Haberler

Picsart Ücretsiz ve Sınırsız AI Metinden Görüntü Oluşturucu

Picsart, son derece popüler mobil fotoğraf düzenleme uygulamasının içinde yaşayan ve kullanıcıların metin açıklamalarına dayalı olarak ücretsiz olarak sınırsız sayıda görüntü oluşturmasına olanak tanıyan yapay zeka destekli bir metinden görüntüye üreteci yarattı.

Picsart, hem açık kaynaklı bir Stabil Diffusion modeline hem de şirket içi teknolojiye dayanan yapay zekalı (AI) Image Generator’ın, oluşturma yeteneği sunarak benzersiz, ücretsiz ve kusursuz bir uçtan uca düzenleme deneyimi sağladığını söylüyor. Saniyeler içinde AI görüntüleri.

Şirket, “Kullanıcılar daha sonra, tümü Picsart uygulaması içinde binlerce çıkartma, araç, filtre, yazı tipi ve daha fazlasıyla AI oluşturmalarını düzenleyebilir” diyor. “Kullanıcılar tarafından oluşturulan içerik daha sonra platformun düzenlemesi ücretsiz kitaplığında kullanılmaya devam etmek için toplulukla paylaşılıyor.”

Picsart Ücretsiz ve Sınırsız AI Metinden Görüntü Oluşturucu

Şirket, herkesin istediği kadar içerik üretebileceğini, ancak bu içeriğin daha sonra tüm Picsart topluluğunun kullanımına açık hale geldiğini açıklıyor.

Lansman sırasında, Picsart’ın AI Görüntü oluşturucusuna iOS için Picsart‘tan ve Picsart’ın Web düzenleyicisinden erişilebilir . Picsart, metin alanına ek olarak, kullanıcıların oluşturulan görüntülere görüntünün kendisinin açıklamasına ek olarak bir tür görsel yetenek eklemesine olanak tanıyan bir dizi seçilebilir görüntü stili de sağlar.

Örneğin, aşağıdaki iki resim “kameralı adam” metniyle oluşturulmuştur:

2AFEB20D E45C 4418 8738 108A69338F7E
3CA42D36 92C8 4000 A32D EBAFC722CAF7

Ancak bu iki görüntü, “panda takan güneş gözlüğü” metni kullanılarak, ancak hem “psychedelic” hem de “bokeh” eklenmesiyle oluşturuldu:

A4ED3054 0FF0 4F67 8ADC 03DAD74F94FC
CF28B240 927D 48E9 AD02 5BE839680DC8

Web sitesindeki bir kitaplıkta, diğer bazı kreasyonların neye benzediğini gösteren çok sayıda AI tarafından oluşturulmuş sanat eseri zaten var .

Picsart resimlerle durmuyor ve metinden resme oluşturucuya ek olarak şirket, AI Writer adını verdiği şeyi de duyurdu . AI Writer, bir reklam yazarı, sosyal medya biyo yaratıcısı, yeniden ifade ve pazarlama sloganı oluşturucu içerir. Bir web tarayıcısı aracılığıyla erişilebilen 30’dan fazla ücretsiz fotoğraf, video ve belge düzenleme aracı paketi olan Quicktools’ta yerleşik olarak, kullanıcılar birkaç hızlı istem girer, bir ses/ton seçer ve kopya saniyeler içinde oluşturulur. AI Writer, OpenAI’nin GPT-3’üne dayanmaktadır.

Picsart’ın Kurucusu ve CEO’su Hovhannes Avoyan, “Üretici AI, görsel yaratıcılar ve içeriğe ihtiyaç duyan herkes için güçlü ve yeni bir kaynaktır” diyor.

“Bu teknolojinin iki büyük avantajı var: birincisi yaratıcılığı yeni insanlar için erişilebilir kılmak ve ikincisi zaten yaratanlar için üretkenliği artırmak. Bugün kullanıma sunduğumuz araçlar, kullanıma sunmayı planladığımız birçok üretken yapay zeka özelliğinden ilki.”

Her iki yeni AI aracı da bugünden itibaren kullanıma sunuluyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.