Satın Alma Rehberi

Manzara Fotoğrafçılığı için En İyi Kameralar 2021

Manzara fotoğrafçıları, teçhizatları için benzersiz bir dizi ihtiyaç ve gereksinime sahiptir. Görüntü kalitesi kritik öneme sahiptir ve bol miktarda çözünürlük ve bol miktarda dinamik aralıktan yararlanır; fiziksel bir bakış açısından, hava koşullarına karşı korumalı ve iyi inşa edilmiş olmalıdır. Gövde içi stabilizasyon, dokunma hassasiyeti, eğilebilir LCD ve iyi pil ömrü gibi özellikler de bir artı.

Manzara fotoğrafçılığı için iyi seçenekler olduğunu düşündüğümüz kameraları bir araya getirdik ve en iyisini seçtik.

İşleri biraz erişilebilir kılmak için bu kılavuzdaki fiyat indirimi yaklaşık 4000 dolar. Bu fiyatın üzerinde daha iyi görüntü kalitesi sunan orta format seçenekleri var.

Bizim seçimimiz: Fujifilm GFX 50S II

Manzara Fotoğraf

Fujifilm GFX 50S II, orta format görüntü kalitesini ilk kez 4000$’lık sınırın altına getiriyor. Büyük sensörü, kompakt boyutu ve gövde içi görüntü sabitleme özelliği, onu peyzaj çalışmaları için mükemmel bir araç haline getirir. Bu arada, Fujifilm’in X serisi modellerinden miras kalan arayüz ve kullanım öğeleri, onu çok ulaşılabilir ve kullanışlı bir kamera haline getiriyor.

Daha pahalı olan GFX 100S daha da iyidir, ancak 50S II, zorlu aydınlatma koşullarında bile mükemmel görüntü kalitesi sunar. Vizör çözünürlüğü gibi ayrıntılar, bazı tam çerçeve rakipleri kadar etkileyici değil, ancak nihai sonuçlar onu değerli kılıyor.

Manzaralardan daha fazlası için: Nikon Z7 II

Z7II front.high

Z7 II’nin, tam çerçeve emsallerinin çoğundan 2/3EV daha fazla ışık yakalamasını sağlayan ISO 64 ayarı, daha büyük sensör Fujifilm ile doğrudan rekabet eden görüntü kalitesi sağlar.

Bununla birlikte, otomatik odaklaması en iyi Sony ve Canon fotoğraf makineleriyle tam olarak örtüşmese de, Z7 II, GFX II’den daha hızlı ve daha duyarlı, bu da onu diğer fotoğrafçılık türlerine daha uyumlu hale getiriyor. Aynı zamanda, aynı harcama için ek lens satın alma seçeneği sunan daha ucuz bir kameradır. İlgi alanlarınız sadece manzaraların ötesine geçiyorsa, Nikon bir göz atmaya değer.


Kazananımızı seçerken aşağıdaki kameraları göz önünde bulundurduk ve Nikon Z7 II’nin en iyi seçim olduğunu düşünmemize rağmen, kısa listemizdeki diğer kameralar da değerli yarışmacılar.

Ayrıca şunları da göz önünde bulundurun:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11Sonraki sayfa

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.