Haberler

Photokina 2019 İptal Edildi: Senelik Şov 2020’de Devam Edecek…

Photokina, 2018 yılında başlayacak bienal fotoğraf fuarının (dünyanın en büyük)  yıllık bir etkinlik şekline dönüştürüldüğünü duyurdu.

Etkinlik ayrıca eylül ayından mayıs ayına alınıyor. Mayıs 2019’dan bu yana Eylül 2018’deki son gösteriden sadece 7 ay sonra, organizatörler 2019 gösterisini iptal etmeye ve yeni programı 2020’de başlatmaya karar verdiler.

İptal, Photokina ana sayfasında ve bir basın açıklamasında duyuruldu.

homepageannouncement

Duyuruda, “Açıklanan yıllık döngünün başlamasının bir yıl kadar ertelenmesi kararı, tüm katılımcılara fotokina için yeni konseptin daha da geliştirilmesi ve katılımcıların ve ziyaretçilerin yeni hedef gruplara katılmalarına olanak sağlamak amacıyla, duyuru, fotoğrafçılık ve görüntüleme endüstrisi için küresel bir platform olarak, ” deniliyor.

Photokina 2018, 127 ülkeden 180.000 ziyaretçiyle “beklentileri aştı” diyen organizatörler, bunun “onları bir sonraki etkinlik için çok yüksek bir seviyeye hazırlanmalarına” yol açtığını belirtti.

Photokina’nın kavramsal sponsoru CEO’su Rainer Führes “Photokina’nın kavramsal sponsoru” diyor, “Bu nedenle, Mayıs 2019’da yedi aydan fazla bir süre sonra, fotokina 2018’i tanımlayan aynı hevesli ortamı yaratabileceğiz” diyor. “Bu yüzden planlanan yıllık döngüyü 2020’de başlatmaya karar verdik.”

1950’de Almanya’nın Köln kentindeki ilk gösterisinden sonra, iki yılda bir düzenlenen Photokina, dünyanın önde gelen fotoğraf ve görüntüleme fuarı olarak kendini kanıtlamıştı. En iyi kamera markaları, etkiyi en üst düzeye çıkarmak ve ulaşmak için, gösteriden kısa bir süre önce veya önce en son ürün duyurularını programlıyor.

Yeni yıllık şovun, her bir gösterim için daha fazla hipe ve ilgi çekmeye devam edip etmeyeceği ve Photokina’nın sektördeki yerini koruyup koruyamayacağı belirsizliğini koruyor.

Fuji Rumours‘a göre, “Eylül ayında Photokina 2018, sonuncusu oldu. “Photokina daha küçük bir bölgesel gösteriye dönüşecek. Ve geçmişte Fujifilm (ve diğer şirketler) Photokina’ya yakın büyük bir organizasyon düzenlerken, gelecekte böyle olmayacak.

“Etkinliğin büyüklüğü nedeniyle, harikaydı. Rütbe ve isim olan herkes oradaydı ve en son ve en iyi ekipman fotokinada piyasaya sürüldü. Bu büyüklük kaçınılmaz olarak şimdi kaybolacak. ”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu