarını işlerken onun varlığından etkilendim.

“Düşündüm, bu kişi kim? Kişiliği nedir ve kızıl saçı dışında onu özel kılan şey nedir? Kızıl saçlıların eşsiz hikayelerini anlatan bu ortak proje fikri doğdu.”

Keith Barraclough - The Redhead
Kbarraclough ScarletteS

Kızıl saçlı ya da kızıl saçlı çocuk babası olmayan Barraclough, son derece ayırt edilebilir bir ortak özelliğe sahip insanların katmanlarını soymak istedi.

“Bu projenin başlangıcında bu konseptin kızıl saçlılarda bu kadar kişisel yankı uyandıracağı hakkında hiçbir fikrim yoktu” diyor.

“Birçok kişi, projenin 11 yılı boyunca projenin aslında saçla ilgili değil, dış görünüşün ardındaki eşsiz insanla ilgili olduğunu sevdiklerini paylaştı.”

Kbarraclough Kimberly
Kbarraclough Gemma 1
Kızıl Saçlı Projesi için Gemma’nın Portresi

Barraclough, hikayelerini anlatmak için her portreyi ortak yaratıcı ve yapımcı eşi Kate Lorenz ile birlikte planlıyor.

“Her kızıl saçlı, yaratıcı ve eğlenceli bir işbirliği için bir sıçrama tahtası sağlamak ve bizi tanımaya yardımcı olmak için tasarlanmış birkaç başlangıç ​​sorusunu yanıtlıyor: kim olduklarına, neden ilgilendiklerine, projedeki görsellerin nelerini beğendiklerine dair kısa bir anlık görüntü açıklaması, fotoğrafçı, “hangi kişilik özelliklerinin ve ilgi alanlarının onları tanımladığına bağlı” diyor.

Kbarraclough Molly 1
Kızıl Saçlı Projesi için Molly’nin Portresi

Modeller bir arka plan hikayesi oluşturduktan sonra, işbirliği Barraclough’un Manhattan stüdyosuna uygulanacak beş fikirle sonuçlanır.

“Ara sıra, diğer şehirlerdeki The Redhead Project için oyuncu seçimi çağrılarını duyuruyoruz, ABD’deki müşteri veya kişisel seyahatleri de destekliyoruz” diye açıklıyor.

“Şahsen fotoğraf çekimleri, kıyafet değişikliklerine, makyaja ve ilgili aksesuarlara bağlı olarak çok ayrıntılı olabilir. Ortalama çekim üç saat veya daha fazla sürüyor ve beş konsept içeriyor: her kızıl saçlı hakkında beş farklı hikaye.”

Kbarraclough David

Barraclough ayrıca dünyanın her yerindeki kızıl saçlıların fotoğrafını çekmesine olanak tanıyan CLOS uygulamasını kullanarak uzaktan, sanal fotoğraf çekimleri de yapıyor.

Barraclough’un çalışmalarının daha fazlasını web sitesinde ve Instagram‘da bulabilirsiniz. The Redhead Project’in Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.