fbpx
Kütüphane

Oyuncak Fotoğraflarında Su Sıçramaları Yaratmak

Merhaba ben Mitchel Wu, bir oyuncak fotoğrafçısı olarak sürekli olarak yeni teknikler ve efektler deneyimliyorum – temel olarak pratik efektler, ancak bir hikaye anlatmama ve mümkün olan en güçlü görüntüyü oluşturmama yardımcı olursa bazı dijital efektlere de dalmaktan çekinmem. Popüler fotoğraflarımdan bazıları gerçek sıvı sıçramalarını içeriyor, bu yüzden görüntülerden bazılarını bu yazıda paylaşıyorum.

Ayrıca, kurulumlarımı gösteren fotoğraflarım ve su sıçramalarını nasıl oluşturduğumu bu yazıya dahil ettim. Ancak spoiler uyarısı: Burada sunulan her sıçrama, basınçlı bir hava ile suya çarpılarak yaratıldı.

Su sıçramalarının kontrol edilmesi ve tahmin edilmesi zor olmakla birlikte, pratikle, sıçramaların belirli bir duruma veya hikayeye uyacak şekilde manipüle edilebileceği ve şekillendirilebileceğini öğrendim. Bir aramanın görsel çekiciliği ve varlığının bir resme nasıl hareket katabildiğinden dolayı, fotoğraflarımda genellikle ek karakter olarak su sıçramalarını düşünürüm.

Sıçramaları fotoğraflarımı, Mattel, Hot Wheels, Warner Bros, Virgin Media UK ve diğerleri için oluşturduğum kampanyalarada da kullandım.

Yazar hakkında: Mitchel Wu, Los Angeles merkezli profesyonel bir oyuncak fotoğrafçısıdır. Bu yazıda ifade edilen görüşler sadece yazarın görüşleridir. Çalışmalarının çoğunu Instagram, Facebook ve web sitesinde bulabilirsiniz.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleme yazılımınızı iptal edin.