Kütüphane

2021’in En İyi Silinmiş Fotoğrafları Kurtarma Yazılımları

Sektör uzmanları, fotoğrafçıların dosyaları yerel olarak harici bir sabit diskte ve bir bulut hizmetiyle yedeklemelerini önermektedir. En iyilerimiz bile bunu her zaman yapmayız, yani hiç istemediğimiz dosyaları silebiliriz veya cihazlarımıza bir şey olursa onları kaybedebiliriz.

Bazı insanlar için dosyaları yedeklemek bile kayıp bir nedendir. Doğal afetler, hatalı cihazlar ve hatta genel sakarlık, fotoğraf dosyalarınızı kaybetmenize neden olabilir.

Daha da kötüsü, fotoğrafları kaybetmek, kolayca değiştirilebilen yazılımları veya dosyaları kaybetmekle aynı şey değildir. Analog fotoğraf taramaları, aile gezileri veya özel günlerin anıları ve hatta kariyeriniz için ihtiyaç duyabileceğiniz vesikalık fotoğraflar kaybolabilir. En kötü senaryolarda, fotoğrafçılar ödeme yapan müşteriler için fotoğrafları ve dosyaları kaybedebilir ve bu da bir işletme için felaket olabilir. Çoğu zaman, bu durumlar size ve koşullarınıza özgüdür.

Ancak, bilgisayarınızdaki, telefonunuzdaki veya tabletinizdeki fotoğrafları kaybettiğinizi varsayalım. Bu durumlarda, cihazınızı profesyonel bir veri kurtarma servisine göndermenin dışında, veri ve fotoğraf kurtarma uygulamaları onları geri almak için en iyi seçeneğinizdir. Teknolojideki yenilikler sayesinde hepsi kaybolmayabilir! Bir zamanlar kaybolduğunu düşündüğünüz fotoğrafları kurtarmanıza yardımcı olabilecek en iyi yazılımlardan bazılarını bir araya getirdik.

Ne Arıyoruz?

Bu kılavuzun amaçları doğrultusunda, yalnızca, yanlışlıkla silmeler veya (hızlı, tam değil) yeniden biçimlendirmeler gibi, kullanıcı hatası veya yazılım sorunları nedeniyle fotoğrafların kaybolduğu duruma bakıyoruz. Donanım hasarı (hatalı üretim sorunları, doğal afetler veya fiziksel hasar gibi) farklıdır ve bu programların yardımcı olabileceği kapsamın ötesindedir.

İnsanların fotoğraflarını depolamak için kullandıkları sayısız cihaz nedeniyle, fotoğrafları cihaza göre kurtarmanıza yardımcı olabilecek belirli yazılımlara bakmak istedik – PC’ler, Mac’ler ve telefonlar farklı çözümler gerektirebilir.

Her yazılım parçası ücretsiz ya da kullanımı kolay değildir, bu yüzden düşük bütçeli ya da hiç bütçesi olmayanlara ve biraz daha teknolojiden hoşlanmayanlara da yardımcı olabilecek şeyler bulmak için çok geniş bir araştırma yaptık. İşte seçimlerimiz. Fotoğraflarınızı en kısa sürede geri alabilmeniz için onları kontrol edelim!

  • Fotoğraf Kurtarma Yazılımını Kullanmak İçin En İyi Ücretsiz: Disk Drill
  • Tech-Averse için En İyi Fotoğraf Kurtarma Yazılımı: Apower Recover
  • Teknoloji Meraklısı için En İyi Fotoğraf Kurtarma Yazılımı: PhotoRec
  • Büyük Ölçekli Fotoğraf Kurtarma için En İyi Yazılım: Stellar Photo Recovery
  • Mac kullanıcıları için en iyi Fotoğraf Kurtarma Yazılımı: Mac Data Recovery Guru
  • PC kullanıcıları için en iyi Fotoğraf Kurtarma Yazılımı: GetDataBack
  • iPhone/iPad için En İyi Fotoğraf Kurtarma Yazılımı: Tenorshare UltData
  • Android için En İyi Fotoğraf Kurtarma Masaüstü Yazılımı: EaseUS MobiSaver
  • Android için En İyi Fotoğraf Kurtarma Mobil Uygulaması: DiskDigger

