Haberler

Revolog, Büyüleyici Özel Efekt Filmi Echo’yu Piyasaya Sürüyor

Avusturyalı film şirketi Revolog, zahmetsizce çarpıcı sonuçlar yaratan yeni özel efekt filmi Echo’yu piyasaya sürdü.

Echo, fotoğrafları benzersiz bir şekilde dönüştüren mücevher tonlarındaki kıvrımlarla göz kamaştırıcı görüntüler yaratan 35 mm renkli negatif bir filmdir.

“Echo, büyüleyici renk geçişlerini büyüleyici prizmatik dokularla birleştiren ilk revolog filmi. Şirket, değerli taş yansımalarını anımsatan, karanlık alanlarda yoğunlaşan ve daha parlak alanlarda hafifçe solan dokular hayal edin, diye açıklıyor.

Revolog, Büyüleyici Özel Efekt Filmi Echo'yu Piyasaya Sürüyor
Revolog Buyuleyici Ozel Efekt Filmi Echoyu Piyasaya Suruyor 002
revolog echo film 3

Etkiyi ifade etmek zor ama neyse ki Echo, fotoğrafçılara filmin çalışmayla nasıl yakalanacağını gerçekten göstermek için farklı ışıklandırma ve konulara sahip birkaç örnek fotoğraf yayınladı. Bunlarda gece vakti şehir manzaraları Hayalet Avcıları sahnesinden kalma hareketsiz görüntülere benziyor. Gölgeli palmiye ağaçları psychedelic bir ışık alıyor. Gökyüzü renklerle dans ediyor.

revolog echo film 4
revolog echo film 5
revolog echo film 6
revolog echo film 8
revolog echo film 9

Herhangi bir fotoğrafçının kurulumuna kolayca heyecan verici bir katkı olabilecek büyüleyici bir üründür. Revolog’un Echo filmi, sırasıyla 16 ve 17 dolara satılan 200 ve 400 olmak üzere iki ISO seçeneği sunuyor. Hem Revolog’un sitesinde hem de Dubblefilm’de mevcut. Her seçenek toplamda 36 yakalama içerir.

Revolog ve Dubblefilm, 2019 yılında yaratıcı bir ortaklığa imza attıklarını duyurdular ve bu işbirliği, Dubblefilm’in ürünlerinin Revolog’un web sitesinde mevcut olması ve bunun tersinin de geçerli olmasıyla, meyvelerini vermeye devam ediyor. Ortaklık aynı zamanda Dubblefilm’in teklifleri ve yeniden adlandırılan bazı film stokları için 24 çekimlik film rulolarından 36 çekimlik film rulolarına geçişle sonuçlandı. Film şirketlerinin yaratıcı kaslarını geliştirmeye devam ettiklerini ve analog fotoğrafçıların fotoğraf çekmeleri için ilginç yeni yollar geliştirdiklerini görmek her zaman güzeldir. Revolog’un Echo’nun yeni ve güzel görünümünü nasıl elde ettiği hemen belli olmasa da fotoğrafçıların bunu kullanmanın heyecan verici yollarını bulacağına şüphe yok.

revolog echo film 11
revolog echo film 12
revolog echo film 13
revolog echo film 14
revolog echo film 15
revolog echo film 16

Revolog, özel efekt film dünyasında da oldukça deneyimlidir. 2009 yılında piyasaya sürülen şirket, fotoğrafçılara deneyebilecekleri deneysel stiller sunan çok sayıda film rulosu yayınladı. Revolog Nebula ve Kosmos da benzer şekilde bu rüya gibi ışık efektlerini ekliyor. Bu arada, Kağıt filmi siyah beyaz görüntülere doku katıyor. Sonra Revolog’un farklı renk efektleri sağlayan Kolor , 460nm ve 600nm gibi seçenekleri var.

revolog echo film 17
revolog echo film 18
revolog echo film 19
revolog echo film 20
revolog echo film 21
revolog echo film 22
revolog echo film 23

Ürün listesinde “En son filmimizle yepyeni bir görsel heyecan deneyimini yaşayın” yazıyor. “İster güneş ışığında ister düşük ışıkta çekim yapıyor olun, Echo, fotoğrafçılığınıza dinamik ve beklenmedik bir dokunuş getiriyor; denemeyi ve yaratıcı sınırları zorlamayı sevenler için mükemmel.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.