Ekipmanlar

Bu Minik Su Geçirmez Kamera Tek Şarjla 50.000 Fotoğraf Çekiyor

İlk bakışta Photon kamera biraz aksiyon kamerasına benziyor. Ancak minik kamera bir yere yerleştirilip yalnız bırakılmaya daha uygundur.

Photon’un arkasındaki şirket Toaster, Photon’un pil ömrünün “yıllarla ölçüldüğünü” söylüyor. Kamera, tek şarjla en az 50.000 fotoğraf kaydedebiliyor ancak dahili deposunda yalnızca 20.197 fotoğraf depolayabiliyor. Depolama alanı dolduğunda cihaz en eski dosyaların üzerine yazmaya başlayacaktır.

Kamerada ayrıca Bluetooth, Wi-Fi ve hücresel bağlantı bulunmuyor, bu nedenle fotoğrafların doğrudan cihazdan çekilmesi gerekiyor. Toaster, fotoğraflara yalnızca doğrudan fiziksel erişimle ulaşılabildiğinden bunun Photon’u “hacklenemez” hale getirdiğini söylüyor.

Bu Minik Su Geçirmez Kamera Tek Şarjla 50.000 Fotoğraf Çekiyor

Photon, bir yere yerleştirildiğinde belirli zamanlarda veya belirli tarihlerde otomatik olarak fotoğraf çekebiliyor; bu da onu “hızlandırılmış fotoğrafçılık için mükemmel” kılıyor. Ayrıca hareket tabanlı yakalamaya da ayarlanabilir. Açık kaynaklı bir proje olması sayesinde donanım ve yazılım açısından insanların Photon’u kullanabileceği yollar aslında sonsuzdur.

photon transfer 1

Teknik özelliklerine gelince, küçük kameranın 130 derecelik görüş alanına sahip yerleşik bir merceği var ve 2.304 x 1.296 piksel boyutunda, yani yaklaşık üç megapiksele denk gelen fotoğraflar çekiyor. Bu çok fazla bir çözünürlük değil, ancak kamera en azından RAW görüntüleri kaydedebiliyor. Görüş alanını 90 dereceye düşüren bir kırpmayla da olsa video kaydedebilir. Kameranın hareket algılama aralığı beş metreye kadardır (16 feet’in üzerinde).

photon camera size

Kamera işlenmiş alüminyum kullanılarak üretilmiştir ve AirPods kasasından daha küçüktür. Özellikle kamera 47 x 36 x 31 milimetredir (1,85 x 1,4 x 1,2 inç). Foton yağmura dayanabilir, dolayısıyla dışarıda bırakılabilir, ancak suya batmaya karşı dayanıklı değildir. 0 ila 50 santigrat derece (32 ila 122 Fahrenheit) arasında çalışabilir.

Ekmek kızartma makinesi, Photon’un mevcut yetenekleri hakkında birkaç uyarıda bulunuyor. Şirket, kameranın düşük ışık performansının “devam eden bir çalışma” olduğunu ve bunun gelecekteki bir yazılım güncellemesinde ele alınacağını umduğunu söylüyor. Dahası, hareket sensörü camın içinden çalışmıyor ve hareket algılama algoritması şu anda çok hassas, dolayısıyla hareketli bitki örtüsü kamerayı tetikleyebiliyor. Bu “olabilir”, gelecekte hareket hassasiyeti üzerinde kullanıcı kontrolü sağlanarak değiştirilebilir.

photon transfer 2

Yazılımdan bahsetmişken Photon, ücretsiz olan ve uygulama içi satın alma işlemi olmayan macOS yazılımı Photon Transfer ile çalışır. Photon kameranın kendisi artık doğrudan Toaster’dan 200 $ karşılığında satın alınabiliyor. Herkese uygun bir kamera olmasa da Photon en azından ilginç ve yeni bir ürün.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.