Fotoğraf Kurtarma Yazılımını Kullanmak İçin En İyi Ücretsiz: Disk Drill

Kurtarma Yazılımları

Eksiksiz bir güç merkezi olan Disk Drill‘in kurulumu ücretsizdir ve hem Mac’lerde hem de PC’lerde çalışır. İndirip yükledikten sonra, yazılım sizi bilgisayarınızdan, harici karttan veya USB sürücüden, kameradan ve hatta belirli telefon türlerinden eski fotoğrafları almak için gereken tüm adımlarda size yol gösterecektir (hangisini kontrol etmek için Disk Drill’in web sitesine buradan ve buradan bakın). uyumlu olduğu modeller).

Drill Disk, RAW dosyaları da dahil olmak üzere tüm yaygın fotoğraf dosyası türleriyle çalışır. Uygulama ayrıca verilerinizi gelecekteki kayıplara karşı koruyan bir özellik içerir.

Ancak, yalnızca 500 MB fotoğraf kurtarma işleminin aslında ücretsiz olduğunu unutmayın. Daha fazla dosya kurtarmanız gerekirse, 89 dolarlık bir profesyonel yükseltme mevcuttur.

Bütçeniz düşükse ve ihtiyaçlarınız çok büyük değilse, Disk Drill tam size göre bir fotoğraf kurtarma aracı olabilir.

Tech-Averse için En İyi Fotoğraf Kurtarma Yazılımı: Apower Recover

2021'in En İyi Silinmiş Fotoğrafları Kurtarma Yazılımları

Fotoğraf ve dosya kurtarma yazılımının kullanımının kolay olmamasının pek çok nedeni vardır, bu nedenle, “teknolojiden hoşlanmama” yı her zaman elindeki en son araçlara ayak uydurmak ve onu bırakmak için zamanı olmayan biri olarak tanımlayalım. onda. Birçok yazılım oluşturucu, ürünlerinin kullanıcı dostu olduğundan emin olmak için büyük sıkıntılar yaşasa da, kurtarma yazılımı her zaman istediği kadar sezgisel değildir.

Neyse ki Apower Recover, kullanımı son derece kolay ve sezgisel olacak şekilde oluşturuldu. Yalnızca üç adımı içerir: yükleme, tarama ve önizleme. Yazılım bilgisayarlar, SD, USB kartları, kameralar ve bir dizi başka cihaza bakabilir. Kullanımı bu kadar basit ve hızlı bir yazılım bulmakta zorlanacaksınız.

Bir not olarak: Apower Recover, yalnızca kaybetmiş olabileceklerinizin ücretsiz bir önizlemesini içerir. Verileri gerçekten kurtarmak için ödeme yapmanız gerekecek, ancak neyse ki bankayı kırmayacak aylık (50$), yıllık (80$) ve ömür boyu (140$) fiyatları var.

Teknoloji Meraklısı için En İyi Fotoğraf Kurtarma Yazılımı: PhotoRec

The Best Software for Recovering Deleted Photos in 2021 003

Teknik bilginiz varsa ve şık bir kullanıcı arayüzüne ihtiyaç duymadan komut satırıyla rahatça çalışıyorsanız, PhotoRec sizin için mükemmel bir araçtır. Bellek kartlarından, sabit sürücülerden ve CD-ROM’lardan fotoğrafları, videoları, belgeleri ve arşivleri kurtarmak için tasarlanmış ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır.

Windows, Mac ve Linux ile uyumlu olan PhotoRec, dosya sisteminiz zarar görmüş veya (hızlı) yeniden biçimlendirilmiş olsa bile, depolama alanınızın dosya sistemini yok sayar ve silinen dosyaları ortaya çıkarmak için temeldeki verileri analiz eder. Yazılım ayrıca salt okunur erişim kullanır, yani yanlışlıkla herhangi bir dosya kaybına neden olamaz.

