Satın Alma Rehberi

Canon RF Yuvası için En İyi Lensler 2023

En sevdiğimiz video türlerinden biri, izleyicilerimizin kendileri için en iyi ürünlere karar vermelerine yardımcı olmak için satın alma kılavuzlarıdır. Aynı zamanda, neyi seçeceğime dair kişisel tercihlerimi paylaşmam için bir fırsat sunuyor. Bu bölümümüz tamamen Canon RF yuvalı lenslerle ilgili ve size şu kategorilerde favorilerimi sunuyorum: ultra geniş, normal prime, standart zoom, telefoto zoom, portre lensleri ve makrolar.

Ultra Geniş Zoomlar

Ultra geniş lensler, incelemelerimizin bağlamı dışında nadiren kullandığım bir şeydir. Daha fazla astrofotoğrafçılık yapsaydım kesinlikle hızlı ve geniş bir prime yatırım yapardım. Ama ara sıra ultra geniş bir görünüme ihtiyaç duyduğumda, yakınlaştıracağım. Benim seçimim RF 14-35mm f /4 IS L. Hâlâ “L” lens kalitesini alıyorsunuz, ancak daha kompakt ve uygun fiyatlı bir f/4 tasarımıyla. Objektif sağlam, çok yönlüdür ve 14 mm’lik bir odak uzaklığı sağlar, bu da zumda normalden daha geniştir. Bu kolay bir seçim.

Canon RF Yuvası için En İyi Lensler
Canon RF 14-35mm f/4L güçlü ve taşınabilirdir.

Normal Lensler

Herkes ilk başladığında güzel ve basit bir 50 mm normal lens alır. Ve iyi bir nedenle; uygun fiyatlı ve etkilidirler. Normalde her şeyi pratik ve uygun fiyatlı tutmanın savunucusuyum, bu yüzden genellikle basit bir 50 mm f/1.8 lense yönelirim.

RF 50mm F1
Normalde ultra parlak diyafram açıklığına sahip lensleri tercih etmem ama 50 mm f/1.2 olağanüstü geniş açıklık.

Ancak bu sefer alışılmışın dışına çıkıyorum ve 50mm f/1.2 L‘yi öneriyorum . Elbette, abartılı ve hantal, ancak güzel bokeh ve mükemmel netlik açıkken göz ardı edilemeyecek kadar iyi. Çoğu insanın bunun yerine daha makul bir 50 mm lens alması gerektiğini kesinlikle söyleyebilirim. Ancak imkanınız varsa f/1.2 sizi yarı yolda bırakmaz.

BW Maddie 2
Bazen 50 mm f/1,2L’nin sağladığı sığ alan derinliği iyi bir şey olabilir.

Standart Zoomlar

Çoğu insanın yalnızca bir lensi olabilseydi, bu standart bir zoom olurdu. Geniş açıdan telefotoya uzanan bir lensin çok yönlülüğü çoğu fotoğrafçılık için mükemmeldir. Klasik profesyonel 24-70mm F2.8L IS USM‘in çoğu kullanıcı için en iyi premium seçim olacağının tamamen farkındayım. Ancak, 28-70 mm F2L USM‘ye derinden aşık oldum.

Ne kadar ağır olduğunu, ne kadar pahalı olduğunu ve daha sınırlı odak aralığını sevmiyorum. Yine de onu çekimden her çıkardığımda, çektiği fotoğraflara aşık oluyorum. Bokeh muhteşem ve üst düzey portreler için ihtiyacınız olan tek şey bile olabilir. Bu, sığ bir alan derinliğine sahip yıldız veya düşük ışıklı aksiyon lensidir ve bir şansı hak eder.

Guystreet 2
Canon RF 28-70mm f/2L, mimariden portrelere kadar harika bir sokak lensidir. Sadece güçlü kolların olmalı.

Telefoto Zoomlar

Telefoto zoom, şimdiye kadarki en çok kullanılan lenslerden biridir. Spordan manzaraya, portrelere kadar her şeyi yapabilir. Canon, alana hakim profesyonel zumlar yapma konusunda uzun ve köklü bir geleneğe sahiptir. RF lensler bir istisna değildir, ancak yeni aynasız lensler hakkında en çok takdir ettiğim şey ne kadar kompakt olduklarıdır.

70-200 mm F2.8L ISM USM veya F4L versiyonunu seve seve seçerdim . Her ikisi de görsel olarak çarpıcıdır ve kamera çantasına kolayca sığar.

rower 2
Canon RF 70-200mm f/2.8, spor ve aksiyon çekimleri için kullanılabilir.
Ne yazık ki, tele dönüştürücülere izin vermiyor.
RF 70 200mm F4
L serisi 70-200mm’nin f/4 versiyonu neredeyse oyuncak gibi görünüyor.
Yine de beyaz boya işiyle gelen prestiji kesinlikle kazanıyor.

Portre Lensleri

Şimdiye kadarki tüm seçimlerimin birinci sınıf “L” serisi lensler olduğunun farkındayım. Profesyonel bir portre lensi söz konusu olduğunda ise, şiddetle tavsiye edeceğim ilginç bir seçeneğim var. Ultra sığ alan derinliği portresinin abartılı olduğunu düşünüyorum ve insanların yüzlerine daha az değil, daha fazla odaklanmayı tercih ediyorum.

O yüzden benim seçimim 85mm f/2 Macro. Baş-omuz portresinden sadece gözlerin makro çekimine geçmek için çok yönlülüğe sahip kompakt bir lensimiz var. Bu, düğün fotoğrafçıları veya güzel bir gezici lens arayan herkes için de mükemmel bir lenstir. İmajı da sabitlendi ve nispeten uygun fiyatlı.

85mm Portrait
85mm f/2’nin başlığında makro yazdığını biliyorum ama bu aynı zamanda harika bir portre lensi.

Makro Lensler

Makro lenslerden bahsetmişken, favori Canon RF lensim için son seçimim bariz bir seçim. Klasik 100 mm makro lens, aynı zamanda iyi bir portre lensi olmasının yanı sıra, özneyle her zaman makul bir çalışma mesafesi sağlar. Profesyonel bir makro lensin ayırt edici özelliği, 1:1 gerçek boyut oranında makro çekimler yapabilmesidir.

Canon RF 100mm f/2,8 L, daha da iyi bir 1:1,4 oranı sunarak bu standardı kırıyor ve daha da dramatik yakın çekimler vaat ediyor. Yaratıcı görünen bir bokeh efektine girmek istiyorsanız, küresel sapma kontrollerini de kullanabilirsiniz. Yerleşik görüntü sabitleme, çiçekleri ve böcekleri çekerken de çok önemli olan bu kararlılığın korunmasına yardımcı olur.

100 Macro
1:1 büyütme sağlayan profesyonel bir makro lensten daha iyi ne olabilir?
1:1.4 veren profesyonel bir makro lens.

Peki, işte buradasın. Canon RF serisindeki vazgeçilmez lensler için seçimlerim. Bu seçenekler ve ayrıca gitmek isteyebileceğiniz alternatifler hakkında daha fazla bilgi edinmek için videomuzu izleyin. Canon RF lens serisi kesinlikle daha fazla seçenek kullanabilir, ancak bunlarda da bakılmaya değer bazı gerçek cevherler var.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.