İncelemeler

2022’nin En İyi 10 Fotoğraf Düzenleme Yazılımı

En iyi fotoğraf düzenleme yazılımını belirlemek, en fazla özelliğe sahip olan veya en ucuz fiyata mevcut olan programı belirlemekle ilgili değildir. Bunun yerine, ihtiyaçlarınızı karşılayan ve istediğinizi yapan yazılımı bulmakla ilgilidir .

Mobil anlık görüntülerde küçük değişiklikler yapmaktan hoşlanan sıradan bir fotoğrafçıysanız, sizin için en iyi düzenleme programı , fotoğrafçılıktan geçimini sağlayan deneyimli bir profesyonelden çok farklı olacaktır. Mevcut tüm uygulama ve programları sıralamak zor olabilir, ancak 2022’de piyasadaki en iyi 10 seçeneği içeren bu liste, size en uygun fotoğraf düzenleyiciyi seçmenize yardımcı olacaktır.

2022'nin En İyi 10 Fotoğraf Düzenleme Yazılımı
Doğru fotoğraf düzenleme yazılımıyla resimlerinizde harikalar yaratabilirsiniz. Pek çok noktayı ve kusuru ortadan kaldırırken renklerin tam olarak doğru görünmesini sağlamak için yukarıdaki resmi Photoshop’ta değiştirdim.

En iyi fotoğraf düzenleme programı nasıl seçilir

Kullanabileceğiniz sayısız düzenleme seçeneğini sıralarken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç genel kriter vardır.

Yeni başlayan biriyseniz, çok sayıda özellik listesinden çok kullanım kolaylığına öncelik vermenizi öneririm. Ucuz olan ve bir fotoğrafı açmanıza, bazı hızlı düzenlemeler yapmanıza ve gününüze geri dönmenize olanak tanıyan seçenekleri arayın. Ancak en ucuz programı ararken kendinizi kaptırmayın; düzenleme ortamı, patlayan ve ardından hızla ortadan kaybolan ve arkalarında hüsrana uğramış fotoğrafçılardan oluşan bir lejyon bırakarak, terk edilmiş ücretsiz veya düşük maliyetli uygulamalarla dolu.

Daha gelişmiş bir fotoğrafçıysanız, birkaç yıldır var olan ve aktif bir çevrimiçi topluluğa sahip geniş bir kullanıcı tabanına sahip olan fotoğraf düzenleme yazılımını arayın. Araştırma yaparken öğretici videolar için YouTube’a bakın ve forumlar, SSS’ler ve benzer materyaller için geliştiricinin web sitesinde arama yapın. Bu tür öğeler yalnızca değerli bir bilgi ve yardım kaynağı olmakla kalmaz, aynı zamanda sağlam bir yazılım ekosisteminin ve geliştirici taahhüdünün kanıtıdır. Zamanınızı ve paranızı bir programı öğrenmeye ve kullanmaya yatıracaksanız, bunun gelecekte de uzun süreceğini bilmeniz gerekir.

1.Adobe Photoshop

Fotoğraf Düzenleme Yazılımı 2022'nin En İyi 10
Adobe Photoshop, herhangi bir düzenleyicinin isteyebileceği her şeye sahiptir.

En iyi fotoğraf düzenleme programlarının bu listesi belirli bir sırayla sunulmasa da, tüm fotoğraf düzenleyicilerin büyük babası Adobe Photoshop‘u en üste koymasaydım ihmal etmiş olurdum . Adı , görüntü düzenleme ile eşanlamlıdır ve ilk piyasaya sürülmesinden bu yana 30 yılı aşkın bir süredir yavaşlama belirtisi göstermemektedir. Photoshop, hemen hemen tüm diğer düzenleme yazılımlarından daha fazla özellik içerir; ayrıca becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak çok çeşitli öğreticiler, videolar, mesaj panoları, sosyal medya grupları ve hatta üniversite düzeyinde kurslar içerir.

