Haberler

Ricoh’un Yeni Pentax KF DSLR’si, Değiştirilmemiş bir K-70

Ricoh, birkaç küçük değişiklik dışında, 2016’da piyasaya sürülen Pentax K-70 ile hemen hemen aynı olan bir kamera olan Pentax KF DSLR’yi duyurdu.

Pentax KF, ​​K-70’in yerini alacak bir model olarak düşünülmeli, ancak fotoğrafçılar onu kayda değer bir yükseltme olarak görmemeli. Pentax ile yaptığı görüşmelerde şirket, kamerayı oluşturan bazı bileşenlerin artık tedarik edilemediğinden K-70’in aşamalı olarak kullanımdan kaldırıldığını söylüyor. Bu bileşenler, şirketin K-70 adını kullanmaya devam edemediği kadar çok sayıda oldu ve böylece KF doğdu.

Ricoh, kameranın görünümünde ve hissinde herhangi bir değişiklik yapmamış ve sensörde herhangi bir değişiklik yapmamış olsa da, birkaç küçük fark var.

Ricoh'un Yeni Pentax KF DSLR'si, Değiştirilmemiş bir K-70

İlk olarak şirket, arka Değişken Açılı LCD monitör çözünürlüğünü %12,5 artırarak 921.000 noktadan 1.037.000 noktaya çıkardı. Değişiklikler ayrıca biraz farklı bir ağırlıkla sonuçlandı ve KF’yi hiç olmadığı kadar hafif hale getirdi: KF, K-70’in 628 gramına karşı 625 gram ağırlığındaydı. Ricoh, K-70’i çekici kılan hava koşullarına dayanıklılık ve dayanıklılığın, değişikliğe rağmen hiç etkilenmediğini söylüyor.

Pil şarj cihazı, K-70 ile birlikte verilenden farklıdır ve şimdi bir USB’den USB-C’ye bağlantı içerir. Şirket, USB-C kullanan K-3 III’e çok benzediğini söylüyor.

Yazılım tarafında, KF artık üç özel görüntü modu içeriyor. İlki , camgöbeği tonlu maviler, hafif sarılar ve soluk kırmızılarla 1960’lar ve 70’lerdekilere benzer renkler üreten SATOBI olarak adlandırılır . KF ayrıca iki özel baskı görüntü moduyla birlikte gelir: KYUSHU ve KATEN. Bu modlar, Ricoh’un özel resim modu web sayfasındaki “özel sürüm” sekmesinde ayrıntılı olarak açıklanmıştır .

Pentax KF

Son olarak, önceden bir CD ile birlikte verilen kamera için yardımcı yazılım şimdi doğrudan kameraya yükleniyor. Bu, yardımcı yazılımı kameraya dahil eden ilk Pentax DSLR olan K-3 Mark III’ü yansıtıyor. Şirket bunu yaptığını söylüyor çünkü çok az sayıda modern bilgisayar artık CD okuma yeteneğine sahip.

PENTAX KF left LCD

24.24 megapiksel APS-C sensörü, düğmelerin düzeni, hava koşullarına dayanıklılık ve sarsıntı azaltma sistemi dahil olmak üzere KF ile ilgili diğer her şey K-70 ile aynıdır.

Mağaza raflarında kalan tüm K-70 DSLR’ler, KF’nin Kasım ayının sonundan itibaren değiştireceği ve 950 $ olarak fiyatlandırılacağı için var olacak son DSLR’ler arasındadır.

pentax kf special colors

Standart siyah gövdeli kameraya ek olarak, kristal mavisi ve kristal beyazı olmak üzere iki özel baskı renkli model, dünya çapında her biri 900 $ fiyatla 700 adet sınırlı sayıda satışa sunulacak. Bunlar da Kasım ayının sonlarında, ancak yalnızca doğrudan Ricoh’un web sitesinden sunulacaktır .

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.