Haberler

Canon’un bir sonraki kamerası BUGÜN piyasaya çıkıyor!

Canon, BUGÜN duyurulacak en yeni fotoğraf makinesinin tanıtımını yapmaya başladı!

Canon bugün 15:00 EDT / 20:00 BST / 05:00 AEST’te yayınlanan bir etkinlikte yeni kamerasını tanıtıyor. 

Video aşağıya eklenmiştir, böylece lansmanı gerçekleşirken izleyebilirsiniz.

Çevrimiçi olarak yayınlanan ilk teaser görüntüsünün ardından, etkinlik videosunun yeni ön izleme görüntüsü, kameranın daha geniş bir görüntüsünü sunuyor; ancak yine de onu tanımlanamaz hale getiriyor. 

Bunun ne olduğuna dair spekülasyonumu aşağıda okuyabilirsiniz; haklı olup olmadığımı bugün ilerleyen saatlerde göreceğiz!

Canon, 5 Haziran Çarşamba günü sosyal medya kanallarında paylaşılan bir görüntüyle yeni bir fotoğraf makinesinin duyurusunu yapıyor. 

Bu tanıtım , şirketin amiral gemisi profesyonel kamerası Canon EOS R1‘in geliştirilme duyurusundan sadece birkaç hafta sonra geldi. Ancak Canon EOS R5‘in halefi hakkındaki yaygın spekülasyonlara rağmen bu haftaki duyuru bir sinema kamerası için olacak gibi görünüyor. 

Teaser görüntüsü yeni kamera hakkında çok az şey ortaya koyuyor ancak bize onun ne olacağına dair bazı önemli ipuçları veriyor.

Açıkçası anahtar, bunun bir Cinema EOS ürünü olduğunu gösteren kırmızı “C” logosudur. En azından son iki yıldır yeni bir Cinema EOS kamera alacağımıza dair  kamera söylentileri duyuyorum, bu yüzden bu çok büyük bir sürpriz değil.

Bir diğer önemli nokta ise montajın üst kısmındaki kırmızı mercek işaretinin şeklidir. Gölgelerle örtülmesine rağmen bunun uzun bir kırmızı çizgi olduğunu görebilirsiniz; bu, bunun EF yuvasından ziyade (kırmızı noktayla gösterilir) RF yuvalı bir kamera olduğunu gösterir. 

Bazı insanlar “Evet öyle ” diyor olsa da , EF montajının sinema endüstrisindeki standartlardan biri olduğunu (PL montajının yanında) hatırlamakta fayda var; bu, Canon’un RF’yi sinema sektörü için meşru bir seçim olarak oluşturma konusunda ciddi olduğunu gösterir. sinematografi (ve elbette EF camını üzerine uyarlamak kolaydır). 

Teaser görselindeki son ipucu vücudun şeklidir. Aşağıdaki mevcut Cinema EOS serisinin şekilleriyle karşılaştırın:  

Canonun bir sonraki kamerasi BUGUN piyasaya cikiyor 001
Soldan sağa Canon EOS C200, EOS C300 Mark III , EOS C500 Mark II , EOS C700, EOS C70 ve EOS R5 C

Gördüğünüz gibi gövde silueti, uzun süredir değiştirileceği söylenen “mevcut” EF montajlı sinema kameraları olan C300 Mark III ve C500 Mark II’ye benziyor. 

Peki hangisi; Super35 C300’ün devamı mı yoksa tam çerçeve C500 mü?

EOS C70, RF gövdesinde etkili bir C300 Mark III’tür ve R5 C, özel bir tam çerçeve sinema kamerası olmaktan ziyade bir hibrittir. Böylece, full-frame 500 ailesinin yeni, ateşli bir üyesine sahip olduğumuzu düşünüyorum. Bu veya tamamen yeni bir model (ilginç bir şekilde, teaser C700’ün dahili mikrofon için deliklerini içeriyor).

Bununla birlikte, teknik özelliklerin yanı sıra, bir başka önemli soru daha varlığını sürdürüyor: Canon, bu yeni fotoğraf makinesini Canon EOS C500 Mark III gibi numaralı bir halef olarak mı piyasaya sürecek, yoksa yeni bir isimlendirme mi sunacak? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.