The Best DSLR Cameras in 2021 header
Satın Alma Rehberi

2021’in En İyi DSLR Fotoğraf Makineleri

Son yıllarda aynasız kameraların popülaritesinin arttığını görürken, DSLR fotoğraf makineleri hala birçok fotoğrafçının ticaret araçlarında bir yer tutuyor. Yine de, özellikle profesyonel fotoğrafçılar için, onları birinci sınıf seçimler haline getiren çeşitli avantajlarla birlikte gelirler. Bunlar arasında optik vizör avantajları, daha iyi ergonomi, daha uzun ömürlü piller ve daha geniş lens seçimi bulunur.

Giderek daha fazla DSLR daha ucuz hale geliyor ve bu da onları aynasız fotoğraf makinelerine kıyasla fotoğrafçılığa girmek için daha uygun maliyetli hale getiriyor.

Bununla birlikte, oldukça iyi fırsatlar olarak sunulan gerçekten inanılmaz kameralar var. Bununla birlikte, sizin için en iyi DSLR’nin bütçenize ve bir kamera ile ne çekmek istediğinize bağlı olduğunu unutmayın. DSLR almaya karar verdiyseniz ancak hangi modeli alacağınızdan henüz emin değilseniz, sizin için seçenekleri daralttık.

Ne Arıyoruz

Basitçe söylemek gerekirse, DSLR’leri mevcut en iyi fiyat noktalarında hala harika araçlar yapan en iyi özellik kombinasyonunu taşıyan modellere dikkat çekmek istedik. Örneğin, DSLR’ler aynasız kameralardan açıkça daha büyüktür, ancak birçok fotoğrafçı bunları tutmanın daha rahat olduğunu fark eder.

Ayrıca hangi modellerin otomatik odaklama, düşük ışık performansı ve video yeteneklerini daha popüler aynasız benzerleriyle eşit veya daha iyi seviyede tutmaya devam ettiğini görmek istiyoruz.

Her zaman olduğu gibi, yeni başlayanlardan profesyonellere kadar her fotoğrafçı için bir şeyler içeren bir seçim yapmak istedik.

Seçimlerimiz aşağıdaki kategorilere girer:

En İyi Genel DSLR: Canon EOS-1D X Mark III

DSLR Fotoğraf Makineleri

2020 Ocak ayının başlarında Canon’un en yeni profesyonel amiral gemisi kamerası olarak piyasaya sürülen EOS-1D X Mark III , hem fotoğraf hem de video çekimi için önceki modelden kayda değer bir sıçrama yapmakla övündü.

Bu tam çerçeve DSLR, Dual Pixel AF’ye sahip güncellenmiş bir 20,1 MP CMOS sensör, yeni bir DIGIC X görüntü işlemcisi, daha az titreşim ve karartma için yeni bir ayna sürücü mekanizması, inanılmaz derecede hızlı sürekli çekim hızları (optik kullanarak 16 fps’ye kadar) ile donatılmıştır. vizör ve Canlı Görüntüde 20 fps), makine öğrenimi kullanan AF konu tanıma, 191’e kadar AF noktası (OVF) ile geliştirilmiş Canlı Görünüm ve vizör AF sistemleri ve çift CFExpress kart yuvası. Video tarafında 5.5K / 60p 12-bit RAW video kaydı, kırpılmamış 4K / 60p 4: 2: 2 10-bit H.265 / HEVC kaydı ve HEIF 10-bit kaydı var.

Bu gibi özelliklerle, çok yönlü EOS-1D X Mark III’ü çok çeşitli fotoğrafçıların, özellikle de spor, vahşi yaşam ve etkinliklerde çekim yapan profesyonel fotoğrafçıların elinde görmek kolaydır. Gövde önceki modellerle aynı olduğundan, uzun süredir Canon fotoğrafçıları zaten aşina oldukları kontrollere sahip bir fotoğraf makinesini kullanmaktan memnuniyet duyacaklar. İki CFExpress kart yuvası, görüntülerini bir yerine son derece hızlı iki kartta bulundurmayı tercih edenler için de kullanışlıdır.

Bazıları , Nikon’un profesyonel spor fotoğrafçılığı için en son ve en büyük teklifi olan D6‘nın bu kategori için bir yarışmacı olabileceğini söyleyebilir . Bununla birlikte, 1D X Mark III, onu pek çok kategoride, özellikle de sürekli çekim hızı, canlı görüntü otomatik odaklama, esasen 1000 çekimlik sınırsız ara belleğe alma ve video yetenekleri ile geride bırakıyor. 1D X Mark III’ün Dual Pixel CMOS AF sistemi, D6’nın çok daha yavaş kontrast algılamalı otomatik odaklamasına kıyasla konuları daha doğru bir şekilde izleyebilir ve daha hassas otomatik otomatik odak elde edebilir. Video çekimine gelince, 1 DX Mark III daha fazla video özelliği ile D6’yı süpürür.