2013’te, oldukça tartışmalı bir hareketle Adobe, Photoshop için yalnızca abonelik fiyatlandırma modeline geçti. Bu, programı denemek isteyen sıradan fotoğrafçıların artık tek seferlik bir satın alma işlemi yapamayacakları, bunun yerine Creative Cloud platformuna abone olmaları gerektiği anlamına gelir. Ayrıca Photoshop, programı onlarca yıldır kullanmış olan kullanıcıları desteklemek ile daha hafif modern görüntü düzenleyicilerle rekabet eden yeni özellikler eklemek arasındaki ince çizgide yürümekte zorlanıyor. Sonuç, yeni başlayan fotoğrafçılar için umutsuzca kafa karıştırıcı bir düğmeler, menüler, kaydırıcılar ve seçenekler karmaşası olan bir arayüzdür.

Photoshop korkaklara göre değildir, ancak nasıl çalıştığını öğrenmek için önemli ölçüde zaman ayırmaya istekli olanlar için, ödüller çabaya değer.

Artıları

 • Öğrenmenize yardımcı olacak hem çevrimiçi hem de basılı çok sayıda öğretici ve kaynak
 • Akla gelebilecek hemen hemen her tür fotoğraf düzenlemeyi gerçekleştirebilir

Eksileri

 • Yalnızca abonelik fiyatlandırma modeli
 • Kapsamlı özellikler yeni kullanıcıların kafasını karıştırabilir
 • Diğer görüntü düzenleyicilerdeki basit görevler, Photoshop’ta karmaşık adımlar içerebilir

2. Affinity Photo

best photo editing software affinity photo
Çoğu fotoğrafçı, Affinity Photo’nun bir dizi yeteneğinden iyi hizmet alacaktır.

Zengin özelliklere sahip sağlam bir görüntü düzenleyiciye ihtiyaç duyan profesyonel, amatör ve hobi fotoğrafçıları, Affinity Photo‘dan başkasına bakmamalıdır . Affinity Photo, Photoshop ve GIMP gibi düzenleyicilerle karşılaştırıldığında yetenek listesi kadar kapsamlı olmasa da , fotoğrafları düzenlemesi gereken ancak gelişmiş 3D grafikleri veya AI ile geliştirilmiş hileleri umursamayan çoğu kişinin ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilir. . Gelişmiş RAW işleme seçeneklerine sahiptir, sınırsız katmanı destekler ve size eksiksiz bir uçtan uca grafik oluşturma iş akışı çözümü sunmak için Affinity Publisher ve Affinity Design gibi diğer Serif uygulamalarıyla sorunsuz bir şekilde çalışır.

Yıllardır tüm Serif yazılım paketini kullandım ve daha popüler ticari muadillerine harika bir alternatif sunduğunu gördüm. Resim düzenleme ihtiyaçlarım tam zamanlı profesyonel fotoğrafçılar kadar gelişmiş olmasa da, Affinity Photo’nun üstesinden gelemeyeceği bir senaryo ile henüz karşılaşmadım. Hepsinden iyisi, aylık veya yıllık yazılım ücretlerini tam olarak taahhüt edemeyen pek çok sıradan ve meraklı fotoğrafçıya fayda sağlaması gereken, abonelik değil, tek seferlik bir satın alma olarak sunuluyor.

Artıları

 • Çoğu fotoğrafçının ihtiyaçlarını karşılayacak zengin özellikler
 • Genellikle ayrıntılı düzenleme ve rötuş için kullanılan Wacom ve diğer tabletleri destekler
 • Abonelik yerine tek seferlik satın alma

Eksileri

 • Adobe Photoshop kadar kapsamlı değil

3. Pixelmator Photo

best photo editing software pixelmator photo 1

Fotoğraf tutkunları, bu listeye yalnızca mobil cihazlara yönelik bir uygulamanın eklenmesine karşı çıkabilir, ancak iPhone’un dünyanın en popüler kameralarından biri olduğu gerçeğini aşmak mümkün değil. Ve Pixelmator Photo , iPhone kullanıcılarına küçük ekranlarda çok makul bir fiyata Photoshop tarzı düzenleme yapma olanağı sağlayan, tam özellikli, masaüstü sınıfı bir görüntü düzenleyicidir.

