Sergiler

Rüya Şehir Prag – Alahattin Kanlıoğlu

Alahattin Kanlıoğlu‘nun son kişisel sergisi “Rüya Şehir PragAydın Hüseyin Kolay Kültür ve Sanatevi’nde 27 Ocak 2023 Cuma günü saat izleyicisi ile buluşuyor.

Rüya Şehir Prag - Alahattin Kanlıoğlu

Sergi Prag da çekilmiş 36 adet 40×60 siyah beyaz kanvas basılmış fotoğraftan oluşuyor. Açılış sonrası sanatçının başka işlerini de içeren bir sunum söyleşi etkinliği olacak ve bir ay süre ile sergi 27 Şubat 2023 tarihine kadar gezilebilecek.

Prag20 min

Alahattin Kanlıoğlu Kimdir?

5 Nisan 1973 tarihinde İzmir Türkiye’de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini İzmir’de tamamlayan Alahattin Kanlıoğlu Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Meslek Yüksekokulu Makine Resim Konstürüksiyon bölümünden 1993 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden 1998 yılında mezun oldu. Aynı yıl Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü, Fotoğraf ve Grafik Anabilim dalında Araştırma Görevlisi olarak görev yapmaya başladı.

Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitü’sünde “17 Ağustos 1999 Marmara Depreminden Sonra Türk Gazetelerinde Kamuoyu Oluşturmak Açısından Fotoğraf Kullanımı” isimli teziyle 2002 yılında yüksek lisansını, “Tüketim Kültürünün Arzu Nesnesi Olarak Bedenin Metalaştırılmasında Fotoğrafın Rolü” isimli teziyle de 2012 yılında yine aynı enstitüde doktorasını tamamladı. 2013 yılında Yardımcı Doçent Doktor unvanını aldı. Halen Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Doktor Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.  

Alahattin Kanlıoğlu’nun İletişim ve fotoğraf alanında yayınlanmış bilimsel çalışmaları, ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarından kazanılmış olan çok sayıda ödül ve sergilemeleri, ulusal ve uluslararası karma ve kişisel fotoğraf sergileri, fotoğraf kursları, jüri üyelikleri, söyleşileri, gösterileri ve work-shop çalışmaları bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.