Haberler

Lomography DigitaLIZA Lab

Lomography, film fotoğrafçılarının birkaç tıklamayla film taramalarını dönüştürmesine ve ince ayar yapmasına olanak tanıyan web tabanlı bir araç olan DigitaLIZA Lab‘ı piyasaya sürdü.

DigitaLIZA Lab’ın arayüzü inanılmaz derecede basittir. Fotoğrafçılar, pozitif veya negatif film taramalarını yükleyebilir ve bunları dönüştürebilir, hafif düzenlemeler yapabilir ve ardından indirebilir, bu da film taramalarının işlenmesini ve paylaşılmasını çok daha kolay hale getirir.

Lomography, “Bu ücretsiz araç herhangi bir cihazla çalışır ve renkli negatif, siyah beyaz, LomoChrome ve slayt film dahil her tür filmi dönüştürmene olanak tanır,” diye açıklıyor Lomography.

Lomography DigitaLIZA Lab

Herhangi bir biçimde olabilecek bir film taraması yükledikten sonra, fotoğrafçılar bir negatifi ters çevirir (gerekirse) ve ardından siyah beyaz noktayı ayarlayarak yüklemede ince ayar yapar. Her biri için, DigitaLIZA Lab aracı, düzenlemeyi ne kadar güçlü bir şekilde zorladığının ayarlanmasına izin verir, bu da son fotoğrafın nasıl görüneceği üzerinde biraz kontrol sağlar. DigitaLIZA platformu, siyah beyaz görüntüler için, bazı filmlerde var olabilecek tüm renk tonlarını kaldıran ve gerçekten gri tonlamalı bir görüntü üreten saf bir desatürasyon düğmesine de izin verir.

Bir fotoğraf istenen nihai görünüme ulaştığında, fotoğrafçıların dönüştürülen dosyayı kaydetmek için indirme düğmesine tıklaması yeterlidir. Lomography, işlemci için bir dosya boyutu sınırı belirtmese de ve bu, masaüstü iş akışının yerine geçmese de, film taramalarını çevrimiçi paylaşım için dönüştürmenin süper basit ve hızlı bir yoludur, ancak kalite muhtemelen yeterince iyidir. yazdırmak da isteniyorsa.

PetaPixel’in DigitaLIZA Lab kullanarak bir dakikadan kısa sürede işlediği , Lomography tarafından sağlanan örnek bir negatif aşağıdadır :

converted 1670878241600
Orijinal Tarama
converted 1670878251081
DigitaLIZA Lab işleminden sonra

Platformun bir avantajı, bir oturum sırasında DigitaLIZA Lab’ın ayarları hatırlamasıdır. Toplu yükleme özelliği olmasa da bu, fotoğrafçıların toplu taramaları aynı ayarlarla hızlı bir şekilde işlemesine olanak tanır. Bununla birlikte, bir fotoğrafçı birden fazla film türünü işlemek istiyorsa, işlemler arasında filmi varsayılana sıfırlamayı hatırlaması gerekir.

Herkes bu aracı kitaplığındaki herhangi bir film taramasıyla kullanabilse de, DigitaLIZA Lab, Lomography’nin sattığı ve aynı adı taşıyan ürün grubu gibi film tarayıcılarla çalışacak şekilde tasarlanmıştır: örneğin DigitaLIZA+ ve DigitaLIZA Max. Lomography’nin tüm dijital tarama araçlarını web sitesinde bulabilirsiniz .

DigitaLIZA Lab , Lomography’nin özel web sayfasından ücretsiz olarak denenebilir .

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.