Büyük Ölçekli Fotoğraf Kurtarma için En İyi Yazılım: Stellar Photo Recovery

The Best Software for Recovering Deleted Photos in 2021 004

Uyumlu olan, ücretsiz deneme çalıştırmaları içeren veya hizmetleri için uygun bir fiyat talep eden birçok fotoğraf kurtarma uygulaması ve yazılımı vardır, ancak Stellar Photo Recovery, altı terabayta kadar veri tarayan birkaç kişiden biridir.

İndirmesi ücretsiz ve kurulumu kolay olan bu, fotoğrafçılığına gerçekten katkıda bulunan, işlenecek RAW görüntüleri olan ve hatta değer verdiği çok sayıda yüksek kaliteli video çeken kişiler için harika bir seçenektir.

Stellar Photo Recovery’nin maliyeti yalnızca 50 ABD Doları’dır ve rakiplerle karşılaştırılabilir ve şirket sık sık daha ucuza satın almanıza olanak tanıyan indirimler veya kuponlar yayınlar. Çok sayıda fotoğrafı olan amatörler veya kameramanlar ve diğer yaratıcı profesyoneller için uygun üç tür abonelik vardır.

Büyük veri kümelerini taramanın ve gözden geçirmenin, cihaz(lar)ınızı taramanın biraz daha uzun sürebileceği anlamına gelebileceğini unutmayın. Bunun dışında biraz sabırla bu yazılımı çalıştırabilirsiniz.

Mac kullanıcıları için en iyi Fotoğraf Kurtarma Yazılımı: Mac Data Recovery Guru

The Best Software for Recovering Deleted Photos in 2021 005

Mac Data Recovery Guru , Mac kullanıcılarının eski fotoğrafları kolaylıkla kurtarmasına yardımcı olmak için oluşturuldu. Program yalnızca yanlışlıkla sildiğiniz öğeleri bulmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda Finder’ın yapmadığı şeyleri de algılayabilir.

Uygulamayı indirip yükledikten sonra, bilgisayarınızı taramaya başlayabilmesi için yalnızca talimatları izlemeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonra, neyi kurtarmayı tercih edeceğinize karar verebilmeniz için silinen veya kaybolan dosyaların küçük resimlerini göreceksiniz. Mac Data Recovery Guru, kayıp dosyalarınızı bulma konusunda başarılı olma olasılığınızı artırmak için kullanabileceğiniz birçok ipucu ve püf noktası yayınlar.

Ve evet, yalnızca fotoğrafları kurtarmakla ilgileniyorsanız, yalnızca Photo Recovery Guru‘yu satın alabilirsiniz. Orijinal yazılımla giderseniz, taramaların biraz zaman alabileceğini ve yapımcının en iyi sonuçları elde etmek için istediğiniz zaman duraklatmak yerine taramanın tamamlanmasını beklemenizi önerdiğini unutmayın.

PC kullanıcıları için en iyi Fotoğraf Kurtarma Yazılımı: GetDataBack

The Best Software for Recovering Deleted Photos in 2021 006

Hem Mac hem de PC’lerle çalışan birçok fotoğraf ve veri kurtarma programı olmasına rağmen GetDataBack , özellikle Windows ile çalışmak üzere yapılmıştır. En son sürüm Windows Vista 7, 8 ve 10 ile çalışır.

Yazılım, yalnızca fotoğrafları değil, her türlü veriyi (dosyalar, ses, video ve hatta programlar) kurtarmak için nispeten hızlı çalışabilir. Sisteminizin kapanmasına veya çökmesine neden olan güç kaybı, kötü niyetli bir virüsten sonra kaybolan öğeler ve yanlışlıkla silinme gibi sorunlar nedeniyle fotoğraflarını kaybeden kişiler için harika bir seçenektir.

Kurtarıldıktan sonra dosyalarınız, onlara verdiğiniz orijinal adlarla kullanılabilecektir. Diğer birkaç büyük avantaj, tasarımın kullanımının basit olması ve tek seferlik 79 $’lık fiyatın ömür boyu güncellemelerle gelmesidir; bu, programın gelecekte ihtiyacınız olduğunda her zaman orada olacağı ve bir abonelik modeline dayanmadığı anlamına gelir.

iPhone/iPad için En İyi Fotoğraf Kurtarma Yazılımı: Tenorshare UltData

The Best Software for Recovering Deleted Photos in 2021 007

Fotoğrafları veya diğer verileri iPhone veya iPad’inizden yanlışlıkla sildiyseniz, Tenorshare UltData , bir Windows veya Mac bilgisayar kullanarak eski anılarınızı katlamadan kurtarmak için harika bir seçenektir. Verileri kurtarmanın yanı sıra Tenorshare UltData, gelecekteki sorunları önlemek için iOS sisteminizi de düzeltir.