Çoğu Kişi için En İyi DSLR: Canon EOS 90D

2021'in En İyi DSLR Fotoğraf Makineleri

Piyasaya sürüldüğünden bir buçuk yıl sonra, orta sınıf Canon EOS 90D , tüketiciler için hala iyi ve uygun fiyatlı bir DSLR. 1.6x kırpma ile 32.5 megapiksel APS-C CMOS sensör, DIGIC 8 görüntü işlemcisi, 3 inç Değişken açılı LCD dokunmatik ekran,% 100 kapsama alanı optik vizör ve bir AF joystick ile donatılmıştır. Temel özellikler arasında 45 çapraz tip AF noktasına sahip Dual Pixel CMOS AF sistemi, 11 fps’ye kadar sürekli çekim ve Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı bulunur. Video çekmeye gelince, EOS 90D, kırpılmamış UHD 4K 30p ve Full HD 120p çekim yapabilir.

Bunlar, çeşitli fotoğrafçılık türleriyle uğraşan çoğu tüketici için yeterli olması gereken özelliklerden sadece birkaçıdır. EOS 90D, özellikle Canon’un harika portre lensleri yelpazesiyle portre çekimine girmek isteyenler için iyi bir seçimdir. Yüz Algılama AF ve Göz Algılama AF, keskin odaklanmış portrelerde de yardımcı olacaktır. Hava sızdırmazlığına da sahip olduğu için seyahat ve manzara fotoğrafçılığı için de harikadır. Bu arada, 100-25.600 ISO aralığı ve -3 EV’ye kadar düşük çalışma aralığı, düşük ışıkta doğru otomatik netlemeye izin verir. Kit lens vasat olsa da, yapmak istediğiniz fotoğrafçılık için daha yetenekli camla eşleştirebilir ve mükemmel sonuçlar elde edersiniz.

Çoğu Profesyonel için En İyi DSLR: Nikon D850

2021'in En İyi DSLR Fotoğraf Makineleri

İken Nikon D850 zaten neredeyse dört yaşında, bu tam kare DSLR profesyonel fotoğrafçılar için yetenekli bir araçtır kalır. 46 MP arkadan aydınlatmalı CMOS sensör, AE / AF ile 7 fps sürekli çekim modu, 153 noktalı AF sistemi, 3,2 ”eğilebilir dokunmatik ekran, aydınlatmalı kontroller ve gelişmiş zaman atlama özelliklerine sahiptir. Video çekimi için, 30p’ye kadar tam genişlikte UHD 4K yakalama, 120p’ye kadar 1080 video ve kamera içi 4K timelapse video oluşturma özelliklerine sahiptir. Daha ince bir form, daha iyi kavrama ve sözde iyileştirilmiş hava sızdırmazlığı sunan bu model, çeşitli koşullarda daha iyi kullanım ve dayanıklılık vaat ediyor.

Profesyonel fotoğrafçıların farklı ışık koşullarıyla başa çıkma konusunda da becerikli olmaları gerekecek ve bu model buna hazır. Arkadan aydınlatmalı sensör, gelişmiş düşük ışık performansı ve kenarlara yakın görüntü kalitesi sağlar. D810’da olduğu gibi, D850 de parlak koşullarda daha iyi fotoğraflar ve daha geniş bir dinamik aralık için ISO 64 moduna sahiptir. Tüm bunlara, Nikon’un amiral gemisi spor DSLR’si olan D5’in tüm AF yeteneklerini ekleyin ve çok çeşitli profesyonel uygulamalar için çok yetenekli bir kameranız var.

Ekim 2020’deki 500 dolarlık fiyat düşüşü, D850’yi tam çerçeve profesyonel bir DSLR almak isteyenler için daha da uygun bir seçenek haline getirdi.

Şimdi, bazılarınız Canon 5D Mark IV’ün faturaya daha iyi uyduğunu söyleyebilir. Bununla birlikte, şirketin son 5 serisi DSLR’si, zayıf video özellikleri ve ezici dinamik aralığı ile aslında genel bir hayal kırıklığıydı. Bir Canon atıcının teorik olarak bir Mark III’e yükseltmesi iyi olsa da, Canon’un aynasız tekliflerine geçmek, parayı piyasaya sürüldüğü zamanın gerisinde olan bir DSLR’ye harcamaktan daha akıllıca olurdu. Profesyonel düzeydeki tüm DSLR’ler arasında DSLR nesillerinin en zayıfıydı.

Yeni Başlayanlar İçin En İyi DSLR: Canon EOS 250D

2021'in En İyi DSLR Fotoğraf Makineleri
2021'in En İyi DSLR Fotoğraf Makineleri 9

Fotoğrafçılığa daha yeni başlayanlar için, iki yaşındaki Canon EOS 250D bir akıllı telefon kamerasından iyi bir sıçrama olacaktır. Bu ultra kompakt DSLR kamera, ipleri öğrenmek için ihtiyacınız olan tüm özelliklerle birlikte gelir: 24 megapiksel APS-C sensör, hızlı Dual Pixel sensör üzerinde otomatik odaklama, ikincil 9 noktalı otomatik odaklama sistemine sahip optik vizör, tamamen eklemli bir dokunmatik ekran, 4K video kaydı (1,7 kat kırpma ile de olsa), fotoğrafları aktarmak için Bluetooth bağlantısına sahip WiFi ve optik vizörü kullanırken 1.070 çekime kadar pil ömrü (Çift Piksel AF ile canlı görüntü kullanılırken 320 çekim).

Harika fotoğraflar üreten 24 megapiksel APS-C kameralarla dolu bir alanda, Rebel SL3’ü aynı görüntü kalitesini sunan daha popüler aynasız modellerden daha iyi bir seçim yapan nedir? Temelde mükemmel, başlangıç ​​dostu “kılavuzlu” mod ve optik vizör tercihi. Kılavuz modunu kullanarak, yeni başlayanlar uygun bir pozlamayı neyin oluşturduğu konusunda daha iyi bir fikre sahip olacaklar. Optik vizör, bu özelliğin yanında harika çalışıyor çünkü ekranda esas olarak sadece kılavuz moduna sahip olabiliyorsunuz ve ardından çekiminizi vizörden oluşturup çekebiliyorsunuz. Bunu elektronik vizöre sahip aynasız kameralarla yapamazsınız, çünkü hem ekran hem de vizör size yalnızca sahnenizin canlı görüntüsünü gösterecektir.

En İyi Kompakt DSLR: Pentax K-3 Mark III

2021'in En İyi DSLR Fotoğraf Makineleri

Yeni duyurulan Pentax K-3 Mark III , önceki yinelemeden önemli güncellemeleri için kompakt DSLR hayranlarının radarındaydı. Dengeli 25,7 megapiksel arkadan aydınlatmalı CMOS sensör, 1,05x büyütme ve göz algılama AF’ye sahip yeni bir optik vizör ve 12 fps’ye kadar sağlayan yeni bir deklanşör mekanizması gibi ana bileşenlerinin çoğu tamamen yükseltildi veya değiştirildi. devamlı atış. Gövde içi sabitleme sistemi artık K-montajlı bir kamerada görülen en yüksek seviye olan 5.5 EV’lik düzeltmeye sahip. Tamamen yeni SAFOX 13 AF modülü, 25 çapraz tip içeren 101 AF noktası ile önceki versiyona göre daha geniş bir çerçeve kapsamına sahiptir. Ricoh’a göre K-3 Mark III, makine öğrenimi sayesinde artık daha iyi bir AF izleme performansına sahip.

Peki Ricoh’un yeni amiral gemisi APS-C DSLR’yi göz önünde bulundurmak için ne yapıyor? Yüksek ISO çekimi açısından tam çerçeve sensörlü kameralarla rekabet edebilir. Pentax DSLR’leri yoğun bir şekilde kullandıysanız, ilk incelemeler, ele nasıl oturduğundan, ne kadar hızlı çalıştığına kadar, onunla kendinizi evinizde hissedeceğinizi söylüyor. Pentax’lıysanız, bu kompakt model muhtemelen beklediğiniz teknik güncellemeleri taşır.

Daha fazlası : İnceleme: Pentax K-3 III DSLR Teknolojisinin Bitmiş Olmaktan Uzak Olduğunu Kanıtlıyor

Spor için En İyi DSLR: Nikon D500

2021'in En İyi DSLR Fotoğraf Makineleri

Daha önce bahsedilen diğer profesyonel DSLR modelleri kesinlikle bir spor fotoğrafçısına hizmet edecektir. Başka bir seçeneğe sahip olmak istiyorsanız, beş yaşındaki Nikon D500 de bu aksiyon çekimlerini yakalamak için iyi iş çıkaracaktır. Bu üst düzey, yarı profesyonel kırpma sensörü DSLR, yeni bir 20,9 megapiksel CMOS sensör, Nikon’un yeni bir AF noktası seçicili profesyonel AF sistemi, 10 fps sürekli çekim, geniş bir optik vizör ve eğilebilir bir dokunmatik ekrana sahiptir. Ayrıca, profesyonel düzeyde Nikon D5’in 153 noktalı faz algılamalı otomatik odaklama dizisini ve EXPEED 5 işlemcisini miras alarak en iyi performans, hassasiyet ve düşük ışık yetenekleri dengesini kullanmasına izin verdi.

