Haberler

Sony A7R V önümüzdeki hafta geliyor!

Sony, 26 Ekim’de yüksek çözünürlüklü Sony A7R V’yi duyurmaya hazır görünüyor ve 8K video da dahil olmak üzere teknik özellikleri sızdırıldı…

En son söylentiler, Sony A7R V’nin önümüzdeki hafta 26 Ekim’de duyurulacağını gösteriyor. Kamera, önceki modelle aynı görüntü sensörüne sahip olacak olsa da, yeni bir işlemci ve AI derin öğrenme özelliğine sahip yeni otomatik odaklama sistemi ile geleceği söyleniyor. . 

Sony A7R V’nin görünüşe göre Sony A7R IV ile aynı 61MP sensöre sahip olması şaşırtıcı olsa da, büyük haber şu ki, bir kırpma ile de olsa 8K video kapasitesine sahip görünüyor.

Mirrorless Rumors‘ta yayınlanan sızdırılmış özelliklere göre, Sony A7R V, tam sensör okumasını kullanan 24p’de kırpılmış 8K video ve 60p ve 24p’de 4K video çekebilecek.

Görünüşe göre Sony A7S III‘te bulunan aynı soğutucuya sahip olacak, aşırı ısınmadan 30 dakikaya kadar 8K kayıt yapmasını sağlar. Ayrıca Sony FX9 gibi şirketin profesyonel sınıf sinema kameralarında bulunan Sony’nin Cinetone resim profiline de sahip olacak.. 

Sensör aynı olsa da, 8K yükseltmesi ve diğer kamera geliştirmelerinin arkasındaki güç, yepyeni bir işlemci tarafından mümkün hale getirildi. Bu güncellemeler arasında, derin öğrenme AI tarafından desteklenen yeni bir otomatik odaklama sistemi yer alıyor.

Bir başka heyecan verici yükseltme, önceki modeldeki sadece 5.5’e kıyasla, iddia edilen 8 duraklı vücut içi görüntü sabitleme şeklinde gelir. R serisi kameralar çok daha fazla çözünürlüğe ihtiyaç duyan fotoğrafçılara yönelik olsa da, eklenen video özellikleri bu kamerayı megapikselden ödün vermeden daha fazla video çekmek isteyenler için son derece arzu edilen bir seçenek haline getiriyor. 

Gövdenin kendisi Sony A7 IV arasında bir yere sığıyor ve A7S III ve tamamen eklemli bir LCD ekrandan yararlanıyor – A7R serisinde bir kameraya sahip ilk kamera. 

Sony A7R V önümüzdeki hafta geliyor!

26 Ekim’de Sony yeni A7rV’yi duyuracak. Sony A7rV özellikleri:

  • Aynı 61MP sensör, çünkü tüm güç yeni işlemciye gidiyor.
  • AI derin öğrenme ile TAMAMEN Yeni Otomatik Odaklama sistemi
  • 8k 24p (kırpılmış)
  • 4k60p 4k24p (tam okuma)
  • Sony A7sIII’nin ısı emici tasarımı (aşırı ısınma olmadan 30 dakikaya kadar 8K kayıt)
  • S sineton mevcuttur
  • 8 durak IBIS
  • Hareket düzeltmeli yeni Pixelshift işlevi
  • Tam eklemli LCD ekran
  • Gövde, Sony A7sIII ve Sony A7IV arasında bir karışım gibi görünüyor.

Sony A7R V’deki yükseltmeler tekerleği yeniden icat etmemiş olsa da, onu daha da arzu edilen bir kamera haline getirdiler, ancak bunun bir bedeli olacak. Sony A7R IV’ün orijinal RRP’si 3.500 $ / 3.500 £ / 5.699 AU $ idi, bu nedenle A7R V’nin bu civarında olmasını bekleyebiliriz – biraz daha fazla değilse.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.