Kütüphane

Temel Model Mac Studio, Fotoğrafçılar için Neden Mükemmel Bir Seçenektir?

Apple’ın yeni M1 Ultra çipi ile yeni duyurulan Mac Studio’su bir dev gibi görünüyor, ancak hemen hemen hiçbir fotoğrafçının bu tür bir güce ihtiyacı olmayacak. Temel model Mac Studio daha iyi bir seçimdir ve piyasadaki yeni bir bilgisayar için en iyi anlaşma olabilir.

M1 Ultra’ya İhtiyacınız Yok

Apple‘ın M1 çipi zaten bir harika, ancak geçen yıl duyurulan M1 Pro veya M1 Max’e kadar güçlendirilmiş, küçücük bir şasiye yerleştirilmiş kayda değer miktarda güç sağlıyor.

O zamanlar, bir M1 makinesine sahip olan hiçbir fotoğrafçının gerçekten Apple’ın en büyük ve en iyisine yükseltme yapması gerektiğini düşünmüyorduk. Daha akıllı bir karar, M1 Pro çipli bir MacBook Pro almak ve yükseltme istense bile birkaç yüz dolar tasarruf etmek olurdu.

Mac Studio, Fotoğrafçılar için Neden Mükemmel Bir Seçenektir?

Şimdi Apple’ın yeni Mac Studio’su ile benzer bir strateji önereceğiz. Yeni M1 Ultra çipini henüz test etmemiş olsak da , sağlamasını beklediğimiz performans kazanımları, herhangi bir fotoğrafçının önümüzdeki birkaç yıl için makul bir şekilde ihtiyaç duyabileceğinden çok daha fazla olacak – M1 Max, belirtildiği gibi zaten aşırıya kaçmış durumda.

Photoshop ve Lightroom, büyük ölçüde CPU performansına güveniyor ve orada bazı faydalar sağlayan bazı GPU hızlandırma varken, fotoğraf düzenleme için GPU’yu yükseltmek için tomarlarca para harcamak, paranın en iyi kullanımı gibi görünmeyecek. CPU, M1 Ultra’da onunla birlikte bir destek alır.

Blender’da karmaşık görevler yürütmediğiniz veya ciddi 3D animasyon çalışmaları yapmadığınız sürece, M1 Max Lightroom, Photoshop ve Premiere’de düzenlemeyi gelecek yıllar boyunca sorunsuz ve keyifli bir deneyim haline getirecek. Apple’ın ürettiği en yüksek teknik özelliklere sahip bilgisayarı kullanmak daha hızlı olacak mı? Elbette, ama bu azalan bir getiri meselesi. Performanstaki artışın ek maliyeti kazandığını görmeyeceksiniz.

Bir Mac Studio’ya ne kadar harcayabileceğinizi gösteren manşetler var , ama ben sonuçtan çok mutlu olmak için ne kadar az harcamanız gerektiği konusunda daha fazla endişelenmeniz gerektiğini savunmak için buradayım. M1 Ultra, istediğiniz parlak yeni şey olsa da, ihtiyacınız olan bir şey değil .

Bugün Bilgi İşlemde En İyi Anlaşma

Hayır, M1 Max ve 10 çekirdekli CPU’su, 24 çekirdekli GPU’su ve 16 çekirdekli sinir motoruyla birlikte 32 GB birleşik belleği olan temel model Mac Studio, çoğu fotoğrafçılık iş akışını desteklemek için yeterli makine olacaktır. Halihazırda iMac olmayan bir masaüstü bilgisayarınız varsa, muhtemelen bir monitörünüz de vardır. Bu, sadece 2.000$’lık utangaç için mükemmel bir masaüstü düzenleme makinesi alabileceğiniz anlamına gelir. Bu fiyata, özellikle büyük bir 512 GB dahili depolama dahil değildir, ancak çoğu fotoğrafçı, bilgisayardaki alanın programlar için ayrılabilmesi için yine de harici sabit diskleri (bir RAID dizisi ve birden çok yedekleme kullanıyorsunuz, değil mi?) çalıştırmalıdır.

Apple Mac Studio front

32 çekirdekli GPU yükseltmesi için 200 dolar daha ve birleşik belleği 64 GB’a iki katına çıkarmak için 400 dolar daha artırmanız gerekecek, ancak bu kadar. 512 GB’ın yeterli depolama kapasitesi olmadığını düşünüyorsanız, 1 TB’a yükseltme 200 dolardan çok da kötü değil.

Apple Mac Studio back

Sadece temel modele ihtiyacınız olduğunu savunuyorum, ancak biraz savurganlık yapıp tüm temelleri kapsasak bile, minimum güç tüketimi vaat eden son derece güçlü, küçük, kompakt ve sessiz bir masaüstü bilgisayar için hala sadece 2.800 dolar harcamayı düşünüyoruz. Bu , günümüzün bilgi işlem pazarında hala öfkeli bir anlaşma. Bunu güzel, doğru renklere sahip bir monitörle eşleştirin ve altın değerindesiniz.

Bilgi işlem alanındaki diğer seçeneklerle karşılaştırıldığında, bunu yenmek gerçekten çok zor olacak.

Apple Launches the Super Powered Mac Studio and Studio Display

Apple bilgisayarları gerçekten sevmiyorsanız veya oyun oynamaya büyük bir prim vermiyorsanız (Mac’te oyun oynamak hala harika değil), PC alanında daha azına daha fazla ödemeyi mantıklı hale getirmek zordur.

Fotoğrafçılar, eğer fotoğraf düzenleme (ve hatta video düzenleme) yeni bir makineye geçmek için birincil nedeninizse, Mac Studio bugün bilgisayar kullanımında büyük olasılıkla en iyi anlaşmadır. Apple bugünlerde sadece harika bilgisayarlar yapmıyor, şirket bunu büyük bir prim istemeden yapıyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu