Kütüphane

Oscar'ları atlayın, bunun yerine bu fotoğraf merkezli belgeselleri izleyin

Oscarlari atlayin bunun yerine bu fotograf merkezli belgeselleri izleyin

Oscar hafta sonu geride kaldı, bu yüzden en sevdiğimiz yıldızımız olan fotoğrafçılığı kutlayan başka bir SanalSergi film festivali düzenledik!

Belgesel film dünyasında fotoğrafçılar, fotoğrafın anlamı ve yaratıcıları yönlendiren motivasyonlar üzerine yapılan çalışmalardan oluşan zengin bir hikâye dokusu yatıyor. Doğru kadroyla, yüksek lisans öğrenimi ve ilham düzeyine yaklaşabilirsiniz. Şanslıysanız belki bazı hayat dersleri de alabilirsiniz.

Keyif alacağınızı umduğumuz yedi belgesel ve bir röportajı (bu tempoyu kırmak için) bir araya getirdik. Bu, tüm harika belgesel filmlerin kapsamlı bir listesi değil ve eminim favorilerinizden bazıları “eksik” hissedebilir. Niyetimiz neyi, hangi sırayla dahil edeceğimize dikkat etmektir ve varsayımsal bir tek günlük film için neden keyif aldığımızı veya neden bu akışa uyduklarını söyleyemeden şeyleri listelemek istemedik.

Şovun keyfini sür!


  1. Alfred Stieglitz: Etkili Göz
  2. Savaş Fotoğrafçısı
  3. Marwencol
  4. W. Eugene Smith’e Göre Caz Loftu
  5. Charlie Rose, Henri Cartier-Bresson ile röportaj yapıyor
  6. Genelevlerde Doğmak
  7. Sonbaharın Yarısı
  8. Kameraman

1 2 3 4 5 6 7 8 9Sonraki sayfa

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.