Üretimi durdurulan D5, daha büyük sensörü nedeniyle görüntüleme yetenekleri söz konusu olduğunda üstünlüğe sahip olabilir. Bu, bunun yerine biraz kullanılmış bir D5 almayı düşünmenize neden olabilir. Yine de D500, gelişmiş DSLR kullanıcıları için bir dizi başka özellik ile bunu telafi ediyor. Bunlar arasında yerleşik WiFi ve Bluetooth bağlantısı, daha esnek çekim için eğimli arka ekran, daha yüksek dinamik aralık ve tabii ki daha uygun bir fiyat noktası bulunur. D5 gibi, D500 de 2,25x kırpılmasına rağmen 4K UHD videolar çekebilir.

Son zamanlarda herhangi bir yüksek kaliteli Nikon DSLR’niz varsa, bu orta ölçekli fotoğraf makinesi ellerinizde evinizde gibi hissedecek. D5 sizin için çok hantalsa, daha küçük olan D500 harika bir alternatiftir. Hafif, hava koşullarına dayanıklı gövdesi, iyi yerleştirilmiş kontrolleri ve ergonomisi ile sizinle aksiyonu kovalamaya hazır yetenekli bir kameraya sahip olacaksınız.

En İyi Bang-For-Your-Buck DSLR: Nikon D780

2021'in En İyi DSLR Fotoğraf Makineleri

Nikon D750, birçok kişi tarafından şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı DSLR fotoğraf makinelerinden biri olarak kabul ediliyor. Halefi D780 onun izinden gidiyor ama daha yetenekli hale geldi. Hala 24,5 megapiksel sensörü ve 51 noktalı AF sistemini taşıyor, ancak onu özel kılan, içinde çok sayıda aynasız teknolojiye sahip olmasıdır. DSLR’de ilk kez böyle bir kombinasyon görülüyor. Yani aslında, bir DSLR fiyatına sevgili D750’den ve her yönden Nikon Z6’dan en iyi şekilde yararlanıyorsunuz.

D780, şirketin üst düzey DSLR’lerinin özelliklerini daha küçük, daha hafif ve daha ucuz bir gövdede bir araya getiriyor. Arkadan aydınlatmalı tam çerçeve CMOS sensör, maksimum 51200 ISO (204800’e genişletilebilir), tam çözünürlükte 7 fps sürekli çekim (elektronik deklanşör kullanılarak 12 fps) ve Z6’da görülen aynı EXPEED 6 görüntü işlemcisine sahiptir. ve Z7 tam çerçeve aynasız kameralar. Bunlar, daha yüksek hızlar, daha iyi düşük ışık performansı ve daha düşük enerji tüketimi sağlar.

Optik vizöre alışkınsınız, ancak aynı zamanda güvenilir bir canlı görüntü çekimine geçme esnekliği mi istiyorsunuz? D780 size ikisini de verir. Optik vizör, D5 olarak gelişmiş AF algoritmasına sahip 51 noktalı bir AF sistemi kullanır. Canlı görüntüye geçtiğinizde Z6’nın 2.733 noktalı odak düzlemli Hibrit AF sistemini karenin% 90’ında kullanmaya başlayın.

Video çekimine gelince, D780, yine Z6 teknolojisi sayesinde Nikon DSLR’ler arasında en güçlü video özelliklerini taşıyor. Bunlar arasında tam piksel okumalı 40 fps’de tam çerçeve 4K video, N-Log veya HDR destekli 10 bit çıkış ve aralık ölçer bulunur.

Tüm bu özellikler ve daha fazlası, neredeyse her türlü fotoğrafçılıkta kullanabileceğiniz bir DSLR sağlamak için bir araya geliyor. Hava koşullarına dayanıklı gövdesi, USB şarjı ve mükemmel pil ömrü, onu seyahat fotoğrafçılığı için harika bir arkadaş haline getiriyor. Ayrıca, manzara fotoğrafçılığı için yeterince iyi çözünürlüğe ve çok iyi JPEG’lere ve RAW dosyalarına sahiptir.

Vizörden çekim yaparken göz algılama eksikliğini giderebilirseniz, portre ve yaşam tarzı fotoğrafçılığı için performansından memnun kalacaksınız. Tabii ki, bir D750 halefi olarak, düğün fotoğrafçıları için iyi bir eşleşme. Spor fotoğrafçılığı için en hızlı kamera veya sokak fotoğrafçılığı için en sağduyulu kamera olmayabilir, ancak yine de işi hallediyor. En önemlisi, yükseltme yapmak isteyen bir D750 kullanıcısıysanız, bunun için gitmek büyük olasılıkla size en çok fayda sağlayacaktır.