Pixelmator Photo’yu satın almadan önce beklentileri belirlemek önemlidir. Photoshop’tan çok farklı, bu yüzden kapsamlı bir düzenleme paketi beklemeyin – yine de hobiler ve hatta üst düzey görüntü düzenleme yapmak için bir cep telefonu kullanmak isteyen ciddi fotoğrafçılar için birçok araç var. Özellik seti, Lightroom ve Photoshop arasında bir yerde yer alır ; ayrıca kullanımı çok kolaydır ve zengin bir öğreticiler ve izlenecek yol kitaplığı içerir. Pixelmator Photo küçük bir abonelik ücreti gerektirir, ancak diğer mobil düzenleme uygulamalarının aksine, 60 doların altında bir ömür boyu abonelik satın alabilirsiniz.

Artıları

 • Cep telefonlarına güçlü fotoğraf düzenleme özelliği getirir
 • Abonelik ücreti istemeyenler için tek seferlik satın alma seçeneği
 • Makine öğrenimi algoritmaları birçok düzenleme görevine yardımcı olur

Eksileri:

 • Android kullanıcılarını dışarıda bırakan yalnızca iPhone
 • Lightroom Mobile ile benzer araç seti, bu nedenle zaten Lightroom’a aboneyseniz Pixelmator Photo buna değmeyebilir
 • Ücretsiz sürüm çok sınırlıdır

4. GIMP

best photo editing software gimp
GIMP yüzlerce dolara mal olacak kadar güçlü ama tamamen ücretsiz.

Bütçesi kısıtlı olan fotoğrafçılar için GIMP‘den daha iyi bir düzenleme programı seçmek zordur . Tuhaf adına rağmen (Gnu Görüntü Manipülasyon Programı anlamına gelir), bu program, herhangi birinin isteyebileceği en iyi fiyata gelen çok sayıda özellik ve seçeneğe sahiptir: hiçbir şey . (Başka bir deyişle, GIMP ücretsizdir!)

Ancak maliyeti kaliteyle karıştırmayın. GIMP’de en talepkar fotoğrafçıları tatmin edecek çok şey var; aslında, araç seti o kadar zengin ve geniştir ki, yeni kullanıcıları kolayca bunaltabilir. Ancak bu programın ayrıntılarını öğrenmek için biraz zaman ayırmaya istekli olanlar için, etkileyici sonuçlar verecektir.

GIMP, onlarca yıldır açık kaynak topluluğunun üyeleri tarafından geliştirildi ve o zamanlar, modern fotoğrafçıların ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirildi ve temel misyonuna sadık kaldı: her beceri seviyesinden insana güçlü bir düzenleme araçları paketi sağlamak. Katman tabanlı arayüz, uzun süreli Photoshop kullanıcıları için rahat olacaktır ve düzenleme seçenekleri arasında fırçalar, yollar, metin, çözgü dönüşümü, çeşitli seçim araçları ve daha fazlası yer alır.

GIMP’yi öğrenmesi çok zor ve bazı işlemler beklediğinizden çok daha yavaş olsa da, fiyatı yenemezsiniz – GIMP’nin bu listedeki hemen hemen tüm diğer programlardan çok daha üstün olduğu bir alan!

Artıları

 • Ücretsizdir ve Mac, Windows ve hatta Linux bilgisayarlarda kullanılabilir
 • Çoğu ticari görüntü düzenleyiciye rakip olmaya yetecek kadar inanılmaz düzenleme özellikleri seti
 • Yardım ve destek için kapsamlı çevrimiçi kaynaklar

Eksileri:

 • Arayüz biraz karmaşık ve öğrenmesi zaman alıyor
 • Bazı eylemler, özellikle bu listedeki diğerlerine kıyasla çok yavaştır.
 • Yeni kullanıcılara yardımcı olacak yerleşik eğitim yok

5. Photopea

best photo editing software photopea
Photopea, herhangi bir web tarayıcısında çalışır ve bir dizi kullanışlı araçla birlikte gelir.

Photopea , gerçek olamayacak kadar iyi görünen uygulamalardan biridir. Photoshop’a çok benzeyen tam özellikli bir görüntü düzenleyicidir, GIMP gibi kullanımı ücretsizdir ve Pixelmator gibi alıp öğrenmesi nispeten kolaydır. Aynı zamanda tarayıcı tabanlıdır, yani indirilip kurulacak bir yazılım yoktur. Sıradan ve amatör fotoğrafçıların ihtiyaç duyabileceği tüm düzenleme araçlarına sahiptir ve PSD, SVG ve TIFF dahil en yaygın dosya biçimlerinin tümü ile çalışır. Kullanmak için bir hesaba bile ihtiyacınız yok, yani Photopea web sitesine gidip test ederek gerçekten kaybedecek hiçbir şey yok.

Bununla birlikte, Photopea bazı önemli uyarılarla birlikte gelir. Görüntü düzenleyicilere zaten aşina olanlar için kullanımı nispeten kolay olsa da, birçok düğme, araç ve menü muhtemelen yeni başlayanları bunaltacaktır. Ayrıca 3B nesneler için destek yoktur ve Photopea teknik açıdan şaşırtıcı derecede etkileyici olsa da, rakiplerinden çok daha yavaştır. Elbette, herhangi bir tarayıcıdan kullanabileceğiniz ücretsiz bir resim düzenleyicidir, ancak diğer programlarla aynı performansı beklemeyin.

Artıları

 • Tarayıcı tabanlı, yani herhangi bir yazılım yüklemeniz veya herhangi bir uygulama indirmeniz gerekmeyecek
 • Birçok gelişmiş seçeneğin yanı sıra tüm yaygın görüntü düzenleme araçlarını destekler
 • Ücretsiz sürümde çok az sınırlama bulunurken, abonelik sürümü makul fiyatlıdır ve hatta bulut depolama içerir

Eksileri:

 • Photoshop ve Luminar gibi özel programlara kıyasla yavaş
 • İş akışınızı hızlandıracak yapay zeka veya makine öğrenimi araçları yok
 • Cep telefonunda kullanmak teknik olarak mümkün, ancak bunu tavsiye etmem

6. Pixlr E

best photo editing software pixlr
Pixlr E’de düzenleme yapmak için tek ihtiyacınız olan bir web tarayıcısı ve biraz merak ve eğlence.

Pixlr E , biraz farklı bir tasarım felsefesine sahip olmasına rağmen, Photopea’ya benzeyen, tarayıcı tabanlı bir resim düzenleyicidir. Program etkileyici bir dizi araç ve seçenek sunar, ancak arayüz daha sıradan ve hobi fotoğrafçılarına hitap etmelidir.

Başlamak inanılmaz derecede basit: Pixlr web sitesine gidin, “Bir Fotoğraf Düzenleme Projesi Başlat” seçeneğine tıklayın, bir resim yükleyin ve düzenlemeye başlayın. Yaptığınız her şey doğrudan tarayıcı pencerenizde gerçekleşir; bu, yazılım yüklemeleri (indirilebilir çevrimdışı uygulamalar olsa da) veya uygulama güncellemeleri hakkında asla endişelenmenize gerek kalmayacağı anlamına gelir.

Takas, bu listedeki ağır vuruculara kıyasla daha düşük bir işlevsellik seviyesi ve daha basit bir tasarımdır. Yine de Pixlr E, yüzlerce dolara mal olmayacak sağlam bir düzenleme çözümü arayan herkes için sağlam bir seçenektir.

Pek çok farklı fırça seçeneği, katman tabanlı bir iş akışı, düzinelerce görüntü filtresi ve hatta bazı temel animasyon araçlarıyla Pixlr E, muhtemelen görüntü düzenleme işlerinizi halletmek için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm güce sahiptir. Ancak daha gelişmiş seçeneklerden bazıları aylık veya yıllık ücretli abonelik gerektirir ve bu listedeki diğer programlarla karşılaştırıldığında aynı düzeyde derinlemesine RAW geliştirme seçenekleri bulamazsınız. Dışa aktarma seçeneklerinin olmaması da Pixlr E’yi geri tutuyor – ancak harika bir fiyata çok sayıda özelliği olan etkileyici bir tarayıcı tabanlı görüntü düzenleyici isteyen herkes için Pixlr E harika bir seçim.

