fbpx
Teknoloji

Pentax 85mm F1.4 Lens

Ricoh, yaklaşan 85mm F1.4 birinci sınıf lensinin bir örneğini göstermek için Yokohama’daki CP + gösterisini seçti.

Lensi “Yeni nesil yıldız merceği” olarak geliştiren şirket, gelecekteki kamera performans iyileştirmelerine yanıt vermek için dahili standardı büyük ölçüde gözden geçirdiğini söylüyor.

Şaşırtıcı bir şekilde, bu en son Pentax K-1 Mark II de dahil olmak üzere tam çerçeve Pentax kameralar için ilk f / 1.4 85mm portre lensi gibi görünüyor; Pentax ne de üçüncü taraf üreticiler şu anda Pentax K-mount‘ta satışa sunmuyor.

85mm lens, portreler için klasik odak uzaklığıdır, çünkü fotoğrafçının tipik iç mekanlarda çalışmaya devam ederken fotoğrafçıların yüz oranlarının artması için yeterince geri durmasını sağlar.

F / 1.4 maksimum diyafram, portre fotoğrafçıları için favori bir teknik olan kremsi arka plan bulanıklığını sağlar. Ayrıca kamera titremesi olmadan düşük ışıkta çekim yapmayı kolaylaştırır. Yeni lensin görüntü sabitlemesi yok, ancak tüm Pentax gövdelerinde yerleşik olarak bulunan SR Shake Reduction teknolojisi var.

HD PENTAX-D FA * 85mm F1.4 adındaki “*”, Pentax’ın yeni yıldız serisidir ve mevcut ve gelecekteki kamera iyileştirmelerine izin vermek için tamamen yeniden tasarlanmış bir dizi lensi ifade eder.

Bununla birlikte, Pentax‘tan henüz yeni lensin ne zaman çıkacağı ve ne kadara mal olacağı konusunda bir karar yok.

Pentax KP Custom

Pentax ayrıca KP DSLR’nin yeni ahşap versiyonunu da gösteriyor. Bu aslında sadece tahtadan yapılmış isteğe bağlı bir eklenti tutuş ve isteğe bağlı bir üst kapak da olacak. Pentax KP gövdesi, farklı zevklere uyacak şekilde kıskaçlı tutamaklar için tasarlanmıştır, bu nedenle herhangi bir büyük yeniden mühendislik gerektirmez.

Geçici olarak Pentax KP Custom olarak adlandırılan bu yeni DSLR varyantı, Pentax’ın geçmişte her çeşit farklı renkte DSLR üretme konusundaki düşkünlüğü düşünüldüğünde biraz şaşırtıcı olan kesin bir çıkış tarihi veya fiyatı da yok.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleme yazılımınızı iptal edin.