Lisansınızı indirdikten, kurduktan ve ücretini ödedikten sonra (aylık, yıllık veya ömür boyu), sistem çökmelerinin neden olduğu bozuk dosyalar, cihazlarda yalnızca kısmi veri bırakan hasarlar nedeniyle kaybolan verileri kurtarmak için kullanabilmelisiniz. sisteminizdeki yükseltmeler nedeniyle kaybolan dosyalar ve yanlışlıkla sildiğiniz öğeler.

Fotoğrafları kurtarmanıza yardımcı olmanın yanı sıra Tenorshare UltData, WhatsApp veya Kik mesajları, Kişiler, Notlar ve Çağrı Geçmişi gibi diğer dosya türlerini kurtarmanıza da yardımcı olur. Kullanmak için ödeme yapmanız gerekse de bu, iPhone, iPad ve hatta iPod’lardan dosya kurtarması gereken kişiler için harika bir seçimdir.

Cihazınız belirli model veya yazılım gereksinimlerini karşılamalıdır ve bu, iPhone 8’den daha eski olan şeyler için çalışmaz, ancak yine de paranızın karşılığını fazlasıyla alır.

Android için En İyi Fotoğraf Kurtarma Masaüstü Yazılımı: EaseUs MobiSaver

The Best Software for Recovering Deleted Photos in 2021 008

Fotoğrafları yanlışlıkla sildiyseniz, sistem çökmeleriyle karşılaşmış veya resimleriniz bir şekilde bozulmuş olabilir , EaseUs MobiSaver, Android’inizden asla ayrılmaması gereken dosyaları kurtarmak için ihtiyacınız olan şey olabilir.

Harika haber? Kullanabileceğiniz ücretsiz bir sürüm var, bu nedenle ihtiyaçlarınız çok büyük değilse ekstra para harcamanıza gerek yok. Bu sürüm, bir seferde yalnızca bir dosyayı geri yüklemenize ve kurtarmanıza izin verir, ancak ücretli sürüm, aynı anda birden çok dosyayı geri yüklemenize izin verir.

EaseUs, fotoğraflarınızı kurtarmanıza yardımcı olmanın yanı sıra, sonsuza kadar gittiğini düşündüğünüz mesajları, kişileri ve sesleri de alabilir.

Profesyonel seçeneği tercih ederseniz, sınırlı süreli ücretsiz deneme alabilirsiniz. Lisansınızın yalnızca bir cihazın kullanımını kapsadığını, ancak EaseUs’un bunu ömür boyu kapsayacağını unutmayın.

Android için En İyi Fotoğraf Kurtarma Mobil Uygulaması: DiskDigger

The Best Software for Recovering Deleted Photos in 2021 009

DiskDigger, hem hafıza kartlarından hem de dahili depolamadan silinen JPG, PNG ve GIF fotoğraflarını kurtarabilen Android cihazlar için Google Play’de ücretsiz bir uygulamadır.

Cihazınız değilse köklü, DiskDigger önbelleğinizde ve küçük ve tatmin edici olmayabilir kurtarıldı neler olup genişlik ve kalite hızlı bir temele tarama yapacağız. Bununla birlikte, cihazınız köklü ise, uygulama hem fotoğraf hem de videoların izini sürmek için tam bir arama yapacaktır. Değerli fotoğrafları kurtarmak için çaresizseniz, en iyi seçeneğiniz cihazınızı rootlamak olabilir (risk size aittir).

Uygulamanın ücretsiz sürümü, fotoğrafları ve videoları kurtarmakla sınırlıdır ve ayrıca çok daha uzun bir dosya türleri listesini kurtarabilen 3 dolarlık bir Pro sürümü de vardır.

Başa dön tuşu
Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.