Artıları

 • Başlaması çok kolay, bu da yeni başlayanlar ve yeni fotoğrafçılar için giriş engelini azaltır
 • Bazı indirilebilir çevrimdışı yardımcı uygulamalarla birlikte tamamen tarayıcı tabanlı
 • Ücretsiz sürüm çeşitli faydalı araçlara ve özelliklere sahiptir ve ücretli sürüm makul fiyatlıdır

Eksileri

 • Arayüzü beğeninize göre değiştirmek için birkaç özelleştirme ayarı
 • Ücretli sürümün premium desteğe erişimi vardır, ücretsiz sürümün desteği ise çevrimiçi belgelerle ve nispeten küçük bir Pixlr kullanıcıları topluluğuyla sınırlıdır.

7. Skylum Luminar

best photo editing software luminar edited
Luminar, büyük ölçüde AI teknolojisine güveniyor ve sonuçlar çarpıcı.

Ah, Luminar. Birbirine çok benzeyen fotoğraf düzenleme uygulamalarından oluşan bir denizin ortasında ne güzel bir nefes! Şirketin adı MacPhun olduğundan beri Skylum’s Luminar’ı kullanıyorum ve bu benim tarzım olmasa da, tüm fotoğrafçılar (ve özellikle yeni başlayan ve amatör görüntü oluşturucular) için kesinlikle ciddi bir değerlendirmeyi hak ediyor.

Luminar yıllar içinde önemli ölçüde gelişti ve Lightroom ve Photoshop için bir eklenti ve bağımsız bir uygulama olarak çalışıyor. Ayrıca tek seferlik satın alınabilir, bu da onu Photoshop ve diğer yalnızca abonelik seçeneklerine ideal bir alternatif yapar.

best photo editing software luminar original
Bu, bu bölümün üst kısmında yer alan resmin orijinal versiyonudur. Luminar, tek bir tıklamayla gökyüzünün yerini aldı!

Luminar’ın iş akışı çözümleri ve düzenleme araçları , size piksel düzeyinde kontrole sahip düzinelerce bireysel araç vermek yerine, düzenleme sorunlarını yapay zeka ile çözmeye odaklanır. Portreleri iyileştirmeyi, gökyüzünü değiştirmeyi, arka planları kaldırıp düzenlemeyi ve hatta otomatik araçlarla portre bulanıklığı eklemeyi umanlar için harika bir program ve programın kaydırıcıları her türlü parametreyi ayarlamanıza izin veriyor. Yazılım araçlarının ağır işlerin çoğunu yapmasına izin verirken harika görünen görüntüler istiyorsanız – böylece masanızdan uzaklaşıp kameranızı kullanmaya geri dönebilirsiniz – o zaman Luminar olağanüstü bir seçimdir.

Artıları

 • Görüntülerinizi hızlı ve kolay bir şekilde geliştirmek için yapay zeka destekli harika araçlar paketi
 • Bir görüntüyü kolayca içe aktarın, birkaç düğmeyi tıklayın ve etkileyici sonuçlar elde edin
 • Her düzenleme türü, sonuçları beğeninize göre değiştirmenize izin veren filtrelere sahiptir.

Eksileri

 • Bağımsız satın alma seçeneği mevcuttur, ancak abone olmanız ve/veya ek eklentiler satın almanız önerilir.
 • Resimlerinizdeki her öğe üzerinde ayrıntılı kontrol yok
 • Sınırlı dışa aktarma seçenekleri

8. PhotoWorks

best photo editing software photoworks
Photoworks’ün en büyük avantajı fiyatıdır (yararlı düzenleme özellikleriyle birlikte).

Bu listedeki görüntü düzenleyicilerin çoğu hem Mac hem de Windows bilgisayarlar için mevcut olsa da, PhotoWorks yalnızca Windows için mevcut olması bakımından biraz benzersizdir . Bu, onu düzenleme dünyasında biraz benzersiz bir konuma getiriyor ve Apple yerine Dell, HP veya Lenovo’yu tercih ederseniz, fotoğrafçılık iş akışınızı kolayca iyileştirebilecek güçlü bir yazılım aracına erişiminiz var. Düzenleme seçenekleri açısından PhotoWorks, Photoshop veya Pixelmator Photo ile aynı ligde değildir, ancak aynı zamanda önemli ölçüde daha ucuzdur, bu da birçok insan için büyük bir fark yaratır.

