İncelemeler

Olympus OM-D E-M10 Mark IV İncelemesi, Özellikleri ve Fiyatı

Daha Fazla Olympus OM-D EM-10 Mark IV Öne Çıkan Özellikler

Kompakt ve son derece portatif Olympus OM-D E-M10 Mark IV tasarımı, özellikleri ve teknolojileri ile öne çıkıyor. 20.3MP Micro Four Thirds sensörü ve TruePic VIII görüntü işlemcisini içeren E-M10 Mark IV, UHD 4K video kayıt özellikleri, hızlı 8,7 fps sürekli çekim hızı ve geniş ISO 200-25600 hassasiyet aralığı ile çeşitli aydınlatma koşullarında rahatça çekim yapabilirsiniz. Sensör ayrıca, hızlı, doğru ve akıllı odaklama performansı için E-M1 serisinden nesne algılama algoritmaları kullanan 121 noktalı kontrast algılama AF sistemi kullanır. Ek olarak, daha keskin elde çekim için yaklaşık 4,5 durak kamera titremesini telafi eden 5 eksenli sensör kaydırma görüntü sabitleme özelliği de bulunmaktadır.

20,3 MP Canlı MOS Sensörü ve TruePic VIII Görüntü İşlemcisi

Yüksek çözünürlüklü 20,3 MP Canlı MOS sensörü, hızlı çekim performansını, ISO 200-25600 hassasiyet aralığını ve çok yönlü video kayıt yeteneklerini desteklemek için TruePic VIII görüntü işlemcisi ile birlikte çalışır. Hareketli konuların fotoğrafını çekmek için de ideal olan sensör ve işlemci kombinasyonu, 8,7 fps’ye kadar tam çözünürlüklü kesintisiz çekim sağlar. E-M10 Mark IV, fotoğrafların ötesinde 30 fps’ye kadar UHD 4K video kaydını, 60 fps’de Full HD ve 120 fps’de yüksek hızlı HD kaydını da destekler.

5 Eksenli Sensör Kaydırmalı Görüntü Sabitleme

Gövde içi, sensör kaydırmalı görüntü sabitleme, herhangi bir lens kullanımdayken kamera sarsıntısının görünümünü 4,5 durağa kadar en aza indirmeye yardımcı olur ve özellikle telefoto çekimleri, makro görüntüler ve uzun pozlamalarla çalışırken farkedilir hale gelen kamera hareketlerini telafi eder. Ayrıca, bu gelişmiş görüntü sabitleme sistemi, dikey açı dönüşü, yatay açı dönüşü, yatay kaydırma, dikey kaydırma ve dönen kamera sarsıntısı hareketini telafi etmek için beş eksende çalışır. Bu algılanan hareketler aralığı, geleneksel hareketsiz görüntü çekiminin yanı sıra film kaydetme ve hareketli nesnelerle daha etkili çalışma için de yarar sağlar.

121 Noktalı Kontrast Algılamalı AF ve Konu Algılama

Hızlı ve akıllı otomatik odaklama sistemi, çeşitli aydınlatma koşullarında ve çekim koşullarında çalışırken hassas doğruluk ve odaklanma hızı için 121 kontrast algılama alanı kullanır. Hareketli konularla çalışmaya uygun olan sürekli otomatik netleme, spor için optimize edilmiş E-M1X’te kullanılan aynı konu algılama algoritmasından yararlanır ve portre çekiminden yararlanarak, E-M1 Mark III ile aynı yüz ve göz algılama işlevleri de mümkün kılar profile, alçaltılmış yüze veya kısmen gizlenmiş bir yüze doğru şekilde odaklanmak için. Alternatif olarak, canlı görüntü büyütme ve odak zirvesi dahil olmak üzere, MF yardım işlevlerinin eklenmesiyle manuel odak işleminden de yararlanılır.

olympus om d e m10 mark iv camera 5

Çekim Modları

Canlı Kompozit, çerçeve içindeki temel öğeleri aşırı pozlamadan zaman içinde kademeli olarak bir pozlama oluşturmanıza olanak tanıyan benzersiz bir uzun pozlama modudur. Bu mod, zaman içinde yalnızca yeni tespit edilen ışık kaynaklarını kaydetmek için çalışır ve bir görüntü geliştikçe izlemenizi sağlar, bu da onu yıldız izlerini veya diğer hareketli ışık kaynaklarını fotoğraflamak için ideal hale getirir.

Canlı Bulb ve Canlı Zaman ayarları, yaratıcı uzun pozlama görüntüleri üretmek için kullanılabilir. Live Bulb, deklanşörü bir dakikaya kadar açık tutmanıza izin verir ve Live Time, deklanşörü açmak için deklanşöre bir kez basmanıza ve ardından pozu sonlandırmak için bir dakika içinde tekrar basmanıza olanak tanır.

Aralıklı çekim, 1 saniye ila 24 saatlik pozlama aralıklarıyla 999 kareye kadar desteklenir.

Sanat Filtreleri: Pop Art, Yumuşak Odak, Soluk ve Açık Renk, Açık Ton, Grenli Film, İğne Deliği, Diorama, Çapraz İşlem, Nazik Sepya, Dramatik Ton, Ana Hat, Suluboya, Klasik, Kısmi Renk (18 Renk), Çamaşır Suyu Baypas , Anında Film.

Olympus OM-D E-M10 Mark IV incelemesi içerisinde ürün hakkında çeşitli bilgiler yanısıra özellikler ve satış fiyatı ile ilgili tüm bilgileri aktarmaya çalıştık.

Önceki sayfa 1 2 3 4 5
Başa dön tuşu