Podcast

Yapay Zeka Destekli Görüntü Jeneratörleri Fotomuhabirliği ve Belgesel Fotoğrafı Nasıl Etkileyecek?

Yapay zeka destekli görüntü jeneratörleriyle üretilen görseller aldı başını gidiyor. Bu jeneratörler hızla geliştirilerek mevcut handikapları da hızla gideriliyor. Öyle ki belki de birkaç yıl içinde bu jeneratörler aracılığıyla üretilen bir görseli, gerçek bir fotoğraftan ayırt bile edemeyeceğiz. Bu da fotoğrafın zaten yara almış olan “gerçeğin temsili” rolünü daha da derinden etkileyecek. İşte bu durumu vurgulamak ve farkındalık yaratmak adına bu bölümde; yapay zeka destekli görüntü jeneratörlerinin fotomuhabirliği ve belgesel fotoğrafı nasıl etkileyeceği üzerine düşüncelerimi sizlerle paylaştım.


Yapay Zeka Destekli Görüntü Jeneratörleri Fotomuhabirliği ve Belgesel Fotoğrafı Nasıl Etkileyecek?

Fotoğrafçı Cenk Mirat Pekcanattı’nın fotoğrafa dair sesli düşüncelerini paylaştığı bu podcast, ülke fotoğrafına yepyeni bir soluk getirmeyi ve benzer üretimler için ilham kaynağı olmayı hedefliyor. Fotoğrafın tekniğinden ziyade felsefe, kuram ve etiği üzerine odaklanan bu podcast büyüyünce periyodik olarak yayımlanmayı hayal ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.