Sonsuz sayıda düğme ve araç paleti kullanmak yerine, PhotoWorks daha minimalist bir yaklaşım benimsiyor. Bir görüntüyü içe aktardığınızda, pozlama, kontrast, doygunluk ve titreşim gibi temel parametreleri ayarlamak için Lightroom tarzı kaydırıcıları kullanabilirsiniz (Lightroom kullanıcıları bunların hepsine hemen aşina olacaktır). Ayrıca renkleri ve keskinliği ayarlamak için kaydırıcıları kullanabilir ve arka planları kaldırmak, portreleri düzenlemek ve daha fazlası için tek tıklatma seçeneklerini kullanabilirsiniz. Sonuçlar, özellikle gereken minimum düzenleme süresi göz önüne alındığında çok iyi.

Alt satır: PhotoWorks etkileyici bir görüntü düzenleyicidir ve temel sürüm yalnızca 20 ABD Doları’dır (üst düzey seçenek yalnızca 80 ABD Doları’dır).

Artıları

 • Standart versiyonun fiyatı oldukça uygundur ve amatör ve amatör fotoğrafçıların ihtiyaçlarını karşılayacaktır.
 • Otomatik düzenlemelere ek olarak çok çeşitli ayar sürgülerine sahiptir
 • Kolayca metin, filigran ve logo eklemeyi destekler

Eksileri

 • Düzenleme araçları, Photoshop’a kıyasla özellikle kapsamlıdır
 • RAW dosyalarını açabilir, ancak geliştirme seçenekleri daha iyi olabilirdi
 • Gürültü giderme araçlarının iyileştirilmesi gerekiyor

9. Corel PaintShop Pro

best photo editing software paintshop pro
PaintShop Pro, birçok fotoğrafçının yaşadığından daha uzun süredir var ve görüntü editörleri arasında sağlam bir seçim olmaya devam ediyor.

PaintShop Pro , benzerlerinden bazılarıyla aynı düzeyde ad tanımaya sahip olmasa da , Windows bilgisayar kullanan ve görüntü düzenleme ihtiyaçlarını karşılamak için inanılmaz derecede yetenekli bir yazılım aracı isteyen fotoğrafçıların programı düşünmeleri iyi olur. 1990’ların başlarına kadar uzanan zengin bir geçmişe sahiptir ve geliştiriciler, yazılımın yerinde saymasına izin vermek yerine, modern fotoğrafçıların ihtiyaçlarını karşılamak için yeni özellikler eklemeye devam etmişlerdir; Sonuç, bir rakipler denizinde kendine ait olandan daha fazlasını tutan bir programdır.

Kullanıcı arayüzü neredeyse Photoshop ve Luminar gibi diğer düzenleme yazılımlarının bir karışımı gibi hissettiriyor. Fırça, kesme, kırmızı göz giderme, şekil oluşturma, çizgiler ve metinle çalışma ve daha fazlasını içeren çok sayıda düğme ve araç vardır. Ayrıca katmanlara, maskelere, efektlere ve Photoshop kullanıcılarının yazılımları için fazladan ödeme yapıyormuş gibi hissetmelerini sağlayacak güçlü bir seçim aracına da erişebilirsiniz.

AI destekli son eklemeler, arka planları kaldırmanıza, portreleri rötuşlamanıza ve hatta eski fotoğrafları etkileyici sonuçlarla geri yüklemenize olanak tanır – ve PaintShop pro, bazı benzerleri kadar güçlü veya özelleştirilebilir olmasa da, fotoğraf çekmek isteyen fotoğrafçılar için olağanüstü bir seçimdir. yinelenen bir abonelik için ödeme yapmadan güçlü editör.

Artıları

 • Çoğu fotoğrafçının ihtiyaçlarını karşılayacak etkileyici sayıda araç ve otomatik geliştirme.
 • RAW içe aktarmayı destekler ve çeşitli biçimlerde dışa aktarmanıza olanak tanır.
 • Birden çok çalışma alanı, düzenleme ortamını kişisel tercihlerinize uyacak şekilde özelleştirmenizi sağlar

Eksileri

 • Yalnızca Windows
 • Zaman zaman yavaşlayabilir

10. Acorn

best photo editing software acorn
Acorn, işleri basit ve basit tutar. Bazen ihtiyacın olan tek şey budur.

Acorn , yalnızca Mac’e özel bir programdır ve bazı açılardan, pahalı aboneliklerden, el tutma otomatik geliştirmelerinden ve yapmaya çalışan hepsi bir arada editörlerden bıkmış fotoğrafçılar için canlandırıcı bir hız değişikliği gibi geliyor. her şey ve sonunda hiçbir şeyde başarılı olamamak. Acorn, esasen temellerine kadar soyulmuş bir Photoshop’tur – buna uygun bir fiyatla. Yalnızca 40 $ karşılığında, fotoğrafçılığınızı oldukça ileriye taşıyabilecek kullanışlı bir araç ve efekt paketi içeren katman tabanlı bir görüntü düzenleyiciye sahip olursunuz.

Acorn iş akışı hızlı ve basit: Programı indirin, bir fotoğraf açın ve yarışlara hazırsınız. Seçimler yapabilir, katmanlar ekleyebilir, metin ekleyebilir ve çok daha pahalı programların işlevlerini taklit eden düzinelerce filtre kullanabilirsiniz. Herhangi bir yapay zeka veya bulut tabanlı düzenleme özelliği bulamayacaksınız, ancak yeni başlayanların ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayan ve aynı zamanda daha ileri düzey fotoğrafçılara hitap eden seçenekler sunan bir programa sahip olacaksınız.

Artıları

 • Basit ve kullanımı kolay
 • Daha popüler resim düzenleyicilerin en yaygın araçlarını içerir
 • Grafik tasarımla da uğraşan görüntü editörleri için ideal olan, bitmap ve vektör tabanlı düzenlemenin bir kombinasyonuna izin verir

Eksileri

 • Affinity Photo’ya benzer şekilde fiyatlandırılır, ancak çok daha az özellik içerir
 • iPhone veya iPad seçeneği olmadan yalnızca Mac
 • Sınırlı topluluk desteği, sorun gidermeyi çok sinir bozucu hale getirir

Hangi düzenleme programı sizin için en iyisidir?

SIM65N4428OR4446 04 e1664706565204
Herkesin farklı ihtiyaçları vardır, ancak durumunuz ne olursa olsun, istediğinizi yapacak bir fotoğraf düzenleyici bulabilirsiniz.
Fotoğraf Kredisi: Ethem Onur Parlar

En iyi tek düzenleme programını belirlemek zordur. Sonuçta, her fotoğrafçının farklı gereksinimleri vardır! Ancak yeni başlayan, meraklı ve ileri düzey fotoğrafçılar için öne çıkan ve tereddüt etmeden önerebileceğim üç seçenek var:

Yeni Başlayanlar : Pixlr E. Temel sürümün kullanımı ücretsizdir, basit ve görsel olarak çekici bir kullanıcı arabirimi sunar ve herhangi bir web tarayıcısıyla çalışır (böylece yüklenecek uygulama yoktur). Telefonunuzdaki filtreler arasında gezinmenin ötesine geçmek istiyorsanız, Pixlr E harika bir seçimdir.

Meraklısı : Affinity Photo. Bu program son iki yılda gerçekten kendi haline geldi ve hiçbir yavaşlama belirtisi göstermedi. Kapsamlı bir araç setine, güçlü bir çevrimiçi kullanıcı topluluğuna sahiptir ve diğer Affinity uygulamalarıyla sorunsuz bir şekilde bütünleşir (repertuarınızı genişletmek istemeniz durumunda).

Gelişmiş : Photoshop. Evet, abonelik gerektirir, ancak paranızın karşılığını fazlasıyla alıyorsunuz ve Adobe düzenli olarak faydalı geliştirmeler eklemeye devam ediyor. Photoshop yıllardır altın standart olmuştur ve bunun iyi bir nedeni vardır. Bazen en popüler program gerçekten en iyisidir.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.